Πως ξεπερναμε ασχημες καταστασεις....?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10

    Πως ξεπερναμε ασχημες καταστασεις....?

    Καλησπερα....πριν ενα χρονο εκανα σχεση με καπιον που καταφερε να με καταστρεψει κυριολεκτικα....μεσα σε ενα χρονο εχασα φιλες, παρεες, σπουδες, την αξιοπρεπεια μου...και τον εαυτο μου.... τα εχασα ολα...
    πριν μπλεξω με αυτον τον ανθρωπο ηταν ολα τελεια... ειμουνα παντα χαρουμενη και ευτηχισμενη...τωρα εχω γινει ενα ρακκος....εχω φτασει στα 45 κιλα, δεν γελαω και εχω κλειστει στον εαυτο μου... στην αρχη αυτης της σχεσης πηγεναν ολα καλα...ενιωθα μεγαλη αγαπη και καταφερε να με κανει να τον αγαπησω πολυ και να του δωσω ολα... μετα σιγα σιγα αλλαζε... δημιουργουσε αρρωστημενες καταστασεις...με χτυπουσε πολυ ασχημα, με ξεφτιλιζε, με κοροιδευε... ηταν σαν να ειχε 2 προσωπικοτιτες...η θα ηταν ο τελειος συντροφος η ο σαδιστης και κακοποιος...
    εστρεψε ολους εναντιον μου για να ειμαι μονη και να με κανει να εξαρτωμαι απο αυτον... δεν μου εχει αφησει τιποτα...οταν φορουσα κατι που δεν ειχε ξαναδει αρχιζε να με χτηπαει και να μου σκιζει τα ρουχα...να μου σπαει το κινητο γιατι πιστευε οτι επικοινονουσα με αλλον...και μετα απο καιρο οταν ξαναπηρα αλλο κινητο, να μου το ξανασπαει και αυτο...αυτο εγινε πριν 3 μερες... ολα ολα μου τα εχει σπασει....
    το ειρονικο ειναι οτι πριν γινει αυτο το ασχημο παλι που εγινε πριν 3 μερες ειχε αλλαξει για ενα διαστημα και πιστεψα οτι θα ειμαστε καλα..γιατι ειχε να με χτυπησει 2 μηνες και σε αυτους τους 2 μηνες ουτε καν με εδειξε καμια ζηλοτυπια.... και ξαφνικα την δευτερα αλλαζουν ολα παλι με ενα τραγικο τροπο... στα ξαφνικα πιστεψε παλι οτι τον απαταω... και με βαρεσε με μπουνιες στο κεφαλι, με κλοτσιες, με εβγαλε κυριολεκτικα τα μαλλια μου, και μου εσπασε παλι το 2. κινητο μου... πεταξε την τσαντα μου στο δρομο και ολα τα πραγματα μου που ειχα μεσα πεταχτηκαν οπου ναναι...
    δεν τα ξαναβρηκα... ουτε εμενα... εκεινο το βραδυ με σκοτωσε...και με εχασα...
    απο τοτες ειμαι κλεισμενη μεσα...κλαιο, δεν τρω... και οταν ξυπναω το πρωι μετανιωνω που ξυπνησα....δεν εχω κανεναν να με βοηθησει...εξαιτιας του εχουν εξαφανιστει ολοι.... εδω και οι κολλητη μου εριχνε το φταιξιμο σε μενα γιατι δεν τον παρατουσα και ετσι με παρατησε αυτη... ξερω οτι φταιω εγω... αν δεν τον παρατουσα πιο νωρις τωρα θα ειμουνα καλα και οι απωλειες δεν θα ηταν πολλες...
    αλλα δεν μπορω να το χωνεψω...και να τα χειριστω...ολα αυτα που εγιναν...ολα αυτα που εχασα... με εχω χασει και δεν ξερω που ειμαι για να με βρω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Στελλα τι ακριβως εγινε πριν τρεις μερες?
    Εισαι ακομα μαζι με τον τυπο?
    Iατροδικαστικη εξεταση εγινε?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    58
    Διάβασε το παρακάτω θέμα που μία άλλη κοπέλα έβαλε πριν μέρες στο forum… και φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς από αυτή τη σχέση….
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...�ΟΦΟ-ΜΟΥ
    Ιωάννης Φραγκιαδουλάκης
    Θεσσαλονίκη

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Στελλα τι ακριβως εγινε πριν τρεις μερες?
    Εισαι ακομα μαζι με τον τυπο?
    Iατροδικαστικη εξεταση εγινε?
    πριν 3 μερες μου ειχε πει το βραδυ να ερθω σπιτη του...ηταν ολα καλα, δλδ δεν ειχαμε μαλωσει, τιποτα...και στο δρομο που οδηγουσα ηταν μπροστα ενα αλλο αμαξι, ξενο...και στα ξαφνικα τον βλεπω να ερχεται και γυριζει το αμαξι και σταματαει πισω μου..βγαινει εξαργιωμενος εξω με τραβαει απο το αμαξι και αρχιζει της μπουνιες...φωναζε οτι ταχα με επιασε, ταχα εχει τωρα της αποδειξεις οτι τον απαταω και αυτο γιατι ειδε αυτο το αλλο αμαξι να οδηγαει μπροστα ... πιστεψε οτι ηταν ο δηθεν εραστης μου.... με χτυπουσε ποση ωρα,με εσπασε ολα τα πραγματα που ειχα μαζι μου, εσπασε το κινιτο μου, παρολου που δεν ειχα κανενα μηνημα απο καποιον αλλον και μετα εφυγε και το κινιτο που με εσπασε το πηρε μαζι του...... δεν εγινε καμια ιατροδικαστικη εξεταση, δεν ξερει κανενας για αυτο το συμβαν...γενικος δεν βγαινω αλλο απο το σπιτι... η αριστερα πλευρα πανο απο το αυτι εχει πριστει μετα απο αυτο που εγινε και σημερα ακομα πρισμενο ειναι και οταν ανοιγω το στομα να φαω ποναει... θα φυγει αυτo? η θα μεινει για παντα ετσι? σε γιατρο δεν προκητε να παω...
    το κινητο ηταν iphone και μου το ειχε κανει δωρο ο πατερας μου... και την 1. φορα που μου ειχε ξανασπασει το κινητο μου παλι iphone ηταν και παλι μου το ειχε αγορασει ο πατερας μου... δεν εχει μαθει ποτες ομως τη εγινε στα αληθεια με το κινητο... πηρα τωρα ενα φτηνο για 20 ευρο μονο και μονο για να μην καταλαβει τιποτα ο πατερας μου...δεν θελω να χειροτερεψουν τα πραγματα... αυτος εξαφανηστικε τωρα δεν προκειτε να αλλαξει τιποτα...απο τοτες δεν τον ξαναειδα...και δεν θελω να τον ξαναδω...τον σιχαθηκα...
    αυτο που θελω τωρα μονο ειναι να ξαναβρω τον εαυτο μου και δεν ξερω πως... νιωθω οτι βρισκομαι σε μια αδιεξοδο...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by giannisfrank View Post
    Διάβασε το παρακάτω θέμα που μία άλλη κοπέλα έβαλε πριν μέρες στο forum… και φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς από αυτή τη σχέση….
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...�ΟΦΟ-ΜΟΥ

    το ειχα διαβαζει απο πριν και απαντησα στην κοπελα...μακαρι να εχει φυγει απο αυτον πριν ειναι αργα...
    Last edited by stella85; 14-12-2013 at 00:36.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως το προβλημα ξεκινησε απο καπιο συγγενη σου που σε3 εδερνε μικρη για αυτο αποδεχτηκες αυτη τη κατασταση?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    το περημενα οτι θα παρω ενα τετοιο σχολιο...οχι δεν με εχουν δειρει ποτες ξανα στη ζωη μου, ουτε καν σφαλιαρα... ειναι δυσκολο να το καταλαβει κανεις... νομιζα θα αλλαζε.... και επρεπε να παρω 100 δυνατα μαθηματα για να καταλαβω οτι δεν προκειτε να αλλαξει και γιαυτο εφυγα... εστω κουτσενοντας... πυστευω οτι καμια κοπελα δεν αποδεχετε μια τετοια καταστασει... και ολες αυτες οι κοπελες κρυβουν εναν μεγαλο πονο μεσα τους και μια μεγαλη απελπισια και ελπιδα μηπως και αλλαξει αυτος που την σκοτωνει καθε φορα που σηκωνει το χερι πανω της... και πιο μεγαλος γινετε ο πονος οταν το ξερει μονο αυτη, τι της συμβαινει... αλλες φευγουν νωρις, αλλες αργα, αλλες καθολου.... εγω εφυγα αργα... αλλα τουλαχιστον εφυγα...

  8. #8
    Quote Originally Posted by stella85 View Post
    Καλησπερα....πριν ενα χρονο εκανα σχεση με καπιον που καταφερε να με καταστρεψει κυριολεκτικα....μεσα σε ενα χρονο εχασα φιλες, παρεες, σπουδες, την αξιοπρεπεια μου...και τον εαυτο μου.... τα εχασα ολα...
    πριν μπλεξω με αυτον τον ανθρωπο ηταν ολα τελεια... ειμουνα παντα χαρουμενη και ευτηχισμενη...τωρα εχω γινει ενα ρακκος....εχω φτασει στα 45 κιλα, δεν γελαω και εχω κλειστει στον εαυτο μου... στην αρχη αυτης της σχεσης πηγεναν ολα καλα...ενιωθα μεγαλη αγαπη και καταφερε να με κανει να τον αγαπησω πολυ και να του δωσω ολα... μετα σιγα σιγα αλλαζε... δημιουργουσε αρρωστημενες καταστασεις...με χτυπουσε πολυ ασχημα, με ξεφτιλιζε, με κοροιδευε... ηταν σαν να ειχε 2 προσωπικοτιτες...η θα ηταν ο τελειος συντροφος η ο σαδιστης και κακοποιος...
    εστρεψε ολους εναντιον μου για να ειμαι μονη και να με κανει να εξαρτωμαι απο αυτον... δεν μου εχει αφησει τιποτα...οταν φορουσα κατι που δεν ειχε ξαναδει αρχιζε να με χτηπαει και να μου σκιζει τα ρουχα...να μου σπαει το κινητο γιατι πιστευε οτι επικοινονουσα με αλλον...και μετα απο καιρο οταν ξαναπηρα αλλο κινητο, να μου το ξανασπαει και αυτο...αυτο εγινε πριν 3 μερες... ολα ολα μου τα εχει σπασει....
    το ειρονικο ειναι οτι πριν γινει αυτο το ασχημο παλι που εγινε πριν 3 μερες ειχε αλλαξει για ενα διαστημα και πιστεψα οτι θα ειμαστε καλα..γιατι ειχε να με χτυπησει 2 μηνες και σε αυτους τους 2 μηνες ουτε καν με εδειξε καμια ζηλοτυπια.... και ξαφνικα την δευτερα αλλαζουν ολα παλι με ενα τραγικο τροπο... στα ξαφνικα πιστεψε παλι οτι τον απαταω... και με βαρεσε με μπουνιες στο κεφαλι, με κλοτσιες, με εβγαλε κυριολεκτικα τα μαλλια μου, και μου εσπασε παλι το 2. κινητο μου... πεταξε την τσαντα μου στο δρομο και ολα τα πραγματα μου που ειχα μεσα πεταχτηκαν οπου ναναι...
    δεν τα ξαναβρηκα... ουτε εμενα... εκεινο το βραδυ με σκοτωσε...και με εχασα...
    απο τοτες ειμαι κλεισμενη μεσα...κλαιο, δεν τρω... και οταν ξυπναω το πρωι μετανιωνω που ξυπνησα....δεν εχω κανεναν να με βοηθησει...εξαιτιας του εχουν εξαφανιστει ολοι.... εδω και οι κολλητη μου εριχνε το φταιξιμο σε μενα γιατι δεν τον παρατουσα και ετσι με παρατησε αυτη... ξερω οτι φταιω εγω... αν δεν τον παρατουσα πιο νωρις τωρα θα ειμουνα καλα και οι απωλειες δεν θα ηταν πολλες...
    αλλα δεν μπορω να το χωνεψω...και να τα χειριστω...ολα αυτα που εγιναν...ολα αυτα που εχασα... με εχω χασει και δεν ξερω που ειμαι για να με βρω...
    Κάνε μία προσευχή ! Γλίτωσες από πολύ κακούς ανθρώπους ! Τώρα πλέον θα απογειωθείς.Γιατί κλαις ? Αν είναι απο χαρά να το δεχθώ αλλά από λύπη ? Βάλε να δεις στο γιουτουμπ καμία ταινία.Σώθηκες ως εκ θαύματος.Καλή νέα αρχή.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by stella85 View Post
    το περημενα οτι θα παρω ενα τετοιο σχολιο...οχι δεν με εχουν δειρει ποτες ξανα στη ζωη μου, ουτε καν σφαλιαρα... ειναι δυσκολο να το καταλαβει κανεις... νομιζα θα αλλαζε.... και επρεπε να παρω 100 δυνατα μαθηματα για να καταλαβω οτι δεν προκειτε να αλλαξει και γιαυτο εφυγα... εστω κουτσενοντας... πυστευω οτι καμια κοπελα δεν αποδεχετε μια τετοια καταστασει... και ολες αυτες οι κοπελες κρυβουν εναν μεγαλο πονο μεσα τους και μια μεγαλη απελπισια και ελπιδα μηπως και αλλαξει αυτος που την σκοτωνει καθε φορα που σηκωνει το χερι πανω της... και πιο μεγαλος γινετε ο πονος οταν το ξερει μονο αυτη, τι της συμβαινει... αλλες φευγουν νωρις, αλλες αργα, αλλες καθολου.... εγω εφυγα αργα... αλλα τουλαχιστον εφυγα...
    μα συγνωμη τωρα ρε κοριτσι μου δηλαδη αυτο που συνεβει πως το εκηγεις δηλαδη? ξαφνικα με την επιφυτηση του αγιου πνευματος εμεινες σε μια σχεση σε αυτη τη κατασταση? δε βλεπεις οτι αυτο
    με χτυπουσε πολυ ασχημα, με ξεφτιλιζε, με κοροιδευε... ηταν σαν να ειχε 2 προσωπικοτιτες...η θα ηταν ο τελειος συντροφος η ο σαδιστης και κακοποιος...
    ειναι ακομα κ ποινικα κολασιμο? κοιτα τι γραφεις με βαρεσε με μπουνιες στο κεφαλι, με κλοτσιες, με εβγαλε κυριολεκτικα τα μαλλια μου, και μου εχεις συνηδιτοποιησει τι ακριβως εχει συμβει? εχω δεν εχω να κερδισω η να χασω κατι αλλα προβληματισου λιγο οκ λες οτι εφυγες.. παλι καλα... καταρχην σε τραβανε αυτοι οι τυποι να κανεις σχεση μαζι τους?? για πιο λογο? μηπως βλεπεις τον εαυτο σου ως φταιχτη κ ετσι δικαιολογεις οσους σου φαιρονται ετσι? καταρχην δεν ειναι το θεμα να εξηγισεις κατι σε εμενα αφου εγω παρακαλοθω ως τριτος χωρις να βρισκομαι μεσα στη ζωη σου το θεμα ειναι το εξης τι συνεβει στη ζωη σου κ αυτο σε εκανε να φτασεις σε αυτο το σημειο? μερικες πχ γυναικες ελκονται απο το στιλ του σκληρου αντρα αλλα αυτο αν οντος σε ελκει θα μπορουσες να το κρατισεις ως κατι φανταστικο στο μυαλοο σου χωρις να φτανεις σε τετοια ακρα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Κάνε μία προσευχή ! Γλίτωσες από πολύ κακούς ανθρώπους ! Τώρα πλέον θα απογειωθείς.Γιατί κλαις ? Αν είναι απο χαρά να το δεχθώ αλλά από λύπη ? Βάλε να δεις στο γιουτουμπ καμία ταινία.Σώθηκες ως εκ θαύματος.Καλή νέα αρχή.
    κλαιω γιατι τα εχασα ολα εξαιτιας του...

  11. #11
    Quote Originally Posted by stella85 View Post
    κλαιω γιατι τα εχασα ολα εξαιτιας του...
    Τι έχασες μωρέ ? Μια κακή φίλη ? Και δε χαίρεσαι ! Έλα τώρα εδώ υπάρχουν προβλήματα σημαντικά.Δηλαδή θες η φίλη σου να σε χτυπάνε και να είναι με αυτό που σε χτυπάει εγώ θα την είχα δείρει.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μα συγνωμη τωρα ρε κοριτσι μου δηλαδη αυτο που συνεβει πως το εκηγεις δηλαδη? ξαφνικα με την επιφυτηση του αγιου πνευματος εμεινες σε μια σχεση σε αυτη τη κατασταση? δε βλεπεις οτι αυτο ειναι ακομα κ ποινικα κολασιμο? κοιτα τι γραφεις με βαρεσε με μπουνιες στο κεφαλι, με κλοτσιες, με εβγαλε κυριολεκτικα τα μαλλια μου, και μου εχεις συνηδιτοποιησει τι ακριβως εχει συμβει? εχω δεν εχω να κερδισω η να χασω κατι αλλα προβληματισου λιγο οκ λες οτι εφυγες.. παλι καλα... καταρχην σε τραβανε αυτοι οι τυποι να κανεις σχεση μαζι τους?? για πιο λογο? μηπως βλεπεις τον εαυτο σου ως φταιχτη κ ετσι δικαιολογεις οσους σου φαιρονται ετσι? καταρχην δεν ειναι το θεμα να εξηγισεις κατι σε εμενα αφου εγω παρακαλοθω ως τριτος χωρις να βρισκομαι μεσα στη ζωη σου το θεμα ειναι το εξης τι συνεβει στη ζωη σου κ αυτο σε εκανε να φτασεις σε αυτο το σημειο? μερικες πχ γυναικες ελκονται απο το στιλ του σκληρου αντρα αλλα αυτο αν οντος σε ελκει θα μπορουσες να το κρατισεις ως κατι φανταστικο στο μυαλοο σου χωρις να φτανεις σε τετοια ακρα
    νομιζεις οτι ηξερα οτι θα το εκανε ξανα αυτο στα καλα καθουμενα? νομιζεις οτι ειπα ααα τι ωραια θα φαω παλι ξυλο ασ παω να τον δω!!! δεν καταλαβαινεις και δεν ξερεις καν τι εγινε και θα σε παρακαλεσω να μην σχολιασεις αλλο..ευχαριστω...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Τι έχασες μωρέ ? Μια κακή φίλη ? Και δε χαίρεσαι ! Έλα τώρα εδώ υπάρχουν προβλήματα σημαντικά.Δηλαδή θες η φίλη σου να σε χτυπάνε και να είναι με αυτό που σε χτυπάει εγώ θα την είχα δείρει.
    εχασα το λυκειο που ξεκινησα για να το τελειωσω και αναγκαστικα να το παρατησω..εχασα της εισαγωγικες εξετασεις που θα εδινα τωρα το οκτομβριο...εχασα την αξιοπρεπεια μου και τον εαυτο μου και ΔΕΝ ΞΕΡΕΙς ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νομιζεις οτι ηξερα οτι θα το εκανε ξανα αυτο στα καλα καθουμενα?
    οχι νομιζω απλα οτι επρεπε να φυγεις σε χρονο ρεκορ απο διπλα του με το πρωτο συμβαν απλα αναρωτιομουν τι σε κρατησε κοντα του.

    επισης λες το περιμενα αυτο το σχολιο (αναφεροσουν σε εμενα) λες κ ειμαστε ορκισμενοι εχθροι (ενω εγω παρακολουθω εκτος ολων αυτων..)

    σε τι πραγμα εχω αδικο?

  15. #15
    Quote Originally Posted by stella85 View Post
    εχασα το λυκειο που ξεκινησα για να το τελειωσω και αναγκαστικα να το παρατησω..εχασα της εισαγωγικες εξετασεις που θα εδινα τωρα το οκτομβριο...εχασα την αξιοπρεπεια μου και τον εαυτο μου και ΔΕΝ ΞΕΡΕΙς ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ?
    Θα σου πω τότε κάτι.Ότι έχασες ή το ξανακυνηγάς ή το αφήνεις πίσω σου.Το να κλαις είναι λάθος.Πόσο είσαι ? 20 χρονών.Το ξανακυνηγάς λοιπόν.Σε μία γραμμή σου δίδω τη λύση.είμαι κυνικός διότι έτσι πρέπει να είσαι.Η πολλή ευαισθησία είναι αμαρτία.Το λένε τα πατερικά κείμενα.Τα πράγματα είναι πολύ απλά.Μη φοβάσαι τίποτα.Ξεκίνα τα πάλι όλα.απάνω τους.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 02:10
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 00:29
  3. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  4. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 17:44
  5. Αναλογικά άσχημες ψυχώσεις ενός ψηφιακού κόσμου
    By alavastros in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2004, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •