Αγοραφοβια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    37

    Αγοραφοβια?

    Γεια σας, ειπαρχουν ατομα με αγοραφοβια εδω? η ειμαι ο μονος?
    Με χει κουρασει πολυ το θεμα, πιστευω οτι ο κοσμος με κοιταει και δεν λειτουργω σωστα, εχω παντα την αισθηση οτι καποιος με κοιταει με βασανιζει τωρα 3 χρονια, πιος πιστευετε ειναι καλος τροπος αντιμετοπισης? κανεις με εμπειρια στο θεμα υπαρχει? thanks

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    27
    me kapio antikatathliptiko xapi se sindhsmo me pshxotherapeia

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Η αγοραφοβία προέρχεται κατά μεγάλο ποσοστό απο ενοχικά σύνδρομα. Κάποτε είχα κι εγώ και το ξεπέρασα αφού νίκησα τις ενοχές που με βασάνιζαν παντός τύπου. Θα το συζητήσουμε κι απο κοντά αν θα σε δούμε τελικά στη συγκέντρωση.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    37
    Τι ενοεις ενοχικα σύνδρομα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    exw perasei kai egw apo to stadio pou dne hthela na vgainw apo to spiti.den phga se giatro alla pistevw htan agorafovia,estw kai se mikro vathmo.alla mou kanei entipwsh afto pou les oti to provlima sou einai oti nomizeis oti se koitane oloi.afto einai agorafovia?den to exw diavasei pouthena.egw apla den antexa se kleistous xwrous kuriws apo tous opoious den eixa efkoh diafugh.kai genika den hthela na uparxei polis kosmos wste an pathw kati mhn me doun oloi.alla den pisteva oti oloi me koitane xwris logo.

    thes na mou peis ti akrivws niwtheis?poso se diskolevei sth zwh sou afto pou exeis?vgaineis?thelw poli na se voithisw..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by Σωτηρης1
    Τι ενοεις ενοχικα σύνδρομα?
    Εννοώ ενοχές που τις κουβαλάμε απο την παιδική μας ηλικία.Συχνά μας ακολουθούν αυτά τα πρεπει με τα οποία μας έχουν γαλουχήσει είτε οι γονείς μας είτε ακομη και το οικείο μας περιβάλλον. Προχωράμε στη ζωή μας χωρίς να λαμβάνουμε υπ οψιν τα περιβόητα και αβοήθητα θέλω μας και ετσι την πατάμε μεγάλοι. Οταν απελευθερωθείς απ ολα αυτά, πίστεψέ με δεν θα είσαι πιιά ο ίδιος. Αρκει να ψάξεις να βρεις τι είναι αυτά που γουστάρεις να κάνεις, να αρχίσεις να τα εφαρμόζεις χωρις να επηρεάζεσαι απο το τι θα πει το περιβάλλον σου και θα δεις τον εαυτό σου να πετάει. Θα σου φύγουν και αγοραφοβίες και τα πάντα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •