μια αλλη γνωμη για τα ψυχωσικα συμπτωματα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94

    μια αλλη γνωμη για τα ψυχωσικα συμπτωματα..

    γεια χαρα σε ολους.εδω και καποιες ημερες μοιραζομαι το προβλημα μου αυτο των ψυχωσικων συμπτωματων με εναν ανθρωπο ο οποιος ειναι πνευματικος θεραπευτης,δασκαλος..λοιπο� � αυυος ο ανθρωπος θα με βοηθησει να θεραπευτω και να αλλαξω το dna μου για να προστατευσω τα παιδια μου απο οπλιαδηποτε ασθενεια.αποτι μου εχει πει οι οπτικες και ακοθστικες ψευδαισθησεις τις αντιλαμβανομαστε γτ οντως ειναι πραγματικοτητα,εμεις ομως με τις πραξεις μας τα εχουμε ελκυει απο το συμπαν,ισως ειναι απο καποια αλλη διασταση,ετσι ας πουμε που ενας ανθρωπος φωτισμενος μπορει να δει εναν αγγελο πανω στα υψυλα συναισθηματα που εχει εκεινη τη στιγμη ετσι και εγω ισως με τις σκεψεις σκαι τα συναισθηματα μου που ηταν χαμηλα σε δονηση μπορεσα και ειδα κατι απο μια αλλη διασταση..λοιπον τωερα αυτο που θα κανω ειναι να κανω αποτοξινωση στον οργανισμο μου κοβοντας απο σημερα το τσιγαρο και κανοντας γιογκα,με την βοηθειαα καποιον μαντρας προσευχων θα μπορω να νιωθω γαληνη να ειναι σωμα,μυαλο,πνευμα υγειη και να κοψω καθε επαφη βκατωτερων διαστασεων

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    συνεχιζω εδω: ανεβαζοντας τη δονηδη μου σε ανωτερα συναισθηματα βιωνοντας πραγματικα την θεια αγαπη αγαπωντας πρωτα τον εαυτο μου.και ηδη αισθανομαι καλα απο τη πρωτη μερα.αυτα!τι λετε?

  3. #3
    οτι σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ καλο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by purity View Post
    γεια χαρα σε ολους.εδω και καποιες ημερες μοιραζομαι το προβλημα μου αυτο των ψυχωσικων συμπτωματων με εναν ανθρωπο ο οποιος ειναι πνευματικος θεραπευτης, δασκαλος..λοιπον αυυος ο ανθρωπος θα με βοηθησει να θεραπευτω και να αλλαξω το dna μου για να προστατευσω τα παιδια μου απο οπλιαδηποτε ασθενεια. αποτι μου εχει πει οι οπτικες και ακοθστικες ψευδαισθησεις τις αντιλαμβανομαστε γτ οντως ειναι πραγματικοτητα, εμεις ομως με τις πραξεις μας τα εχουμε ελκυει απο το συμπαν, ισως ειναι απο καποια αλλη διασταση,ετσι ας πουμε που ενας ανθρωπος φωτισμενος μπορει να δει εναν αγγελο πανω στα υψυλα συναισθηματα που εχει εκεινη τη στιγμη ετσι και εγω ισως με τις σκεψεις σκαι τα συναισθηματα μου που ηταν χαμηλα σε δονηση μπορεσα και ειδα κατι απο μια αλλη διασταση.. λοιπον τωερα αυτο που θα κανω ειναι να κανω αποτοξινωση στον οργανισμο μου κοβοντας απο σημερα το τσιγαρο και κανοντας γιογκα,με την βοηθειαα καποιον μαντρας προσευχων θα μπορω να νιωθω γαληνη να ειναι σωμα,μυαλο,πνευμα υγειη και να κοψω καθε επαφη β κατωτερων διαστασεων
    Εγω νομιζω οτι ψαχνεις λυση στο προβλημα σου και αυτος ο ανθρωπος σου υποσχεται πραγματα που δεν ισχυουν. Εσυ τον πιστευεις και νομιζεις βρηκες τη λυση , οποτε εχει επακολουθο να νοιωθεις καλυτερα γιατι εχεις γεμισει ελπιδα. Γιατι πιστευεις καποιον που λεει κατι αλλο για τις ακουστικες ή οπτικες παραισθησεις για παραδειγμα και δεν ακους σχεδον ολους επιστημονες ή μη που εχουν αντιθετη αποψη?

    Ευχομαι παντα τα καλυτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    μα δεν ειναι οτι τα λεει αυτος μονο.εγω ξερω παντως οτι η θεια αγπη θεραπευει αρκει να βρουμε τον τροπο να φτασουμε κοντα του.και αυτος ειναι ο τροπος πιστεβω..δεν ξερω βασικα αν επιστημονικα εξηγουντε οι ψευδαισθησεις?

  6. #6
    egv πιστευω αυτοπου σου ειπα οτι δλδ αρκει να πιστευεις αλλα οχι σε ενα ανθρωπο μονο αλλα γενικα σε συμβολισμους ισως,η στην αγαπη καλη ωρα.ειναι θετικο για εμενα.
    απλα η πιστη σε ενα ανθρωπο μονο αρα και η αλληλοεξαρτηση με αυτον δεν ειναι οτι καλυτερο.γτ οι ανθρωποι ακομη και αθελα τους πολλες φορες προδιδουν.η θεραπεια της ψυχωσης
    (αν υπαρχει τετοιο πραμα...)εχει να κανει με τον εσωτερικο εαυτο και την ιδια μας την ψυχη και το κατα ποσο καλα μπορουμε να τα βρουμε με τον εαυτο μας δλδ πηγαζει απο μεσα μας
    (και απο την ψυχικη δυναμη που ισως κρυβουμε) και απο αυτα που πιστευουμε εμεις και δεν πρεπει αυτη(η θεραπεια της ψυχωσης δλδ) να εξαρταται απο καποιον αλλο ανθρωπο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    Θα σας παρότρυνα να συνεχίσετε αυτή τη συζήτηση στο καινούργιο θέμα που άνοιξα ''αλήθεια,τί πιστεύετε για τους εναλλακτικούς θεραπευτές;''
    Ισως ακουστούν πολλές και οφέλιμες γνώμες.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    συμφωνω απολυτα μαζι σου δημητρη,αυτο προσπαθω να κανω μεσα απο τξην προσευχη,να αγαπησω τον εαυτο μου και να φτασω πιο κοντα στο θεο!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    αποτι φαινεται Δημητρη εισαι μια χαρα!!θα μου πεις λιγα λογια γιασενα αν ξεπερασες το προβλημα σου και πως,αν συνεχιζεις φαρμακευτικη θεραπεια?αν θελεις..

  10. #10
    mpa eimai poly makrya apo tomia xara.pairnw mia gkoymoytsa farmaka alla kanw kati san diaita toy myaloy(na mhn to skeftomai) poy me krataei leitoyrgiko to kata dynamhn...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς λέγοντας πνευματικός θεραπευτής;
    είναι κάποιος μοναχός,καλόγερος,παππάς ίσως που σε βοηθάει να έρθεις πιο κοντά στο Θεό ο οποίος είναι κ ο Μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει ή
    είναι κάποιος δάσκαλος που πληρώνεται για να σε βοηθήσει;
    Quote Originally Posted by purity View Post
    γεια χαρα σε ολους.εδω και καποιες ημερες μοιραζομαι το προβλημα μου αυτο των ψυχωσικων συμπτωματων με εναν ανθρωπο ο οποιος ειναι πνευματικος θεραπευτης,δασκαλος..λοιπο� � αυυος ο ανθρωπος θα με βοηθησει να θεραπευτω και να αλλαξω το dna μου για να προστατευσω τα παιδια μου απο οπλιαδηποτε ασθενεια.αποτι μου εχει πει οι οπτικες και ακοθστικες ψευδαισθησεις τις αντιλαμβανομαστε γτ οντως ειναι πραγματικοτητα,εμεις ομως με τις πραξεις μας τα εχουμε ελκυει απο το συμπαν,ισως ειναι απο καποια αλλη διασταση,ετσι ας πουμε που ενας ανθρωπος φωτισμενος μπορει να δει εναν αγγελο πανω στα υψυλα συναισθηματα που εχει εκεινη τη στιγμη ετσι και εγω ισως με τις σκεψεις σκαι τα συναισθηματα μου που ηταν χαμηλα σε δονηση μπορεσα και ειδα κατι απο μια αλλη διασταση..λοιπον τωερα αυτο που θα κανω ειναι να κανω αποτοξινωση στον οργανισμο μου κοβοντας απο σημερα το τσιγαρο και κανοντας γιογκα,με την βοηθειαα καποιον μαντρας προσευχων θα μπορω να νιωθω γαληνη να ειναι σωμα,μυαλο,πνευμα υγειη και να κοψω καθε επαφη βκατωτερων διαστασεων

  12. #12
    πιουρ, δεν ξέρω από τι ταλαιπωρείσαι, (σε επίπεδο ψυχικής πάθησης εννοώ), αλλά η συμβουλή μου είναι να μη στηριχτείς σε κάτι τέτοιο βάζοντας στην άκρη την αγωγή και τον γιατρό σου.
    Απ την άλλη, αν αυτό νομίζεις ότι σε βοηθά να αντιμετωπίζεις με μεγαλύτερη δύναμη το θέμα σου, οκ.
    Αρκεί να μη τα μπερδέψεις και να μη τα συγκρίνεις.
    Θα πω κάτι που έχω πει πολλές φορές: αν είχες σπάσει ένα πόδι, θα πήγαινες σε αυτόν ή σε έναν ορθοπαιδικό?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    θοφανια ειναι τελειως διαφορετικο αυτο που λες με το ποδι εσυ μιλα για υλικο επιπεδο,στο οποιο ομως βοηθαει παλι μια τετοια θεραπεια που λεω,η οποια σου δινει δυναμη ψυχικη για να καταπολεμησεις οποιαδηποτε ασθενεια και να θεραπευτεις με τη θεια δυναμη,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ακομα και αν πιστεθετε στο θεο βαζω και τον εαυτο μου μεσα δεν πιστευουμε πραγματικα,αυτο βλεπω..το σωμα μας μπορει να θεραπευτει με τη βοηθεια του θεου..και δεν θα κατσω προσωπικα να χαπακονωμαι και να ειμαι κυριολεκτικα αναισθητη απλα σκεπαζοντας το προβλημα μου,θα το εξουδετερωσω απο τη πηγη.αυτο θα κανω.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    καποιος παπας δεν ειναι αναγκαιο να ειναι και πνευματικος ανθρωπος,τοσα εζουμε ακουσει..ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος ειναι κοντα στο θεο βοηθαει ανθρωπους να θεραπευτουν με τη δυναμη του θεου και της αγαπης,το μυστικο ειναι ανα αγαπαμε τον εαυτο μας!!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    η γιογκα επισης βοηθαει πολυ να καθαρισει το μυαλο και το πνευμα απο αρνητικες σκεψεις!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχωσικά Βίτσια
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 03-04-2012, 22:24
  2. Η ΑΛΛΗ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 23-02-2012, 12:43
  3. Άλλη μια φορά.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 09-07-2010, 09:59
  4. Αλλη μια νυχτα...
    By nonos1503 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 16-10-2008, 02:52
  5. ψυχωσικά συμπτώματα και διπολική διαταραχή
    By mboumbou in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-2007, 17:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •