Πιστεύετε πως ο καθένας μας παίρνει αυτό που του αξίζει; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 146 of 146
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για να μην καλυπτω το θεμα του Δελφινιου .....
    Συγνωμη κ ολας αλλα που κολλαει η ομορφια με την παντρεια?δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου!

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Συγνωμη κ ολας αλλα που κολλαει η ομορφια με την παντρεια?δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου!
    Λαθος στο δελφινι πηγαινε η ερωτηση!συγνωμη!

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,769
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Συγνωμη κ ολας αλλα που κολλαει η ομορφια με την παντρεια?δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου!
    Γιατί δεν λένε οι παλιοί ότι οι όμορφες καλοπατρεύονται???

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γιατί δεν λένε οι παλιοί ότι οι όμορφες καλοπατρεύονται???
    Δηλαδη οι "ασχημοι"κακοπαντρευονται?? ?το θεμα ειναι να βρεις τον ανθρωπο σου κοπελα μου οχι τον ομορφο!να βρεις εναν ανθρωπο να ειναι κ στα καλα κ στα ασχημα μαζι σου!

  5. #140
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γιατί δεν λένε οι παλιοί ότι οι όμορφες καλοπατρεύονται???
    Μήπως οι παλιοί το έλεγαν για τις καπάτσες και όχι για τις όμορφες;

    Εγώ ξέρω πως οι παλιοί έλεγαν...

    Οι ακαμάτες κ' οι λολές, έχουν τις τύχες τις καλές...

    ...για τις όμορφες δεν ξέρω κάτι τέτοιο.

    Σε ορισμένες περιπτώσεις μάλιστα, η ομορφιά είναι κατάρα (βλέπε βιασμούς, εκμετάλευση κλπ).

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ......................
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by smigol View Post
    Πάρα, μα πάρα πολλές φορές όλοι μας έχουμε βρεθεί σε δύσκολες καταστάσεις και έχουμε αναρωτηθεί: μα γιατί να σου συμβαίνει σε εμένα αυτό.
    Τελικά τι; Έχει ο καθένας μας ότι του αξίζει; Παίρνει ο καθένας από εμάς αυτό που του αξίζει; Είτε αυτό αφορά πρόσωπα, αντικείμενα ή ακόμα και υπηρεσίες και εργασία αλλά και αμοιβές γενικότερα!
    Ξέρω πως είναι πολύ ουτοπικό να πιστεύω πως εμείς οι ίδιοι προκαλούμε την τύχη μας αλλά ρίχνοντας μια ματιά τριγύρω, πιστεύω πως δεν είναι απλά "μοίρα" η πορεία της ζωής του καθενός αλλά ίσως είναι κάτι παραπάνω.....κάτι κι εγώ δεν ξέρω τι!!!

    Αλήθεια τι πιστεύετε;
    o καθενας παίρνει αυτό που διπραγματεύεται, αν περιμενεις να παρεις αυτο που αξιζεις στο τελος θα σε κανουν να πιστεψεις οτι δεν αξιζεις τιποτα

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Εγώ πιστεύω πολύ στην τύχη και συγκεκριμένα ότι είμαι άτυχη κι όχι ότι δεν προσπαθώ. Όταν βρέθηκα στο peak μου έπαθα ψύχωση... Και δεν νομίζω ότι σε επιλέγουν με κάποια κριτήρια οι αρρώστιες και η κακοτυχία.. Απλά συμβαίνει. Οι συγκυρίες πρέπει να είναι ευνοϊκές για να αναπτυχθείς. Είτε αυτό λέγεται οικονομικό background, είτε όμορφη εξωτερική εμφάνιση, είτε ικανότητες και δεξιότητες. Σαφώς και ένα μερίδιο το καλύπτει η προσωπική προσπάθεια, αλλά πάντα με τους αντίστοιχους περιορισμούς που φέρει ο καθένας..

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Ρεαλιστικά ό,τι ζητήσεις παίρνεις.

    Γι'αυτό εμείς οι "ευαίσθητοι" ταλαιπωριόμαστε...

  10. #145
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ισχύει κατά την γνώμη μου το ότι κυνηγήσεις θα πάρεις αλλά αυτό έχει πολλές φορές και την αντίθετη πλευρά του και έχει να κάνει και με τις προσωπικές ικανότητες του καθένα αλλά και με το κομμάτι της τύχης που ανέφερε η girl88.πχ Μπορεί κάποιος να κυνηγά το όνειρο του και να βρεθεί στο δρόμο του ένας μεθυσμένος να τρακάρει και άντε γεια..Η να πέσει πχ σε περίπτωση τρομοκρατίας όπως οι δίδυμοι πύργοι παλιότερα, λονδίνο, παρίσι, σεισμός ιταλία, αεροπορικά δυστυχήματα κτλ..
    Εκει λοιπόν υπάρχουν άνθρωποι που πήραν κάτι που δεν τους άξιζε δηλαδή θάνατο χωρίς να το επιδιώξουν.

  11. #146
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    28
    εγω παλι πιστευω οτι ουτε καποιος παιρνει οτι αξιζει ουτε οτι ζητησει γιατι πολυ απλα δεν ισχυει παντα,αλλα μερικες φορες! παιζει ρολο κυριως το ατομο απο το οποιο "παιρνεις", γιατι αν αυτο ειναι αδιαφορο και δειχνει οτι ολα ειναι μελι γαλα στη σχεση σας(φιλικη-ερωτικη,αν κι γω τωρα αναφερομαι μονο στη 1η) τοτε εχεις κανει μια τρυπα στο νερο.Τοσο καιρο ενιωθες οτι σε υπολογιζε,ενδιαφεροταν για σενα,χαιροταν με τις χαρες σου,λυποταν με τις λυπες σου δηλαδη ουσιαστικα το πρωτο διαστημα επαιρνες αυτα που ζητουσες. μετα ομως κατι αλλαξε ετσι δεν ειναι? σταματησες να παιρνεις αλλα οχι να δινεις.. και ρωταω εγω τωρα: μπορεις να ξεγραψεις τοσο ευκολα ενα τετοιο ατομο απο τη ζωη σου που απο τα 3 χρονια που κανετε παρεα ο 1μισης ηταν κομπλε και ανταποκρινοταν στις απαιτησεις σου??

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. Έρωτας,σεξ κορίτσια αγόρια πως το βλέπει ο καθένας??
    By petalouda3 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 27
    Last Post: 06-09-2012, 00:41
  2. Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 21:07
  3. Replies: 2
    Last Post: 13-09-2011, 23:26
  4. Θα ηθελα να περιγραψει ο καθενας ενα τυπικο 24ωρο του.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-03-2011, 19:47
  5. Τελικά ποιός αξίζει σε αυτό το φόρουμ;
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 393
    Last Post: 02-07-2010, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •