Αλλαγές στην ζωή μας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    Αλλαγές στην ζωή μας

    Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω τα μέλη του φόρουμ σε τί φάση της ζωής του βρίσκονται.Είστε ευχαριστημένοι?Τί σας λείπει?Και επιπλέον η ζωή σας έχει ακολουθήσει μια σταθερή πορεία ή υπάρχουν σκαμπανευάσματα?(Υπήρξε διάστημα που ήσασταν πραγματικά πολύ καλά και άλλα διαστήματα όχι και τόσο?).Εκφραστείτε :-)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Ειμαι σε φαση αλλαγης της ζωης μου γενικοτερα!! Νιωθω σαν μια γοργονα που την πεταξε εξω το κυμα απο την θαλασσα και στεκομαι σε ενα βραχο. Στην αρχη προσπαθουσα να μπω παλι μεσα στο περιβαλλον που ημουνα, αλλα οι πληγες μου δεν με αφηναν να συρθω, πονουσα... Μετα αποφασισα πως αφου μου τα εφερε ετσι η ζωη να δω πως ειναι εδω στην ξηρα... Και ετσι ψαχνω να βρω τροπους να απαλαχθω απο την ουρα μου, να αποκτησω ποδια και να αρχισω να τρεχω με φορα προς το αγνωστο. Φυσικα και εχω σκαμπανευασματα, ειναι η στιγμη που πρεπει να αφησω και τα κακα και τα καλα τις παλιας μου ζωης και να βρω την δυναμη να φτιαξω νεες εμπειριες. Η ασφαλεια της παλιας μου καθημερινοτητας μου λειπει, ο φοβος για τα αγνωστα πλασματα που θα συναντισω με κυριευει.
    Η δυναμη για να συνεχισω κρυβεται πισω απο την σκεψη του οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Σταθερή πορεία στις μέρες νομίζω κανείς δεν μπορεί να έχει και αν έχεις νομίζω κάποια στιγμή θα σε κουράσει και θα θελήσεις κάτι διαφορετικό.
    Υπήρχαν στιγμές που ήμουν πολύ καλά και στιγμές απολύτου χάους.Τώρα είμαι σε φάση κατά την οποία συνέρχομαι από το χάος και βάζω τα πράγματα σε μια σειρά.
    Σίγουρα δεν είναι εύκολο αλλά πρέπει γιατι όταν κλείνει 1 κύκλος προσπαθείς να φτιάξεις έναν άλλο.
    Αν έλεγα τι μου λείπει θα έλεγα μια καλή σύντροφος και περισσότερη ανεξαρτησία γιατι στις εποχές μας όλοι αναγκαζόαμστε να κάνουμε πράγματα τα οποία δνε θα γινόταν
    στο παρελθόν πιστεύω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Πένθους.
    Σήμερα έφυγε άλλος ένας ξαφνικά απο την ζωή μας, την οικογένεια μας.
    Οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου μπαμ μπαμ σε 2 - 3 λεπτα! Και απορω η γιαγιά μου θα αντέξει τον πόνο ? Η μητέρα μου που είναι και αυτή χειρουργημενη ?
    Θα δείξη ....
    Τα σημάδια πολλά εύχομαι όσοι περνάνε ανάλογο πόνο να έχουν παντα δίπλα τους δικούς ανθρώπους.

Similar Threads

  1. Πολλές αλλαγές στη ζωή μου...
    By Sigo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-01-2013, 23:07
  2. Μεγάλες αλλαγές στη ζωή μου οι οποίες με αγχώνουν!! HELP!!!!!!!!!
    By annoulini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-07-2012, 12:45
  3. Αλλαγες ......
    By pitheas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-03-2012, 21:45
  4. Προσθήκες, αλλαγές, ανανεώσεις στο e-psychology
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 4
    Last Post: 09-11-2004, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •