σας παρακαλω, βοηθηστε!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    11

    σας παρακαλω, βοηθηστε!

    Γεια σας, ειμαι 16 χρονων, μαθητρια 2ας λυκειου και βρισκομαι στη χειροτερη στιγμη της ζωης μου. μπηκα σε αυτο το σαιτ μηπως μπορει καποιος να με συμβουλεψει και να με κανει να νιωσω καλυτερα.. πρωτα απο ολα ημουν και ειμαι διαφορετικη απτα παιδια γυρω μου. στο τροπο που σκεφτομαι, στις αντηληψεις, σε ολα. απο μικρη ετσι ηταν. εγω και η οικογενεια μου δεν ειμαστε απο ελλαδα, αν και εγω εδω γεννηθηκα και παρολοι που το κρυβω υπαρχουν ατομα που το ξερουν και εχει αρχισει να μαθαινεται. καποιες φιλες μου δεν το ξερουν καν, το αρνουμαι. οι πιο κοντινες μου ξερουν τη μιση αληθεια. οι γονεις μου ειναι ανρθωποι με πολλες σπουδες και παρολο που ειναι απο ξενη χωρα εχουν πολυ υψηλες θεσεις εργασιας. ετσι απο μικρη με βαλανε σε μπαλετο και πιανο και ηταν αρκετα αυστηροι μαζι μου. σε ολο το δημοτικο ημουν η καλυτερη μαθητρια, η πιο οργανωμενη και σωστη αλλα παραλληλα και η πιο σνομπ. θεωρουσα τουσ συμμαθητες που κατωτερους μου και παρολο που ειχα φιλους δεν τους αισθανομουν κοντα γιατι πιστευα οτι δεν μου ταιριαζουν. οταν πηγα γυμνασιο αλλαξα σχολειο με την κολλητη μου η οποια ειναι η μονη που εχω διπλα μου και με καταλαβαινει, παρολα αυτα ομως δεν μπορει να με συμβουλεψει. στο γυμνασιο λοιπον παρεμεινα η καλη μαθητρια και ειχα τη δικια μου παρεα και ηταν η μονη περιοδος της ζωης μου που ενοιωθα οτι ανηκω καπου. αν και ειχα πολλα προβληματα με τους γονεις μου γιατι δεν με καταλαβαιναν. δεν με αφηναν να βγαινω να βαφομαι να εχω αγορι.. τιποτα! εβλεπαν την εικονα που ειχα στο δημοτικο να εχει αλλαξει εντελως και θελανε να με επαναφερουν, αλλα προσπαθουσα να ισορροπισω τις καταστασεις.. τελη τριτης γυμνασιου κλειστηκα στον εαυτο μου γιατι δεν μπορουσα να χειριστω πια τους γονεις μου και αρχισα να χαρακωνομαι. εφτασα σε σημειο να παρω χαπια γιατι δεν αντεχα αλλο τη ζωη μου. ευτυχως δεν επαθα ζημια. το καλοκαιρι αλλαξα παρεα, με πιεση των γονιων μου αρχισα να ξανακανω παρεα με τα παιδια απο το δημοτικο γιατι μονο αυτους εμπιστευονταν. ετσι στο λυκειο μαζι με την κολλητη μου αλλαξαμε παλι σχολειο. στις αρχες της χρονιας ολα κυλουσαν ωραια μετα ομως καταλαβα οτι δεν ταιριαζα πολυ σε αυτην την παρεα.. ετσι ξεκοψα και δεθηκα με μια αλλη κοπελα. ηταν ενα αγορι που με ηθελε εμενα ομως δεν μαρεζε και ετσι αρχισε να με βριζει. με λιγα λογια μαθευτηκε οτι ειμαι απο αλλη χωρα, πολυς ρατσισμος λεγοντουσαν διαφορα για μενα με κοροιδευανε αυτος και η παρεα του που εχουν την κυριαρχια στο σχολειο, τα κοριτσια που καναμε παρεα στις αρχες της χρονιας στραφηκαν εναντιων μου και εκτος απο την παρεα μου οι περισσοτεροι στο σχολειο δεν με συμπαθουσαν. τα χριστουγεννα τα βρηκαμε με αυτο το παιδι και μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μαρεσει και ημασταν μαζι για ενα διαστημα. μετα ομως χωρισαμε. εγω συνεχισα να τον θελω και μεχρι τελος χρονιας συνεχιζοταν αυτη η κατασταση. με αυτα και με εκεινα, ειχα πεσει απιστευτα πολυ απτα μαθηματα, στο πιανο δεν τα πηγαινα καλα, και δεν ημουν ο εαυτος μου. ημουν μια μετρια και εκανα οτι εκανε η μαζα για να ημουν αποδεκτη. με αυτο το παιδι τα ξαναβρηκαμε το καλοκαιρι και ημασταν ολο το καλοκαιρι μαζι. φετος αρχισε το σχολειο και δεν ημασταν πια μαζι αλλα με απασχολουσε αλλο θεμα. εχω ενα ονειρο. να φτασω ψηλα στη μουσικη. κανω πιανο και τραγουδαω ολη μου τη ζωη, η μουσικη ειναι η ζωη μου. ο μονος τροπος για να πραγματοποιησω το ονειρο μου ειναι να φυγω στην αμερικη γιατι εδω δεν εχω μελλον. εκτος απο αυτο κανεις δεν πιστευει οτι μπορω να το κανω. περσυ τραγουδησα στο σχολειο και η παρεα του αγοριου αυτου και αυτος ο ιδιος με κοροιδευαν. ειναι κομπλεξικοι αλλα κομπλεξαρανε και μενα. οι γονεις μου ουτε που να ακουσουν για αυτο. ετσι, τους ειπα οτι θελω να σπουδασω ιατρικη στην αμερικη και να παω να μεινω στον θειο μου. συμφωνησαν μονο με την προυποθεση οτι φετος θα βγαλω πολυ καλους βαθμους ωστε να μπορεσω να κερδισω ενα ποσο υποτροφιας γιατι αλλιως ειναι μεγαλο το ποσο. αρχισα καλα με τα μαθηματα αλλα μου ειναι πολυ δυσκολα και δεν ξερω αν μπορω να το καταφερω, ολοι πιστευουν οτι ειμαι μια μετρια και δεν πιστευουν οτι θα τα παω καλα. και εγω βλεπω οτι μου ειναι πολυ δυσκολα ολα. οι φιλες μου δεν πιστευουν σε μενα κατι το οποιο με δυσαρεστει. με το αγορι αυτο τα ξαναβρηκαμε αλλα ουτε αυτος πιστευει οτι ειμαι πολυ καλη και μπορω να γινω ακομα καλυτερη. ξερω οτι μπορω και θελω να το αποδειξω σε ολους, αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο! νοιωθω τοσο μονη χωρις καμια υποστηριξη και ο δρομος μπροστα μου πολυυυ δυσκολος! δεν ξερω τι να κανω πιστευω οτι δεν θα τα καταφερω... σας παρακαλω πειτε μου καποια συμβουλη νοιωθω πολλες φορες οτι στο τελος δεν θα καταφερω τιποτα... και θα βγει ο λογος τους, οτι ειμαι μια μετρια...
    ευχαριστω πολυ για το χρονο σας, και συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου..

  2. #2
    Απο οτι καταλαβα το ονειρο σου ειναι να κανεις κατι με τη μουσικη τοτε αυτο να κανεις .Σε οτιδηποτε κανεις δε χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν ολοι εχουμε αξια μεσα μας ετσι κι εσυ , να εισαι καλη στα μαθηματα σου και να πραγματοποιεισεις το ονειρο σου καντο για εσενα .
    Μη νοιωθεις ασχημα αν νοιωθεις διαφορετικη , ολοι μας ημαστε ξεχωριστοι με τον τροπο μας .
    Το οτι δεν εισαι απο Ελλαδα δεν ειναι καθολου κακο και οσοι σε κοροιδευαν ειναι τελειως ανωριμοι και τι εγινε που δεν εισαι ελληνιδα δηλαδη ?
    Ειπες οτι οι γονεις σου ειναι ανθρωποι με σπουδες πρεπει να καταλαβουν οτι θα κανεις στη ζωη σου οτι θελεις γιατι ειναι η ΖΩΗ ΣΟΥ οχι η δικη τους και δεν εισαι και μικρη για μη βαφεσαι η να βγαινεις η να μην εχεις καποιο αγορι .
    Οσο στεναχωρημενη κι αν εισαι ποτε μη ξανααυτοτραυματιστεις .
    Εχω καταλαβει οτι οι γονεις σου σε πιεζουν πολυ αυτο πρεπει να το σταματησεις με καποιο τροπο γιατι ετσι θα εισαι στεναχωρημενη .
    Μιλησε τους (αν βεβαια δεχονται να μιλησετε) πες τους οτι δεν εχεις αλλαξει εισαι η ιδια απλα θελεις να νοιωσεις ελευθερη να κανεις καποια πραγματα που θελεις εσυ .
    Στο μηνυμα πολλες φορες ειδα οτι οι αλλοι πιστευουν οτι εισαι μετρια ομως ασε οι αλλοι τι πιστευουν σημασια εχει εσυ τι πιστευεις για τον εαυτο σου .
    Αν σκεφτεσαι οτι εισαι μετρια θα σε βλεπεις μετρια και επισης θα φαινεται και στους αλλους οτι εισαι μετρια .
    Πρεπει να αποκτησεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση κανε αυτο που θελεις και μη σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι , οι αλλοι σχολιαζουν και κρινουν η απο ζηλια η απο κομπλεξ δικα τους .
    Ελπιζω να βοηθησα λιγο , αν θες κατι αλλο θα μπορουμε αν θες να μιλησουμε δε θα ειχα προβλημα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    azia γεια σου, ας πώ κ γω τη γνώμη μου για το κείμενό σου.
    Απο αυτά που γράφεις μου βγάζεις κάποια αίσθηση οτι πάντα έβλεπες τους γύρω σου μειωνεκτικά.. οτι εσύ ήσουν η καλύτερη και τώρα που έγινες "μετρια" δε θες να είσαι ισάξια με τους άλλους με τη μάζα.
    Δε λέω πως είναι καλό να είσαι πρόβατο. Όμως μην έχεις την εντύπωση πως απο μικρή εσύ ήσουν "η διαφορετική" με άλλες σκέψεις με άλλες ιδέες.. οκ δεν υπάρχεις μόνο εσύ.
    Ακούγονται λίγο κακιασμένα αυτά που λέω σόρρυ αλλά εγώ προσωπικά πιστευώ πως ο καθένας μας είναι διαφορετικός. Τώρα αν επιλέξεις να πάς με τη μάζα οκ.
    Αλλά δε φταίς εσύ για το ψέμα που λές στους γονείς σου, δε φταίς εσύ που σε εκαναν "ψυχαναγκαστική" στη τελειότητα, οι γονείς σου φταίνε που θέλουν ακόμη το μικρό τους το παιδάκι.
    Αλλά τώρα είσαι μεγάλη κοπέλα, πρέπει να το πάρουν πρέφα πως δεν είσαι ακόμη 10! Βέβαια δεν είσαι και ενήλικη ακόμη και αυτό σε περιορίζει δυστυχώς..
    Το έχεις συζητήσει το θέμα της μουσικής με τους γονείς σου? ή απλά ξέρεις πως θα πουν οχι?
    Απ'οτι μας λές για να μπορούν να σε στείλουν στο εξωτερικό, έχουν χρήματα. Αρα μπορείς να σπουδάσεις αυτό που αγαπάς.
    Σιχαίνομαι και μισώ τους γονείς που λένε στα παιδιά τους οτι δε μπορουν να σπουδάσουν το "ταδε", επειδή έχουν αυτοί απωθημένα και είναι φιλοχρήματοι! Ας μην επεκταθώ εδώ και βρίσω..
    Δε ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω με τέτοιους γονείς, απλά κάνε ότι μπορείς (κυρίως διαβασμα στη παρουσα φαση) για να φύγεις μακριά! Όταν θα είσαι μακριά δύσκολα θα σου χαλάσουν χατίρια γιατί θα τους λέιπεις κιόλας. Ναι οι γονείς είσαι λίγο "ανώμαλοι", απο μακριά στα κάνουν τα χατίρια, απο κοντά έχουν προβληματάκια στον εγκέφαλο. Θεωρώ καλή ιδέα το να πας αμερική και να συνεχίσεις εκεί με καποιο τρόπο τη μουσική. Μη περιμένεις απο κανέναν να σε στηρίξει, φίλες κλπ, αυτούς καρφάκι δε τους καίγεται!
    Επίσης κάτι αλλο, σου συμβουλεύω να χωρίσεις επιτέλους με το παιδί που τα έχετε (?) τα βρίκετε , χωρίζετε... ε παρατα τον βλέπεις δε κολλάει το θέμα μην είσαι μαζί του για να μην είσαι μόνη. Και τα έφτιαξες με αυτόν που σου φέρθηκε ρατσιστικά??!!! Εγώ θα ήθελα να τον σπάσω στο ξύλο! Μακριά απο ρατσιστές.
    και συγχώραμε αν τα'πα μπερδεμένα ή καπως, ίσως φταίει η αυπνία που μειώνει την αντοχή μου στους καλούς τρόπους. επίσης συγνώμη αν εθιξα τους γονείς σου απλά γενικά μισώ καποια είδη γονέων.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    gothly κ σοκολάτα 14 είναι πολύ οφέλημα αυτά που γράψατε.ελπίζω να βοηθήσουν τη φίλη που ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια.χαλάρωσε azia δεν έχεις καλή μου ανάγκη να αποδείξεις τίποτα κ σε κανέναν..ότι κάνεις στη ζωή σου κάντο γιατί ευχαριστεί εσένα,θα κάνει εσένα χαρούμενη κ ευτυχισμένη..σου αρέσει πολύ η μουσική απ'ότι διάβασα,τι δουλειά έχει η ιατρική;μην κάνεις κάτι με το ζόρι..στην τελική τελείωσε το λύκειο μάζεψε κάποια χρήματα και πήγαινε εφόσον το θέλεις στο θείο σου στην αμερική αλλά όχι απαραίτητα για να σπουδάσεις αναγκαστικά κάτι..έχεις τόσες σχολές μουσικής εκεί που θα πετάς από τη χαρά σου!!!
    Λοιπόν μη ζορίζεσαι άλλο τόσο νέο κοριτσάκι...να είσαι καλά κ καλές γιορτές να έχεις:))))

  5. #5
    Quote Originally Posted by azia3 View Post
    Γεια σας, ειμαι 16 χρονων, μαθητρια 2ας λυκειου και βρισκομαι στη χειροτερη στιγμη της ζωης μου. μπηκα σε αυτο το σαιτ μηπως μπορει καποιος να με συμβουλεψει και να με κανει να νιωσω καλυτερα.. πρωτα απο ολα ημουν και ειμαι διαφορετικη απτα παιδια γυρω μου. στο τροπο που σκεφτομαι, στις αντηληψεις, σε ολα. απο μικρη ετσι ηταν. εγω και η οικογενεια μου δεν ειμαστε απο ελλαδα, αν και εγω εδω γεννηθηκα και παρολοι που το κρυβω υπαρχουν ατομα που το ξερουν και εχει αρχισει να μαθαινεται. καποιες φιλες μου δεν το ξερουν καν, το αρνουμαι. οι πιο κοντινες μου ξερουν τη μιση αληθεια. οι γονεις μου ειναι ανρθωποι με πολλες σπουδες και παρολο που ειναι απο ξενη χωρα εχουν πολυ υψηλες θεσεις εργασιας. ετσι απο μικρη με βαλανε σε μπαλετο και πιανο και ηταν αρκετα αυστηροι μαζι μου. σε ολο το δημοτικο ημουν η καλυτερη μαθητρια, η πιο οργανωμενη και σωστη αλλα παραλληλα και η πιο σνομπ. θεωρουσα τουσ συμμαθητες που κατωτερους μου και παρολο που ειχα φιλους δεν τους αισθανομουν κοντα γιατι πιστευα οτι δεν μου ταιριαζουν. οταν πηγα γυμνασιο αλλαξα σχολειο με την κολλητη μου η οποια ειναι η μονη που εχω διπλα μου και με καταλαβαινει, παρολα αυτα ομως δεν μπορει να με συμβουλεψει. στο γυμνασιο λοιπον παρεμεινα η καλη μαθητρια και ειχα τη δικια μου παρεα και ηταν η μονη περιοδος της ζωης μου που ενοιωθα οτι ανηκω καπου. αν και ειχα πολλα προβληματα με τους γονεις μου γιατι δεν με καταλαβαιναν. δεν με αφηναν να βγαινω να βαφομαι να εχω αγορι.. τιποτα! εβλεπαν την εικονα που ειχα στο δημοτικο να εχει αλλαξει εντελως και θελανε να με επαναφερουν, αλλα προσπαθουσα να ισορροπισω τις καταστασεις.. τελη τριτης γυμνασιου κλειστηκα στον εαυτο μου γιατι δεν μπορουσα να χειριστω πια τους γονεις μου και αρχισα να χαρακωνομαι. εφτασα σε σημειο να παρω χαπια γιατι δεν αντεχα αλλο τη ζωη μου. ευτυχως δεν επαθα ζημια. το καλοκαιρι αλλαξα παρεα, με πιεση των γονιων μου αρχισα να ξανακανω παρεα με τα παιδια απο το δημοτικο γιατι μονο αυτους εμπιστευονταν. ετσι στο λυκειο μαζι με την κολλητη μου αλλαξαμε παλι σχολειο. στις αρχες της χρονιας ολα κυλουσαν ωραια μετα ομως καταλαβα οτι δεν ταιριαζα πολυ σε αυτην την παρεα.. ετσι ξεκοψα και δεθηκα με μια αλλη κοπελα. ηταν ενα αγορι που με ηθελε εμενα ομως δεν μαρεζε και ετσι αρχισε να με βριζει. με λιγα λογια μαθευτηκε οτι ειμαι απο αλλη χωρα, πολυς ρατσισμος λεγοντουσαν διαφορα για μενα με κοροιδευανε αυτος και η παρεα του που εχουν την κυριαρχια στο σχολειο, τα κοριτσια που καναμε παρεα στις αρχες της χρονιας στραφηκαν εναντιων μου και εκτος απο την παρεα μου οι περισσοτεροι στο σχολειο δεν με συμπαθουσαν. τα χριστουγεννα τα βρηκαμε με αυτο το παιδι και μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μαρεσει και ημασταν μαζι για ενα διαστημα. μετα ομως χωρισαμε. εγω συνεχισα να τον θελω και μεχρι τελος χρονιας συνεχιζοταν αυτη η κατασταση. με αυτα και με εκεινα, ειχα πεσει απιστευτα πολυ απτα μαθηματα, στο πιανο δεν τα πηγαινα καλα, και δεν ημουν ο εαυτος μου. ημουν μια μετρια και εκανα οτι εκανε η μαζα για να ημουν αποδεκτη. με αυτο το παιδι τα ξαναβρηκαμε το καλοκαιρι και ημασταν ολο το καλοκαιρι μαζι. φετος αρχισε το σχολειο και δεν ημασταν πια μαζι αλλα με απασχολουσε αλλο θεμα. εχω ενα ονειρο. να φτασω ψηλα στη μουσικη. κανω πιανο και τραγουδαω ολη μου τη ζωη, η μουσικη ειναι η ζωη μου. ο μονος τροπος για να πραγματοποιησω το ονειρο μου ειναι να φυγω στην αμερικη γιατι εδω δεν εχω μελλον. εκτος απο αυτο κανεις δεν πιστευει οτι μπορω να το κανω. περσυ τραγουδησα στο σχολειο και η παρεα του αγοριου αυτου και αυτος ο ιδιος με κοροιδευαν. ειναι κομπλεξικοι αλλα κομπλεξαρανε και μενα. οι γονεις μου ουτε που να ακουσουν για αυτο. ετσι, τους ειπα οτι θελω να σπουδασω ιατρικη στην αμερικη και να παω να μεινω στον θειο μου. συμφωνησαν μονο με την προυποθεση οτι φετος θα βγαλω πολυ καλους βαθμους ωστε να μπορεσω να κερδισω ενα ποσο υποτροφιας γιατι αλλιως ειναι μεγαλο το ποσο. αρχισα καλα με τα μαθηματα αλλα μου ειναι πολυ δυσκολα και δεν ξερω αν μπορω να το καταφερω, ολοι πιστευουν οτι ειμαι μια μετρια και δεν πιστευουν οτι θα τα παω καλα. και εγω βλεπω οτι μου ειναι πολυ δυσκολα ολα. οι φιλες μου δεν πιστευουν σε μενα κατι το οποιο με δυσαρεστει. με το αγορι αυτο τα ξαναβρηκαμε αλλα ουτε αυτος πιστευει οτι ειμαι πολυ καλη και μπορω να γινω ακομα καλυτερη. ξερω οτι μπορω και θελω να το αποδειξω σε ολους, αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο! νοιωθω τοσο μονη χωρις καμια υποστηριξη και ο δρομος μπροστα μου πολυυυ δυσκολος! δεν ξερω τι να κανω πιστευω οτι δεν θα τα καταφερω... σας παρακαλω πειτε μου καποια συμβουλη νοιωθω πολλες φορες οτι στο τελος δεν θα καταφερω τιποτα... και θα βγει ο λογος τους, οτι ειμαι μια μετρια...
    ευχαριστω πολυ για το χρονο σας, και συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου..
    τι να κάνεις ? Επανάσταση ! Με την καλή έννοια.Με ωραίο και λογικό τρόπο να πεις στους γονείς σου ότι θέλεις να ασχοληθείς με τη μουσική και ότι θα είσαι δυστυχισμένη αν ασχοληθείς με την ιατρική.Ξεκάθαρα ! Με καλό και πολιτισμένο τρόπο.Αν δεν πιάσει θα επιμείνεις.Κάποτε θα καταλάβουν.Ότι θέλεις να πας στην Αμερική να κάνεις πιάνο.Μη αφήσεις τον εαυτό σου να κάνει κάτι που δεν αγαπάς διότι θα μετανοιώσεις και εσύ και οι δικοί σου.Τους άλλους φίλους,φίλες και λοιπούς γράφτους.Μη τους δίνεις σημασία άλλωστε ένα χρόνο το πολύ θα τους βλέπεις.Μετά ούτε θα ξέρεις που είναι και τι κάνουν.Όσο για το ρατσισμό.Μπορεί να το χρησιμοποιήσεις και υπέρ σου.Πάντως ούτως ή άλλως και να μη είσαι από ξένο κράτος εφόσον δεν σε γουστάρουν κάτι θα βρουν να σου πουν.Ο Χριστός είχε θεραπεύσει έναν κουτσό και οι Φαρισαίοι τον καταδίκασαν επειδή το έκανε Σάββατο ! Με άλλα λόγια αν κάποιος δε σε πάει κάτι θα βρει να σε πειράξει.αν κάποιος σε πάει ότι κάνεις θα το παίρνει θετικώς ακόμα και τα λάθη σου.

    Αυτό που κάνουμε το κάνουμε γιατί μας αρέσει και ας είμαστε μέτριοι.Π.χ. εγώ είμαι προγραμματιστής.Δεν είμαι ο καλύτερος.Είμαι καλύτερος στη φυσική και στα μαθηματικά αλλά μου αρέσει μόνο να προγραμματίζω.Κάνω αυτό που μου αρέσει.Αν μου άρεσε το ποδόσφαιρο θα ήμουν ποδοσφαιριστής κι ας έπαιζα στο β τοπικό και όχι στη Μπαρτσελόνα.Δεν ξέρω αν σε βοήθησα.

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παρακαλώ!
    By johnnyy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2012, 16:10
  2. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By Anna-Maria in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-05-2012, 04:29
  3. σας παρακαλω βοηθηστε!
    By death19 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-03-2012, 23:52
  4. Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!
    By dragonpro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-2011, 04:11
  5. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...
    By Love_Sorrow in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2007, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •