Κάποια γνώμη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    10

    Κάποια γνώμη?

    Καλησπέρα!Έχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό και θα ήθελα κάποια γνώμη!Δεν ξέρω αν το δημοσιεύω στη σωστή κατηγορία,αλλά μου φάνηκε η πιο κατάλληλη.Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής: κάθε φορά που βγαίνω έξω,ειδικά σε μέρη με πολύ κόσμο με πιάνει ένα ανεξήγητο άγχος και νιώθω πολύ περίεργα.Πολλές φορές φτάνω σε σημείο να με πιάσει πονοκέφαλος,να ζαλίζομαι και να αισθάνομαι πόνο (σαν σουβλιές) στα μάτια ενώ επίσης δεν έχω καθόλου σταθερό ειρμό σκέψεων.Δεν μπορώ με τίποτα να φάω κάτι έξω,νιώθω ότι όλοι θα με κοιτάνε.Να σημειώσω ότι είμαι φοιτητής οπότε αναγκαστικά λόγω σχολής είμαι καθημερινά έξω.Σε περιπτώσεις όπου είμαι μόνος μου ανάμεσα σε κόσμο προχωράω όσο το δυνατόν γρηγορότερα ώστε να μη χρειαστεί να μείνω γα πολύ μέσα στο πλήθος και με πιάνει πάλι ο πονοκέφαλος και οι ζαλάδες.Είναι κάποιου είδους κοινωνικής φοβίας αυτό?Ανέκαθεν το είχα νομίζω αλλά μέχρι ένα σημείο είχα τον έλεγχο,πλέον όμως δεν το μπορώ καθόλου.Αν κάποιος έχει παρόμοιο θέμα ή γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.Οποιαδήποτε απάντηση δεκτή!

  2. #2
    Αλοχα requiem!Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα,οταν βγαινω εξω δεν περναω καλα νιωθω πως ολα τα βλεμματα ειναι πανω μου,με πιανει κρυος ιδρτας,αμηχανια ντροπη,και γενικα κανω ατσαλες κινησεις..Εχω ποσταρει το ιδιο ακριβως θεμα και τα παιδια μου απαντησανε ..Πηγαινε εδω,θα σε βοηθησουν αρκετα αυτα που γραφουν..Παντως σε νιωθω γιατι εχω ακριβως το ιδιο πραγμα!!! http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B2%CE%B9%CE%B1

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Αλοχα requiem!Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα,οταν βγαινω εξω δεν περναω καλα νιωθω πως ολα τα βλεμματα ειναι πανω μου,με πιανει κρυος ιδρτας,αμηχανια ντροπη,και γενικα κανω ατσαλες κινησεις..Εχω ποσταρει το ιδιο ακριβως θεμα και τα παιδια μου απαντησανε ..Πηγαινε εδω,θα σε βοηθησουν αρκετα αυτα που γραφουν..Παντως σε νιωθω γιατι εχω ακριβως το ιδιο πραγμα!!! http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B2%CE%B9%CE%B1
    Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση να'σαι καλά!

  4. #4
    Quote Originally Posted by requiem View Post
    Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση να'σαι καλά!
    Δεν κανει τιποτα φιλε στη ιδια μοιρα ειμαστε ¨).....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις πολυ απλα ν αποφευγεις τα πολυσυχναστα μερη και να καθεσαι πιο πολυ στο σπιτι εφοσον νιωθεις τετοια δυσφορια. Οτι δε θες να τρως εξω δεν ειναι προβλημα, μην τρως, παρτα πακετο.

  6. #6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μπορεις πολυ απλα ν αποφευγεις τα πολυσυχναστα μερη και να καθεσαι πιο πολυ στο σπιτι εφοσον νιωθεις τετοια δυσφορια. Οτι δε θες να τρως εξω δεν ειναι προβλημα, μην τρως, παρτα πακετο.
    Θα διαφωνησω λιγακι εδω φιλτατε κερασι <3..Το να κατσεις σπιτι δεν ειναι λυση,ετσι χανεις πιο πολλα οπως η επικοινωνια με αλλους ανθρωπους κλεινεσαι στον ευατο σου και ετσι θα δυσκολευτεις περισσοτερο οταν θα παρεβρεθεις παλι καπου που εχει κοσμο!!!Α και αν θες να ξεπερασεις τετοιου τυπου προκαταληψεις οπως το φαγητο εξω πρπει να κατσεις εξω ωστε κατα καποιον τροπο να συνηθησεις ¨))

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 05-08-2023, 23:02
  2. Κάποια βοήθεια..
    By burbl in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 19-05-2012, 12:36
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-2011, 05:50
  4. Δεν ξέρω αν έχω κατάθλιψη...Κάποια γνώμη;
    By katiakiss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-09-2010, 00:54
  5. να θεσω καποια ερωτηματα..;;;
    By ζουμπι in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 7
    Last Post: 10-05-2009, 03:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •