στα όρια της τρέλας.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2

    στα όρια της τρέλας.....

    Καλησπέρα σας.. μόλις έγινα μέλος και εγώ στην παρέα σας..! Καλώς σας βρήκα λοιπόν..!
    Σαν άνθρωπος γενικότερα είχα πολλά ψυχολογικά θέματα από την εφηβεία με ανορεξία και βουλιμία και έχω περάσει αρκετά χρόνια στους ψυχολόγους.. ! ωστόσο, ο λόγος που είπα να δημοσιεύσω το θέμα μου δεν είναι αυτός.. ! είμαι 23 χρονών και είμαι ένα χρόνο με ένα παλικάρι.. έχουμε εδώ και ένα χρόνο σχέση από απόσταση.. Είπα φέτος να κάνω το βήμα να πάω να κάνω μεταπτυχιακό στην πόλη που βρίσκεται ο φίλος μου ώστε να είμαστε μαζί..! και πάλι το θέμα δεν είναι αυτό.. είμαι ένας άνθρωπος παααρα πολύ ανασφαλής..αν και η σχέση ξεκίνησε πολύ όμορφα μετά άρχισα εγώ τα τρελά μου.. έγινα πολύ πιεστική, δεν τον εμπιστεύομαι χωρίς βέβαια να μου έχει δώσει δικαίωμα, κάθε φορά που μιλάει παρατηρώ τον τρόπο του και τις κινήσεις του μέχρι να καταλάβω πότε λέει ψέματα, κάνω επίμονα τις ίδιες ερωτήσεις, τον πρίζω πάρα πολύ, βλέπω παντού κοπέλες-κινδύνους που θα μου τον πάρουν από μένα,δεν πιστεύω όταν μου λέει ότι είμαι όμορφη , γενικότερα ψάχνομαι για καβγά.. δεν είμαι καλά .. τρώω τον εαυτό μου κάθε μέρα .. θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.. και συγνώμη και για το μεγάλο μήνυμα.. ευχαριστώ! :)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως ο λογος που τα κανεις ολα αυτα ειναι οτι εχεις καπιο μυστικο που δε γνωριζει κ επιδη δε σε γνωριζει καλα τσατιζεσε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    καλή μου γατούλα καταρχάς καλως ήρθες!
    δεν είμαι ειδική στα θέματα της ζήλιας γιατί τυχαίνει να μην είμαι ιδιαίτερα ζηλιάρα αλλά θα σου πω τα εξής!
    Για να κρατήσεις έναν άντρα σε εγρήγορση και με μαθηματική ακρίβεια να μην τον χάσεις ποτε.. καταρχήν πρέπει να είσαι χαλαρή,να δείχνεις ότι ζηλεύεις μόνο όταν βλέπεις κάτι το ιδιαίτερο για να μην σε περάσει κ αδιάφορη..οι άντρες θέλουν να βλέπουν ότι τους ζηλεύουν οι γυναίκες τους!να είσαι πάντα θηλυκή(είτε μέσα στο σπίτι,είτε έξω από το σπίτι)..όπως λέει και το nick name soy να είσαι γατούλα!
    Επίσης να πας γρήγορα εαν δεν έχεις πάει ηδη εκεί που μένει ο φίλος σου και να κάνεις κιόλας και το μεταπτυχιακό σου,να μην ασχολήσε όμως συνέχεια μαζί του,το ότι θα μένετε μαζί δε σημαίνει ότι θα είστε κ όλο το 24ωρο μαζί!
    Να έχεις κ τον προσωπικό σου χρόνο και τα δικά σου ενδιαφέροντα!
    Γενικότερα ΧΑΛΑΡΩΣΕ είσαι πάρα πολύ νέα για να έχεις τόσα θέματα με τον εαυτό σου!
    ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2
    Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις πολύτιμες συμβουλές..!! καταρχάς αλέξανδρε όχι δεν έχω κανένα μυστικό..τυγχάνει να είμαι απίστευτα ειλικρινής κάτι που θεωρώ και μειονέκτημά μου γιατί οι άνθρωποι γύρω μας δεν το συνηθίζουν! miss despoina, να και ένα άλλο κομμάτι που δεν ανέφερα στηο προηγούμενο μου μήνυμα.. το γεγονός ότι θα κάνω το μεταπτυχιακό μου στην πόλη που ζει δεν σημαίνει ότι θα μείνουμε και μαζί! μου έχει πει κατα λέξη κιόλας.. " δεν είμαι ακόμα έτοιμος.. θέλω την κοπέλα μου εδώ να οηγαίνουμε τις βολτίτσες μας, να περνάμε όμορφες στιγμές αλλά όχι ακόμα στο ίδιο σπίτι! από του χρόνου θα δούμε. θέλω να δικτυωθείς πρώτα ώστε να μην είσαι κολλημένη επάνω μου γιατί στο τέλος θα πιεστούμε"... αυτα μου είπε.. κάτι που ακόμα με εκνευρίζει..θεωρώ ότι με αντιμετωπίζει πολύ επιφανειακά.. σα μια απλή " γκόμενα".. συγνώμη και για την έκφραση! ωστόσο, αυτό που ανέφερες δέσποινα πρέπει να κάνω ( και σε ευχαριστώ) :D αλλά με τις απεργίες των διοικητικών του πανεπιστημίου μου μένω εδώ και 2 μήνες στο φίλο μου και δεν έχω κανέναν γνωστό και φίλο εδω.. ούτε χρόνο για τα ενδιαφέροντα μου!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Αυτό το διάστημα ίσως οι καταστάσεις να μην σε ευννοούν αλλά αν θες ακολούθησε τις συμβουλές μου και βάλε ως προτεραιότητα σου την ευτυχία σου..φαντάζομαι πως αν το κάνεις αυτό ο φίλος σου δεν θα θέλει μετά να φύγεις καθόλου από το σπίτι του.και κάτι τελευταίο,τον βρίσκω πολύ ειλικρινή και δεν νομίζω καθόλου ότι σε βλέπει επιφανειακά!αντιθέτως θεωρώ πως σε βλέπει σοβαρά γιατί θέλει όλα να γίνουν στην ώρα τους...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by gatoula90 View Post
    Καλησπέρα σας.. μόλις έγινα μέλος και εγώ στην παρέα σας..! Καλώς σας βρήκα λοιπόν..!
    Σαν άνθρωπος γενικότερα είχα πολλά ψυχολογικά θέματα από την εφηβεία με ανορεξία και βουλιμία και έχω περάσει αρκετά χρόνια στους ψυχολόγους.. ! ωστόσο, ο λόγος που είπα να δημοσιεύσω το θέμα μου δεν είναι αυτός.. ! είμαι 23 χρονών και είμαι ένα χρόνο με ένα παλικάρι.. έχουμε εδώ και ένα χρόνο σχέση από απόσταση.. Είπα φέτος να κάνω το βήμα να πάω να κάνω μεταπτυχιακό στην πόλη που βρίσκεται ο φίλος μου ώστε να είμαστε μαζί..! και πάλι το θέμα δεν είναι αυτό.. είμαι ένας άνθρωπος παααρα πολύ ανασφαλής..αν και η σχέση ξεκίνησε πολύ όμορφα μετά άρχισα εγώ τα τρελά μου.. έγινα πολύ πιεστική, δεν τον εμπιστεύομαι χωρίς βέβαια να μου έχει δώσει δικαίωμα, κάθε φορά που μιλάει παρατηρώ τον τρόπο του και τις κινήσεις του μέχρι να καταλάβω πότε λέει ψέματα, κάνω επίμονα τις ίδιες ερωτήσεις, τον πρίζω πάρα πολύ, βλέπω παντού κοπέλες-κινδύνους που θα μου τον πάρουν από μένα,δεν πιστεύω όταν μου λέει ότι είμαι όμορφη , γενικότερα ψάχνομαι για καβγά.. δεν είμαι καλά .. τρώω τον εαυτό μου κάθε μέρα .. θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας.. και συγνώμη και για το μεγάλο μήνυμα.. ευχαριστώ! :)
    δεν κανεις καθολου καλα, αλλα το ξερεις και η ιδια. οποτε πως θα μπορουσαμε να σε βοηθησουμε???

    η αποσταση χειροτερευει τετοιου ειδους ανασφαλεια, αν ομως και τωρα που ειστε μαζι , εσυ εξακολουθεις την ιδια τακτικη, τα νεα δεν ειναι πολυ καλα.
    για να σε παροτρυνει να κανεις την ζωη σου για να μην κολλησεις επανω του, ειναι κατι που και ο ιδιος εχει αντιληφθει πολυ καλα και σου χτυπαει καμπανακια.
    καταπιεσε την αναγκη σου να τον πρηζεις ετσι, αν δεν γινεται να μην το σκεφτεσαι καν. δεν προκειται να σου φερει τιποτε καλο αυτη η σταση.
    απο μονη σου λες οτι δεν σου εχει δωσει κανενα δικαιωμα. οποτε γινεσαι παραλογη και ενοχλητικη. του δεινεις ΕΣΥ η ιδια δικαιωματα να απομακρυνθει,.

    το να φυγει γιατι θα γνωρισει καποια που θα του αρεσει περισσοτερο απο εσενα, ειναι κατι που δεν μπορεις να ελεγξεις με καμια δυναμη, οσο κι αν τον πρηζεις. οταν το αποδεχτεις αυτο, ισως χαλαρωσεις.
    ετσι οπως φερεσαι ομως, μπορει να δημιουργησεις απο μονη σου θεματα εκει που δεν υπαρχουν.
    αντι να φοβασαι την σκια σου, νομιζοντας οτι με την υστερια διωχνεις τις υποψηφιες αντιζηλους, δειξτου ποσο σημαντικη γυναικα εισαι ΕΣΥ. δωστου κινητρα να ειναι μαζι σου, αντι να τον ρωτας μηπως δεν εισαι αρκετα καλη γι αυτον (αυτο κανεις στην ουσια)

  7. #7
    ...γατούλα, όσο φέρεσαι έτσι, τόσο ο άλλος θα φεύγει τρέχοντας.
    το χω κάνει και το ξέρω.
    Η λύση είναι να σταματήσει η σχέση να είναι από απόσταση και να γίνει πραγματική.
    Οσο πιο σύντομα το κάνετε αυτό, τόσο πιο γρήγορα θα χαλαρώσεις, θα απολαύσεις τη σχέση σας και δεν θα τη δηλητηριάζεις χωρίς λόγο.

Similar Threads

  1. Αυπνία σε βαθμό τρέλας....
    By blondleo in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 18-03-2013, 15:57
  2. Στα όρια...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 14-12-2012, 15:46
  3. Ταχυπαλμίες - Άγχος τρέλας ή Θανάτου
    By The_One in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-2011, 04:44
  4. Το λαθρεμπόριο της «τρέλας» (Ντοκιμαντέρ)
    By TasosAthens in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-2011, 16:00
  5. ΤΑ ΟΡΙΑ
    By Φοίβη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 03-10-2005, 12:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •