χωρισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5

    χωρισμος

    Χωρισμοσ
    γεια σας ειμαι καινουργια εδω και ειπα να ρωτησω την αποψη σας για το θεμα που με απασχολει.Ημουν 3 μιση χρονια με ενα παιδι,γνωριστηκαμε οταν εγω ημουν 18 και αυτος 23,με κερδισε με την συμπεριφορα του και ενω στην αρχη ημουν διστακτικη με εκανε να τον αγαπησω πολυ οπως μ αγαπουσε και αυτος,μου το εδειχνε συνεχως με λογια με πραξεις.Ειχαμε την τελεια σχεση,απο οτι ελεγαν οι γυρω μας βασικα,ειχαμε σεβασμο αγαπη ταιριαζαμε στις αξιες μας ειχαμε το ιδιο χιουμορ κτλπ.Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ωριμη ειδικα σε σχεση με την ηλικια μου απλα εχω ενα ελλατωμα ειμαι εντελως παρορμητικη,αμα μου ρθει να πω κατι δεν υπαρχει περιπτωση να μην το πω η να κρατηθω ετσι καποιες φορες που τσακωνομασταν για ασημαντους λογους του ελεγα να χωρισουμε βεβαια ποτε δεν κρατουσε τα βρισκαμε αμεσως μετα απο λιγο.Γενικα παντα εκανε υπομονη σε αυτο το θεμα μπορω να πω και του το ελεγα δεν ημουν ποτε αδικη μαζι του οποτε εκανα λαθος το παραδεχομουν,παρα το γεγονος οτι ημουν μικροτερη καναμε ονειρα για κοινη ζωη μου ελεγε συνεχεια πως ειμαι αυτο που εψαχνε παντα πως αυτα που βρηκε σε μενα δεν τα χειι βρει πουθενα αλλου..γενικα ημουν πολυ ευτυχισμενη εκτος απο ασημαντους τσακωμους οπως σας ειπα,τους τελευταιους δυο μηνες πριν χωρισουμε τσακωνομασταν αρκετα ειχα εγω καποια θεματα σπουδων εργασιας που με απασχολουσαν ειχε κ αυτος τα δικα του με την δουλεια του πιεζοταν και δουλευε πολυ μαλλον αυτος ειναι ο λογος,παντα ομως βρισκαμε τον τροπο και τα ξε[ερνουσαμε μαζι ολα τα προβληματα..τεσπα μια ωραια μερα αφου τσακωνομασταν καποιες μερες συνεχομενα (μπορω να παραδεχτω πως πιο πολυ ηταν δικο μου λαθος,επειδη αυτος εκανε πισω τις περισσοτερες φορες ) γυρισα και του ειπα πως πρεπει να χωρισουμε πανω στα νευρα μου μετα καθησα και σκεφτηκα και καταλαβα πως ολα αυτα ειναι βλακειες και πως δεν αξιζει να χαλασει μια σχεση χωρις ουσιαστικο λογο.Του το ειπα λοιπον περιμενοντας να υπαρξει καποια θετικη ανταποκριση.Ομως πρωτη φορα τον ειδα σε αυτην την κατασταση ξαφνικα η ψυχολογια του επεσε στα πατωματα μου ελεγε πως δεν μπορουμε να ημαστε μαζι πως δεν μπορουμε να βρουμε λυση και τετοια,τον πρωτο καιρο δεν ηθελε να μου μιλησει καν,η αληθεια ειναι πως για πρωτη φορα ισως φανηκα πιεστικη του εστελνα μηνυματα συνεχως στην αρχη επερνα τηλεφωνα κυριως για να καταλαβει την θεση μου με τον καιρο μαλακωσε καπως η συμπεριφορα του μου απανταγε στα μηνυματα και πολλες φορες μου εστελνε μονος του μου ελεγε οτι μ αγαπαει οτι ειμαι η καρδια του και αλλα τετοια μαλιστα μια φορα που του ειπα οτι ειμαι αρρωστη με περνε τηλ να δει πως ειμαι,απο ενα σημειο και μετα σταματησα εντελως την επικοινωνια απο μερους μου γιατι καταλαβα πως αν δεν ηρεμησει μονος του δεν προκειται να γινει τπτ..εξαλλου εγω την θεση μου του την ξεκαθαρισα θελω να ξαναημαστε μαζι απο εκει και περα δεν μπορω να κανω κατι αλλο νομιζω,μου εστειλε μια μερα δεν ξερω αν μπορεις να με ξαναβαλεις στην ζωη σου ειχε περασει ενας μηνας απτον χωρισμος μας τοτε και καποια αλλα μηνυματα γλυκα αλλα καμια ουσιαστικη κινηση να ξαναπροσπαθησουμε,μου ειχε πει πως θα ξαναημαστε μαζι απως αυτην την στιγμη πιστευει οτι δεν γινεται οτι ολα θα τον ενοχλουν,ποτε δεν μου ειπε ομως οριστικο τελος παντα κατεληγε στο γεγονος πως θα ημαστε μαζι,τι πιστευετε οτι θα γινει??εχω μπερδευτει εντελως..το ξερω οτι μ αγαπαει δεν αμφιβαλλω γ αυτο...α και κατι τελευταιο μου ειπε πως μπορει τωρα να ειναι ετσι τα πραγματα αλλα θα μου χτυπησει την πορτα και τοτε θα ειναι δικο μου θεμα αν θα τον δεχτω πισω,τον θελω διπλα μου το ξερω ειμαι σιγουρη 100 τις 100 αυτα λοιπον αν βγαλατε καμια ακρη πειτε μου σας παρακαλω και συγνωμη για το τεραστιο κειμενο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μπορει να επαιζε και κατι αλλο στην ζωη του σαν απλη γνωριμια κι οταν σπαστηκε με τους καυγαδες και τους χωρισμους να το προχωρησε αλλα δεν σε ξεχασε ακομα. του φαινεται οτι δεν θα εχει σοβαρη συνεχεια η γνωριμια και σκοπευει οταν το ληξει να επιστρεψει αν τον θελεις ακομα.

  3. #3
    Ελένη συμβαίνει κάτι με τους ανθρώπους που θα το διαπιστώσεις με το πέρασμα των χρόνων.
    Οταν είναι ερωτευμένος κάποιος, δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο ότι θα το νιώθει για πάντα.
    Αν πάλι τον τρελλαίνουμε στις απειλές περί χωρισμού κάθε φορά στριμοχνώμαστε και δεν έχουμε επιχειρήματα, προκειμένου να περάσει το δικό μας, κάποια στιγμή θα ξενερώσει.
    Αυτό πιστεύω ότι έχει πάθει ο φίλος σου.
    Σε απομυθοποίησε γιατί φέρόσουν τελίως ανώριμα στη σχέση σας.
    Τώρα, μπορεί να έχει κάποια συναισθήμτα, αλλά το πιθανότερο είναι ότι του έχει περάσει και απλά παίρνει το αίμα του πίσω για όλα όσα του έκανες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Συμφωνω με θεωφανια..οι ανθρωποι δεν ειναι παιχνιδια που.μια τα θελεις μια τα πετας κ μετα παλι τα ξαναθες πισω ..ενας ανθρωπος οσο ερωτευμενος κ να ειναι δεν ανεχετε μια τετια κατασταση..παντως τελεια σχεση με τοσους τσακωμους και χωρισμους δεν μου φενεται..αν καταφερεις ομως κ τον ξανακερδισεις μην κανεις το.ιδιο.λαθος δηλ.χωριζω τα ξαναβρισκω..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με κερδισε με την συμπεριφορα του
    αρα δε καταλαβενω το λογο που εισουν διστακτικη τι αλλο ηθελες να σου κανει συμβολαιο?
    Μπορω να πω πως ειμαι πολυ ωριμη
    θα ηθελα να μαθω κ απο που το συμπερανες
    Γενικα παντα εκανε υπομονη
    αυτο να σε ανυσιχει..
    γυρισα και του ειπα πως πρεπει να χωρισουμε πανω στα νευρα μου
    100 φορες του ειπες να χωρισετε οταΝ λες συνεχεια το ιδιο το ιδιο ετσι δεν επειρεαζεις κ τον αλλο στο να το κανει?
    παραδεχτω πως πιο πολυ ηταν δικο μου λαθος
    ωραια τοτε κανε κατι ζητα του συγνωμη κανε κατι τελοσπαντον θετικο
    πο ενα σημειο και μετα σταματησα εντελως την επικοινωνια απο μερους μου γιατι καταλαβα πως αν δεν ηρεμησει μονος του δεν προκειται να γινει τπτ.
    πραγματικα δεν καταλαβενω το σκεπτικο σου εκτος απο τα κατεβατα με το θελω να χωρισουμε σταματησες κ την επικοινωνια?

    τελικα συμπερενω.

    θελεις να συνεχιστει αυτη η σχεση?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Ελένη συμβαίνει κάτι με τους ανθρώπους που θα το διαπιστώσεις με το πέρασμα των χρόνων.
    Οταν είναι ερωτευμένος κάποιος, δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο ότι θα το νιώθει για πάντα.
    Αν πάλι τον τρελλαίνουμε στις απειλές περί χωρισμού κάθε φορά στριμοχνώμαστε και δεν έχουμε επιχειρήματα, προκειμένου να περάσει το δικό μας, κάποια στιγμή θα ξενερώσει.
    Αυτό πιστεύω ότι έχει πάθει ο φίλος σου.
    Σε απομυθοποίησε γιατί φέρόσουν τελίως ανώριμα στη σχέση σας.
    Τώρα, μπορεί να έχει κάποια συναισθήμτα, αλλά το πιθανότερο είναι ότι του έχει περάσει και απλά παίρνει το αίμα του πίσω για όλα όσα του έκανες.
    Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,ναι συμφωνω ηταν λαθος μου αυτο με τον χωρισμο απλα δεν νομιζω να περνει το αιμα του πισω..επισης του ζητησα συγνωμη παραδεχτηκα οσα λαθη ειχα κανει. στην αρχη του χωρισμου που δεν μου μιλαγε ημουν σιγουρη οτι δεν εχει μεινει τιποτα που να τον κρατησει κοντα μου..στην πορεια ομως αφου επεμεινα πολυ του ειπα θα κανω τα παντα για να ημαστε ξανα μαζι η συμπεριφορα του αλλαξε σιγα σιγα..γενικοτερα η ψυχολογια του δεν ηταν καλη και εφτασε η ωρα που εκανε το μεγαλο μπαμ πιστεω..τα μυνηματα που μου δινει παντως ειναι εντελως μπερδεμενα απτην μια μου στελνει και μου λεει πως δεν θα αγαπησει ποτε οπως αγαπησε εμενα,οτι παντα στο χερι μου θα ειναι το αν θα ξαναημαστε μαζι και απτην αλλη εχει χτισει εναν τοιχο και δεν μου αφηνει πολλα περιθωρια να του δωσω να καταλαβει πως οταν του ειπα πως θα κανω τα παντα το εννοω..επισης δεν θελω να τον πιεσω για να γυρισει σε μενα σε καμια περιπτωση..το θεμα ειναι να γυρισει επειδη το θελει και ειναι σιγουρος αλλιως τι να το κανω..το θεμα ειναι να τα βρουμε και να ημαστε καλα οχι να χωρισουμε μετα απο ενα μηνα παλι..τελος καταλαβα οτι στο μυαλο του αυτην την στιγμη επικρατει ενα χαος και δεν ξερω τι να κανω για να βοηθησω...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αρα δε καταλαβενω το λογο που εισουν διστακτικη τι αλλο ηθελες να σου κανει συμβολαιο? θα ηθελα να μαθω κ απο που το συμπερανες αυτο να σε ανυσιχει.. 100 φορες του ειπες να χωρισετε οταΝ λες συνεχεια το ιδιο το ιδιο ετσι δεν επειρεαζεις κ τον αλλο στο να το κανει? ωραια τοτε κανε κατι ζητα του συγνωμη κανε κατι τελοσπαντον θετικο πραγματικα δεν καταλαβενω το σκεπτικο σου εκτος απο τα κατεβατα με το θελω να χωρισουμε σταματησες κ την επικοινωνια?

    τελικα συμπερενω.

    θελεις να συνεχιστει αυτη η σχεση?
    καταρχας σε ευχαριστω που ασχοληθηκες..λοιπον..οταν λεω ημουν διστακτικη εννοω μολις τον γνωρισα μετα με την συμπεριφορα του το αλλαξε ολο αυτο και με κανε να θελω να ειμαι εκει και μονο εκει,χαχα ξερω πως ετσι οπως τα γραφω φαινομαι επιπολαιη αλλα το οτι ειμαι ωριμη μου το λενε συνεχως οι ανθρωποι γυρω μου..επισης μεσα σ αυτην την σχεση περα απτο λαθος που περιγραφω εκανα και πολλα σωστα ημουν παντα εκει οταν με χρειαζοταν τον στηριζα οπως και αυτος βεβαια..περασε την στρατιωτικη του θητεια 9 μηνες και ημουν παντα διπλα του γενικα ποτε στα δυσκολα δεν σκεφτηκα να τον αφησω..το οτι γενικα υπομονετικος με ανησυχει γιατι απο οτι φαινεται εκανε το μεγαλο μπαμ μια φορα και ελα να το σωσεις τωρα..παραδεχτηκα οτι ηταν δικο μου λαθος του το ειπα ζητησα συγνωμη τα παντα εκανα του ειπα θα ειμαι εδω για σενα..του ανελυσα ολα τα συναισθηματα μου γ αυτον,στην αρχη δεν ηθελε καν να με ακουσει τοσο χαλια αλλα επεμενα συνεχως μεχρι να του πω ολα οσα θελω γ αυτο ειπα οτι εγινα πιεστικη και απο ενα σημειο και μετα σταματησα να επικοινωνω γιατι πιστευω πως με την πιεση δεν θα καταφερω κατι..και τελος επειδη ολο αυτον τον καιρο σκεφτομαι συνεχως μηπωως απο εγωισμο επιμενω τοσο πολυ?τελικα κατεληξα πως δεν ειναι ετσι τον θελω στην ζωη μου ειναι ο ανθρωπος που θελω να ειναι διπλα μου..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Συμφωνω με θεωφανια..οι ανθρωποι δεν ειναι παιχνιδια που.μια τα θελεις μια τα πετας κ μετα παλι τα ξαναθες πισω ..ενας ανθρωπος οσο ερωτευμενος κ να ειναι δεν ανεχετε μια τετια κατασταση..παντως τελεια σχεση με τοσους τσακωμους και χωρισμους δεν μου φενεται..αν καταφερεις ομως κ τον ξανακερδισεις μην κανεις το.ιδιο.λαθος δηλ.χωριζω τα ξαναβρισκω..
    Σευχαριστω πολυ και εσενα.Το ξερω εννοειται πως κανεις δεν ειναι παιχνιδι σου..και οτι καποια στιγμη πληρωνεις τα λαθη σου,απλα οπως ειπα και πιο πανω τα σωστα που εκανα σε αυτην την σχεση νομιζω οσο αντικειμενικα μπορω να το δω το θεμα βεβαια ηταν πολυ περισσοτερα,αν καταφερω και τον ξανακερδισω εννοειται πως δεν θα κανω τα ιδια,το πηρα το μαθημα μου και με το παραπανω,το θεμα ειναι πως κερδιζεις εναν ανθρωπο που ενω σε αγαπαει ολα τα βλεπει μαυρα αυτην την στιγμη

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    έχω ακριβώς την ίδια άποψη με remedy...κάτι δεν πάει καλά στην υπόθεση με το παληκάρι αλλά δεν τον κατηγορώ κιόλας από τα λεγόμενα σου αγαπητή μου Ελένη.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να επαιζε και κατι αλλο στην ζωη του σαν απλη γνωριμια κι οταν σπαστηκε με τους καυγαδες και τους χωρισμους να το προχωρησε αλλα δεν σε ξεχασε ακομα. του φαινεται οτι δεν θα εχει σοβαρη συνεχεια η γνωριμια και σκοπευει οταν το ληξει να επιστρεψει αν τον θελεις ακομα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τώρα τι γίνεται Ελένη? Σε τι φάση είσαστε?

Similar Threads

  1. Χωρισμός
    By deladrian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-05-2013, 02:24
  2. Χωρισμος
    By Stel. in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2013, 17:21
  3. χωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 21-07-2010, 01:31
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 01:13
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 16:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •