αυτοϊκανοποίηση συντρόφου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2

    αυτοϊκανοποίηση συντρόφου

    sfsdgdsgdsg
    Last edited by Someoneelse; 18-11-2013 at 12:22.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχα κ εγω καπιο αντιστοιχο προβλημα με τη κοπελα μου κ εχουμε κατι μηνες να κανουμε κατι κ ειναι μια ετσι κ μια αλλιως κ ειναι πολυ περιεργη η κατασταση.. εγω καπως το ξεπερασα αλλα κ παλι ειμαι σε περιεργη φαση κ δε ξερω κ πως να βγω απο αυτη.. βασικα το ειχα ζησει κ εγω αυτο καπια στιγμη... τωρα μην επιμενεις πολυ γιατι το να εισαι πολυ στη πριζα αυτο δεν εκτιματε γιατι ετσι ειναι οι ανθρωποι εχουν στο dna τους την αγνωμοσυνη... το θεμα ειναι οτι οσο περναει ο καιρος η σχεση κουραζετε κ εκει αρχιζουν διαφορες μανουρες κ διαφορα θεματα οστοσο σε καθε περιπτωση χρειαζετε ηρεμια κ καθαρο μυαλο.. τωρα... το να αισθανετε κανεις οτι χαραμιζετε δεν ειναι περιεργο το εχω νιωσει κ εγω κ δε με πειραξε τοσο η αποριψη απο αυτους που τους ειχα γραμενους ετσι κ αλλιως αλλα αυτοι που πονταρα σε αυτους κ με απογοητευσαν. η ανοριμοτητα ειναι κ αυτο ενα αλλο σημαντικο θεμα που μου ανοιγει κ μενα φωτιες στα μπατζακια μου κ δυστυχος συχνη αιτια για προβληματα....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2
    sdfsfsdfdsf
    Last edited by Someoneelse; 18-11-2013 at 12:24.

  4. #4
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω κορίτσια, (γιατί το βλέπουμε πολύ συχνά εδώ), είναι πως κάθεστε σε μια τέτοια σχέση?
    Υπάρχει μεγαλύτερη απόρριψη για μια γυναίκα από το να μη την ποθεί ο σύντροφος της και να νη κάνει όποτε θέλει/ουν σεξ μαζί του?
    Θα μπορούσα πιο εύκολα να καταλαβω μια γυναίκα που ταιριάζει σε αυτό το κομμάτι με το σύντροφο, αλλα όχι σε πολλά άλλα και να κάθεται, παρά αυτό.
    Μήπως το κοινωνικό πρέσινγκ ή η συνήθεια είναι αυτά που σε κρατούν σε αυτή τη σχέση σαμ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Someoneelse View Post
    Γεια σας,

    Αυτή τη στιγμή που γράφω βρίσκομαι πραγματικά σε απελπισία. Έχω την αίσθηση ότι μόνη μου χαντάκωσα τον εαυτό μου και έχω φτάσει τώρα στα 32 και η ζωή μου είναι στο μηδέν. Πριν 5 χρόνια ξεκίνησα μια σχέση με κάποιον, με τον οποίο είμαστε ακόμα μαζί και συζούμε. Από την αρχή υπήρχαν κάποια προβλήματα στο σεξ, όπως το ότι δεν είχε τόση διάθεση όσο προηγούμενοι σύντροφοί μου και ότι δεν μπορούσε να ολοκληρώσει με την πράξη. Σταδιακά τα πράγματα βελτιώθηκαν, κυρίως όσον αφορά τη διάθεση. Το θέμα της ολοκλήρωσης παραμένει, αν και τώρα μία στο τόσο το επιτυγχάνει. Να σημειώσω ότι για αυτόν τον άνθρωπο εγώ πήγα κόντρα στους γονείς μου, γιατί δεν τον ήθελαν, και επίσης δεν έφυγα στο εξωτερικό για αναζήτηση εργασίας, αφού εδώ δεν έβρισκα. Συνεπώς είμαι άνεργη και χωρίς υποστήριξη από τους γονείς σε κάποια θέματα.

    Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε σήμερα. Μετά από μια εβδομάδα κατά την οποία ήταν πολύ κουρασμένος από τη δουλειά (κάνει μια δύσκολη δουλειά και τη συγκεκριμένη εβδομάδα είχε φόρτο εργασίας), και κατά την οποία δεν κάναμε σεξ (λόγω κούρασης δικής του) καταλαβαίνω ότι τη μέρα που εγώ είχα πάει στους γονείς μου αυτός αυτοϊκανοποιήθηκε μόνος του. Εύλογα τον ρωτάω πώς είναι δυνατόν με μένα να είναι κουρασμένος αλλά δεν είναι για να κάνει κάτι μόνος του. Αυτός νευρίαζε και έλεγε ότι δεν τον καταλαβαίνω ότι είναι κουρασμένος. Ναι αλλά τότε πώς το έκανε μόνος του? Βασικά ήμουν σε έξαλλη κατάσταση και του είπα ότι μετά από αυτό είναι πολύ λογικό να βρω κάποιον γκόμενο. Μου είπε βρες.

    Δεν ξέρω, αισθάνομαι αυτή τη στιγμή ότι τα παράτησα όλα, χαντάκωσα τον εαυτό μου για έναν άνθρωπο που δε με θέλει, που είναι ανώριμος σεξουαλικά και προτιμάει να αυνανίζεται. Είναι κι άλλα πράγματα αυτή τη στιγμή που έχω στο μυαλό μου αλλά δεν είναι της παρούσης.
    το ξερω οτι μπορει να σε στεναχωρω, αλλα δικο σου ειναι το φταιξιμο.
    εφοσον υπηρχαν απο την αρχη προβληματα που αν και στην συνεχεια καπως εξομαλυνθηκαν, ποτε δεν λυθηκαν, πως παιρνεις αποφασεις ζωης και καθοριζεις την καριερα και την ζωη σου με εναν ανθρωπο που δεν ταιριαζεις σεξουαλικα???

    το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει και δεν ειχε ποτε αρκετη επιθυμια για εσενα. μπορει να οφειλεται σε πολλα....

    αυτο που ειναι το πλεον ατοπο και ακυρο απο ολα οσα λες, ειναι το να γινεσαι εξαλλη ... η σεξουαλικη επιθυμια ουτε εκβιαζεται, ουτε απαιτειται, ουτε επιβαλλεται. αν δεν την εχει, απλα δεν τηνε χει και το μονο που μπορεις να κανεις εσυ, οπως και η ιδια ειπες, οπως και αυτος απαντησε, ειναι να βρεις εναν ανδρα να ταιριαζετε σεξουαλικα και να σε επιθυμει.

  6. #6
    Περα από το σεξ, η σχέση σου με αυτόν τν άνθρωπο πως ήταν και πως είναι πια;

Similar Threads

  1. πρόβλημα με την μητέρα του συντρόφου μου...!!!
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 20-06-2013, 12:15
  2. Προβλήματα με την οικογένεια του συντρόφου μου
    By elena.t in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 29-05-2013, 21:08
  3. δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τον ΙΔΨ του συντρόφου μου
    By agapimeg in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-09-2011, 15:39
  4. ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ...
    By matina24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-06-2011, 20:35
  5. καταθλιψη συντροφου
    By eva1985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 05-01-2011, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •