Ανύπαρκτη κοινωνική ζωή .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6

    Ανύπαρκτη κοινωνική ζωή .

    Καλησπέρα και κάλως σας βρήκα.
    Ειμαι ο Σ. ειμαι 21 χρονων και ειμαι φοιτητης.

    Αποφάσισα να γραφτω στο site για να μοιραστω μαζι σας το "προβλημα" μου και καποιες σκεψεις πανω σε αυτο , καθως πιστευω οτι αντιμετωπίζω μιας ηπιας μορφης καταθλιψη.

    Βασικος λογος της καταθλιψης :

    Δεν εχω πραγματικους φιλους και οι παρεες μου εχουν τελειως διαφορετικα ενδιαφεροντα απ'οτι εγω, οποτε αναγκαζομαι να κανω πραγματα τα οποια εμενα δε με γεμιζουν προκειμενου να μην ειμαι μονος. (Δεν ειναι οτι τα παιδια δεν ειναι καλα ή κατι τετοιο , απλα εγω νιωθω οτι δεν ταιριαζω με αυτους , δεν εχουμε το ιδιο στυλ).Ανεκαθεν, οι παρεες που δε με γεμιζαν οσο θα ηθελα , και παντα ενιωθα αυτο το αγκαθα , τωρα ομως που εχω φτασει σε μια ηλικια (μετα το σχολειο) και βλεποντας τις υπολοιπες "υγιεις" παρεες με καταρακωνει και με κανει να νιωθω ακομη πιο μονος.

    Το προβλημα:


    α)Δεν εχω πραγματικους φιλους (Εχω εναν κολλητό ο οποιος εχει μετακομισει σε διαφορετικη πολη ,οποτε οπως ειναι λογικο εχουμε χαθει λιγο)
    β)Οι παρεες μου ειναι αταιριαστες ειτε αυτες ειναι απο τη σχολη ειτε απο αλλου. Δεν ειανι οτι δεν περναω καλα , απλα οχι τοσο και με τον τροπο που εγω ηθελα.
    γ)Το γεγονος οτι ποτε μου δεν ειχα τις καταλληλες -κατ εμε- παρεες, μου εχει δημιουργησει διαφορα κομπλεξ τα οποια θα αναλύσω αργοτερα.
    δ)Ειμαι λιγο αντικοινωνικος ορισμενες φορες


    Τα κομπλεξ μου:

    *Δε νιωθω καθολου ανετα οταν βρισκομαι αναμεσα σε πολλους αγνωστους . Ακομη και οταν περπαταω στα σκαλια αναμεσα στο αμφιθεατρο νιωθω οτι ολοι με κοιτανε.
    *Δεν τα παω καθολου καλα με τις γυναικες.Ποτε μου δεν ειχα επισημη σχεση με γυναικα, οποτε εκτος απο την αμηχανια που εχω οταν βρισκομαι με μια κοπελα , δεν εχω και την καταλληλη εμπειρια για μια σχεση. [Με οσες κοπελα ειχα σεξουαλικη επαφη ή καποιου ειδους ελευθερη σχεση,συνηθως μου την επεφταν αυτες πρωτα, οποτε μετα το παιχνιδι ηταν ευκολοτερο. (Γενικα λενε οτι ειμαι αρκετα εμφανίσιμος και φροντιζω να γυμναζομαι συχνα ωστε να εχω μια ωραια εξωτερικη εικονα) ]
    *Πιστευω οτι εχω καποιου ειδους ΙΔΨ (Σε ενα test που εκανα στο ιντερνετ σκοραρα 17 ενω ελεγε οτι >12 πιθανότατα να έχεις ΙΔΨ .
    *Δεν εχω αυτοπεποιθηση. Για παραδειγμα , ενω γνωριζω καποια πολυ θετικα πραγματα για τον ευατο που , εγω σκεφτομαι παντα τα αρνητικα και καμια φορα τα μεγενθυνω.


    Με οσους λεω το προβλημα , μου λενε "Βρες αλλες παρεες".
    Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι στην παρεα "κολας"...Δεν μπορεις ουτε να βρεις αλλα ουτε να πας με το στανιο σε καποια ατομα που θεωρεις οτι θα περνας καλα και να τους πεις γεια σας , ηρθα να κανω παρεα μαζι σας !

    Το αποτελεσμα:

    Να νιωθω χαλια ψυχολογικα,μιας και η ζωη μου ειναι κενη . Ουτε κοπελα,ουτε πραγματικοι φιλοι.Ακομη και η σχολη δεν παει καλα . Πραγματικα, ειναι φορες που λεω "Θα τα αλλαξω ολα!" αλλα στο τελος δε γινεται τιποτα ! Πλεον ,δεν εχω διαθεση ουτε να παραρηγορησω τον ευατο μου.


    Θα ηθελα να ακουσω εαν εχετε/ειχατε αναλογες εμπειριες !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λες οτι δεν εχεις κανει σχεση απ τη μια και απ την αλλη λες οτι εχεις κανει σεξ με κοπελες που στην επεφταν πρωτες. Με αυτες τι εγινε στην πορεια αφου δεν υπηρχε το προβλημα της προσεγγισης και σου κατσανε? Την αλλη μερα τις εδιωχνες? Τι ισχυει τελικα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Η μια ηταν one night stand , και 2 αλλες τελείως fuck buddies. Με τη μια ειχαμε κοινους φιλους και κανεις τους δεν ηξερε τιποτα απολυτως .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νομικη σπουδαζεις τυπε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Οχι, οικονομικο. Γιατι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα σε πω παρακατω. Πριν ομως θελω να με πεις πως καταφερες τις 2 κοπελες να τις εχεις φακμπαντις και πως καταφερες το σταντ.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Το stand χαλκιδικη πέρσι,τουριστρια ηρθε κ καθησε διπλα μ στο μπαρ .
    Fuck buddy no1:Μπηκε στην παρεα μεσω κοινων γνωστων μου την επεσε σχεδον στην ψυχρα.
    Fuck buddy no2: Μου μιλησε μεσω fb,ειμασταν συμφοιτητες.

    [Να φανταστω πιστευεις οτι σου λεω φιδια γι'αυτο ρωτας τι και πως....]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι απλα θελω να καταλαβω πως ψηνεις τις γκομενες για μπαντις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μια σκεψη ειναι οτι προτμας να δκτυωθεις με ατομα που θα εισαστε πραγματικοι φιλοι, επομενως οι πιθανοτητες να συναγελαζεσαι με τετοια ατομα ειναι μικρες. Η λεξη φιλος περιλαμβανει ενα ευρυτατο φασμα διαπροσωπικων σχεσεων και εσυ ισως εχεις υψηλα στανταρς. Δε θες δηλαδη να διατηρησεις σχεσεις πιο επιδερμικες, μονο για χαβαλε και απλη παρεα. Ας πουμε με τον κολητο σου ταιριαζεις, αρα υπαρχουν ατομα που ταιριαζεται. Επισης καλο ειναι να βρεις γκομενα γιατι τοτε η αναγκη για φιλους εκμηδενιζεται. Αραγε αυτες οι 2 που τις εχεις για μπενεφιτς, δε λετε και καμμια κουβεντα? Δε βγαινετε βολτες στο θησειο? Μονο γυαλιζεται την αρβυλα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οχι απλα θελω να καταλαβω πως ψηνεις τις γκομενες για μπαντις.
    κεραση, η απορια σου αυτη επαναλαμβανεται σε παρα πολλα θεματα που εστω απο σποντα αναφερεται καποια ξεπετα κλπ.
    για να σου την λυσω να μην παιδευεσαι, η απαντηση σε τοσο ασχετες γνωριμιες ανευ βαθους, οπου μια γυναικα την πεφτει σε εναν ανδρα για ξεπετα , ειναι η καλη εμφανιση ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by ekp1225 View Post
    .......

    Το προβλημα:


    α)Δεν εχω πραγματικους φιλους (Εχω εναν κολλητό ο οποιος εχει μετακομισει σε διαφορετικη πολη ,οποτε οπως ειναι λογικο εχουμε χαθει λιγο)
    β)Οι παρεες μου ειναι αταιριαστες ειτε αυτες ειναι απο τη σχολη ειτε απο αλλου. Δεν ειανι οτι δεν περναω καλα , απλα οχι τοσο και με τον τροπο που εγω ηθελα.
    γ)Το γεγονος οτι ποτε μου δεν ειχα τις καταλληλες -κατ εμε- παρεες, μου εχει δημιουργησει διαφορα κομπλεξ τα οποια θα αναλύσω αργοτερα.
    δ)Ειμαι λιγο αντικοινωνικος ορισμενες φορες


    Τα κομπλεξ μου:

    *Δε νιωθω καθολου ανετα οταν βρισκομαι αναμεσα σε πολλους αγνωστους . Ακομη και οταν περπαταω στα σκαλια αναμεσα στο αμφιθεατρο νιωθω οτι ολοι με κοιτανε.
    *Δεν τα παω καθολου καλα με τις γυναικες.Ποτε μου δεν ειχα επισημη σχεση με γυναικα, οποτε εκτος απο την αμηχανια που εχω οταν βρισκομαι με μια κοπελα , δεν εχω και την καταλληλη εμπειρια για μια σχεση. [Με οσες κοπελα ειχα σεξουαλικη επαφη ή καποιου ειδους ελευθερη σχεση,συνηθως μου την επεφταν αυτες πρωτα, οποτε μετα το παιχνιδι ηταν ευκολοτερο. (Γενικα λενε οτι ειμαι αρκετα εμφανίσιμος και φροντιζω να γυμναζομαι συχνα ωστε να εχω μια ωραια εξωτερικη εικονα) ]
    *Πιστευω οτι εχω καποιου ειδους ΙΔΨ (Σε ενα test που εκανα στο ιντερνετ σκοραρα 17 ενω ελεγε οτι >12 πιθανότατα να έχεις ΙΔΨ .
    *Δεν εχω αυτοπεποιθηση. Για παραδειγμα , ενω γνωριζω καποια πολυ θετικα πραγματα για τον ευατο που , εγω σκεφτομαι παντα τα αρνητικα και καμια φορα τα μεγενθυνω.


    Με οσους λεω το προβλημα , μου λενε "Βρες αλλες παρεες".
    Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι στην παρεα "κολας"...Δεν μπορεις ουτε να βρεις αλλα ουτε να πας με το στανιο σε καποια ατομα που θεωρεις οτι θα περνας καλα και να τους πεις γεια σας , ηρθα να κανω παρεα μαζι σας !

    Το αποτελεσμα:

    Να νιωθω χαλια ψυχολογικα,μιας και η ζωη μου ειναι κενη . Ουτε κοπελα,ουτε πραγματικοι φιλοι.Ακομη και η σχολη δεν παει καλα . Πραγματικα, ειναι φορες που λεω "Θα τα αλλαξω ολα!" αλλα στο τελος δε γινεται τιποτα ! Πλεον ,δεν εχω διαθεση ουτε να παραρηγορησω τον ευατο μου.


    Θα ηθελα να ακουσω εαν εχετε/ειχατε αναλογες εμπειριες !
    καλησπερα

    τα "κομπλεξ" που αναφερεις, να ξερεις οτι ειναι πολυ διαδεδομενα σε νεαρα ατομα (και οχι μονο) που δεν εχουν βρει ακομα τις παρεες που τους εκφραζουν, μια ωραια σχεση, κλπ , οσο για την σχεση σου με τους γνωστους και τους φιλους, να ξερεις οτι κι αυτη ειναι μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κοινη κατασταση που συμβαινει σε πολλους χωρις να το συνειδητοποιουν καν και μπορει στην θεση σου να ελεγαν τελειως διαφορετικα πραγματα, οπως οτι η ζωη τους ειναι ωραια, εχουν φιλους πολλους, περνανε καλα, απλα δεν εχουν καποια σοβαρη σχεση.
    η διαφορα σου ειναι οτι εχεις συνειδητοποιησει τι ακριβως συμβαινει με τις γνωριμιες σου.

    η γνωμη μου ειναι οτι ειναι θεμα χρονου.

    το πραγματικο ταιριασμα και οι πραγματικοι φιλοι, δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση.
    εσυ τα ξεχωριζεις τουλαχιστον απο τις τυχαιες παρεες.
    δεν ειναι κακο να κανεις παρεα με ατομα που δεν ταυτιζεσαι απολυτα. κακο ειναι να μην ξερεις τι πραγματικα ειναι ολοι αυτοι για εσενα.

    προτεινω να συνεχισεις να κανεις παρεα με οσα ατομα εχεις εστω καποια ελαχιστα κοινα, με σκοπο να μην απομονωθεις.
    οσο κοινωνικοποιεισαι και κινεισαι, εστω και αργα, θα κανεις κι αλλες γνωριμιες και θα αυξησεις τις πιθανοτητες να βρεις και φιλους πραγματικους και κοπελες που να σου αρεσουν και να θελεις κατι ουσιαστικοτερο απο ξεπετες, μαζι τους.

    ΑΝ ομως οι υποψιες σου περι ΙΨΔ ειναι σοβαρες, δεν θα ηταν ασχημο να επισκεφθεις εναν ειδικο να το συζητησεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κεραση, η απορια σου αυτη επαναλαμβανεται σε παρα πολλα θεματα που εστω απο σποντα αναφερεται καποια ξεπετα κλπ.
    για να σου την λυσω να μην παιδευεσαι, η απαντηση σε τοσο ασχετες γνωριμιες ανευ βαθους, οπου μια γυναικα την πεφτει σε εναν ανδρα για ξεπετα , ειναι η καλη εμφανιση ...
    Εμένα μου επιτρέπετε να συνα-γελάσω;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by ekp1225 View Post
    Καλησπέρα και κάλως σας βρήκα.
    Ειμαι ο Σ. ειμαι 21 χρονων και ειμαι φοιτητης.

    Αποφάσισα να γραφτω στο site για να μοιραστω μαζι σας το "προβλημα" μου και καποιες σκεψεις πανω σε αυτο , καθως πιστευω οτι αντιμετωπίζω μιας ηπιας μορφης καταθλιψη.

    Βασικος λογος της καταθλιψης :

    Δεν εχω πραγματικους φιλους και οι παρεες μου εχουν τελειως διαφορετικα ενδιαφεροντα απ'οτι εγω, οποτε αναγκαζομαι να κανω πραγματα τα οποια εμενα δε με γεμιζουν προκειμενου να μην ειμαι μονος. (Δεν ειναι οτι τα παιδια δεν ειναι καλα ή κατι τετοιο , απλα εγω νιωθω οτι δεν ταιριαζω με αυτους , δεν εχουμε το ιδιο στυλ).Ανεκαθεν, οι παρεες που δε με γεμιζαν οσο θα ηθελα , και παντα ενιωθα αυτο το αγκαθα , τωρα ομως που εχω φτασει σε μια ηλικια (μετα το σχολειο) και βλεποντας τις υπολοιπες "υγιεις" παρεες με καταρακωνει και με κανει να νιωθω ακομη πιο μονος.

    Το προβλημα:


    α)Δεν εχω πραγματικους φιλους (Εχω εναν κολλητό ο οποιος εχει μετακομισει σε διαφορετικη πολη ,οποτε οπως ειναι λογικο εχουμε χαθει λιγο)
    β)Οι παρεες μου ειναι αταιριαστες ειτε αυτες ειναι απο τη σχολη ειτε απο αλλου. Δεν ειανι οτι δεν περναω καλα , απλα οχι τοσο και με τον τροπο που εγω ηθελα.
    γ)Το γεγονος οτι ποτε μου δεν ειχα τις καταλληλες -κατ εμε- παρεες, μου εχει δημιουργησει διαφορα κομπλεξ τα οποια θα αναλύσω αργοτερα.
    δ)Ειμαι λιγο αντικοινωνικος ορισμενες φορες

    Φιλε μου, πιστεύω ότι στην ηλικία σου (για να μην πω και μετά) πραγματικούς φίλους, όπως τους εννοείς εξαιρετικά δύσκολα θα βρεις. Άντε με πολλή τύχη 1-2...
    με πολλούς θα σε φέρει κοντά μια κοινη φάση, μια κοινή εμπειρία, θα κάνετε παρέα για κάποιο διάστημα, θα χάνεστε, μετά θα βρεις άλλους και πάει λέγοντας...είναι η ροή της ζωής τέτοια...
    Νομιζω οι περισσοτεροι σε αυτή την ηλικία κάπως έτσι ήμασταν όπως περιγράφεις, ονειρευόμασταν το τέλειο και προσπαθούσαμε να συμβιβαστούμε με την πεζή καθημερινότητα.
    Από τη στιγμή που έχεις παρέες, να βγαίνεις, να δοκιμάζεις, όλα καλά! από εκεί και πέρα θα κάνεις ένα ξεδιάλεγμα και αναλόγως...
    Κοίτα το πτυχίο σου, να χτυπήσεις καλούς βαθμούς για να έχεις ευκαιρίες μετά και οι φίλοι έρχονται και παρέρχονται!
    Για σχέση δεν λέω κάτι, είπες ότι είσαι εμφανίσιμο παιδί οπότε πιστεύω ότι θα έχεις ευκαιρίες!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by ekp1225 View Post
    Καλησπέρα και κάλως σας βρήκα.
    Ειμαι ο Σ. ειμαι 21 χρονων και ειμαι φοιτητης.

    Αποφάσισα να γραφτω στο site για να μοιραστω μαζι σας το "προβλημα" μου και καποιες σκεψεις πανω σε αυτο , καθως πιστευω οτι αντιμετωπίζω μιας ηπιας μορφης καταθλιψη.

    Βασικος λογος της καταθλιψης :

    Δεν εχω πραγματικους φιλους και οι παρεες μου εχουν τελειως διαφορετικα ενδιαφεροντα απ'οτι εγω, οποτε αναγκαζομαι να κανω πραγματα τα οποια εμενα δε με γεμιζουν προκειμενου να μην ειμαι μονος. (Δεν ειναι οτι τα παιδια δεν ειναι καλα ή κατι τετοιο , απλα εγω νιωθω οτι δεν ταιριαζω με αυτους , δεν εχουμε το ιδιο στυλ).Ανεκαθεν, οι παρεες που δε με γεμιζαν οσο θα ηθελα , και παντα ενιωθα αυτο το αγκαθα , τωρα ομως που εχω φτασει σε μια ηλικια (μετα το σχολειο) και βλεποντας τις υπολοιπες "υγιεις" παρεες με καταρακωνει και με κανει να νιωθω ακομη πιο μονος.

    Το προβλημα:


    α)Δεν εχω πραγματικους φιλους (Εχω εναν κολλητό ο οποιος εχει μετακομισει σε διαφορετικη πολη ,οποτε οπως ειναι λογικο εχουμε χαθει λιγο)
    β)Οι παρεες μου ειναι αταιριαστες ειτε αυτες ειναι απο τη σχολη ειτε απο αλλου. Δεν ειανι οτι δεν περναω καλα , απλα οχι τοσο και με τον τροπο που εγω ηθελα.
    γ)Το γεγονος οτι ποτε μου δεν ειχα τις καταλληλες -κατ εμε- παρεες, μου εχει δημιουργησει διαφορα κομπλεξ τα οποια θα αναλύσω αργοτερα.
    δ)Ειμαι λιγο αντικοινωνικος ορισμενες φορες


    Τα κομπλεξ μου:

    *Δε νιωθω καθολου ανετα οταν βρισκομαι αναμεσα σε πολλους αγνωστους . Ακομη και οταν περπαταω στα σκαλια αναμεσα στο αμφιθεατρο νιωθω οτι ολοι με κοιτανε.
    *Δεν τα παω καθολου καλα με τις γυναικες.Ποτε μου δεν ειχα επισημη σχεση με γυναικα, οποτε εκτος απο την αμηχανια που εχω οταν βρισκομαι με μια κοπελα , δεν εχω και την καταλληλη εμπειρια για μια σχεση. [Με οσες κοπελα ειχα σεξουαλικη επαφη ή καποιου ειδους ελευθερη σχεση,συνηθως μου την επεφταν αυτες πρωτα, οποτε μετα το παιχνιδι ηταν ευκολοτερο. (Γενικα λενε οτι ειμαι αρκετα εμφανίσιμος και φροντιζω να γυμναζομαι συχνα ωστε να εχω μια ωραια εξωτερικη εικονα) ]
    *Πιστευω οτι εχω καποιου ειδους ΙΔΨ (Σε ενα test που εκανα στο ιντερνετ σκοραρα 17 ενω ελεγε οτι >12 πιθανότατα να έχεις ΙΔΨ .
    *Δεν εχω αυτοπεποιθηση. Για παραδειγμα , ενω γνωριζω καποια πολυ θετικα πραγματα για τον ευατο που , εγω σκεφτομαι παντα τα αρνητικα και καμια φορα τα μεγενθυνω.


    Με οσους λεω το προβλημα , μου λενε "Βρες αλλες παρεες".
    Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι στην παρεα "κολας"...Δεν μπορεις ουτε να βρεις αλλα ουτε να πας με το στανιο σε καποια ατομα που θεωρεις οτι θα περνας καλα και να τους πεις γεια σας , ηρθα να κανω παρεα μαζι σας !

    Το αποτελεσμα:

    Να νιωθω χαλια ψυχολογικα,μιας και η ζωη μου ειναι κενη . Ουτε κοπελα,ουτε πραγματικοι φιλοι.Ακομη και η σχολη δεν παει καλα . Πραγματικα, ειναι φορες που λεω "Θα τα αλλαξω ολα!" αλλα στο τελος δε γινεται τιποτα ! Πλεον ,δεν εχω διαθεση ουτε να παραρηγορησω τον ευατο μου.


    Θα ηθελα να ακουσω εαν εχετε/ειχατε αναλογες εμπειριες !
    Θα μεινω στο αποτελεσμα που εγραψες...δεν υπηρχε ποτε μια κοπελα που να σου κανει εντυπωση και να θελεις να βγειτε κτλ? Δηλαδη εισαι αδιαφορος ω προς το αλλο φυλο? Για τους φιλους μπορεις ευκολα να κοινωνικοποιηθεις μεσω της σχολης θεωρω..στη σχολη τι δεν παει καλα? δυσκολευεσαι στα μαθηματα?

  15. #15
    Πράγματι το να βρεις ανθρώπους που να σ αγαπάνε είναι πολύ δύσκολο.ειδικά σε μια εποχή που όλοι το μόνο που αγαπάνε είναι ο εαυτός τους.
    Το χειρότερο όμως είναι να σε προδίδουν άτομα που θα έβαζες το χέρι σου στη φωτιά ότι θα έκαναν τα πάντα για σένα.εσύ το ήξερες ότι δεν ήταν για σένα,άρα είναι θέμα επιλογής δικής σου.
    Δεν βρίσκονται πραγματικοί φίλοι ή άτομα για σχέσεις τόσο εύκολα...αλλά προσπάθησε. Δεν χάνεις τίποτα να πεις ένα γεια ή απλά να φερθείς φιλικά σε κάποιον που μπορεί να "κολάς" περισσότερο.
    Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο!
    Αν πραγματικά θέλεις να αλλάξεις τη ζωή σου, μπορείς να το κάνεις...θέλει υπομονή αλλά και επιμονή

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κοινωνικό άγχος μαζί με ανύπαρκτη προσωπικότητα
    By NamelessOne in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2013, 13:56
  2. Δεν έχω κοινωνική ζωή
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-2013, 19:19
  3. Κοινωνική ζωή
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 141
    Last Post: 29-06-2011, 15:09
  4. κοινωνικη φοβια
    By natalie in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 75
    Last Post: 26-09-2010, 11:57
  5. Κοινωνική ζωή
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 11-05-2010, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •