Διαιτα ντουκαν - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Η συγκεκριμένη δίαιτα δεν ειναι ο,τι καλύτερο υπαρχει. Οσον αφορά την υγεία. Κιλα χάνεις, αλλα αποκλείει απο τη διατροφή πολυ σοβαρα και σημαντικά πράγματα.
    Τα συμπτώματα διαφοροποιούνται αναλογα με τον κάθε οργανισμό, αλλα τα κυρίαρχα ειναι κοπωση, αδυναμια , ζαλαδα, υποταση.
    Ειναι προτιμότερο να ακολουθησει καποιος μια σωστότερη διατροφή κι οχι ντουκαν.
    Έχει δεχτεί αυστηρη κριτικη απο πολλούς διατροφολογους κλπ.
    συμφωνω, τα εχω διαβασει κι εγω.
    κι ο φιλος μας που την εκανε οταν ξεκινησε το θεμα και ειχε χασει τοσα κιλα, τα εχει βαλει παλι ολα και παραπανω...

  2. #17
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω, τα εχω διαβασει κι εγω.
    κι ο φιλος μας που την εκανε οταν ξεκινησε το θεμα και ειχε χασει τοσα κιλα, τα εχει βαλει παλι ολα και παραπανω...
    Ναι, την εκανα πολυ παλια και σε εναμιση μηνα έχασα 10 κιλα τα οποία πηρα σε χρονο ντε τε και περισσοτερα οταν σταματησα και απλως ετρωγα κανονικά.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εγώ την έκανα έχασα όσα κιλά ήθελα και μόλις τη σταμάτησα τα πήρα πίσω μαζί με μερικά ακόμη...
    επίσης η υπερβολική πρωτείνη βλάπτει τα νεφρά. η καλύτερη διατροφή είναι η μεσογειακή.
    όλα με μέτρο. καλύτερα να πας σε ένα διατροφολόγο.. επίσης - δυστυχώς,- η φάση συντήρησης (του διατροφολόγου) θα πρέπει να κρατήσει πάνω κάτω δύο χρόνια. τόσο χρειάζεται για να εμπεδωθεί στο μυαλό σου και το σώμα σου το καινούργιο του βάρος και οι νέές διατροφικές συνήθειες.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι, την εκανα πολυ παλια και σε εναμιση μηνα έχασα 10 κιλα τα οποία πηρα σε χρονο ντε τε και περισσοτερα οταν σταματησα και απλως ετρωγα κανονικά.
    Το μαξιμουμ που μπορεις να χανεις με διατροφη κατα Μ.Ο. , και οχι διαιτα , ειναι αποτυχημενες ολες μακροπροθεσμα, ειναι 1% του βαρους σου / βδομαδα .....και η διατροφη δεν ειναι ευκολη υποθεση , καλο ειναι να εναλλασεις καθε δυο βδομαδες την αρκετα φτωχη διατροφη , με πιο πλουσια , ωτστε να μην επιβραδυνεται ο μεταβολισμος , αντιλαμβανομενος οτι πας να τον ' λιμοκτονησεις , ειναι ενα θαυμαστα αυτοπροσοτατευομενο συστημα ο οργανισμος ......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΔΙΑΙΤΑ ΕΧΡRESS !!!
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 52
    Last Post: 29-09-2011, 23:58
  2. Η ΔΙΑΙΤΑ ΖΙΓΚ-ΖΑΓΚ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 05-08-2011, 11:58
  3. Διαιτα
    By mixalakis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 46
    Last Post: 12-11-2007, 20:48
  4. Είναι τόσο κακή μια δίαιτα αστραπή;
    By sandra in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-2007, 09:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •