φίλη- φίδι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    φίλη- φίδι

    συγνώμη αλλά αφαιρώ το θέμα.
    τελικά είναι πολύ προσωπικό και δεν έπρεπε απ την αρχή να το συζητήσω εδώ. μπορεί να μην έχω εξοικειωθεί ακόμα ή να είμαι πολύ παρορμητική.

    και δεν έχω να απολογηθώ σε κανέναν άλλον εκτός απ τον εαυτό μου για αυτό.

    πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.
    και θα εκτιμούσα να μην ξανά ασχοληθείτε γιατί είναι κάτι π με πονάει.
    ευχαριστώ
    Last edited by κόκκινη πεταλούδα; 25-11-2013 at 19:56.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Τον κωδικό στο φβ πώς τα κατάφερες και τον έσπασες?

  3. #3
    βασικά δεν το χακαραμε...η άλλη κοπέλα τον ήξερε γιατί της το χε δώσει για κάτι :/

    ήταν ένα μεγάλο λάθος τελικά!και ακόμα ντρέπομαι γ αυτό!
    και δεν συστήνω σε κανένα να κάνει κάτι τέτοιο σε κάποιον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,267
    Quote Originally Posted by κόκκινη πεταλούδα View Post
    βασικά δεν το χακαραμε...η άλλη κοπέλα τον ήξερε γιατί της το χε δώσει για κάτι :/

    ήταν ένα μεγάλο λάθος τελικά!και ακόμα ντρέπομαι γ αυτό!
    και δεν συστήνω σε κανένα να κάνει κάτι τέτοιο σε κάποιον
    Κόκκινη πεταλόύδα,για να κάνεις όλα αυτά τα πράγματα και να μας τα λες κιόλας,δεν πρέπει να είσαι πάνω από 20 χρονών....
    Συμβουλή μου...άρχισε να ωριμάζεις και ν'ασχολείσαι με πιο ενδιαφέροντα θέματα...έτσι είναι η ζωή...άλλοι μας φέρονται δίκαια και άλλοι άδικα- το ξέρω ότι είναι άσχημο αλλά είνα μέρος της ζωής μας-νομίζω ότι η κοπέλα σε ζήλευε και από διακριτικότητα ξέκοψε από σένα...αυτό που έπρεπε να κάνεις ήταν να ξεκόψεις και συ με τον ίδιο τρόπο,αν σου πω εγώ τι μου έχουν κάνει ''φίλες''θα τρομάξεις! Απλά κατάλαβα ότι με ζηλεύουν,κάλλιο μόνος σου παρά με ανθρώπους που σε σταναχωρούν και σε ''χρησιμοποιούν'' ανάλογα με τις ανάγκες,απλά μην ξανασχοληθείς με τέτοια άτομα
    Η καλύτερη παρέα,είμαστε εμείς για τον εαυτό μας και κανείς άλλος...δεν πρέπει να επιτρέπουμε σε κανέναν να μας συμπεριφέρεται άσχημα.!
    Ολα τα υπόλοιπα ξέχασε τα και ασχολήσου με τον εαυτό σου και με τους ανθρώπους που σε αγαπάνε.!

  5. #5
    ναι έχεις δίκιο σε όλα!αυτό προσπαθώ να κάνω!

  6. #6
    γειά σου κόκκινη πεταλούδα! ΠΑΝΤΑ θα υπαρξουν ανθρωποι που θα μας απογοητευουν.παιρνουμε μαθηματα...
    εχω βιωσει πολλα με 'φιλιες' ..
    ομως μου ανοιξαν τα ματια!
    δεν ταιριαζουμε με ολους,επομενως μην ασχολεισαι καν ειναι η συμβουλη μου! μην σκεφτεσαι το τι εγινε.ο χρονος κυλα...η ζωη κυλα...
    σκέψου τα χειρότερα προβλήματα της ζωής και χαμογέλασεε,είναι τα καλύτερα σου χρόνια! :)

  7. #7
    ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!να έχεις ότι επιθυμεις :D
    και ναι...δεν το πολυ σκέφτομαι,γιατί έχω όλη τη ζωή μπροστά!αλλά όταν έρχεται όλη αυτή η φάση στο μυαλό μου...αισθάνομαι κάπως
    γενικά δεν μ αρέσει να αφήνω ανοικτά θέματα στη ζωή μου και αυτό δεν έχει κλείσει ακόμα!για αυτό με πειράζει

    Quote Originally Posted by Katerinaaaaaaaaaa View Post
    γειά σου κόκκινη πεταλούδα! ΠΑΝΤΑ θα υπαρξουν ανθρωποι που θα μας απογοητευουν.παιρνουμε μαθηματα...
    εχω βιωσει πολλα με 'φιλιες' ..
    ομως μου ανοιξαν τα ματια!
    δεν ταιριαζουμε με ολους,επομενως μην ασχολεισαι καν ειναι η συμβουλη μου! μην σκεφτεσαι το τι εγινε.ο χρονος κυλα...η ζωη κυλα...
    σκέψου τα χειρότερα προβλήματα της ζωής και χαμογέλασεε,είναι τα καλύτερα σου χρόνια! :)

  8. #8
    ...κοκκινη πεταλουδα, δεν θέλω να σου πω τη γνώμη μου γι αυτο που έκανες με το φεις γιατί θα φαω τουλάχιστον μπαν :ΡΡ

    Απ ότι φαίνεται η κοπέλα δεν θέλει πλέον να κάνει παρέα μαζί σου και αυτό όπως καταλαβαίνεις είναι δικαίωμα της.
    Τους λόγους θα τους ψάξεις μέσα σου, γιατί μόνο εσύ μπορείς να τους ξέρεις.
    Η συμπεριφορά των άλλων δεν αλλάζει από τη μια στιγμή στην άλλη και τα παντα ξεκινούν από μας.
    Οτι δίνουμε, παίρνουμε ;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,267
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...κοκκινη πεταλουδα, δεν θέλω να σου πω τη γνώμη μου γι αυτο που έκανες με το φεις γιατί θα φαω τουλάχιστον μπαν :ΡΡ

    Απ ότι φαίνεται η κοπέλα δεν θέλει πλέον να κάνει παρέα μαζί σου και αυτό όπως καταλαβαίνεις είναι δικαίωμα της.
    Τους λόγους θα τους ψάξεις μέσα σου, γιατί μόνο εσύ μπορείς να τους ξέρεις.
    Η συμπεριφορά των άλλων δεν αλλάζει από τη μια στιγμή στην άλλη και τα παντα ξεκινούν από μας.
    Οτι δίνουμε, παίρνουμε ;)
    Γιατί της λες έτσι Θεοφανία;
    Μπορεί η άλλη να την παράτησε στα καλά του καθουμένου και να την ζήλευε και να ήθελε να την ξεκόψει-μου έχει συμβεί και μένα με φίλες αυτό!
    Οτι θα πρέπει να ξεκόψει με την συγκεκριμένη,σε αυτό συμφωνώ απόλυτα...!

  10. #10
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Γιατί της λες έτσι Θεοφανία;
    Μπορεί η άλλη να την παράτησε στα καλά του καθουμένου και να την ζήλευε και να ήθελε να την ξεκόψει-μου έχει συμβεί και μένα με φίλες αυτό!
    Οτι θα πρέπει να ξεκόψει με την συγκεκριμένη,σε αυτό συμφωνώ απόλυτα...!
    Θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο αυτό που έκανε με το φεις. Θα μπορούσα να το καταλάβω αν μιλούσαμε για σχέση ερωτική, που πάνω στην τρέλλα του μπορεί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο και να το μετανιώσει.
    Οι φιλικές σχέσεις είναι τελείως άλλο. Ή ταιριάζουμε ή δεν ταιριάζουμε, ή μας θέλουν ή δεν μας θέλουν και το αντίστροφο.
    Να ψάξεις του φίλου το φεις είναι τελείως φρίκη.
    Αν όπως λες την παράτησε στα καλά του καθουμένου, κάποιος λόγος θα υπήρχε και όπως έγραψα, η συμπεριφορά των άλλων δεν αλλάζει έτσι. Ακόμη όμως και αν σταμάτησε απότομα χωρίς προφανή λόγο, πάλι δικαίωμα του άλλου είναι να μη θέλει άλλο.
    Δεν κάνουμε συμβόλαιο στις φιλικές σχέσεις. Αν μπορούν να σταθούν, στέκονται. Αν όχι, δεν μπορούμε να τις εκβιάσουμε να συνεχιστούν και το κυριότερο να παραβιάζουμε τα προσωπικά δεδομένα των φίλων μας λες και είμαστε απατημένες.

  11. #11
    Γεια σου Κοκκινη πεταλουδα
    Καταλαβαινω που λες οτι το μετανοιωσες ομως δε χρειαζεται να το σκεφτεσαι οτι εγινε εγινε απλα προσπαθησε να μη το ξανακανεις .
    Αυτο με την πρωην φιλη σου μου θυμισε δυο περιπτωσεις δικες μου , με ενα κοριτσι που ηξερα απο το δημοτικο αλλα η διαφορα ειναι οτι εμενα ετσι κι αλλιως με παρατουσε και με ηθελε μονο για χαρες κι οταν ειχε αναγκη , κι εγω ειχα νοιωσει καποια περιοδο οτι δεν ειχα κανεναν και οταν οι αλλοι με κοροιδευαν γελουσε ενω ηξερε ποσο με ενοχλουσε και σιγουρα θα μιλουσε αρνητικα για εμενα πισω απο τη πλατη μου και οσο για ενα αγορι που μαρεσε καποτε μου ελεγε συνεχεια και το πιστευε κιολας οτι σε εκεινος αρεσει εκεινη , το χειροτερο ειναι οτι εμενα μαζι της γιατι θα ημουνα μονη μου αλλιως , τωρα εχουμε χαθει καπως .
    Επισης μου θυμισε μια αλλη περιπτωση που ειχα μια φιλη 2 χρονια και μιλουσαμε και βγαιναμε κανονικα ξαφνικα μια ημερα με εκανε μπλοκ απο το facebook , της εστειλα μηνυμα στο κινητο τον λογο , της ειπα οτι σεβομαι την επιλογη της να μη θελει να με εχει φιλη πια αλλα θελω τον λογο κι δε μου ειπε κι οταν με ειδε στον δρομο αλλα δρομο και δε μου μιλησε .
    Λογικο να στεναχωριεσαι για την τοτε φιλη σου(δε γινεται να μη στεναχωρηθει καποιος καθολου) γιατι ειχες δεθει μαζι της , ομως με τον καιρο θα σταματησει να σε ενδιαφερει γιατι θα γνωρισεις καινουργια ατομα , τουλαχιστον απο οτι καταλαβα δεν εχεις μονο αυτην , αν ειχες μονο αυτη θα ηταν χειροτερα γιατι θα ησουνα μονη μετα αλλα και τοτε δε θα χρειαζοταν να στεναχωριεσαι για καιρο και να ξεκινησεις να κανεις νεους φιλους .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by κόκκινη πεταλούδα View Post
    αρχικά αυτό το θέμα με απασχολεί από το καλοκαίρι και δεν λέει να βγει απ το μυαλό μου.
    ας το πάρουμε απ την αρχή. εγώ είχα μια κολλητή φίλη από το δημοτικό,ήμασταν σε κάθε διάλειμμα μαζί, βγαίναμε βόλτες και γενικά ήμασταν αυτοκόλλητες.
    το θέμα όμως είναι ότι στην τελευταία τάξη του σχολείου, με το που τελείωσαν οι πανελλήνιες, αυτή άρχισε να κάνει παρέα μ κάτι άλλες κοπέλες,με αποτέλεσμα να μην μου δίνει καθόλου σημασία.
    εντωμεταξεί, εγώ περνούσα δύσκολες φάσεις στο σπίτι , με αποτέλεσμα να νιώθω ότι δεν έχω κανέναν.
    Όλο αυτό μου έβγαλε μια παιδιάστικη συμπεριφορά και δεν της μιλούσα καθόλου.(ήθελα να δω τι θα κάνει)

    επειδή όμως δεν μου άρεσε αυτό, της έστειλα ένα μήνυμα στο facebook (αρκετά μεγάλο) που της έλεγα ότι ένιωθα.
    βγήκαμε μετά...και νόμισα ότι όλα ήταν ok...

    όμως δεν αισθανόμουν καλά...είχα ένα περίεργο προαίσθημα...και με παρότρυνση μιας άλλης κοπέλας...σπάσαμε τον κωδικό της στο φβ
    και μπήκαμε στα μηνύματα (αυτό είναι κάτι π ακόμα το μετανιώνω)

    εκεί είδα ότι αυτή είχε στείλει τ μήνυμά μου σ όλες τις άλλες κοπέλες!μάλιστα η μια με έλεγε διπρόσωπη (και αυτή συμφώνησε)
    ΝΕΥΡΙΑΣΑ! φυσικά δεν της είπα τίποτα και ήμουν απολύτως τυπική μαζί της.

    Μετά άρχισε να μ αποφεύγει αυτή.Πάντα κανόνιζε με τις άλλες, χωρίς να μ λέει απολύτως τίποτα.
    με έπαιρνε μόνο τηλέφωνο σε δύσκολες για εκείνη καταστάσεις και τίποτα άλλο.(εγώ όπως είπα ήμουν απολύτως τυπική)


    τώρα κατάλαβα ότι δεν αξίζει πλεον. όλες οι φίλες μου μου είπαν πως με ζήλευε....εγώ δεν ξέρω ...
    αλλά το σημαντικό είναι ότι στην παρέα αυτή είναι και το αγόρι π μ αρέσει (ή μ άρεσε...δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη)
    και φοβάμαι μην του δείξει το μήνυμα και χάσει πάσα ιδέα για μένα.

    δεν ξέρω...πάντως και εγώ έκανα λάθη αλλά και εκείνη σίγουρα.δεν θέλω στη ζωή μου τέτοια άτομα...

    και μην με παρεξηγήσετε αλλά θέλω να χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο (ντάξει είμαι λίγο κακιά!)
    το θέμα είναι ότι μερικές φορές το μετανιώνω...δεν ξέρω..ίσως επειδή δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα μέσα μ :/

    (αυτό το μήνυμα θα φανεί μόνο στ μέλη του site e?? :/ )

    ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟ ΔΗΜΙΟΣΕΥΣΑ Κ ΣΤΟ BLOG ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ?
    πεταλουδα, να σε ρωτησω κατι? από τη μια λες ότι δεν ειχες κανεναν και από την άλλη μια φιλη σου σε παροτρυνε να μπειτε στο φεις της αλλης?
    Μετα ότι ολες σου οι φιλες σου ειπαν ότι σε ζηλευε. ποιες φιλες? ετσι όπως τα παρουσιασες αρχικα ειπες ότι ησουν μονη και παρατημενη και σε εθαβαν μεταξυ τους πισω από την πλατη σου. Πολύ μπερδεμα μας τα λες...Χωρις να αμφιβαλλω την αξιοπιστια των λεγομενων σου ότι σε θαβανε ουτε το επικροτω να ξερεις οι περισσοτερες γυναικες ετσι κανουν!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Η φιλη σου απομακρυνθηκε για δικους της λογους,αυτο δεν την κανει φιδι..Συμβαινουν στην ζωη αυτα,ειδικα στις φιλικες σχεσεις.Η απαραδεκτη της υποθεσης εισαι εσυ με την ενεργεια που εκανες..Τελος παντων πηρες το μαθημα σου και δεν θα το ξανακανεις.

  14. #14
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Η φιλη σου απομακρυνθηκε για δικους της λογους,αυτο δεν την κανει φιδι..Συμβαινουν στην ζωη αυτα,ειδικα στις φιλικες σχεσεις.Η απαραδεκτη της υποθεσης εισαι εσυ με την ενεργεια που εκανες..Τελος παντων πηρες το μαθημα σου και δεν θα το ξανακανεις.

    Θα μπορουσε να της πει ομως τον λογο και να της εξηγησει για ποιο λογο απομακρυνθηκε .
    Ηταν φιλες τοσο καιρο δε μπορει να απομακρυνεται ετσι χωρις λογο επρεπε κατι να της πει .
    Για εμενα ειναι φιλη-φιδι γιατι εδειξε κι το μηνυμα της κοκκινης πεταλουδας σε αλλες φιλες της κι συμφωνησε στο οτι ειναι δυπροσωπη

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Θα μπορουσε να της πει ομως τον λογο και να της εξηγησει για ποιο λογο απομακρυνθηκε .
    Ηταν φιλες τοσο καιρο δε μπορει να απομακρυνεται ετσι χωρις λογο επρεπε κατι να της πει .
    Για εμενα ειναι φιλη-φιδι γιατι εδειξε κι το μηνυμα της κοκκινης πεταλουδας σε αλλες φιλες της κι συμφωνησε στο οτι ειναι δυπροσωπη
    Δεν μπαινουμε ποτε στα μηνυματα/προφιλ κανενος το καταλαβαινεις?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φιλη... αντιγραφης
    By nicole_evan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 02-06-2013, 23:14
  2. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  3. μια φιλη...φιδι;
    By νιφάδα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 16-10-2011, 21:10
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •