περι πενθους δυσκολες ερωτησεις...... - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 328 of 328
  1. #316
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Ιωάννα κουράγιο, νιώσε τη θλίψη σου, έτσι θα έρθει κάποια στιγμή ξανά που να μπορείς να την προσπεράσεις... Είμαστε εδώ όποτε αιστανθείς ανάγκη για e-συντροφια...
    Φιλιά...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  2. #317
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    ΥΓ. Psychangel μου άρεσε πολύ το κείμενό σου...

    \"... τουλάχιστον ο ΠΟΝΟΣ με κάνει να ΝΟΙΩΘΩ ...\"
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #318
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Καλη μου Ιωαννα τι κανεις? Πως παει η ζωη στο σπιτι με τον μικρο?
    Συντομα θα συνεχισω να γραφω απο το βιβλιο για την απωλεια, στο γραφειο εχω συνδεση διαρκως..
    Πολλα φιλια στελνω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Ενα στιχάκι προς την Ιnter. (αν και δεν λέει ακριβώς αυτό που θα ήθελα να πώ αλλά η δύναμη των στίχων είναι ότι μπορείς να τους μεταφράζεις όπως θέλεις)

    \"Να γράφεις να τηλεφωνείς,
    και ας μην μένει εδώ κανείς\"

    POWER
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Το διαβασες Ιντερ το τελευταιο αποσπασμα που περασα? Οπως και να χει θα συνεχισω να το γραφω κι οποτε βρεις τη θεληση και το κουραγιο, ελπιζω να διαβαστουν. (γενικότερα κιολας)..
    Πως εισαι λοιπον αυτες τις μερες της \"κατανυξης\"?
    Θα θελ να ειχα καταφερει να μπω πιο βαθεια στο πνευμα τους.. Πραγματα που νεοτερη, στα εφηβικα μου χρονια εκανα με τοση φυσικότητα και ευκολία!
    Τωρα πια θελει να καταβαλλω μεγαλη προσπαθεια για να νιωσω εκεινο το ανατριχιασμα, το φουντωμα του πνευματος που αισθανομουν διαβαζοντας την Κενη διαθηκη, τη Βιβλο, βλεποντας τον Ιησού απο τη Ναζαρέτ.
    ποτε δεν κατασάλλαξα στα της πίστεως, ωστοσο ομολογώ οτι έμπαινα σε μια σπάνια διάσταση πνευματικότητας, σαν να επικοινωνουσα με κατι πολυ βαθυ και σοφό μεσα μου....
    Με επιασε η φλυαρια μου!
    Σημερα θελω ν παω στην εκκλησια, να ακουσω τον θρηνο... και να ανψω ενα κερακι.
    Ιντερ, γραψε τα νεα σου οταν μπορεις.
    Πολλα φιλια.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Καλή Ανάσταση Ίντερ μου σε σένα και το αγοράκι σου.
    Να είστε καλά...



    Παραθέτω το απόσπασμα που με κάνει να ριγώ...

    Χριστός ανέστη εκ νεκρών,
    θανάτω θάνατον πατήσας,
    Και τοις εν τοις μνήμασιν ζωήν χαρισάμενος
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #322
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Ρε παιδιά που είναι η Ίντερ; Πάει πάρα πολύς καιρός και την έχω σκεφτεί πολλές φορές. Ήταν τόσο εκφραστική στο φόρουμ και τώρα...Ανησυχώ...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  8. #323
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κι εγω ανησυχω.
    Ευχομαι να ειναι καλα η κοπελα.
    Την εχω σκεφτει απειρες φορες.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #324
    Πριν μια εβδομάδα πήρε το μάτι μου το όνομα της στα μέλη....
    Δεν συμμετείχε.....

  10. #325
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Σοβαρά;

    Νόμισα ότι δεν ξαναμπήκε από τότε. Πάντως να τη στείλουμε την αγάπη μας από εδώ αν ξανατύχει και μπει και να ξέρει ότι τη σκεφτόμαστε...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Και ακόμα σε σκεφτόμαστε....
    σαν να μην πέρασε μια μέρα.

    Σου στέλνω μια γλυκιά καλημέρα
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #327
    Οταν πρωτομπήκα εδώ σαν επισκέπτης, το πρώτο θέμα που διάβασα ήταν αυτό.
    Με άγγιξε πολύ και έτσι αποφάσισα να γίνω μέλος και να γράψω το θέμα μου.
    Από τοτε έχουν αλλάξει πολλά εδώ. Ελπίζω όχι μόνιμα.
    Ιντερ...εύχομαι να ειναι όλα καλά στη ζωή σου....

  13. #328
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Έχεις δίκιο Θεοφανία.
    Κι εμένα εκείνη την εποχή, αυτό εδώ το θέμα, ήταν η σωτηρία μου, κυριολεκτικά μιλάω. Δεν ξέρω, ήμουν σε απελπιστική κατάσταση.
    Να\'να καλά η Ίντερ που το άνοιξε και της στέλνω κι εγώ τις ευχές μου, έχει καιρό να φανεί, ελπίζω να είναι αγωνίστρια όπως έδειξε ότι ήταν.

    Ο καθένας μας, ανεξαιρέτως, έχουμε το μερίδιο ευθύνης μας. Ελπίζω να έρθουν καλύτερες μέρες σε τούτο το φόρουμ...Ας βάλουμε ο καθένας ένα λιθαράκι για να γίνει αυτό, ο καθένας με τον τρόπο που νομίζει καλύτερο.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •