Entact και xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211

    Entact και xanax

    Υπάρχουν κι άλλα θέματα στο φόρουμ σχετικά με το entact, αλλά επειδή είναι αρκετά παλαιότερα, προτίμησα να ανοίξω καινούριο από το να ξεθάψω κάποιο άλλο.
    Εδώ και 2 βδομάδες είμαι σε φαρμακευτική αγωγή με το entact των 10 και το xanax των 0.5. Entact ξεκίνησα με μισό χαπάκι για 4 μέρες και μετά 1 ολόκληρο τη μέρα. Δεν έχω δει κάποια βελτίωση και από τις παρενέργειές του με χτυπάει στο στομάχι. Με κάψιμο που κρατάει για κάποια ώρα, αν το πάρω μετά το φαγητό και με ναυτίες αν ξεχαστώ και το πάρω με άδειο στομάχι (ακόμα και αφού φάω μετά, η ναυτία δεν περνάει).

    Το xanax μου είπε ο γιατρός να το παίρνω μόνο όταν αισθάνομαι εντελώς χάλια και έχω πάρει αρκετά, η αλήθεια είναι. Μου είπε ότι δε θα μου γράψει άλλο κουτί και αυτό με αγχώνει, γιατί μόνο με το xanax μπορώ να ηρεμήσω, προς το παρόν τουλάχιστον.

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει πάρει κάποιος entact, είδε αποτελέσματα και αν ναι, μετά από πόσο καιρό; Ο γιατρός μου είπε ότι θέλει 14-30 μέρες να δράσει και περιμένει αύριο να του πω θετικά αποτελέσματα, θετικά αποτελέσματα όμως δεν είχα. Και επιπλέον, πήρε κανένας κιλά εξαιτίας του entact;

    Έχω συζητήσει μαζί του αυτές τις ανησυχίες μου, αλλά στην αύξηση του βάρους δεν ήταν ξεκάθαρος. Και επιπλέον σκέφτεται αν δεν έχω αποτελέσματα να μου αυξήσει τη δοσολογία ή να μου αλλάξει φάρμακο. Τις ναυτίες μπορώ να τις αντέξω, αυτό που δε θα ήθελα με τίποτα είναι να βάλω κιλά. Από το δικό μου κύκλο όσοι παίρνουν/έπαιρναν αντικαταθλιπτικά, πήραν/παίρνουν ladose και όλοι έβαλαν κιλά εκτός από μία κοπέλα η οποία ή δεν έτρωγε τίποτα παρά μόνο μαρούλι ή όποτε έτρωγε κανονικά, πήγαινε μετά και προκαλούσε εμετό. Δε σκοπεύω να κάνω το ίδιο με εκείνη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου για το φαρμακο που λες δεν ξερω ομως παιρνω λαντοζε κ δεν βαζω καθολου βαρος μαλλον λογω καλου μεταβολισμου απο οταν το συνηθισα δεν νιωθω παρενεργειες ουτε περιεργα στο στομαχι ουτε ατονια ζαλαδα ειμαι πολυ καλα,Ορισμενα περιεργα συμπτωματα ειναι λογικο να νιωθεις μεχρι να δρασει το φαρμακο συνηθως γυρω στις 40 μερες θελει κ να το συνηθισει κ ο οργανισμος σου τωρα ετσι κ επιμενουν επικοινωννεις με τον γιατρο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Δεν έχει σημασία εάν παίρνεις κιλά. Ο λόγος που βρίσκεσαι υπό αυτή τη φαρμακευτική αγωγή είναι συγκεκριμένος και ουσιαστικότερος, επίτρεψέ μου, από τα κιλά, τα οποία χάνονται :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οι παρενεργειες των αντικαταθλιπτικων συνηθως φευγουν συνηθως μετα τις πρωτες μερες χρησης και για να δεις βελτιωση στην διαθεση σου πρεπει να περασει περιπου ενας μηνας.Διαβασε το φυλλο οδηγιων , εκει θα λεει και για τα κιλα και θα σου λυθουν και αλλες αποριες.Oι φιλοι σου που σου λενε για το ladose , μαλλον πηραν κιλα για αλλους λογους.Το Ladose συνηθως δεν επηρρεαζει το βαρος και σε αρκετες περιπτωσεις αδυνατιζει (το γραφει και στις παρενεργειες).
    Οσο αφορα το ζαναξ , ο γιατρος σου δεν θελει να σου το ξαναχορηγησει επειδη ειναι εθιστικο , στο εδωσε για να ηρεμησεις μεχρι να αρχισει να δρα το entact.

    Καλη επιτυχια και να θυμασε πως με τα ψυχοφαρμακα δεν κανουμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι αλλα ακολουθουμε τις οδηγιες του ψυχιατρου..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Tοχω παρει και το entact ( σιγα μην το αφηνα ) και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα , ουτε και μου ανοιξε η ορεξη . Μονο το remeron ανοιγει την ορεξη . Ο λογος που ηρεμεις με το ζαναξ ειναι οτι ειναι το πιο ισχυρο ( και το πιο εξαρτησιογονο , ευκολα κολλας , οπως η αφεντια μου ) .
    Με το μονο αντκθλκο που ειδα καποιο λαιτ αποτελεσμα ειναι το seroxat ( δεν ανοιγει την ορεξη ) , αλλα στον καθενα ' παει ' διαφορετικο αντκθλκο , αν και κατα τον γιατρο μου και εμενα , ολα εχουν περιορισμενη ως ανυπαρκτη δραση ( ταχω παρει ολα ) .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

    @μυσπ, θα του πω ότι οι ενοχλήσεις στο στομάχι και οι ναυτίες επιμένουν. Όπως και το ότι δεν είδα καμία θετική μεταβολή στη διάθεσή μου, το αντίθετο θα έλεγα ότι συμβαίνει. Είναι νωρίς ακόμα, αλλά ο ίδιος περιμένει να του έχω σήμερα τις πρώτες θετικές ενδείξεις. Όπως και να 'χει δεν είναι απόλυτος σε αυτό το φάρμακο, έχει συζητήσει μαζί μου το ενδεχόμενο αλλαγής ή αύξησης του φαρμάκου, σε περίπτωση που δε δούμε αποτελέσματα από την παρούσα δοσολογία. Θα δείξει λοιπόν.

    @the only peace you can find (:P) φυσικά και έχει σημασία να μη βάλω κιλά. Γυναίκα είμαι, ποια γυναίκα δεν ενδιαφέρεται για το σώμα της; Αν βάλω κιλά θα μου δημιουργήσει επιπλέον προβλήματα στην ψυχολογία μου και ανασφάλειες. Προς το παρόν δεν έχω βάλει, αλλά δε βρίσκω και εγγύηση ότι δε θα γίνει αυτό με τα αντικαταθλιπτικά. Το ότι παλιά είχα αρκετά παραπανίσια κιλά και ένιωθα άσχημα με τον εαυτό μου και έτρωγα πολλές προσβολές γι' αυτό μέσα στο σπίτι, έχει συμβάλει άσχημα στο άγχος να μην ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Από τότε που τα έχασα αισθάνομαι πολύ καλύτερα με την εμφάνισή μου και το ίδιο εκλαμβάνω και απ' όσους με αντικρύζουν.

    @betelguese Ο γιατρός μου είπε να μη διαβάσω το φυλλάδιο οδηγιών του entact, ώστε να μην επηρεαστώ από τις παρενέργειες που αναγράφονται και νομίζω πως ό,τι μου συμβαίνει είναι εξαιτίας του φαρμάκου. Είπε να του αναφέρω απλώς ό,τι περίεργο και διαφορετικό παρατηρώ για να μου λέει αν προκαλείται ή όχι από το entact. (Μάλλον τον είχα πρήξει τον άνθρωπο στις ερωτήσεις για τις παρενέργειες :Ρ) Για το xanax το γνωρίζω αυτό, και ο ίδιος ο γιατρός είπε ότι είναι για μια στο τόσο, και πρέπει να βρω το θάρρος να του πω ότι το "μια στο τόσο" έγινε "κάθε μέρα". Θα τον ρωτήσω αν γίνεται να δοκιμάσω κανένα φυτικό ηρεμιστικό/αγχολυτικό ή κάποιο βότανο. Δε θέλω να φτάσω στο σημείο να εξαρτώμαι από τα xanax ακόμα και για να βγω να πάω πχ σε μια δημόσια υπηρεσία (πράγμα που μου δημιουργεί άγχος και νεύρα) και όποτε μου έρχεται στο μυαλό μια ανάμνηση που πονάει. Αν και αυτό κάνω τώρα. Πρέπει να το σταματήσω όσο είναι νωρίς.
    Ο γιατρός είπε ότι οι φίλοι που πήραν τα κιλά με τα αντικαταθλιπτικά, τα πήραν προφανώς επειδή με την κατάθλιψη τους είχε κοπεί η όρεξη και νιώθοντας καλύτερα, άρχισαν ξανά να τρώνε. Με τρομάζει όμως που οι 2 απ' αυτούς, από αρκετά αδύνατοι έγιναν υπέρβαροι. Δεν είναι να πεις ότι έβαλαν όσα κιλά χρειαζόταν να βάλουν. Και αυτό τους έχει χαλάσει κι άλλο τη διάθεση.

    @Macgyver τέτοια λέγε μου για εξαρτήσεις και για περιορισμένη/ανύπαρκτη δράση :Ρ Συμφωνεί κι ο γιατρός ότι δεν κάνουν δουλειά δηλαδή τα αντικαταθλιπτικά; Εμένα μου είπε απλά να μην περιμένω μόνο από το φάρμακο να νιώσω καλύτερα. Χαίρω πολύ, γι' αυτό κάνω και ψυχοθεραπεία, γι' αυτό παλεύω και μόνη μου ό,τι μπορώ αυτή την περίοδο.. Αλλά είχα στηρίξει πολλές ελπίδες στη θετική δράση του entact.
    Εσύ με τα xanax με τι δοσολογία άρχισες να εθίζεσαι; Και παρ' όλο που εθίστηκες εξακολουθεί ο γιατρός να σου τα συνταγογραφεί;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!




    @Macgyver τέτοια λέγε μου για εξαρτήσεις και για περιορισμένη/ανύπαρκτη δράση :Ρ Συμφωνεί κι ο γιατρός ότι δεν κάνουν δουλειά δηλαδή τα αντικαταθλιπτικά; Εμένα μου είπε απλά να μην περιμένω μόνο από το φάρμακο να νιώσω καλύτερα. Χαίρω πολύ, γι' αυτό κάνω και ψυχοθεραπεία, γι' αυτό παλεύω και μόνη μου ό,τι μπορώ αυτή την περίοδο.. Αλλά είχα στηρίξει πολλές ελπίδες στη θετική δράση του entact.
    Εσύ με τα xanax με τι δοσολογία άρχισες να εθίζεσαι; Και παρ' όλο που εθίστηκες εξακολουθεί ο γιατρός να σου τα συνταγογραφεί;

    mriya , κατα γενικη ομολογια τα αντκθλκα εχουν περιορισμενη / ανυπαρκτη δραση , και συμφωνει ο γιατρος μου ( ψυχιατρος ) . Καλυτερη η ψυχοθεραπεια μακραν . Καο οτι καταφερα , το καταφερα ιδιαις δυναμεις μετα απο πολυχρονη μαχη με την κτθλψη . Στα ζαναξ εθιζεσαι μετα απο χρηση 5-6 μηνων , οπου το 1 mg , παυει να σου κανει δουλεια και χρειαζεσαι κιαλλο , κυριως παιζει ρολο η μακροχρονια χρηση . Εγω ειχα πεσει σεναν κ@λογιατρο , μεχρι το 2010 , που μουγραφε οσα ηθελα !! το 2010 ειχα βρεθει να παιρνω 10 mg !!! συνταξιοδοτηθηκε ο ' γιατρος ' ( ευτυχως ) και πηγα σε αλλον που φρικαρε με την ποσοτητα , και μου γραφει 4 την ημερα , αλλα αναγκαστικα παω και σε αλλο γιατρο , για να μου γραψει αλλα 3-4 την ημερα , δλδ 7-8/ ημερα . Ειναι πολυ δυσκολο να απεξαρτηθεις , οχι ακατορθωτο ομως . Το ζαναξ ειναι η εξελιξη του valium . Αρα προσοχη πολυ - πολυ . Καλη Χρονια !!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μriya , προσπαθησε να μην προδικαζεις και να μην προκαταβαλεσαι. Ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου και μονο αν περασει αρκετος καιρος (2 μηνες και πανω) χωρις βελτιωση , αλλα μονο τοτε ψαξε για εναλλακτικες.

  9. #9
    Καλησπέρα,

    παίρνω entact 20mg από μισό κάθε μέρα για 2 μήνες και έπειτα από 2 μήνες μισό μέρα παρά μέρα. Η αλήθεια είναι ότι άργησε σχετικά να "με πιάσει" πρώτη φορά πήρα αντικαταθλιπτικό αλλά στις 20 μέρες άρχισα να βλέπω σταδιακή βελτίωση. Θέλει υπομονή ο εγκέφαλος δεν είναι κουμπί να το πατάς και να αλλάζει η κατάσταση. Πάντως πρέπει να θεωρείται πολύ καλό φάρμακο και όχι εξαρτησιογόνο. Επειδή το πήρα λόγω αντιδραστικής κατάθλιψης (ήπια προς μέτρια) η αγωγή που έκανα ήταν ό,τι χρειαζόμουν. Τουλάχιστον αυτό εχω διαπιστώσει.

    Συζήτησέ το με τον γιατρό σου μπορεί η δοσολογία να μην ειναι κατάλληλη, αυτός θα σου πει. Όχι, κιλά δεν πήρα αλλά κάνω και πολύ γυμναστική.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Και εγώ entact και xanax παίρνω, παράλληλα όμως με ψυχανάλυση που θεωρώ πως έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην όποια πρόοδο μπορεί να έχω σημειώσει. Πλέον τα xanax τα έχω αραιώσει πάρα πολύ εως εντελώς, όχι γιατί μου είπε η γιατρός (εξάλλου μικρή ποσότητα έπαιρνα), αλλά δεν ένιωθα πως τα χρειαζόμουν και πλέον τα παίρνω όταν είναι ανάγκη. Υπομονή θέλει, στην αρχή όταν έχεις το άγχος αν θα πιάσει η αγωγή ή όχι θα το σκέφτεσαι, αλλά η αλλαγή (αν είναι κατάλληλη αγωγή για εσένα) θα έρθει.

  11. #11
    Όσα κιλά δεν πήρα με το risperdal τα πήρα με το entact.Σε διάστημα ενός χρόνου θεραπείας με το entact πήρα 5 κιλά, μου είχε ανοίξει η όρεξη φουλ,έτρωγα ακατάπαυστα.Στους περισσότερους λέγεται ότι δεν ανοίγει την όρεξη και γενικά θεωρείται από τα καλά αντικαταθλιπτικά και με τις λιγότερες ψυχιατρικές παρενέργειες(δεν προκαλεί μανία,αυτοκτονικό ιδεασμό στο βαθμό που προκαλούν άλλα φάρμακα της ίδιας κατηγορίας).

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1
    Γεια σας και από εμένα! πριν 10 μήνες έχασα τον αδερφό μου..... χρειάστηκε να πάρω το xanax 0.5 για 4 μήνες έκανα και κάνω ακόμα ψυχοθεραπεία και είχα βελτίωση καλή !!! πριν 6 μέρες η μητέρα μου έπαθε έμφραγμα....και το έπαθε στα χέρια μου πάνω που λέμε....ευτυχώς όλα πήγαν καλά !!!!!!! και είμαι πολύ χαρούμενος !!!!!!!!!! τώρα όμως είμαι πολύ στην τσίτα..... έχω φοβία με έπιασε και τρέμουλο κρίση πανικού δηλαδή......αλλά έντονα.....να μην σας κουράζω λοιπόν μου είπε ο ψυχίατρος να πάρω το entact 10mg και μετά θα το πάμε στα 20 mg.... αυτό από χθες....εγώ δεν το ξεκίνησα ακόμα το λέω να πάρω λίγο xanax ακόμα 1-1,5 mg την ημέρα το πολύ! και να δω πως θα είμαι σε 7-10 μέρες γιατί και όταν έχασα τον αδερφό μου κάπως έτσι ένιωθα τώρα νιώθω και τρέμουλο όταν με πιάνει αλλά κάθε μέρα και λιγότερο και πιο διαχειρίσιμο....!!!! τι λέτε να κάνω ????

  13. #13
    Quote Originally Posted by giorgio1983 View Post
    Γεια σας και από εμένα! πριν 10 μήνες έχασα τον αδερφό μου..... χρειάστηκε να πάρω το xanax 0.5 για 4 μήνες έκανα και κάνω ακόμα ψυχοθεραπεία και είχα βελτίωση καλή !!! πριν 6 μέρες η μητέρα μου έπαθε έμφραγμα....και το έπαθε στα χέρια μου πάνω που λέμε....ευτυχώς όλα πήγαν καλά !!!!!!! και είμαι πολύ χαρούμενος !!!!!!!!!! τώρα όμως είμαι πολύ στην τσίτα..... έχω φοβία με έπιασε και τρέμουλο κρίση πανικού δηλαδή......αλλά έντονα.....να μην σας κουράζω λοιπόν μου είπε ο ψυχίατρος να πάρω το entact 10mg και μετά θα το πάμε στα 20 mg.... αυτό από χθες....εγώ δεν το ξεκίνησα ακόμα το λέω να πάρω λίγο xanax ακόμα 1-1,5 mg την ημέρα το πολύ! και να δω πως θα είμαι σε 7-10 μέρες γιατί και όταν έχασα τον αδερφό μου κάπως έτσι ένιωθα τώρα νιώθω και τρέμουλο όταν με πιάνει αλλά κάθε μέρα και λιγότερο και πιο διαχειρίσιμο....!!!! τι λέτε να κάνω ????

    Ό,τι σου πει ο γιατρός..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μριγια γεια σου και απο μενα..
    το 2011-2012 επαιρνα το εντακτ 20μγ και δεν ειδα ιδιαιτερη βελτιωση και μαλιστα εβαλα και βαρος...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Παιδιά είναι πολύ καλό φάρμακο απλά θέλει υπομονή όπως όλα τα αντικαταθληπτικά.
    Το χα πάρει για 7 μήνες τους πρώτους 2 στα 10μγ και μετά στα 20μγ και έκανε πάνω από 2 μήνες να με πιάσει.
    Αλλά εγώ ήμουν και περίπτωση γιατί είχα χρόνια κατάθλιψη χωρίς καθόλου να την έχω δουλέψει με μεγάλη σωματοποίηση και κρίσεις πανικού άγχος κοινωνική κτλ

    Τους πρώτους 2 μήνες δεν έκανε σχεδόν Τίποτα.
    Μετά ξαφνικά μια μέρα ήταν λες και μου γύρισαν κανένα διακόπτη.
    Ξύπνησα ευδιάθετος με ενέργεια με όρεξη με κέφι (σε λογικά πλαίσια φυσικά).

    Συνολικά με έκανε 70% καλύτερα γιατί το χάπι δε θα σου τα λύσει όλα.
    Καθαρό κεφάλι (από brain fog etc), μείωση των ψυχοσωματικών (καμία κρίση πανικού), μείωση άγχους 60% περίπου και σχεδόν 100% επιτυχία στην τότε κατάθλιψη.

    Το έκοψα μόνο και μόνο γιατί έπεσα σε ηλίθια ψυχίατρο που με έκανε πειραματόζωο αλλά με βλέπω να το ξαναπαίρνω.
    Τότε δέχθηκα και να το κόψω και γιατί το κόβεις δοκιμαστικά υποτίθεται στους 6-7 μήνες αλλά και γιατί μου έφερνε σεξουαλικές παρενέργειες.

    Αν το βαθμολογούσα θα του έβαζα 8,5/10 μόνο και μόνο γιατί καθυστερεί λίγο να πάρει μπρός και για τις σεξουαλικές παρενέργειες.
    Αλλά την δουλειά του την κάνει.

    Εγώ έβαλα πάρα πολλά κιλά γιατί λόγω κατάθλιψης είχα χάσει πολλά.
    Είχα χάσει 10-12 στην μεγάλη υφεση ενώ πάντα ήμουν ελλιποβαρής καθώς δεν έτρωγα (λανθανουσα τότε).
    Έτσι πήρα 20 κιλά σε 7 μήνες αλλά ήταν όλα δικά μου (δηλαδή έφτασα απλά στο ιδανικό μου βάρος και μετά έμεινα εκεί).

    Σου ανοίγει την όρεξη αλλά δε σε αναγκάζει να φας.
    Κανένα χάπι δε στο κάνει αυτό.
    Μπορείς να ελέγξεις την πείνα σου ειδικά όταν έχουν φύγει τα καταθλιπτικά συμπτώματα και η ζωή σου έχει γεμίσει με άλλες δραστηριότητες και πλάνα και όρεξη για το μέλλον.

    Εγώ χαιρόμουν που μπορούσα να φάω γιατί πριν δεν κατέβαινε τίποτα.

    Γενικά διάβαζα πως για γυναίκες προτιμάν το λαντόζ γιατί δεν αυξάνει το βάρος.
    Απλά το εντακτ είναι πολύ καλό και στην αγχώδη και γιαυτό μου δώσαν αυτό τότε παρότι είναι ίσως λίγο πιο βαρύ στις παρενέργειες του.

    ΤΙς πρώτες 15 μέρες ήμουν σαν μαστούρης κοιμώμουν όρθιος ζαλισμένος σαν σε μέθη ειδικά για 1-2 ώρες αφού το παιρνα.
    Μετά μια χαρά.

    Αισθάνομαι τυχερός πάντως και επίσης θεωρώ τυχερό όποιον τον πιάνει ένα απλό ssri και δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

    Ζάναξ πήρα ελάχιστα παρότι μου τα έγραφε με το κιλό ο άτιμος τότε και μου έλεγε να παίρνω μέχρι να με πιάσει το χάπι (εμ αυτοκτονικός τότε φοβόταν ο γιατρός μου...)...
    Αλλά δεν τα άγγιζα.
    Τώρα που δεν έχω ssri έχω μαζί μου πάντα lexotanil για τις δύσκολες ώρες αλλά παίρνω με μεγάλη φειδώ και περιμένω να δω πότε θα ξαναγυρίσω στα cipralex μου.
    Είχα σπαστεί πολύ τότε με τις παρενέργειες ε δεν είναι και λίγο να έχεις φουλ λίμπιντο αλλά με ανοργασμία !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. entact kai βάρος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-11-2022, 20:28
  2. entact παρενεργειες
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 05-10-2018, 14:30
  3. Η "ψυχίατρος", τα Xanax και τα Entact
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2012, 11:40
  4. entact;
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 05-06-2007, 20:42
  5. entact
    By i-love-me in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-2007, 20:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •