Καλησπέρα παιδιά.
Τα τελευταία 15 χρόνια είμαι με φαρμακευτική αγωγή (Zyprexa τα πρώτα χρόνια και τώρα invega), πέρασα από αρκετούς ψυχιάτρους και πρόπερυσι πήγα σε ένα μεγάλο όνομα γιατρό ψυχίατρο ο οποίος με παρότρινε να σταματήσω την αγωγή, πράγμα που έκανα και το αποτέλεσμα ήταν: να παραιτηθώ από την δουλειά μου, να καταστραφούν οι σχέσεις μου με την οικογένειά μου και τους 2-3 φίλους που είχα, παραλίγο να χωρήσω με την γυναίκα μου και στην τελική βρέθηκα κυριολεκτικά να κοιμάμαι στα σανίδια που λέει το τραγούδι. Βέβαια μέσα σε αυτό το χάος ο γιατρός αυτός μου έφτιαξε την οπτική μου και την αντιληψή μου της πραγματικότητας, με ωρίμασε λίγο παραπάνω αλλά με κόστος την ίδια μου ζωή (έφτασα ένα βήμα πριν να αποπειραθώ να αυτοκτονήσω). Λίγο πριν την ολική καταστροφή, σταμάτησα από εκεί, άρχησα τα φάρμακα, γύρησα στην δουλειά μου, στο σπίτι μου και στη γυναίκα μου. Τα πράγματα είναι πιο ήρεμα και προσπαθώ να κρατήσω και να ξαναδημιουργήσω μια ισορροπία στην ζωή μου. Η κατάσταση μου είναι δύσκολη, έχω πολλά θέματα σοβαρά πέρα! από τους λόγους για τους οποίους λαβάνω αγωγή και χρειάζομαι άμεσα βοήθεια. Γι'αυτό ζητώ να μου προτείνετε ψυχιάτρους που τους έχετε δοκιμάσει να με κατευθύνετε.
Αν αυτό αντιτίθεται στους κανόνες του φορουμ, απαντήστε μου σε προσωπικό μήνυμα.
Ευχαριστώ.