Αλήθεια,τί γνώμη έχτε για τους εναλλακτικούς θεραπευτές;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150

    Αλήθεια,τί γνώμη έχτε για τους εναλλακτικούς θεραπευτές;

    Καλησπέρα σας...

    πριν το καλοκαίρι,γνώρισα στην πόλη μου μία ομάδα ανθρώπων που ασχολούνται με το ρέικι και γενικά με εναλλακτικές θεραπείες...
    (ενεργειακό μασάζ,βελονισμό,ομοιοπαθητ ική,διαλογισμό)
    πήγα μερικές φορές αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ωφελήθηκα...

    υπάρχουν τα τελευταία χρόνια πολλοί τέτοιοι που καμώνονται σαν ενεργειακοί και εναλλακτικοί θεραπευτές και μάλιστα ένας ''νέος'' θεραπευτής,ο Αλέξιος Φωτόπουλος,κάνει εκπομπές στην τηλεόραση-εκδίδει κάποια βιβλία-δωρεάν διαλέξεις σε όλη την Ελλάδα και την Κύπρο και υποστηρίζει ότι ο ίδιος αλλάζοντας την συχνότητα που δονείται το σώμα του,κατάφερε να θεραπευτεί από τη σκλήρυνση κατά πλάκας και λίγο αργότερα από τον διαβήτη...

    Μπορείτε να τον παρακολουθήσετε κάθε Σάββατο στις 10 το πρωί στο Kontra channel καθώς και στην Αθήνα,σε διαλέξεις που κάνει κάθε Δευτέρα και Τετάρτη απόγευμα.
    Ποιά είναι η δική σας γνώμη πάνω σε αυτό;;;

    Ας μην ξεχάσουμε να πούμε ότι σε πολλές συνεντεύξεις φυσικών(κορυφαίων φυσικών) που ασχολούνται με την κβαντική φυσική,υποστηρίζουν ότι ο άνθρωπος με διαλογισμό και προσευχή μπορεί να επιτύχει πολλά πράγματα στην ζωή του...

    Σας ακούω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    λοιπον οταν ειχα παθει μια κριση πανικου με βοηθησε σημαντικα η γιογκα,πιστεβω πως βοηθανε οι ενναλακτικες θεραπειες αρκει να το θελουμε πραγματικα και να το πιστεψουμε!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Εγω ξέρω οτι η ομοιπαθητική είναι πραγματικά αποτελεσματικη!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    Εγω ξέρω οτι η ομοιπαθητική είναι πραγματικά αποτελεσματικη!
    Οταν λες πραγματικά αποτελεσματική,θα μπορούσες να γίνεις πιο σαφής;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    καλησπερα diana,γενικοτερα ειμαι υπερ της εναλλακτικης θεραπειας ή για μενα καλυτερα της εναλλακτικης ανανεωσεις μιας κ εχω κανει αρκετες φορες ενεργιακο μασαζ,ρεφλεξολογια κ 5-6 συνεδριες διαλογισμο!!!εμενα προσωπικα μου εδωσε σωματικη ενεργεια κ ανακουφιση μιας κ οταν τα εκανα δουλευα παρα πολλες ωρες κ περα του διαλογισμου που εκει να σου πω την αληθεια δεν ειδα κατι διαφορετικο να γινεται στο ενεργειακο μασαζ κ στην ρεφλεξολογια δεν το συζητω ηταν πολυ αποτελεσματικα!!!τωρα για να απαντησω στο θεμα σου εξαρτατε απο τον καθενα για ποιο λογο επιλεγει εναν θεραπευτη κ πως μπαινει σε μια κατασταση δλδ κατα το ποσο ειναι προκατειλημμενος στο θεμα,ομως κατα την γνωμη μου δεν περιμενω κ θαυματα μιας κ εχω μια θεια που εχει παθολογικο δερματικο προβλημα κ εχει παει σε ολους μα ολους τους ομοιοπαθιτικους θεραπευτες-γιατρους κ απλα εχει δει αποδυναμωση του προβληματος της κ τιποτα παραπανω αλλα το θετικο ειναι οτι δεν περνει φαρμακα με την ομοιοπαθιτικη κ οσο για τους θεραπευτες σιγουρα θα υπαρχουν κ αυτη που κανουν την δουλεια τους σωστα αλλα θα υπαρχουν κ αυτοι που εκμεταλλευονται καταστασεις!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οταν λες πραγματικά αποτελεσματική,θα μπορούσες να γίνεις πιο σαφής;
    Εγω είχα πολυκυστικές ωοθήκες και πλέον είμαι μια χαρά.Ακομα και οι ορμόνες μου ρυθμίστηκαν. Φίλοι μου επίσης πήγαν και είδαν θεραπεία (πονοκεφάλους,κρίσεις πανικού κ.α.)
    Πρέπει όμως να βρείς ενα καλό ιατρό αλλιώς δεν θα δεις τιποτα

Similar Threads

  1. Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες?
    By Winston_man_2 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 134
    Last Post: 18-03-2016, 09:58
  2. Replies: 5
    Last Post: 06-02-2011, 16:08
  3. οι μαναδες δεν τραγουδανε για τον αντρα τους αλλα για το παιδι τους
    By carrot in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 23-10-2010, 00:34
  4. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 19:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •