ΑΠΙΣΤΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: ΑΠΙΣΤΙΑ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    14

    ΑΠΙΣΤΙΑ

    Καλησπερα,
    Οπως λεει και ο τιτλος "θυμα" απιστιας σε μια σχεση 7 ετων. Οπως καθε μακροχρονια σχεση ειχαμε το πλανο για επισημοποιηση της σχεσης μας αυτα το χριστουγεννα, συζηταγαμε και για παιδι εγω στα 37 εκεινη στα 34, ηθελε να προσπαθησουμε πριν το κανουμε επισημο, δεν ειχα καποιο προβλημα σε αυτα, αλλα επειδη οι σχεσεις μου με τον πατερα της δεν ηταν και η καλυτερη, προτιμησα και της ειπα οτι θα ηταν καλυτερο να γινοταν αφου λυναμε την παρεξηγηση με τον πατερα της, παρα να του φαινοταν οτι χρησιμοποιω μια εγκυμοσυνη. Το λεω αυτο γιατι ειναι ανθρωπος που την επηραζει αρκετα και ηθελα να γινοντουσαν ολα σε ενα υγιες περιβαλλον. Χωρις γκρινιες και τσακωμους. Καπου στα μεσα του σεπτεμβριου που μας περασε και μετα απο ονειρεμενες διακοπες, αρχισε να αλλαζει συμπεριφορα να γινεται νευρικη να τσακωνεται συνεχως μαζι μου χωρις λογο, δειγματα για καποιους που δειχνουν την παρουσια τριτου προσωπου, δεν ηθελα να πιστεψω κατι τετοιο, αν και πριν ενα χρονο ειχα ανακαλυψει διαλογο με ενα αγνωστο στο facebook με τον οποιο κανονιζε να βγει μαζι του, μιλουσε 2 μηνες, το ανακαλυψα πιστευω πλεον πριν κανει κατι, νευριασα τσαντιστηκα και οταν της ειπα γιατι?...απαντηση δεν πηρα ποτε, ηταν ενα λαθος μου ειπε μετα απο πιεση δικη μου ζητησε συγνωμη, δεν μπορουσα να το δεχτω και ετσι της ζητησα να χωρισουμε, εξαφανιστηκα απο την ζωη της. Εμαθα οτι εκανε σχεση με εναν αλλο τυπο η σχεση της δεν ειχε μεγαλη διαρκεια και μετα απο μερικους μηνες γυρισε ζητωντας ταπεινα συγνωμη..Ετσι φτασαμε μετα απο ενα χρονο να κανονιζουμε για επισημομοιηση της σχεσης να κανουμε σχεδια για να αποκτησουμε παιδι, ομως εκεινη συνεχιζε να κανει παιχνιδι με καποιον αλλο.Βρηκα κατι υποπτα μηνυματα στο κινητο της απο φιλες της.. Προσπαθουσα να μην πιστεψω οτι γινοταν, οταν της ανεφερα τι ειναι αυτα τα μηνυμα..Πολλα νευρα, και ψυχωτικες αντιδρασεις, δεν το χωνευα, προσπαθουσα να πεισω τον ευατο μου οτι απλα ξυπνανε μεσα φαντασματα του παρελθοντος, αλλα οταν επεστρεψα απο ενα εταιρικο ταξειδι στο εξωτερικο, βρηκα ενα κουτι προφυλακτικα στο κομοδινο της, εμεις δεν χρησιμοποιουσαμε.. Οποτε χωρισα, ακουγοντας ενα σκασμο δικαιολγιες εκεινη δεν ηθελε να χωρισουμε, απλα να μεινουμε ενα διαστημα χωρια και να σκεφτουμε την σχεση μας.. ποναω αφανταστα νιωθω προδομενος οσο δεν παει, και στο μυαλο μου ειναι μονο μια σκεψη πως μου ζηταγε παιδια και γαμο ενω εκεινη εκανε παιχνιδι με αλλον/ους./. Δεν μπορω να το χωνεψω πως εκανε τετοια σχεδια μαζι μου και εκανε οτι εκανε..μου ειναι αδιανοητο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by tool1312 View Post
    Καλησπερα,
    Οπως λεει και ο τιτλος "θυμα" απιστιας σε μια σχεση 7 ετων. Οπως καθε μακροχρονια σχεση ειχαμε το πλανο για επισημοποιηση της σχεσης μας αυτα το χριστουγεννα, συζηταγαμε και για παιδι εγω στα 37 εκεινη στα 34, ηθελε να προσπαθησουμε πριν το κανουμε επισημο, δεν ειχα καποιο προβλημα σε αυτα, αλλα επειδη οι σχεσεις μου με τον πατερα της δεν ηταν και η καλυτερη, προτιμησα και της ειπα οτι θα ηταν καλυτερο να γινοταν αφου λυναμε την παρεξηγηση με τον πατερα της, παρα να του φαινοταν οτι χρησιμοποιω μια εγκυμοσυνη. Το λεω αυτο γιατι ειναι ανθρωπος που την επηραζει αρκετα και ηθελα να γινοντουσαν ολα σε ενα υγιες περιβαλλον. Χωρις γκρινιες και τσακωμους. Καπου στα μεσα του σεπτεμβριου που μας περασε και μετα απο ονειρεμενες διακοπες, αρχισε να αλλαζει συμπεριφορα να γινεται νευρικη να τσακωνεται συνεχως μαζι μου χωρις λογο, δειγματα για καποιους που δειχνουν την παρουσια τριτου προσωπου, δεν ηθελα να πιστεψω κατι τετοιο, αν και πριν ενα χρονο ειχα ανακαλυψει διαλογο με ενα αγνωστο στο facebook με τον οποιο κανονιζε να βγει μαζι του, μιλουσε 2 μηνες, το ανακαλυψα πιστευω πλεον πριν κανει κατι, νευριασα τσαντιστηκα και οταν της ειπα γιατι?...απαντηση δεν πηρα ποτε, ηταν ενα λαθος μου ειπε μετα απο πιεση δικη μου ζητησε συγνωμη, δεν μπορουσα να το δεχτω και ετσι της ζητησα να χωρισουμε, εξαφανιστηκα απο την ζωη της. Εμαθα οτι εκανε σχεση με εναν αλλο τυπο η σχεση της δεν ειχε μεγαλη διαρκεια και μετα απο μερικους μηνες γυρισε ζητωντας ταπεινα συγνωμη..Ετσι φτασαμε μετα απο ενα χρονο να κανονιζουμε για επισημομοιηση της σχεσης να κανουμε σχεδια για να αποκτησουμε παιδι, ομως εκεινη συνεχιζε να κανει παιχνιδι με καποιον αλλο.Βρηκα κατι υποπτα μηνυματα στο κινητο της απο φιλες της.. Προσπαθουσα να μην πιστεψω οτι γινοταν, οταν της ανεφερα τι ειναι αυτα τα μηνυμα..Πολλα νευρα, και ψυχωτικες αντιδρασεις, δεν το χωνευα, προσπαθουσα να πεισω τον ευατο μου οτι απλα ξυπνανε μεσα φαντασματα του παρελθοντος, αλλα οταν επεστρεψα απο ενα εταιρικο ταξειδι στο εξωτερικο, βρηκα ενα κουτι προφυλακτικα στο κομοδινο της, εμεις δεν χρησιμοποιουσαμε.. Οποτε χωρισα, ακουγοντας ενα σκασμο δικαιολγιες εκεινη δεν ηθελε να χωρισουμε, απλα να μεινουμε ενα διαστημα χωρια και να σκεφτουμε την σχεση μας.. ποναω αφανταστα νιωθω προδομενος οσο δεν παει, και στο μυαλο μου ειναι μονο μια σκεψη πως μου ζηταγε παιδια και γαμο ενω εκεινη εκανε παιχνιδι με αλλον/ους./. Δεν μπορω να το χωνεψω πως εκανε τετοια σχεδια μαζι μου και εκανε οτι εκανε..μου ειναι αδιανοητο..
    προφανως δεν ηταν καθολου λαθος, ουτε κατι που μετανοιωσε πικρα, αλλα ο τροπος που λειτουργει μονιμα η γυναικα και οι συγνωμες, ηταν απλα δουλεμα ..
    να λες παλι καλα που το αντιληφθηκες πριν τον γαμο και τα παιδια αντι να στεναχωριεσαι.
    ποιο ειναι το προβλημα σου? δεν χαιρεσαι που απαλλαχθηκες εγκαιρως?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    14
    Το προβλημα μου ειναι η απογοητευση, του να κανεις σχεδια και να προδιδουν με εναν απο τους χειροτερους τροπους, οσο και να σκεφτεσαι, ναι οκ το επιασες πριν το γαμο, δεν παυει να ειναι κατι που σε τρωει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by tool1312 View Post
    Το προβλημα μου ειναι η απογοητευση, του να κανεις σχεδια και να προδιδουν με εναν απο τους χειροτερους τροπους, οσο και να σκεφτεσαι, ναι οκ το επιασες πριν το γαμο, δεν παυει να ειναι κατι που σε τρωει...
    την απογοητευση την καταλαβαινω και με τον χρονο και μια επομενη γνωριμια θα ξεπεραστει, απλα σου λεω να δεις τα θετικα της εξελιξης αυτης.
    φαντασου να μαθαινες μετα τον γαμο με ποια γυναικα εκανες οικογενεια!!. τι θα εκανες τοτε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    14
    καλημερα, δεν εχεις καθολου αδικο, και σε ευχαριστω καταρχην για το ενδιαφερον σου και τις απαντησεις σου. Η λογικη αυτο λεει..γλυτωσα, αλλα αυτο το αλλα ειναι που με εχει κανει να κανω να σκεφτομαι πως πλησιαζα να κανω οικογενεια και ολα στον αερα, εγω σκεφτομουν σε αλλο επιπεδο την σχεση μας πραγματικα, εκεινη συμφωνουσε σε ολα γαμους, παιδια , αλλα στην ουσια σκεφτοταν πως θα κανει νεες γνωριμιες σχεσεις. Σιγουρα πρεπει να θεωρω τον ευατο μου τυχερο, που δεν συνεβησαν μεσα στον γαμο και ισως με ενα παιδι. Ειναι φρεσκο ακομα, το αισθημα της προδοσιας ειναι βαρυ, νιωθεις αδειος και κανεις χιλιαδες σκεψεις, αν ειχα κανει εκεινο το αλλο..Μια αλυσιδωτη αντιδραση σκεψεων που σιγουρα δεν οδηγει πουθενα, ο χρονος και μια νεα γνωριμια θα βοηθησει πιστευω, και παλι ευχαριστω για τον ενδιαφερον σου

  6. #6
    Στο επικεντρο του ενδιαφεροντος σου, και λόγω ηλικιας σου, ειναι αυτα που ονειρευοσουν, γαμος, οικογενεια, πιστη, αγαπη, παιδια. Την κοπελα την ταυτισες με αυτο σου τον στοχο, δεν ηταν ο μεγαλος σου ερωτας η φυσιολογικη συνεχεια του οποιου θα ηταν αυτα τα ωραια που θες. Δεν ηταν η καταλληλη για να φτιαξεις μαζι της τη ζωη σου, δεν θα μπορουσες να την αλλαξεις εκτος κι αν εισαι βεβαιος ότι μπορεις να επιτυχεις κατι τετοιο. Τα ιδια προβληματα θα επαναλαμβανονται κι ολο θα πληγωνεσαι κι ολο θα εισπραττεις τις ιδιες απολογιες και υποσχεσεις, σαν φαυλος κυκλος. Κατευθυνε τη σκεψη σου στο ότι υπάρχουν αλλες καταλληλες για να φτιαξεις μαζι τους τη ζωη που θες. Γι αυτην ηδη πειστικες ότι δεν σου κανει.
    γιάννης

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη μια μερια δε τη θες κ απο την αλλη ασχολισαι μαζι της καπος αντιφατικο μου ακουγετε

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    14
    εχεις δικιο μπορει να ειναι και ετσι, αλλα τα αισθηματα δεν διαγραφονται απο την μια μερα στην αλλη..

  9. #9
    Να μην πονας καθολου..ειναι ανεπιτρεπτο να ποναμε για τετοιες γυναικες.Ο ιδρυματισμος ειναι για φυλακοβιους,οχι για ελευθερους ανθρωπους..

  10. #10
    Quote Originally Posted by tool1312 View Post
    Ειναι φρεσκο ακομα, το αισθημα της προδοσιας ειναι βαρυ,

    δεν προδωσε εσενα.
    τον εαυτο της προδωσε.
    Μην ασχολεισαι με τετοιες γυναικες.Ειναι ψυχωσικες οσο δεν παει αρα και μονιμως ανικανοποιητες..Παντα θα ψαχνει νεα ανδρικα μορια για να καταπολεμησει τις εσωτερικες τις ανασφαλειες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Αυτη ειναι η φαση που λεω "ουτε στον εχθρο μου τετοια τυχη" μετα απο 7 χρονια! να γινει κατι τοσο αναπαντεχο και ασχημο ειναι κατι που λογικο ειναι να σε εχει ριξει και να νιωθεις πολυ προδομενος.

    Απο οτι μας λες δυστυχως πιστευω οτι δεν θα ηταν η πρωτη φορα που το εκανε αλλα η πρωτη φορα που το καταλαβες... πραγματικα με ποναει η καρδια μου και μονο που ακουω την περιγραφη σου να γυρνας σπιτι μετα απο δουλεια και να βρισκεις προφυλακτικα στο ιδιο σας το κρεβατι, ανθρωποι ειμαστε οσο ναναι και οσο δυνατοι και να μαστε κατι τετοιο θα μας διελυε ολους.

    Να μην πονας καθολου και εισαι τυχερος που το καταλαβες δεν βοηθανε καθολου γιατι ειναι λογικες σκεψεις και στον ερωτα που ενιωθε και νιωθει ο φιλος δεν υπαρχει λογικη, αυτος ηταν τελειως σε αλλη φαση οτι ολα ειναι καλα και παμε για οικογενεια και του ρθε ξαφνικα μια κοτρονα στο κεφαλι να τον προσγειωσει στην σκληρη πραγματικοτητα, θα χρειαστει χρονο και πολυ ψυχικη δυναμη για να αναρωσεις αλλα θα γινει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Καλησπέρα! ΜΑκάρι να υπήρχε ένας διακόπτης Ον-Οφ στη καρδιά. Δυτυχώς δεν υπάρχει. Δεν είναι τυχαίο που πολλοίεχουν συγχωρέσει την απιστία.Λογικό ειναι να τη σκέφτεσαι κα να σου λείπει. Να νιώθεις προδωμένος και λυπημένος και θυμωμένος. Ειναι απόλτα φυσιολογικά όλα αυτά .Καλέ μου tool το μόνο που μπορώ να σο εγγυηθώ ειναι οτι κάποτε θα περάσει. Σίγορα η προδοσία πονάει και μας δυσκολεύει να ξαναεμπιστευτούμε ανθρώπους. Προσπάθησε να βγαίνεις συχνα εξω,να γυμνάζεσαι (παράγοντες ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα) και γενικά να άνεις οτι σε ευχαριστεί. Έχε υπομονή

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΜΑκάρι να υπήρχε ένας διακόπτης Ον-Οφ
    εγω προσπαθω να τον εφευρω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    την απογοητευση την καταλαβαινω και με τον χρονο και μια επομενη γνωριμια θα ξεπεραστει, απλα σου λεω να δεις τα θετικα της εξελιξης αυτης.
    φαντασου να μαθαινες μετα τον γαμο με ποια γυναικα εκανες οικογενεια!!. τι θα εκανες τοτε?
    Καλησπέρα tool κι απο μένα,καλησπέρα Remedy (και γενικά σε όλους.. :P ) ...!!!Ειναι γνωστό νομίζω ότι με Remedy συμφωνούμε στο 99%.Ούτε σε αυτό που έγραψες θα διαφωνήσω απλά έχω μερικές απορίες...ΑΑα,πριν συνεχίσω,εννοείται tool ότι δεν έχει ούτε χιλιοστού του χιλιοστού χώρο στη ζωή σου η συγκεκριμένη γυναίκα.Μη ρωτήσεις γιατί...ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ...Ενας άνθρωπος είναι πάντα ο ίδιος,δεν αλλάζει ποτέ.Αντε μη πω τίποτα και αρχίσω τις διαφωνίες με τις γυναίκες και τα ακούσω εγώ στο τέλος.Οπότε tool ξαναλέω,μην δώσεις την παραμικρή ελπίδα,κίνηση,ανάσα,ματιά ...κάτι τέλος πάντων που θα μπορούσε να βρει πάτημα να σε προσεγγίσει.Εκτός αν θέλεις να καταστρέψεις μια και καλή την ζωή σου......Τελος με αυτό...

    Remedy,έχω βαρεθεί που λες (μιας και τα εχω περάσει) να ακούω την ίδια ιστορία με διαφορετικούς ανθρώπους.Όλο καπου,με καποιον,καποια....σε ένα,μία,μέρος,παραλία,μπαρ.. ..με μυνήματα απο αλλον,φίλες,ερωτικά ...΄με δικαιολογία,πίεση,αγχος,στ� �ες,ρουτινα etc... και ξαφνικα το θέατρο του παραλόγου.Κλαμα,γκρίνια,απ� �λογία για να αποδειξεις ότι έχεις δίκιο.Ενω δεν έχεις.Το αποτέλεσμα?Η ίδια συνέχεια.Όπως στην περίπτωση του φίλου μας που εβαλε νερό στο κρασί του (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ) για το facebook (τα οποια σιγουρα δεν ήταν μόνο μυνηματα) και τι έγινε μετά?Μετά η κυρία χώρισε,ίσως είδε αλλού δεν είναι τόσο καλά όσο τα παραμύθια και ξαναγύρισε στο σίγουρο.Μετά?Πάλι τα ίδια...Ε διαφωνείς όταν λέω η ίδια ιστορία με διαφορετικά πρόσωπα????Παλι είπα πολλά για κάτι δεδομένο ενώ δεν έπρεπε...

    Λοιπόν,όταν παλιότερα έλεγα ότι θεωρούμε δεδομένο πλεον το κέρατο,καποιοι διαφωνούσαν (Remedy όχι εσυ..απλά σε βρήκα πάτημα στο ποστ σου)....Εκεί που θα διαφωνησω τώρα,είναι σε αυτό που λέμε όλοι και χάνουμε την ουσία και η γκόμενα την βγάζει λάδι.Λέμε ''φαντάσου να είχες οικογένεια και παιδια'' ....Ισως να το έχω πει κι εγώ κάποτε αλλά τώρα που τα βλέπω με ψυχρα μερικά πράγματα,δεν ξέρω..Φαίνεται κι απο το ποστ μου.Δεν θυμάμαι τι ήθελα να γράψω στην αρχή και τώρα βαδίζω αλλού και πραγματικά μπορω να γράφω για ώρες.Για να μη κουράσω κι άλλο θα πω,ότι δεν πρέπει να βαδίζουμε σε αυτή τη ζωή με γνώμονα το χειρότερο,αλλά το καλύτερο.Τι πάει να πει ''άμα είχες παιδιά''??Δηλαδη φτάσαμε στο σημείο που σκεφτόμαστε κάποια πραγματα που δεν υπάρχουν απλά για να βρούμε παρηγοριά?Με το καλο τα παιδιά να έρθουν όποτε έρθουν,αλλά προς το παρόν αυτό είναι μέσα στο ζευγάρι.Μέσα σε μένα και σε εσένα.Ας μην καταστρέψουμε ολες τις ανθρωπινες σχέσεις με χαζες δικαιολογίες γιατί απλά δεν ταιριάζουμε.Είπαμε η ίδια ιστορία με διαφορετικούς ανθρώπους γιατι ο ενας η ο αλλος ή και οι δυο...δεν ήθελαν....φοβήθηκαν...επαναπ� �ύτηκαν....στο να πούνε την αλήθεια.Μέρα με τη μέρα καταστροφή,μέρα με τη μέρα πισω-βάδισμα και ....χαμός στο ίσωμα!!!

    Είναι πολύ απλά πες της κοπελιάς....χωρίς θυμό και χωρίς τίποτα....''ΑΣΕ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ Π*ΗΔΗΧΤΕΙΣ''....ΣΤΟ ΚΑΛΟ :)

    {p.S)Ειλικρινά δεν ξέρω πως ''ακουστηκε'' το ποστ μου,αλλά οπως ξαναείπα και θα ξαναπώ και θα ξαναξαναπώ.Η ίδια ιστορία με διαφορετικούς ανθρώπους σε μια ανακυκλωση ψευτοδικαιολογιων,απολογι� �ν και κροκοδείλιων δακρύων...
    Last edited by Deleted-member-220416; 23-11-2013 at 00:19.

  15. #15
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    Καλησπέρα! ΜΑκάρι να υπήρχε ένας διακόπτης Ον-Οφ στη καρδιά. Δυτυχώς δεν υπάρχει. Δεν είναι τυχαίο που πολλοίεχουν συγχωρέσει την απιστία.Λογικό ειναι να τη σκέφτεσαι κα να σου λείπει. Να νιώθεις προδωμένος και λυπημένος και θυμωμένος. Ειναι απόλτα φυσιολογικά όλα αυτά .Καλέ μου tool το μόνο που μπορώ να σο εγγυηθώ ειναι οτι κάποτε θα περάσει. Σίγορα η προδοσία πονάει και μας δυσκολεύει να ξαναεμπιστευτούμε ανθρώπους. Προσπάθησε να βγαίνεις συχνα εξω,να γυμνάζεσαι (παράγοντες ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα) και γενικά να άνεις οτι σε ευχαριστεί. Έχε υπομονή
    ...συμφωνώ :)

    υπομονή φίλε μου.
    Μόλις βρεις τον άνθρωπο που θα σου αξίζει, αυτή η ιστορία θα μοιάζει σαν κακός εφιάλτης.
    Τώρα μπορεί να σου φαίνονται τρελλά αυτά που σου λέμε, αλλά κάποια στιγμή θα τα θυμηθείς.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  2. απιστία...
    By triantafoulitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-04-2012, 16:31
  3. Απιστία
    By chris_663 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 15-06-2011, 18:16
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •