προβλημα με το χομπι του αντρα μου !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19

    Unhappy προβλημα με το χομπι του αντρα μου !

    γεια σας ! θα σας τα πω οσο μπορω εν συντομια ! ειμαστε 8 χρονια μαζι με τον αντρα μου ! ειμαστε πολυ ερωτευμενοι γενικα παραπονο δεν εχω ! το προβλημα ειναι οτι ειναι πολυασχολος ! για να καταλαβεται λογω τις δουλειας του 1-2 φορες την εβδομαδα δεν θα τον δω καθολου ! επιπλεον εχει σαν δευτερη δουλεια κατι αγροτικες δουλειες στο χωριο του που απεχει μιση ωρητσα απο την πολη μας και κατα βαση 2-5 μηνες που αφιερωνει στις δουλειες εκει ερχετε σπιτι 7-8 το βραδυ ! ολο αυτο συν τη δουλεια του και συν τις ημερες που αναγκαστηκα λειπει απο το σπιτι ! φυσικα δεν εχω καμια απαιτηση να σταματησει τις δουλειες στο χωριο του οπου εχουμε κι απο κει ενα μικρο ησοδημα καθως εγω ειμαι ανεργη ! αλλα σαν να μην εφτανε ολο αυτο του αρεσει πολυ το κυνηγη ! και μια μερα την εβδομαδα την αφιερωνει εκει ! ξερει οτι με ενοχλει και το εχει περιορισει ! αλλα ακομα και περιορισμενο που ειναι εμενα με ενοχλει που παει εστω και μια μερα χαμενη για εμας ! δεν θελω να του το δειχνω αλλα με στεναχωρει πολυ οταν με παραταει σπιτι ολη μερα για να παει εκει ! νιωθω σαν 50αρα νοικοκυρουλα που περιμενει να ερθει ο συζηγος στο σπιτι ενω ειμαι μολις 24 χρ. πλεον καθε φορα που μου λεει οτι θα παει για κυνηγη με πιανουν τα κλαματα οχι μπροστα του οσο μπορω αλλα το καταλαβαινει και εχει καταντησει να φοβαται να μου πει οτι θελει να παει γτ ξερει ποσο με ενοχλει ! νιωθω τυψεις που νιωθει ετσι και δεν τον αφηνω να χαρει κατι που αγαπαει ομως πραγματικα δεν το αντεχω ... με θεωρητε παραλογη? πως να το διαχειρηστω ? καθε χρονο τετεια περιοδο ειμαι μες την μελανχολια!
    συγνωμη για το σεντονι που εγραψα !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω κατα ποσο εχεις δικιο ή αδικο. Σιγουρα παντως θα βοηθουσε να αποκτησεις ισως και δικες σου ενασχολησεις. Παρεες φιλικες , δραστηριοτητες , χομπυ. Σιγουρα ειναι ωραιο να εισαι ερωτευμενος με τον συντροφο σου και να θες να εισαι μαζι του , αλλα ισως πρεπει να εμπλουτισεις τη ζωη σου και με αλλα ενασχολησεις που ειναι εξισου ωραιες και γεμιζουν τη ζωη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    το καταλαβαινω εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες ! ιδικα οταν εργαζομουν κι εγω δεν μου κακοφενοτανε τοσο ! τωρα δεν εργαζομαι λογο εγκυμοσυνης εχω ομως παρεα να απασχοληθω μπορει οχι καθε μερα ομως εχω και μπορω να περασω την ωρα μου και στο ιντερνετ βλεποντας σειρες ταινιες και διαφορα τετεια που μου αρεσουν ! ομως και παλι δεν μου αρκει ! και παντα μου ελειπε αυτη η κυριακη που θα περνουσαμε μαζι ! που θα ΞΥΠΝΟΥΣΑΜΕ μαζι ! γτ οταν πεφτει φορτο δουλειας σε συνδιασμο με το κυνηγι κανουμε μηνες να ξυπνησουμε απλα μαζι ! γτ παντα θα εχει φυγει στις 7 το πρωι! παρολα αυτα δεν μου αρεσει να του το στερω! σκεφτομαι και λεω και ποια ειμαι εγω που θα του πω μην πας εφοσον ξερω οτι του αρεσει ! δεν μπορω ομως να το αποδεχτω ! ποτε δεν μπορεσα χρονια τωρα ! προσπαθω να το αφηνω να περασει ετσι και να μην του δειχνω το ποσο με πειραζει ! ομως με επιρεαζει παρα πολυ οσο και να μην το θελω και ποσο μαλλον τωρα που ειναι και οι ορμονες τεταμενες και δεν μπορω να κανω και καποιες δραστηριοτητες !

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε καταλαβενω πως ειναι ερωτευμενος οπως λες οταν ειναι αποσχολημενος 24 ωρες το αναγκαστικα ειναι μια δικαιολογια που ο καθε ενας βρισκει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω mamamia , ισως να πρεπει να εχετε καποιον διαλογο μεταξυ σας και να του πεις πως νοιωθεις. Σιγουρα ειναι πολλα τα αντικρουομενα συναισθηματα και ισως κανεις απο τους δυο να μην εχει ξεκαθαρα δικιο ή αδικο οπως γινεται και στις περισσοτερες των περιπτωσεων. Πρεπει ο καθενας να κανει υποχωρησεις και νομιζω η αρχη για αυτο ειναι ο διαλογος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    αλεξανδρε ειναι αστυνομικος γι αυτο και τα 24ωρα που και που ! εχει υπηρεσιες ..

    keepwalking συμφωνω απολυτα μαζι σου ! εχουμε κανει απειρους διαλογους απο παλια ! ειχαν αποτελεσμα στο να το μειωσει αρκετα ! απλα εγω δεν ειμαι ευχαρηστημενη ακομα και με αυτο, λογω των πολλων αλλων δραστηριοτητων του που αναφερω ! ισως θα πρεπει απλα να μαθω να ζω με αυτο ... τουλαχιστον τα πα και ξελαφρωσα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Μamamia, εσύ ασχολείσαι με κάτι εκτός των δουλειών του σπιτιού?
    Παιδάκια έχετε?
    Σχετικά με το κυνήγι γιατί δεν πας και εσύ μαζί του?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    λενα μου τωρα ειμαι εγκυος παλιοτερα δουλευα φυσικα μου κακοφενοτανε λιγοτερο ολο αυτο αλλα οπως και ναχει εχεις αναγκη μια μερα με τον αντρα σου ! οσο αφορα το κυνηγι δεν εχω παει ποτε μαζι του γτ ειναι πολυ δυσβατο το μερος και καθετε πανω απο δωδεκα ωρες εκει και φυσικα αλλη ορεξη δεν ειχα να τρεχω μες στο καταχειμωνο απο το πρωι μεχρι το βραδυ στα βουνα ! τωρα εκ των πραματων αυτο δεν ειναι εφικτο !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σεξ ποτε κανετε?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    οκ , εγω μπηκα να πω το προβλημα μου να μου πειτε τη γνωμη σας ! μαλλον εκανα λαθος τελικα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι εκανες λαθος? Ερωτικη ζωη δεν εχετε? Δεν ξερεις ποσο σημαντικη ειναι η ερωτικη ζωη ενος ζευγαριου και μαλιστα παντρεμενου? Μηπως ο συζυγος λογω εγκυμοσυνης αποφευγει γενικως και το χει ριξει στο κυνηγι και στη δουλεια? Αν δεν εχετε σεξουαλικη ζωη ουσιαστικα δεν υπαρχει ερωτικη σχεση.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι εκανες λαθος? Ερωτικη ζωη δεν εχετε? Δεν ξερεις ποσο σημαντικη ειναι η ερωτικη ζωη ενος ζευγαριου και μαλιστα παντρεμενου? Μηπως ο συζυγος λογω εγκυμοσυνης αποφευγει γενικως και το χει ριξει στο κυνηγι και στη δουλεια? Αν δεν εχετε σεξουαλικη ζωη ουσιαστικα δεν υπαρχει ερωτικη σχεση.
    συμφωνω , απλα εαν υπηρχε αυτο το προβλημα θα το ειχα αναφερει ! ισα ισα που επειδη δεν βλεπομαστε και πολυ εχουμε αρκετα καλη σεξουαλικη ζωη ! το προβλημα μου ειναι μονο ο χρονος που παιρναμε μαζι !! οχι τα πραγματα που κανουμε οταν βρισκομαστε ! ουτε αλλο παραπονο εχω οπως γραφω εξ αρχης !!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου πρεπει να εντοπισεις πραγματικα τι σε ενοχλει στο κυνηγι,Μηπως εισαι φιλοζωη κ δεν αντεχεις ουτε στην ιδεα οτι πηγαινει εκει η σου δημιουργει εκνευρισμο που λειπει περισσοτερο ετσι απο το σπιτι κιολας? Δυστυχως εαν του αρεσει τοσο πρεπει να το ανεχτεις τουλαχιστον εως ενα σημειο,Τωρα εφοσον κανει κ δουλειες στο χωριο μπορεις να πας να καθησεις μαζι του να τον βλεπεις περισσοτερο ενω εργαζεται,θα το εκτιμησει!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    το προβλημα εισαι εσυ και οχι αυτος, εσυ δεν εχεις καποιο χομπυ και οπως λες καθεσαι και τον περιμενεις... ε πολυ λογικο οταν δεν απαασχολειται ο εγκεφαλος να κανει αρνητικες σκεψεις και να στεναχωριεσαι μονη σου...

    Η λυση ειναι απλη, βρες κατι να περνας τον χρονο σου, κατι που να απασχολειτε το μυαλο σου, λυνε σταυρολεξα,διακοσμησε το σπιτι,μαθε να μαγειρευεις καινουρια φαγητα ξερω γω,πηγαινε για περιπατο σε παρκο και διαβασε ενα βιβλιο,υπαρχουν απειρες επιλογες.

    Ολοι χρειαζονται χομπυ και ολοι χρειαζονται και καποιο χρονο με τον εαυτο τους, δεν μπορεις να πεις στον αλλον να μην κανει κατι που το γουσταρει πραγματικα γιατι τον καταπιεζεις.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    το προβλημα εισαι εσυ και οχι αυτος, εσυ δεν εχεις καποιο χομπυ και οπως λες καθεσαι και τον περιμενεις... ε πολυ λογικο οταν δεν απαασχολειται ο εγκεφαλος να κανει αρνητικες σκεψεις και να στεναχωριεσαι μονη σου...

    Η λυση ειναι απλη, βρες κατι να περνας τον χρονο σου, κατι που να απασχολειτε το μυαλο σου, λυνε σταυρολεξα,διακοσμησε το σπιτι,μαθε να μαγειρευεις καινουρια φαγητα ξερω γω,πηγαινε για περιπατο σε παρκο και διαβασε ενα βιβλιο,υπαρχουν απειρες επιλογες.

    Ολοι χρειαζονται χομπυ και ολοι χρειαζονται και καποιο χρονο με τον εαυτο τους, δεν μπορεις να πεις στον αλλον να μην κανει κατι που το γουσταρει πραγματικα γιατι τον καταπιεζεις.
    σε ευχαρηστω για την απαντηση σου ομως εαν διαβασεις παραπανω και δουλευα (!) και σχολη πηγαινα ταυτοχρονα (!) και χομπι εχω (!) οποτε οχι δεν ειναι αυτος ο ουσιαστικος λογος που δεν το θελω , ο λογος ειναι οτι αυτες τις 3-4 μερες που εχουμε για να περασουμε τη μερα μαζι τις περναει και αυτες μονος του !! το ξερω οτι μπορει και να ειμαι υπερβολικη και οτι δεν πρεπει να του το στερησω !! ομως ετσι αισθανομαι καθε φορα που φευγει απο το σπιτι χωρις να μπορω να το ελενξω και πειστεψε με σε αυτη τη σχεση θελωντας και μη υπαρχει απειρος χρονος για τον εαυτο μας !! δεν ειμαι καμια στριμενη ουτε καμια παρανοηκη που δεν αφηνει τον αντρα της να κανει βημα !!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χόμπι
    By deladrian in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-05-2013, 23:43
  2. Καταπιεση απο χομπι.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-2011, 01:07
  3. ΧΟΜΠΙ
    By selas-selas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 31-10-2010, 12:41
  4. Δωρεάν Χόμπι!
    By frei in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 31-07-2010, 01:41
  5. Θέλω να αρχίσω κάποιο χόμπι, καμία ιδέα?
    By papg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 01-07-2010, 02:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •