μυγακια μαυρα στιγματα και οραση με λιγο χιονι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    Exclamation μυγακια μαυρα στιγματα και οραση με λιγο χιονι

    καλησπερα ειμαι 27 χρονων ειχα γραψει πριν κανα χρονο περιπου που ειχα κατι θεματα με το ανχος..τωρα μου εμφανιστικε εδω και κανα μηνα καποια μιγακια πολι ομως ενοχλητικα καπια με λιγο σκουρο χρωμα και καμια φορα πανε μπροστα στιν οραση μου ειναι πολι ενοχλητικα μεχρι στον υπολογιστη και εξω το ιδιο θεμα επεισης οταν κοιταω καποιο μερος κιριως τοιχο και εστιαζω ι τον ουρανο πιο πολι ακομα βλεπω κατι σαν χιονια να κινουντα σαν χαλασμενη τηλεοραση..πηγα σε 2 οφθαλμιατρους με εξετασανε με βυθοσκοπηση κλπ..δεν βρικανε τιποτα αλλα αυτα επιμενουν τα συμπτωματα και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικα δεν μπορο πλεον να καθομε στο pc οπως πριν..οποιος ξερει περι του θεματος ας μου πει γιατι θα τρελαθω δεν μπορο να βλεπω αλλο ετσι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Αν βρεις τι παίζει πες και σε μένα..έχω και εγώ πάνω κάτω το ίδιο θέμα αλλα΄φοβάμαι κάπως να το ψάξω.Πιστεύω ότι οφείλεται στο άγχος γιατι τέτοιες στιγμές βλέπω έτσι.Απο
    οφθαλμιάτρο πάντως είμαι οκ

  3. #3
    πολι εντονα εγω το εχω τον τελευταιο μηνα δεν μπορο να με φανταστω να με παντα ετσι..

  4. #4
    ακριβως το ιδιο αντιετωπιζω και εγω. εχω παρατηρησει οταν μειωνω τις ωρες μου στο pc για κάποιες μέρες/εβδομάδες πάω καλύτερα. Από οφθαλμίατρο είμαι οκ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα αγαπητο μελος ετσι κ δεν ειναι ψυχολογικο ολο αυτο μαλλον σε πειραζει η μεγαλη εκθεση στο κομπιουτερ παντως μου κανει εντυπωση επειδη εισαι πολυ νεος ενω εγω εχω την γιαγια μου που βλεπει λαμψεις μπροστα στα ματια της κ κατι της ειπε ο γιατρος για καταρρακτη κ μια θεια ηλικιωμενη η οποια εχει υποστει εγκεφαλικο κ γιαυτο βλεπει κ αυτη περιεργα θολα τα προσωπα πρεπει να το κοιταξεις περισσοτερο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πηγενε σε οθφαλμιατρο κατεπεοιγοντος

  7. #7
    Εγώ θυμάμαι οποτε αγχωνομουνα η οραση μου γινοταν παρα πολυ θολη αλλα οχι οπως ειναι να φορας γυαλια καποιου, πιο πολυ σαν να υπαρχει ομιχλη γυρω μου οπως και διαφορα μυγακια οπως τα λες και εσυ.. Απο το αγχος ειναι και αυτο δυστυχως.. Συνηθως οταν εκανα μπανιο με χλιαρο νερο εφευγε, μηπως δεν κοιμασαι καλα? Το παθαινα μια εποχη που κοιμομουνα μονο 3-4 ωρες την νυχτα....
    You never know how strong you are until being strong is the only choice you have.

  8. #8
    εχω παει ιδι σε 2 οφθαλμιατρους και στα 2 ματια δεν μου βρηκαν τιποτα παθολογικο και αυτα μου παν πως ειναι φισιολογικα..αλλα εγω τα εχω εντονα

  9. #9
    Quote Originally Posted by Billaros View Post
    εχω παει ιδι σε 2 οφθαλμιατρους και στα 2 ματια δεν μου βρηκαν τιποτα παθολογικο και αυτα μου παν πως ειναι φισιολογικα..αλλα εγω τα εχω εντονα
    Geia sou file, to idio exw k egw twra k 6 mhnes, auto ksekinise kata thn farmakeutiki m therapia anxous, einai poly enoxlitiko kai een mporw kai egw na kitaw sto aspro tou pc, episeis blepw mia kinitikotita otan blepw se kapio tixo, h kati koukides se skoura fonta ktl. Otan to protoantiliftika piga se ofthalmiatro kai den brike kanena pathologiko problima, meta apo 1 mhna ekana k mia magnitiki logo ofthalimikis imikranias, prin ena mhna ksanapiga k se allo ofthalmiatro pou pali den eide tpt me tin eksetasi bithou. Exw 10/10 oksitita k 0,25 k 0,5 asrigmatismo. Ta farmaka ta diekopsa giati m pirazan tin ypatikh leitourgia. Den kserw an mpeneis pia edw h an tha deis to mhnima alla tha hthela na ds pws eisai.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Το ιδιο ειχε κι ο αδερφος μου για ενα διαστημα και εκεινος ειχε παει στον οφθαλμιατρο και δεν του ειχε βρει τιποτα παθολογικο. Αυτο ομως που του ειπε ειναι οτι τα μυγακια καμια φορα ερχονται λογω ξαφνικης υποτασης. Κι εκεινου του κρατησαν καποιους μηνες και μετα εφυγαν.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Billaros View Post
    καλησπερα ειμαι 27 χρονων ειχα γραψει πριν κανα χρονο περιπου που ειχα κατι θεματα με το ανχος..τωρα μου εμφανιστικε εδω και κανα μηνα καποια μιγακια πολι ομως ενοχλητικα καπια με λιγο σκουρο χρωμα και καμια φορα πανε μπροστα στιν οραση μου ειναι πολι ενοχλητικα μεχρι στον υπολογιστη και εξω το ιδιο θεμα επεισης οταν κοιταω καποιο μερος κιριως τοιχο και εστιαζω ι τον ουρανο πιο πολι ακομα βλεπω κατι σαν χιονια να κινουντα σαν χαλασμενη τηλεοραση..πηγα σε 2 οφθαλμιατρους με εξετασανε με βυθοσκοπηση κλπ..δεν βρικανε τιποτα αλλα αυτα επιμενουν τα συμπτωματα και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικα δεν μπορο πλεον να καθομε στο pc οπως πριν..οποιος ξερει περι του θεματος ας μου πει γιατι θα τρελαθω δεν μπορο να βλεπω αλλο ετσι



    billare εχουν περασει χρονια αλλα αμα δεις το μηνυμα μου , μπορεις να μ πεις αν βρηκες καποια λύση σε αυτα τα χιονακια που βλεπεις , εχω το ιδιο προβλημα ? ειναι σημαντικο ...

  12. #12
    Το ίδιο κια εγώ αλλά δεν είναι από το άγχος 99% βλέπω και γω τέτοια πράγματα ειδικά στον ουρανό επειδή δεν έχει εμπόδια και φαίνονται σαν στίγματα η σκουλικακια που κινούνται ας πούμε. Ο γιατρός μου είχε πει είναι εκ γενετής. Να δεν δώσω σημασία είναι σαν να μη το έχω πάντως.

    Εστάλη από EML-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    https://youtu.be/Y6e_m9iq-4Q


    Μήπως εννοείς αυτό? Γιατί κι εγώ βλέπω κάτι περίεργα μικρό πράγματα όταν κοιτάω τον ουρανό και έχει ήλιο

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  14. #14
    Eye floaters. Εγώ το διασκεδάζω όταν τα προσέξω. Πάνε πέρα-δώθε.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Ναι, έτσι λέγονται. Δεν μπορούσα να το θυμηθώ. Και εμένα ο γιατρό μου είχε πει πως δεν είναι τίποτα. Αυτά είναι σκούρα. Για τα "χιονάκια" δεν ξέρω ακριβώς τι είναι. Ή δεν καταλαβαίνω αν λέμε για το ίδιο πράγμα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μαυρα χαλια
    By boom_rider in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 24-08-2012, 01:49
  2. θολη οραση....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2012, 16:21
  3. ολα μαυρα
    By Lou! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 24-05-2011, 21:11
  4. Όλα μαύρα...
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 20-10-2009, 19:03
  5. Θολή όραση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2009, 03:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •