τι γινετε με αυτη την εποχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    τι γινετε με αυτη την εποχη

    δε μπορω να καταλαβω γιατι οι ανθρωποι σε αυτη την εποχη ειναι τοσο απομακροι παλια πχ στην εποχη του 2000 ενω η τεχνολογια δεν ηταν τοσο διαδεδομενη οι ανθρωποι ηταν πολυ ομιλιτικοι κ το περιεργο ειναι οτι οσο οι εποχες προχορανε κι διευρυνονται οι δυνατοτητες επικοινωνιας μεσω ιντερνετ τοσο οι ανθρωποι αντι να μιλανε περισσοτερο φαινετε σα να μιλανε λιγοτερο ωρες ωρες αναρωτιεμαι ο ανθρωπος τελικα ειναι ικανος να αξιοποιησει πληρως ολες τις δυνατοτητες που του προσφερει η σημερινη εποχη η τελικα αυτοι που βγενουν κερδισμενοι ειναι αυτοι που γινονται περισσοτερο αποτελεσματικοι παρα παντογνωστες η πολυπραγμονες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν αλλαζει μονο το περιβαλλον μας με απιστευτους ρυθμους , αλλα αλλαζουμε και οι ιδιοι. Δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα δεν "βλεπεις" παντα με το ιδιο ματι τα πραγματα οταν εισαι παιδι ή εφηβος ή οταν εισαι ενηλικας ή και μεσηλικας.

    Ειναι δυσκολο να απαντηθει μια τετοια ερωτηση εαν υπαρχει διαφορα μεταξυ του 2000 και του 2013 για παραδειγμα ως προς το καλυτερο ή το χειροτερο οσον αφορα τις κοινωνικες σχεσεις. Μπορει καποιοι , καποιας ηλικιας να βλεπουν με επικριτικο ματι την ολο και μεγαλυτερη ενασχοληση της νεολαιας με ενα μεσο οπως το facebook , αλλα ο ανθρωπος ειναι ευπροσαρμοστο ον και προσαρμοζεται στην καθε εποχη. Βεβαια μπορει το 1800 με το 1900 να μην ειχαν τις τεραστιες διαφορες οσες συντελουνται σε μια δεκαετια πλεον.

    Ειμαστε σε ενα τραινο ταχειας κυκλοφοριας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ειναι πραγματικα πολυ περιεργο να βλεπεις ταινιες του παλιου κηνιματογραφου που παιζονται μεχρι κ σημερα σε αυσπρομαυρο φιλμ πριν απο 100 χρονια γυρισμενες με ανυπαρκτη τεχνολογια να εχουν μινει στην ιστορια κ σημερα με το τελειο σημα να εχουν σταματησει καπιοι να ασχολουνται με τη τηλεοραση κ να εχουν καταπιαστει με το ιντερνετ?

    ωρες ωρες αναρωτιεμαι τι ακριβως συμβαινει οσο πιο ανυπαρκτες κ τεχνολογικα ελαχιστες δυνατοτητες εχει μια εποχη τοσο πιο ισχυρα κ διαχρωνικα αποτελεσματα φερνει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε ειναι πραγματικα πολυ περιεργο να βλεπεις ταινιες του παλιου κηνιματογραφου που παιζονται μεχρι κ σημερα σε αυσπρομαυρο φιλμ πριν απο 100 χρονια γυρισμενες με ανυπαρκτη τεχνολογια να εχουν μινει στην ιστορια κ σημερα με το τελειο σημα να εχουν σταματησει καπιοι να ασχολουνται με τη τηλεοραση κ να εχουν καταπιαστει με το ιντερνετ?

    ωρες ωρες αναρωτιεμαι τι ακριβως συμβαινει οσο πιο ανυπαρκτες κ τεχνολογικα ελαχιστες δυνατοτητες εχει μια εποχη τοσο πιο ισχυρα κ διαχρωνικα αποτελεσματα φερνει?

    Πριν 100 χρονια δεν υπηρχε ιντερνετ ωστε να δειξουν την προτιμηση τους οι ανθρωποι. Τωρα υπαρχουν και τα δυο. Και εγω προτιμω το ινερνετ απο τις super wow 3d και οτι να ναι ταινιες , γιατι προσφερει κατι που δεν προσφερουν οι ταινιες. Διαδραστικοτητα , δεν εισαι πλεον απαθης στην πολυθρονα σου βλεποντας μια ταινια , αλλα συμμετεχεις ενεργα σε διαφορες δραστηριοτητες.

    Πολλοι απο τη νεα γενια , εχουν δειξει προτιμηση στα αλληλεπιδραστικα παιχνιδια που ειναι σαν ταινιες , μονο που συμμετεχεις και εσυ σε αυτες και δεν ασχολουνται τοσο με το σινεμα.

    Προσωπικα εχω κλεισει την τηλεοραση πολλα χρονια , βλεπω ταινιες και σειρες που και που στο πισι μου και ασχολουμε με διαφορα αλλα πραγματα και παλι το 24ωρο δεν μου φτανει για ολες τις ενασχολησεις μου:)

    Εαν τωρα εννοεις οτι παλια οι ταινιες ηταν ανωτερης ποιοτητας απο τωρα σεναριακα κλπ, θα ελεγα οτι δεν το νομιζω , δεν αποβλακωθηκαν οι δημιουργοι ξαφνικα ενω παλια ηταν πιο "καλλιτεχνες". Πιστευω περισσοτερο οτι πλεον υπαρχει περισσοτερη ποσοτητα και σε ποιοτητα εφαμιλλη των παλιων , αλλα πλεον ισως οι ιδιοι εχουμε κορεστει και θελουμε κατι πραγματι ultra - super- duper για να πουμε ΝΑΙ εντυπωσιαστηκα και δεν εννοω μονο τα εφφε μιας ταινιας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. Η εποχή της απογοήτευσης
    By wundeer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 95
    Last Post: 06-04-2013, 01:04
  2. ΑΓΟΝΗ ΕΠΟΧΗ
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 06-06-2011, 01:09
  3. με την εργασια τι γινετε?
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 27-04-2011, 00:26
  4. Δεν ξερω τι γινετε :/
    By staraki91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-04-2010, 03:05
  5. τι γινετε με το chat;;;
    By ζουμπι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 15
    Last Post: 13-07-2009, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •