μυγακια μαυρα στιγματα και οραση με λιγο χιονι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    2
    billare εχουν περασει χρονια αλλα αμα δεις το μηνυμα μου , μπορεις να μ πεις αν βρηκες καποια λύση σε αυτα τα χιονακια που βλεπεις , εχω το ιδιο προβλημα ? ειναι σημαντικο

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Eye floaters. Εγώ το διασκεδάζω όταν τα προσέξω. Πάνε πέρα-δώθε.
    Ναι πλάκα έχει άλλα όταν πας να εστιάσεις σε αυτά εξαφανιζονται και πρέπει να αλληθωρίζεις για να τα δεις, αλλά έχει πλάκα όπως είπες [emoji846]

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  3. #18
    20 χρονών μυγακια και όραση με χιόνι εδώ και 3 χρόνια οφθαλμίατρους και νευρολόγος που δεν βρήκαν τίποτα μια έρευνα στο εξωτερικό λέει πως το visual snow (όραση με χιόνι) οφείλετε σε ημικρανίες η σε αγχωτικό σοκ δηλαδή μεγάλος φόβος για ενα διάστημα. Όλα ξεκίνησαν σε εμένα όταν πέρασα μετατραυματικο σοκ εγχείρησης έχω μάθει να ζω με αυτά και πλεον δεν με ενοχλεί θα σε συμβουλέυα να κάνεις το ίδιο αν και μπορεί να φυγει απο την μια στιγμή στην άλλη κουράγιο

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    30
    Εγω εδω tris mines to exo ponokefalous astathia alla to xirotero apo olla ta kimatakia pou vlepo piga ofthamialtro kai dn mou vrikan tpt. apo to axos einai ego apo to axos akomi kai tr nomizo pos dn akouo kl alla auto me tin orasi mou nomizo oti tha mini gia panta se emena

  5. #20
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    40
    Παιδιά το οπτικό χιονι λέγεται visual snow syndrome.

    Στην Ελλάδα ακόμη δεν το ξέρουνε.

    Εγώ συμμετείχα σαν ασθενής στην νοσοκομείακη ομάδα του Kings college του Λονδίνου κάτω από έναν καθηγητή νευρολογίας που ηγείται των ερευνών διεθνώς.

    Το πέρα από το χιονι σου εμφανίζει αρκετές φωτόψιες και μυγάκια και ευαισθησία στο φως σε κάποιες περιπτώσεις.

    Αυτό μπορεί να το πάθεις από :

    - αντιβίωση
    - αντισταμινικα
    -από αντικαταθλιπτικά
    -ναρκωτικά
    -μετά από εγχείρηση
    -μετά από τραύμα στο κεφάλι
    -εκ γέννητης
    -Μετά από έντονη κρίση πανικού

    Οι γιατροί για αυτό είναι νευρολόγος και νευροοφθαλμιατρος

    Τα μάτια σας είναι μια χαρά, στον εγκέφαλο είναι το πρόβλημα.

    Όταν πάτε στον γιατρό πείτε του να κοιτάξει για visual snow syndrome γιατί πιθανότατα δεν θα το ξέρει.

    Υπάρχει μια ομάδα με ανθρώπους στο Facebook που το έχουν και είμαστε και Έλληνες εκεί.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    40
    Egw vrei arketo kosmo pou to exei pathei meta apo egxeirisi.

    Se poio simeio ekanes tin egxeirisi?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by Billaros View Post
    καλησπερα ειμαι 27 χρονων ειχα γραψει πριν κανα χρονο περιπου που ειχα κατι θεματα με το ανχος..τωρα μου εμφανιστικε εδω και κανα μηνα καποια μιγακια πολι ομως ενοχλητικα καπια με λιγο σκουρο χρωμα και καμια φορα πανε μπροστα στιν οραση μου ειναι πολι ενοχλητικα μεχρι στον υπολογιστη και εξω το ιδιο θεμα επεισης οταν κοιταω καποιο μερος κιριως τοιχο και εστιαζω ι τον ουρανο πιο πολι ακομα βλεπω κατι σαν χιονια να κινουντα σαν χαλασμενη τηλεοραση..πηγα σε 2 οφθαλμιατρους με εξετασανε με βυθοσκοπηση κλπ..δεν βρικανε τιποτα αλλα αυτα επιμενουν τα συμπτωματα και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικα δεν μπορο πλεον να καθομε στο pc οπως πριν..οποιος ξερει περι του θεματος ας μου πει γιατι θα τρελαθω δεν μπορο να βλεπω αλλο ετσι
    Καλησπέρα....δεν διάβασα τα σχολεια αλλά αυτό το έχω και εγώ και είχα πάει οφθαλμίατρο και μου είπε ότι είναι επειδή έχω αποκόλληση ιαλωειδους...εγώ φορούσα για πολλά χρόνια συνέχεια φακούς και δεν πρόσεχα πολύ και είχα πάθει μια αλλεργία και μετά από αυτό το παθενα και βλέπω μυφακια και αστραπές

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    1
    Καλησπερα
    Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει καποιοσ από τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου μέχρι και σήμερα 4μήνες μετά βλεπω έτσι σαν να κουνιούνται χρωματιστές κουκκίδες , βλέπω παραμορφωμένα σαν να βλέπω καμπύλες τις γραμμές κάποιες φορές
    Έχω πάει σε 5 οφθαλμολογικεσ κλινικές στην Αθήνα έχω πάει σε 2 νευρολόγους κανένας σε βρίσκει τίποτα
    Πάω να τρελαθώ , έχω δίδυμα 4 μηνών και ασχολούμαι με την όραση μου
    Φοβάμαι ότι θα τυφλωθώ
    Υπάρχει κάποιος να μου πει την εξέλιξη του ή κάποιον γιατρό να επισκεφτώ ;
    Η τουλάχιστον οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το snow syndrome

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    1
    Pws borw na vrw to selida sto facebook ?

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    4
    Καλησπέρα, μήπως βρήκες την σελίδα στο Facebook?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    4
    JasonK το ξέρω ότι έχουν περάσει χρόνια αλλά μακάρι να το δεις γιατί θέλω να σε ρωτήσω

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    4
    Καλησπέρα Ioanna_kel, επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο, μπορείς να μου πεις αν βρέθηκε κάποια λύση; Ευχαριστώ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μαυρα χαλια
    By boom_rider in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 65
    Last Post: 24-08-2012, 01:49
  2. θολη οραση....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2012, 16:21
  3. ολα μαυρα
    By Lou! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 24-05-2011, 21:11
  4. Όλα μαύρα...
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 20-10-2009, 19:03
  5. Θολή όραση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2009, 03:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •