βασικά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: βασικά

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    βασικά

    σκέφτομαι που μου είπε κάτι μια φίλη μου.Ήρθα στην πόλη όπου σπούδαζα για κάτι δουλειές και είδα κάποιες παλιές μου φίλες με τις οποίες έχουμε κρατήσει επαφή.Και στην μία της λέω ότι κάνω ψυχοθεραπεία κτλπ, το ήξερε ούτως ή άλλως αλλά πιάσαμε ξανά την κουβέντα και της είπα τί κάνω στην Αθήνα.Και μου λέει εδώ ήσουνα μια χαρά και τώρα πήγες στην Αθήνα και κατέληξες σε κέντρο ψυχολογικής υποστήριξης.Και της λέω πές ότι ερχόσουνα εδώ στην Αθήνα χωρίς σχεδόν κανέναν γνωστό και δεν είχες βρεί δουλειά τί θα έκανες.Θέλω να πώ ότι υποστήριξα τις επιλογές που έκανα.Δλδ ότι ξεκίνησα ψυχοθεραπεία, πηγαίνω γυμναστήριο, διαβάζω για την σχολή κτλπ.Απλά το θέμα μας είναι η κοινωνικοποίηση.Αλλά θέλω κάπου αλλού να καταλήξω.

    Καλά ξέρει η φίλη μου ότι και οι 2 είμαστε σε δύσκολη θέση γιατί περνάει και αυτή μοναξιά στην πόλη όπου είναι και μου το λέει έμμεσα ή άμεσα και πάει να βγεί απο πάνω ενώ εγώ κάνω κινήσεις προς την κοινωνικοποίηση?Αυτό το θεωρώ μέγιστη γαιδουριά και μου έρχεται στο μυαλό ότι είμαστε στον πάτο και ο καθένας προσπαθεί να βρεί οποιονδήποτε τρόπο για να ξεφύγει από αυτό, έστω και αν πατήσει πάνω στον άλλο.Και επίσης θέλω να το συμπληρώσω με αυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα αυτή την στιγμή.Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.Είμαστε στον πάτο οικονομικά και κοινωνικά και ο καθένας προσπαθεί να πατήσει πάνω στον άλλον για να ανέβει αντί στις δύσκολες στιγμές να υπάρξει κατανόηση και στόχευση για το καλύτερο.(Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο).

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    βασικά παίζει πολύ κυνισμός παιδιά και πολύ γκρίνια.Δεν μας φταίει που δεν έχουμε λεφτά μας φταίει το μυαλό μας.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ου έρχεται στο μυαλό ότι είμαστε στον πάτο και
    λοιπον αυτο που λες δεν ισχυει κ θα σου πω γιατι.. οπως ειχα πει ταξιδεψα σε πολεις οπως η γερμανια μεσα στη νταλα του καλοκαιριου εκει που ειναι η ευρωπαικη κεντρικη τραπεζα κ ειδα το πιο σκοτεινο καιρο που ειδα ποτε στη ζωη μου πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι σοι καλυτερη ποιοτητα ζωης μπορει να Εχει καπιος οταν ζει στους συνηθως 9 βαθμους C απο καπιον που ζει σε αυτη τη χωρα που γενικα εχει μεγαλη ηλιοφανεια κατι που δεν συμβενει σε αλλες χωρας πιο πανω τωρα σε ολα αυτα που συμβαινουν παιζονται διαφορα συμφεροντα που ειναι αρκετα περιπλοκο το θεμα

    τωρα..
    σχετικα με αυτο που λες
    Και της λέω πές ότι ερχόσουνα εδώ στην Αθήνα χωρίς σχεδόν κανέναν γνωστό και δεν είχες βρεί δουλειά τί θα έκανες.Θ
    στην αθηνα δεν ειναι τοσο ευκολο να κανεις γνωριμιες.. οταν βλεπεις τους παντες καλοδιωμενους με ενα μρ3 στα αυτια να ακουν μουσικη εκτος αν πετυχεις κανενα επαρχιωτη που εκει ισως ειναι πιο ευκολο
    (Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο).
    κ πως θα συνενοηθουμε αλλιως?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •