AΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 159
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by krino
    interappted,
    με αυτα και με εκεινα δεν καταφερα να σου απαντησω σοβαρα στο θρεντ σου.
    Ας το κανω τωρα λοιπον,

    Καταρχην προσπαθησε να κατευνασεις το θυμικο σου.
    Το να χαρακτηριζεις το καθενα ειτε τερας ειτε αγγελο δεν βοηθαει σε τιποτα.
    Αντιθετα πιστευω οτι σε αποσυντονιζει γιατι τρως χρονο για να μπορεσεις
    να ερμηνευσεις ιστοριες που πολυ πιθανον να μην βρισκεις ακρη.


    Οποτε προσπαθησε να ξεφυγεις απο αυτο το φαυλο κυκλο.
    Οτι εγινε κακως αλλα εγινε. Ο χρονος δεν γυριζει πισω, πλεον ολα εχουν παρει το δρομο τους.
    Αυτο που μενει ειναι να παρεις τελικα και εσυ το δικο σου.

    Χρειαζεσαι πολυπλευρη βοηθεια τουλαχιστον προς το παρον μεχρι να αρχισεις μια νεα ζωη.
    Να εχεις μονιμα ενα δικηγορο που τον θεωρεις καλο, και να φροντισετε μαζι
    να χτισεις τα θεμελια της καινουρια σου ζωης.
    Ειναι σιγουρο οτι μπορεις να πετυχεις να μην σε πλησιαζει ο πατερας σου σε αποσταση Χ μετρων.
    Ωστωσο κρινω σκοπιμο εφοσον εξασφαλισεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να σε ξαναενοχλησει (η αν το κανει θα εχει τρομερες συνεπειες) να μην επιχειρησεις να ζησει στο κορυδαλλο, τουλαχιστον οχι επι μακρον.
    Η εκδικηση ειναι κακος συμβουλος και φιλος σε τετοιες περιπτωσεις.

    Στην συνεχεια και μαζι με τον γιατρο σου, προσπαθησε να χτισεις μια νεα ζωη, με νεους φιλους.
    Οι παλιοι (συγγενεις και φιλοι) οι οποιοι λεγανε το μακρυ και το κοντο τους πρεπει να παρουν ποδι.
    Το χτισιμο της νεας αυτης ζωης το οφειλεις σε εσενα αλλα πρωτιστως στο παιδι σου το οποιο δεν φταιει
    σε τιποτα για ολα οσα συμβαινουν.


    Τελος,
    θα σου πω μια σκεψη μου.
    Το συμβαν οσο σκληρο και να ειναι εχει και μια θετικη πλευρα.
    Ειναι ενα μυνημα το οποιο πρεπει να το αντιληφθεις και να το καταλαβεις.
    Πλεον στη ζωη σου τελειωσαν τα μισολογα και πεσανε οι μασκες.
    Αυτος που ηταν να εκφραστει εκφραστηκε.
    Σκεψου οτι θα μπορουσες και να πεθανεις....
    δεν εγινε ομως.
    Εζησες και αυτο πλεον θα πρεπει να σου πει οτι ειναι απαιτηση σου
    η ζωη σου να μην ταλαντευεται πλεον απο διλληματα.
    Πρεπει να οπλιστεις με κουραγιο και υπομονη, με πεισμα και οργη σε μια συγκεκριμενη κατευθυνση:
    Να χτισεις την ζωη σου οπως εσυ νομιζεις καλυτερα και ασφαλεστερα για σενα και το παιδι σου.
    Οποιος δε μπει μπροστα σου να το κανεις περα απο την πρωτη στιγμη.
    Αυτοι που θα επικροτησουν τις επιλογες σου θα ειναι και οι νεοι σου φιλοι.
    Προσεχε ομως τις επιλογες σου, γιατι θα εισαι εσυ υπευθυνη για αυτες στο ακεραιο.


    Ολα αυτα ειναι βεβαια λογια και μονο λογια.
    Τιποτα δεν ειναι ευκολο και φαινονται βουνο. Βημα βημα ομως, το βουνο τελειωνει και η κορυφη του συντομα θα ειναι πολυ κοντα σου... στο χερι σου ειναι να φτασεις....
    Σου ευχομαι συντομα να κοιτας το κοσμο απο εκει ψηλα, παρεα με αυτους που εχεις επιλεξει.
    krino καταρχην σε ευχαριστω
    ηδη προσπαθω να κοιταξω μπροστα
    επειδη ειχα προβληματα με τον πατερα μου ειχα κανει βηματα για αγορα δανειου να παρω το γιο μου κ να φυγω απο εκει μεσα βεβαια φοβομουν κ για την μανα μου
    το γργονος αυτο δεν με εεμποδισε να παω στην εφορια κ να συνεχισω τα απαραιτητα για την εκδοση δανειου
    προσπαθω να εφοπλισω την ψυχραιμια μου
    αυτη τη φορα πρεπει οντως να κανω μια νεα αρχη κ να προχωρησω
    κι οπως ξαναειπα νιωθω οτι εχω δυναμη προς το παρον
    ισως λανθασμενα να πηγαζει απο το μισος μου
    χρειαζομαι χρονο να κοιταξω το συμβαν στην πραγματοκη του διασταση
    με ενδιαφερει η καινουργια αρχη πιο πολυ για το παιδι μου!πολλα περασε κ θελω να γνωρισεικ την καλη πλευρα της ζωης
    δεν σου κρυβω οτι για τη ζωη μου πια νιωθω ανασφαλεια...
    θα πολεμησω οσο μπορω κι εχω χρεος απεναντι στο γιο μου ν απαλεψω σκληρα
    το θετικο ειναι οτι εξακολουθω κατα ενα περιεργο τροπο να παραμενω ψυχραιμη καμια φορα το ψαχνω πως μπορω κ παραμενω ψυχραιμη αλλα απο την αλλη πιστευω οτι ειναι ο μονοδρομος της ζωης μου
    για τους φιλους εχω να σου πω οτι επειδη στα δυσκολα φαινονται οπως οταν πεθανε ο αντρας μου αναθεωρησα ετσι κ τωρα αναθεωρω πολλα.Εχω μια φιλη.που δοκιμαστηκε για να γινει φιλη οπως κι εγω δοκιμαζομαι για να ειμαι φιλη
    οι λαθος επιλογες κοστιζουν αλλα γινονται μαθημα
    ξερεις καμια φορα στα δυσκολα κρεμεσαι απο οπου βρεις αλλα δεν παιρνει πολυ καιρο να καταλαβεις οτι ειναι απλα λογοι αδυναμιας της στιγμης
    σε ευχαριστω για αλλη μια φορα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    interappted,
    δεν θα σου πω πολλα (αν και θα μπροουσα μονο που δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αντικειμενικα)
    αυτο που θα σου πω ειναι οτι εισαι σε καλο δρομο.

    Θυμησου για αργοτερα οτι,
    ουδεν κακο αμιγες καλου....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by gramle
    μπροστα στο παιδι εγιναν ολα αυτα? Και μετα τι? τι εγινε με το παιδι?
    ναι εγινε ΔΥΣΤΥΧΩΣ στο γιο μου μπροστα
    εκ των υστερων μου ειπε το πουλακι μου οτι ειχε παρει ενα κουταλι κ χτυπουσε τον πατερα μου στα ματια
    εγω ειχα θολωσει
    οταν ηρθαν οι γειτονες τον πηρε μεχρι να ερθει η αστυνομια στο σπιτι της μετα τον ειχαν η μανα μου με την πεθερα μου εγω τον πηρα τηλ απο το νοσοκομειο του ειπα οτι ολα θα πανε καλα κι οτι δεν προκειται να ξαναδουμε τον παππου
    κι οτι η βια καταληγει στη φυλακη
    την Τριτη πηγε στο γιατρο του κ συνεχιζουμε την ψυχοθεραπεια του
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by krino
    interappted,
    δεν θα σου πω πολλα (αν και θα μπροουσα μονο που δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αντικειμενικα)
    αυτο που θα σου πω ειναι οτι εισαι σε καλο δρομο.

    Θυμησου για αργοτερα οτι,
    ουδεν κακο αμιγες καλου....
    το πιστευω αυτο
    ισως αν δεν γινοταν αυτο που τελικα εζησα να ηταν τα πραγματα χειροτερα κι ηταν μια δυνατη αφορμη να \"φυγω\" απο τον πατερα μου
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Εννοουσα το εξης: ο,τι μετραει δεν ειναι ο ιδιος ο πατερας σου, αλλα η σχεση που εχετε οικοδομησει. Με την απλη εννοια, οτι εκεινος ειναι αυτο που ειναι, ομως καθενα απο τα αδερφια σου εχει διαφορετικη- ιπποθετο- σχεση μαζι του. Σημασια εχει λοιπον, οχι το ιδιο το συμβαν, αλλα το πως εσυ θα το βιωσεις, πως θα το αξιοποιησεις. Αυτο νομιζω ειπε κι ο κρινος.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Originally posted by interappted
    Originally posted by krino
    interappted,
    δεν θα σου πω πολλα (αν και θα μπροουσα μονο που δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αντικειμενικα)
    αυτο που θα σου πω ειναι οτι εισαι σε καλο δρομο.

    Θυμησου για αργοτερα οτι,
    ουδεν κακο αμιγες καλου....
    το πιστευω αυτο
    ισως αν δεν γινοταν αυτο που τελικα εζησα να ηταν τα πραγματα χειροτερα κι ηταν μια δυνατη αφορμη να \"φυγω\" απο τον πατερα μου
    Για την inter ισχυει αυτο, οχι ομως και για το παιδι. Το εχει πληγωσει ανεπανορθωτα. Ο ιδιος ο παππους του να θελει να σκοτωσει την μανουλα του. Ε, τι να πω!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by kanenas
    Εννοουσα το εξης: ο,τι μετραει δεν ειναι ο ιδιος ο πατερας σου, αλλα η σχεση που εχετε οικοδομησει. Με την απλη εννοια, οτι εκεινος ειναι αυτο που ειναι, ομως καθενα απο τα αδερφια σου εχει διαφορετικη- ιπποθετο- σχεση μαζι του. Σημασια εχει λοιπον, οχι το ιδιο το συμβαν, αλλα το πως εσυ θα το βιωσεις, πως θα το αξιοποιησεις. Αυτο νομιζω ειπε κι ο κρινος.
    πιστεψε με προσπαθωνα το δω οσο πιο ψυχραιμα μπορω
    ερχονται στιγμες οπως τωρα που ξαναβιωνω μπροστα μου τη σκηνη που τον ειδα με το σφυρι...δεν νομιζω οτι θα το ξεπερασω αυκολα οσο δυνατη κ να θελω να ειμαι
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by gramle
    Originally posted by interappted
    Originally posted by krino
    interappted,
    δεν θα σου πω πολλα (αν και θα μπροουσα μονο που δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αντικειμενικα)
    αυτο που θα σου πω ειναι οτι εισαι σε καλο δρομο.

    Θυμησου για αργοτερα οτι,
    ουδεν κακο αμιγες καλου....
    το πιστευω αυτο
    ισως αν δεν γινοταν αυτο που τελικα εζησα να ηταν τα πραγματα χειροτερα κι ηταν μια δυνατη αφορμη να \"φυγω\" απο τον πατερα μου
    Για την inter ισχυει αυτο, οχι ομως και για το παιδι. Το εχει πληγωσει ανεπανορθωτα. Ο ιδιος ο παππους του να θελει να σκοτωσει την μανουλα του. Ε, τι να πω!
    για το παιδι μου...τι να πω ρε παιδια λες κ μας εφτυσε ο Θεος
    απο τα 5 του??προσπαθω να του σταθω
    γιατι αυτο ειναι το μονο που δεν φταιει σε τιποτα κ εχει βωσει πολλα.
    ευτυχως εχει πολυ καλο παιδοψυχολογο ο οποιος μαζι με το γιατρο μου συνεργαζετεαι κ μας βοηθαει απιστευτα
    μεχρι τα 18 του που θα δικαιουται την παροχη του ικα κ με εμενα να δειχνω οσο δυνατη μπορω ευχομαι κατι να γινει
    μας το χρωσταει η ζωη
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    τελικα ισως σωθηκα σωματικα αλλα εχω παθει τετοιες φοβιες...
    η λεξη θα σε σκοτωσω που σε αλλους δεν σημαινει τιποτα εμανα με κανει κ τρεμω
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Λοιπόν το παρακάτω ποστ το έγραφα για το άλλο σου θέμα με τον Ραψωδό αλλά σβήστηκε πάνω που πήγαινα να δημοσιεύσω την καταχώρηση...Ταιριάζει όμως και σε αυτό το θέμα.......Απλά σε αυτό το θέμα να προσθέσω πως πιστεύωπως είναι καλύτερο να λες κάποιον δολοφόνο τέρας παρά τον δυστυχή ψυχοπαθή γιατί κατ\'εμένα μάλλον αυτό δείχνει σύνδρομα μαζοχισμού ή ό,τι άλλο....Πραγματικά με σόκαρε πολύ το θέμα και δεν άντεξα να το διαβάσω όλο γιατί μου δείχνει για μια ακόμα φορά από άλλη διάσταση πόσο μπορεί κάποιος να μισεί το ίδιο του το παιδί και να το καταστρέψει...........


    ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ

    Γιατί απολογείσαι σε ολουςμε ποιον η όχι τα είχες;;;;;Δεν υπάρχει λόγος....Ποιός σε απειλεί;;;;;Ξέρεις κάτι Ιωάννα ειλικρινά θαυμάζωπου ακόμα και σταδύσκολασου και σε αυτά που δεν τολμάνε άλλοι να πουν και στα λάθη σου σε όλα σου έχεις το θάρρος να είσαι εσύ........Θέλει πολλά κότσια αυτό!!!!Άσε που μου θυμίζεις σε αρκετά εμένα μερικά χρόνια μερικούς μήνες πριν και ίσως σε στιγμές που θα ακολουθήσουν....Δεν σου κρύβω ότι με φοβίζει αυτό το κομμάτι του εαυτού μου που τα βάζει με όλους και όλα,που βλέπει τους πάντες εχθρούς.....Προσπάθησα να μην χάνω την αξιοπρέπειά μου αλλά είναι δύσκολο σε ό,τι βιώνεις.....Εσύ είσαι ένα βήμα μπροστά.......από εμένα για εμένα.....Αυτό που μου είχε πει ο ψυχίατρος πρώτο πρώτο είναι να είμαι πιο χειριστική.....Δύσκολο για εμένα Τζο αλλά μερικές φορές γλιτώνεις ενέργεια,βλέπεις τον κόσμο λιγότερο κακό και ζεις πιο ήρεμα....Αυτό για τους ψυχίατρο μου είναι ένα βήμα μπροστά!!!!!!!Μην σταματάς να είσαι εσύ απλά κάνε την ζωή σου πιο εύκολη...........

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ιωάννα θέλησα και εγώ να σβηστώ άπειρες φορές.....αλλά δείχνει μεγαλύτερη δύναμη να μείνεις...Δεν νομίζεις;;;Κανείς δεν μπορεί να σε απειλήσει και μην δεχτείς να το αφήσεις να σε καταβάλλει...TRUST ME!!!!!!!!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    οχι απο αυτο το φορουμ πηρα δυναμη κ στηριξη κι απο μελη κι απο τον Admin κ σκεφτηκα οτι ειναι λαθος στιγμη κ ηταν υπο πιεση η θεληση μου να θελησω να σβηστω
    δεν ειναι η στιγμηνα χασω αλλο ενα βημα βοηθειας κ δεν θα το κανω..
    εχασα το φορουμ για λιγες ωρες κ δεν ηξερα που να τα πω...που ν αμιλησω κ σε ποιον κ γιατι..ισως οτι ειναι πιο εμμεσο απο την ζωη μπορω να λυγιζω εδω μεσα να σπαω εδω μεσα να τα λεω ολα....
    δεν θα ηθελα να το χασω αυτο οχι ακομα δεν ειμαι ετοιμη
    μπορω να ακολουθησω με το να μην ασχολουμαι με πραγματα που ειναι ανευ ουσιας κ να σταθω στην ουσια κ η ουσια ειναι οτι δεν μπορω ακομα απο τοσες μερες να συνελθω
    η πατρικη φιγουρα ηταν η φιγουρα του παραλιγο δολοφονου μου!
    τα ματια του εκεινη την ωρα ειχαν το υφος του θανατου μου
    εχω αναμεικτα αισθηματα
    δεν θελω να αφησω κανεναν συναισθηματισμο να με σπασει,να τον λυπηθω...να...να...να!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    θα μου εκανε πολυ κακο τελικα η αποχωρηση μου απο το φορουμ
    ειμαι εδω κ θα ειμαι να λεω να μου λεν κ να κραταω ο,τι αξιζει να κρατησω
    η sofia,h kassi, h gramle,o kanenas, to krino, h anitak,η weird η anwnimi o pappas,τι να θυμηθω
    οτι σε στιγμες που ηθελα να φουνταρω οπως κ τωρα μου ειπαν μια κουβεντα κ σταθηκα ξανα?κι ας ειναι σχετικα ξενοι
    τον admin??ποσες φορες ακομα κ τωρα ο ανθρωπος με συμβουλεψε...
    δεν μπορω να βγω εξω
    ζαλιζομαι,ποναω κ αυτες τις ωρες μεσα στο σπιτι το φορουμ ειναι η μοναδικη μου εκτονωση
    ολοι ξερεται την ιστορια μου.δεν χρειαζεται να ξανασυστηθω
    δεν θελω να σπασω...αλλα ειμαι τοσο κοντα
    ερχονται τα αδερφια μου με αναμεικτα αισθηματα...αλλα τελικα ο γιος μου ειναι παλι το αποκουμπι μου
    δεν μου επιτρεπεται ν ασπασω γιατι το παιδι μου ηταν μπροστα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •