άσχημη συμπεριφορά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    άσχημη συμπεριφορά...

    καλησπέρα..ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για την άσχημη συμπεριφορά...όταν κάποιος έχει άσχημη συμπεριφορά απέναντι σας κ μόνιμα όταν βρίσκεστε στον ίδιο χώρο φροντίζει να σας φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση τότε τι πρέπει να γίνει???πως θα πρέπει να αντιδράσετε σε έναν τέτοιο άνθρωπο τον οποίο μάλιστα δεν πρέπει να έρθετε σε σύγκρουση....!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου!!θα σου πω τι θα εκανα εγω ..απο την στιγμη που καποιος σε προσβαλει τον προσβαλεις κ εσυ..εγω ακομη και αναγκη να ειχα καποιον π.χ εργοδοτη θα τον εβριζα ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    θα του εβαζα ορια λεγοντας του οτι δεν σε ρωτησε κανεις αποτομα και με κοφτα, μετα θα συνεχιζα αυτο που εκανα ηρεμα κ ωραια!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    Να δειξεις πληρη απαθεια και να μην του δινεις σημασια.Απο την δικη σου ''ανασφαλεια'' τρεφεται.Μην μπεις στη διαδικασια να κανεις το δικο του.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Γεια σου!!θα σου πω τι θα εκανα εγω ..απο την στιγμη που καποιος σε προσβαλει τον προσβαλεις κ εσυ..εγω ακομη και αναγκη να ειχα καποιον π.χ εργοδοτη θα τον εβριζα ..
    Εσυ ησουνα που ειχες πει οτι ειχες σπουδασει ψυχολογια ?
    αν ναι δε θελω να φανω κακια αλλα δε μπορω να πιστεψω οτι ισχυει .
    Διοτι ενας ψυχολογος δε νομιζω να ελεγε αφου σε προσβαλει καποιος προσβαλε τον κι εσυ η σε ειχα δει κι σε αλλα οτι ελεγες σε καποιες οτι δε μπορεις την αγαμια της καθε μιας αν θυμαμαι καλα .
    Λογικα ως ψυχολογος δε θα επρεπε να ησουνα ηρεμη και δεχτικη ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πάντως σοκολάτα είναι ένας τρόπος κι αυτός και αρκετές φορές αποδοτικός. Ένας ψυχολόγος θα μπορούσε να στο πει πιο επιστημονικά, να έχεις μεγαλύτερη διεκδικητικότητα. Και προσωπικά συμφωνώ οτι ο καθένας πρώτον κάνει στους άλλους οσο τον παίρνει να κάνει και οτι σε κάθε δράση πρέπει να υπάρχει αντίδραση. Και αντίδραση εννοώ δυναμική. Και για να απαντήσω στη μίνα, το τι θα κάνεις εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες, αλλα γιατι εσύ δεν έχεις δικαιώμα να συγκρουστείς ενω αυτός έχει δικαίωμα να κάνει ο,τι θέλει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πάντως σοκολάτα είναι ένας τρόπος κι αυτός και αρκετές φορές αποδοτικός. Ένας ψυχολόγος θα μπορούσε να στο πει πιο επιστημονικά, να έχεις μεγαλύτερη διεκδικητικότητα. Και προσωπικά συμφωνώ οτι ο καθένας πρώτον κάνει στους άλλους οσο τον παίρνει να κάνει και οτι σε κάθε δράση πρέπει να υπάρχει αντίδραση. Και αντίδραση εννοώ δυναμική. Και για να απαντήσω στη μίνα, το τι θα κάνεις εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες, αλλα γιατι εσύ δεν έχεις δικαιώμα να συγκρουστείς ενω αυτός έχει δικαίωμα να κάνει ο,τι θέλει?
    kerasi η θέση μου είναι δύσκολη κ ο λόγος είναι ότι ο άνθρωπος αυτός είναι η μητέρα του συντρόφου μου...!!!οπότε δεν ξέρω κ πως να φερθώ...δεν μιλάω με λέει άβουλο κοριτσάκι...αν μιλήσω θα με πει (πολύ πιθανόν ανάγωγη=όχι καλή για τον γιο της)...οπότε....

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 21-12-2012, 02:29
  2. ασχημη ψυχολογικη κατασταση
    By wise18 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-10-2012, 04:06
  3. Άσχημη διάθεση και κατάθλιψη...
    By gus1973 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2010, 21:45
  4. Η ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ;
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 15-05-2010, 02:26
  5. ασχημη διαθεση.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 26-10-2009, 22:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •