Δίλημμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Δίλημμα

  1. #1

    Δίλημμα

    Λοιπόν θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για κάτι, το οποίο με έχει μπερδέψει αφάνταστα, δεν ξέρω τι να κάνω. Στην πόλη που βρίσκομαι , είναι ένα παιδί με το οποίο κάνουμε παρέα, εμένα μου άρεσε , έχει χιούμορ, είναι όμορφος, αλλά έχει κοπέλα και αυτός ήταν ο λόγος για τον οποίο δεν έκανα κάποια κίνηση μαζί του.Όμως , τις τελευταίες μέρες το πράγμα έχει ξεφύγει αρκετά, αγκαλιαζόμαστε , με φιλάει στο λαιμό και αλλού,και άλλα πολλά , όμως ποτέ στο στόμα, λέει πως δεν πρέπει και ζητάει συγγνώμη. Μετά από ο,τι έγινε μεταξύ μας , που μόνο φιλικό δεν ήταν, και ενώ με είχε αγκαλιά μου λέει πως με θέλει πολύ αλλά ίσως είναι καλύτερα να μείνω μακριά του. Του ζήτησα και εγώ το ίδιο, είπε θα προσπαθήσει. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν μπορώ να μείνω μακριά του , επίσης ξέρω πως η όλη φάση ίσως είναι ένα λάθος που μετά ίσως το μετανιώσω .Τώρα ποιά πρέπει να είναι η στάση μου εμένα; Υπάρχει η περίπτωση να γίνει κάτι περισσότερο μεταξύ μας , ή αυτό ήταν ; Να φύγω ή να μείνω ; Έχω μπερδευτεί.... Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    19
    αν θες να κανεις το σωστο ειναι να μεινεις μακρια του μιας και αυτος στο ζητησε και εχει και σχεση.αλλα απο την αλλη εσυ νομιζω οτι δεν εχεις να μετανιωσεις για κατι!εκτος και αν η κοπελα του παιδιου ειναι γνωστη /φιλη σου..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεινεις μακρια του
    σιγα μη μινει μακρυα του... εγω θα σου ελεγα να σταματησεις να σκεφτεσαι οτι εχει κοπελα κ να τον φιλας κ εσυ κ οπου βγαλει ο δρομος

  4. #4
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    σιγα μη μινει μακρυα του... εγω θα σου ελεγα να σταματησεις να σκεφτεσαι οτι εχει κοπελα κ να τον φιλας κ εσυ κ οπου βγαλει ο δρομος
    το θέμα είναι οτι δε μπορώ να καταλάβω , αν θέλει και αυτός να γίνει κάτι περισσότερο μεταξύ μας.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεεν εχει σημασια στη πραξη ειναι πολυ ευκολο ετσι να το συνεχισετε πριν καν καλα καλα το καταλαβετε οταν κανεις κατι τελικα το δημιουργεις

  6. #6
    Quote Originally Posted by Αγγελικη_18 View Post
    το θέμα είναι οτι δε μπορώ να καταλάβω , αν θέλει και αυτός να γίνει κάτι περισσότερο μεταξύ μας.
    ..ναι, θελει να κανει κατι μαζί σου, αλλά ξεπέτα που να έχεις συμφωνήσει :Ρ
    Αν ήθελε κατι παραπανω από αυτο, θα σου ζήταγε χρόνο ώστε να ξεκαθαρίσει με την κοπέλα του και τότε θα ξεκινούσατε κάτι νέο μαζί.
    Αυτό που θέλει, δεν προυποθέτει σχέση, οπότε ρίχνει σε εσένα το μπαλάκι ώστε μετά να σου λεει: "αχ μωρε σου είπα ότι δεν έπρεπε να προχωρήσουμε, αφού έχω σχέση".

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    19
    Δρν ειναι ασχημο ομως να μπει αναμεσα σε μια σχεση?και ειδικα απο την στιγμη που ο ιδος την εχ2ι πει να σταματησουν να βρισκονται..ργω απο αυτη την αποψη λεωνα μεινει μακτια του..αν δει στο μελλον οτι εχει ομως ανταποκριση μην σκεφτεις ουτε την σχεση του ουτε τιποτα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Και εγω πιστευω δεν πρέπει να κάνεις κάτι γιατι αυτος προφανώς μπορεί να έχει βαρεθει κάπως απο τη σχέση του αν ψάχνει κάτι να ανανεωθεί λίγο και απλά μετα να σε παρατήσει.
    Εκτος και αν αυτο ειναι εν γνώση σου και προχωρήσεις οπότε μετά δεν μπορείς να κατηγορείς τον άλλον.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Αγγελικη_18 View Post
    Λοιπόν θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για κάτι, το οποίο με έχει μπερδέψει αφάνταστα, δεν ξέρω τι να κάνω. Στην πόλη που βρίσκομαι , είναι ένα παιδί με το οποίο κάνουμε παρέα, εμένα μου άρεσε , έχει χιούμορ, είναι όμορφος, αλλά έχει κοπέλα και αυτός ήταν ο λόγος για τον οποίο δεν έκανα κάποια κίνηση μαζί του.Όμως , τις τελευταίες μέρες το πράγμα έχει ξεφύγει αρκετά, αγκαλιαζόμαστε , με φιλάει στο λαιμό και αλλού,και άλλα πολλά , όμως ποτέ στο στόμα, λέει πως δεν πρέπει και ζητάει συγγνώμη. Μετά από ο,τι έγινε μεταξύ μας , που μόνο φιλικό δεν ήταν, και ενώ με είχε αγκαλιά μου λέει πως με θέλει πολύ αλλά ίσως είναι καλύτερα να μείνω μακριά του. Του ζήτησα και εγώ το ίδιο, είπε θα προσπαθήσει. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν μπορώ να μείνω μακριά του , επίσης ξέρω πως η όλη φάση ίσως είναι ένα λάθος που μετά ίσως το μετανιώσω .Τώρα ποιά πρέπει να είναι η στάση μου εμένα; Υπάρχει η περίπτωση να γίνει κάτι περισσότερο μεταξύ μας , ή αυτό ήταν ; Να φύγω ή να μείνω ; Έχω μπερδευτεί.... Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :)

    Εαν σου ζήτησε κάτι τετοιο μείνε μακρυά του, ασχολησου με αλλά πράγματα να ξεχνιεσαι. Ίσως κάτι τον απασχολεί ή μπορεί να μην είναι έτοιμος για σχεση.
    Δώστου χώρο και χρόνο εξάλλου τις σχέσεις δεν πρεπει να τις τραβαμε απο τα μαλλιά.

  10. #10
    Quote Originally Posted by marsia View Post
    Εαν σου ζήτησε κάτι τετοιο μείνε μακρυά του, ασχολησου με αλλά πράγματα να ξεχνιεσαι. Ίσως κάτι τον απασχολεί ή μπορεί να μην είναι έτοιμος για σχεση.
    Δώστου χώρο και χρόνο εξάλλου τις σχέσεις δεν πρεπει να τις τραβαμε απο τα μαλλιά.
    έχεις δίκιο, μάλλον αυτό θα κάνω... Ούτως ή άλλως , ο,τι είναι να γίνει θα δείξει με τον καιρό. Σας ευχαριστώ πολύ όλους..

Similar Threads

  1. Δίλημμα
    By Αγάπη23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 138
    Last Post: 27-11-2013, 20:47
  2. Δίλημμα
    By walkalone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 07-03-2013, 21:44
  3. Δίλημμα..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 27-10-2012, 21:08
  4. Διλημμα
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 13-04-2010, 23:40
  5. Δίλημμα!
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 27-08-2009, 02:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •