συνεδριες-χαπια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    συνεδριες-χαπια..

    Γειά σας παιδιά! θα ήθελα γνώμες για ένα θέμα!
    γίνεται να ξεπεραστεί και χωρίς χάπια?
    κάνω συνεδρίες..η αλήθεια είναι ότι δεν βοηθούμαι τόσο.ώρες ώρες μου έρχεται να μην ξαναπάω..αν και χωρίς αυτές δεν ε; ;/ γενικά την ξεπέρασε κανείς ΤΕΛΕΊΩΣ; ξέρω πως θέλει ,χρόνο,θέληση,υπομονή..
    όσο για τα χάπια μου το πρότεινε,αν είναι να γίνει μια συννενόηση με ψυχίατρο.
    αλλα δεν ξέρω..

  2. #2
    γεια!δεν είμαι ειδική, αλλά δεν πιστεύω ότι όλα λύνονται με τα χάπια!
    όλο το θέμα είναι στο μυαλό του καθενός και αν εσύ αποφασίσεις ότι είσαι καλά τότε θα γίνεις!
    πρέπει να χεις θέληση.

    δεν έχω κάνει ποτέ συνεδρία με κάποιον ψυχολόγο (αν και πιστεύω οτι κάνει καλο) αλλά θεωρώ...ότι αν βαριέσαι να πας...τότε δεν έχετε χημεία αρα δεν σε βοηθάει!
    εγώ στη θέση σου θα άλλαζα γιατρό!

    η αλήθεια είναι ότι όλοι οι άνθρωποι έχουμε κάποιο πρόβλημα στην ψυχή (κανείς δεν είναι τέλειος!)
    και αν πας σε κάποιον ψυχολόγο σίγουρα θα σε εντάξει σε κάποια κατηγορία.(αυτή είναι η δουλειά του )
    εσένα σου είπαν ότι έχεις αυτή τη διαταραχή!σιγά!σίγουρα ο καθένας απ μας έχει βιώσει τις παρενέργειες αυτής της διαταραχής!.λίγο ή πολύ

    πρέπει μόνο να είσαι δυνατή!και φυσικά...να χαίρεσαι τη ζωή!έχεις τόσα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γενικά την ξεπέρασε κανείς ΤΕΛΕΊΩΣ;
    με την επιφυτηση του αγιου πνευματος δε ξεπερνας τιποτα οπως καταλαβενεις για να γινει κατι πρεπει να αποφασισεις να αλαξεις κατι στον εαυτο σου εγω παντος σου εξηγισα τι εχεις κ δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως αναρωτιαισαι το θεμα ειναι πολυ απλο η εισαι μονη σου η εισαι μαζι με ενα σορο κοσμο που τους μιλας ενω δεν ξερουν τιποτα για σενα ειναι ακριβως το ιδιο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    κατερινούλα μου καλή πάρτο λίγο αλλιώς σε παρακαλώ γιατί σε βλέπω να γίνεσαι χειρότερα...
    Θα κάνεις ότι ακριβώς χρειάζεται για να γίνεις καλά.είτε λέγεται χάπια,είτε ψυχοθεραυπευτής,θα τα δοκιμάσεις όλα και ότι σε βελτιώνει αυτό θα συνεχίσεις.δεν θα βρεις τη λύση από εδώ μέσα...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Katerinaaaaaaaaaa View Post
    Γειά σας παιδιά! θα ήθελα γνώμες για ένα θέμα!
    γίνεται να ξεπεραστεί και χωρίς χάπια?
    κάνω συνεδρίες..η αλήθεια είναι ότι δεν βοηθούμαι τόσο.ώρες ώρες μου έρχεται να μην ξαναπάω..αν και χωρίς αυτές δεν ε; ;/ γενικά την ξεπέρασε κανείς ΤΕΛΕΊΩΣ; ξέρω πως θέλει ,χρόνο,θέληση,υπομονή..
    όσο για τα χάπια μου το πρότεινε,αν είναι να γίνει μια συννενόηση με ψυχίατρο.
    αλλα δεν ξέρω..

    Θα κανεις αυτο που εσυ πιστευεις οτι ειναι σωστο .
    Αν δε μπορεις να τα καταφερεις χωρις χαπια δεν σημαινει οτι εισαι αδυναμη απλα μερικες φορες χρειαζομαστε ολοι μια βοηθεια .
    Αν παρεις χαπια απλα μην εθιστεις σε αυτα και πιστευεις οτι μονο με αυτα θα εισαι καλα .
    Αρκει να εχεις θεληση , η θεληση παιζει τον σημαντικοτερο ρολο .
    Και χαπια να παρεις αν δε πιστευεις οτι θα γινεις καλα ποτε δε θα γινεις ποτε .

Similar Threads

  1. Πρέπει να ξαναρχίσω συνεδρίες...
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-07-2021, 00:37
  2. Συνεδρίες με ψυχολόγο
    By obey in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2012, 14:13
  3. ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
    By Lilian in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 10-01-2012, 01:23
  4. συνεδριες με ατομα παρομοιων προβληματων
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 28-09-2011, 13:42
  5. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 03:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •