έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?

    Εγώ ήταν μια περίοδος στην 3η λυκείου όπου τα είχα με ένα παιδί που είμασταν πολύ ερωτευμένοι και τότε είχα περάσει και στην σχολή που ήθελα.Γενικά ήταν μια περίοδος πολύ πλήρης και εύχομαι να την ξαναζήσω...και σε κάθε άνθρωπο βέβαια το εύχομαι.:-)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα ελεγα πως ναι υπαρχουν καπιες φασεις που θυμαμαι που ηταν φοβερες.. που περνανε σαν φλασιες απο το μυαλο μου.. αλλα τωρα αυτη τη στηγμη δε θα ελεγα οτι ειμαι ευτυχισμενος αλλα ουτε κ δυστιχισμενος ταλαντευομαι πανω σε αυτα τα δυο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολλες φορες , συμφωνω οτι ο ερωτας ειναι η απολυτη ευτυχια , αλλα δεν κραταει πολυ . Ευτυχισμενος νιωθω οταν κανω σπορ που μαρεσουν , οταν πεταω (ειμαι ερασιτεχνης πιλοτος ) , οταν κανω καταδυσεις , γρηγορες βολτες με τ αυτοκινητο η μοτο , κ γενικα δεν θελω κ πολυ για αισθανθω ευτυχισμενος . Αυτη την εποχη , λογω κτθλψης , δεν ειμαι ευτυχης , αλλα ουτε δυστυχης .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Πιστευω πως ευτυχια ειναι οι μικρες καθημερινες στιγμες που σε γεμιζουν ,σε ευχαριστουν, σε κανουν να νιωθεις ξεχωριστος. Για μενα λοιπον, ευτυχια ειναι η καθημερινοτητα. Ζεις, αναπνεεις, κανεις απλα πραγματα με ανθρωπους που αγαπας και πανω απ'ολα εισαι υγιης. Τι καλυτερο?!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    χωρίς πραγματικά να θέλω να μειώσω το θέμα της φίλης..απλά το θεωρώ πολύ άκυρο..δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει νιώσει ευτυχισμένος!!!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    νιωθω ευτηχησμενη , που αισθανομαι το μωρακι μου να χωροπηδαει μεσα στην κοιλιτσα μου , και ειναι καρπος ενως περειπετιωδη μεγαλου ερωτα που αντιμετωπισε πολλα προβληματα ομως παντα ηξερε να τα ξεπερνα και να διατηρει την φλογα του ερωτα αναμενη !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Ναι, πριν πολλά χρόνια...όταν ήμουν με κάποιον που ήταν πολύ καλός μαζί μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Το χειρότερο συναίσθημα είναι όταν νομίζεις πως έχεις βρει την απόλυτη ευτυχία και ξαφνικά χάνεις τα πάντα.
    Υou don't know the power of the darkside...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by mamamia View Post
    νιωθω ευτηχησμενη , που αισθανομαι το μωρακι μου να χωροπηδαει μεσα στην κοιλιτσα μου , και ειναι καρπος ενως περειπετιωδη μεγαλου ερωτα που αντιμετωπισε πολλα προβληματα ομως παντα ηξερε να τα ξεπερνα και να διατηρει την φλογα του ερωτα αναμενη !
    Με το καλο mamamia κ εγω πριν απο ενα μηνα το ιδιο ενιωθα!!!!!

    την τελευταια φορα που ενιωσα ευτυχισμενη ηταν οταν ειδα κ κρατησα στην αγκαλια μου το κοριτσακι μου!!!!

  10. #10
    Η ευτυχία μερικές φορές δεν έρχεται με τα επιτευγματά σου, ή τις επιτυχίες σου, ή τις αλλαγές στο εργασιακό σου περιβάλλον. Έρχεται με το να εκτιμάς και να απολαμβάνεις τα πιο απλά που σου δίνει η φύση. Αυτή ίσως να ειναι και η μεγαλύτερη άμυνα μας ενάντια στο δύσκολο καιρό που ζούμε.

    Πριν λίγο ήμουν έξω, καθόμουν σχεδόν ακίνητος και αναπαυτικά στη καρέκλα, με το ψυχρό αεράκι να με χτυπά, απολαμβάνοντας τους ισχυρούς κεραυνούς και βροντές και τα πανέμορφα, μυστηριώδη χρώματα που κάνουν στο ουρανό. Αυτό για μένα είναι ευτυχία :)

    Ειδικά αν έχεις στα ακουστικά την κατάλληλη μουσική που δένει με την ατμόσφαιρα

    http://www.youtube.com/watch?v=jjbiMXfe2NU

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Οι ανθρώπινες σχέσεις δίνουν πολλές ευκαιρίες για πολλά συναισθήματα. Αλλά θα συμφωνήσω με το προηγούμενο μήνυμα. Θυμάμαι πολλές στιγμές ευτυχίας και γαλήνης μέσα στη φύση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Απολυτα ευτυχισμενη ποτε δεν ενιωσα και το εμποδιο ηταν παντα ο "πα- ΤΕΡΑΣ" μου και το βρωμοσογο του. Ευτυχισμενη θα νιωσω τη μερα που θα τιμωρηθουνε αυτα τα τερατα. Μου εχουν κανει τοσα πολλα και ασχημα πραγματα με διαλυσανε τελειως, αν δεν σκεφτομουν τουλαχιστον τα νιατα μου, θα τους ειχα σκοτωσει ειλικρινα και θα με εδειχναν στα δελτια των 8.
    Οταν θα καταστραφουν τοτε θα νιωσω ευτυχισμενη μονο, προσευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να ερθει οσο πιο συντομα αυτη η μερα, ειναι φονιαδες με τη διαφορα οτι δε σκοτωσανε μια φορα. 27 χρονια με σκοτωνουνε καθε μερα. Συγνωμη που ξεσπαω εδω αλλα δεν εχω που αλλου. με εχουνε τσακισει
    Στη ζωη μου εξαιτιας τους παντα κλαιω κλαιω κλαιω κλαιω κλαιω μονο αυτο...Προσοχη με ποιους κανατε παιδια, προσοχη στα σογια τους

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Σελτζούκο τι ωραία που τα λες κ τα αντιλαμβάνεσαι!Μπράβο κ συγχαρητηρια! Κι εμένα έτσι μ'αρέσει να βλέπω τη ζωή!
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Η ευτυχία μερικές φορές δεν έρχεται με τα επιτευγματά σου, ή τις επιτυχίες σου, ή τις αλλαγές στο εργασιακό σου περιβάλλον. Έρχεται με το να εκτιμάς και να απολαμβάνεις τα πιο απλά που σου δίνει η φύση. Αυτή ίσως να ειναι και η μεγαλύτερη άμυνα μας ενάντια στο δύσκολο καιρό που ζούμε.

    Πριν λίγο ήμουν έξω, καθόμουν σχεδόν ακίνητος και αναπαυτικά στη καρέκλα, με το ψυχρό αεράκι να με χτυπά, απολαμβάνοντας τους ισχυρούς κεραυνούς και βροντές και τα πανέμορφα, μυστηριώδη χρώματα που κάνουν στο ουρανό. Αυτό για μένα είναι ευτυχία :)

    Ειδικά αν έχεις στα ακουστικά την κατάλληλη μουσική που δένει με την ατμόσφαιρα

    http://www.youtube.com/watch?v=jjbiMXfe2NU

  14. #14
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Απολυτα ευτυχισμενη ποτε δεν ενιωσα και το εμποδιο ηταν παντα ο "πα- ΤΕΡΑΣ" μου και το βρωμοσογο του. Ευτυχισμενη θα νιωσω τη μερα που θα τιμωρηθουνε αυτα τα τερατα. Μου εχουν κανει τοσα πολλα και ασχημα πραγματα με διαλυσανε τελειως, αν δεν σκεφτομουν τουλαχιστον τα νιατα μου, θα τους ειχα σκοτωσει ειλικρινα και θα με εδειχναν στα δελτια των 8.
    Οταν θα καταστραφουν τοτε θα νιωσω ευτυχισμενη μονο, προσευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να ερθει οσο πιο συντομα αυτη η μερα, ειναι φονιαδες με τη διαφορα οτι δε σκοτωσανε μια φορα. 27 χρονια με σκοτωνουνε καθε μερα. Συγνωμη που ξεσπαω εδω αλλα δεν εχω που αλλου. με εχουνε τσακισει
    Στη ζωη μου εξαιτιας τους παντα κλαιω κλαιω κλαιω κλαιω κλαιω μονο αυτο...Προσοχη με ποιους κανατε παιδια, προσοχη στα σογια τους
    100 εκατομμύρια άνθρωποι σε όλο το κόσμο είναι άστεγοι.

    870 εκατομμύρια άνθρωποι πάσχουν απο χρόνιο υποσιτισμό.

    10,9 εκατομμύρια παιδιά σε όλο το κόσμο πεθαίνουν απο αρρώστιες.

    Είσαι σίγουρη οτι αξίζει να είσαι θυμωμένη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Η ευτυχια δεν ειναι μια κατασταση μονιμη. Η ευτυχια περιοριζεται σε καποιες συγκεκριμενες στιγμες, που δυστυχως κρατανε λιγο. Η ζωη μου ποτε δεν ηταν ευκολη εχοντας κοινωνικη φοβια. 22 ετων τωρα, η μονη περιοδος που ενιωσα καπως ευτυχισμενος ηταν εκει γυρω στα 16-18, οταν ειχα ακομα παρεες, βγαιναμε συχνα και ημουν μελος μιας μπαντας. Μετα πηραν ολα την κατηφορα. Ευτυχια ειναι να σου πανε τα πραγματα οπως τα θες, και να μπορεις να δεις τα ονειρα σου να γινονται πραγματικοτητα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχει νιώσει ποτέ κανείς έτσι? Πως το χείριζεστε??
    By notorious in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 02-02-2013, 03:20
  2. εχετε χρησιμοποιησει ποτε???
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-2012, 09:24
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 13:23
  5. Έχετε αναρωτηθεί πότε
    By Manos88 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2008, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •