Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24

    Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ

    Καλημέρα σας!
    Εχω σχέση εδώ και ένα μισή χρόνο με ένα παιδί που με διεκδικούσε πολυ και με ήθελε πολυ. Είμαι 33 και αυτός 32. Όταν δεν είμασταν μαζί, το διάστημα της διεκδίκησης, με κυνηγουσε συνέχεια για σεξ και η έλξη και η χημεία ήταν καταπληκτικές.
    Μετα απο απο δυο μήνες σχέση, άρχισε και ελαττώθηκε η επιθυμία απο μέχρι του. Του το εχω αναφέρει και ισχυρίζεται οτι ειναι πολυ κουρασμένος μερικές φορές. Κανουμε σεξ όταν θελει αυτός περίπου 1 φορά της εβδομάδα. Δε συζούμε αλλα μένει μόνος του και πηγαίνω σχεδόν 4-5 φορές την εβδομάδα σπίτι του. Για να καταλάβετε καλύτερα, τώρα την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή κοιμήθηκα σπίτι του και κάναμε σεξ μόνο την Παρασκευή. Τις άλλες μέρες δούλευε συνέχεια και είχαμε φουλ υποχρεώσεις (γιορτές και τέτοια). Πάλι του το είπα και είπε οτι έτρεχε όλη μέρα, ήταν πτώμα και κουρασμένος και οτι θα κανουμε μέσα στην εβδομάδα.
    Νιώθω σα να τον παρακαλάω. Εγω θελω πολυ. Μου αρέσει όταν γίνεται. Ειναι πολυ καλός και ταιριαζουμε πολυ. Αλλα τελευταία νιώθω οτι κατι συμβαίνει σε αυτόν τον τομέα. Δεν ειναι χαλαρός. Σα να πιέζεται. Απο μένα. Απο τη σχέση. Απο τη ζωή του. Μήπως το χαλαρό σεξ εκτός σχέσης τον εξιτάρει περισσότερο; Μήπως έχει άλλη; Μήπως δε με θελει πια σεξουαλικα; Μήπως τότε να χωρίσω;
    Εσείς τι λέτε;
    Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Δεν νομίζω να είναι ότι δεν σε θέλει απλά όπως πιστεύω έγω ο άνθρωπος πρέπει να νιώθει και χαλαρός για να κάνει σεξ.
    Όπως λες είναι κουρασμένος κτλ.Σκέψου και εσύ να έτρεχες όλη μέρα μετά ποση όρεξη θα είχες για σεξ και κατα πόσο θα ήθελες να ξεκουραστείς.
    Προσωπικά και μένα όμως αν ένιωθα ότι με πιεζε η κοπέλα μου για σεξ θα ξενέρωνα όπως και έχει συμβεί γιατι αισθάνομαι ότι μειώνεται ο ανδρισμός μου για κάποιο λόγο.
    Όταν το συζητήσαμε και της είπα τι συμβαίνει το άφησε πάνω μου κάναμε σεξ αρκετα συχνα σε φάση και 2-3 φορές την ίδια μέρα όταν ήταν Σ/Κ.
    Οπότε συζήτηση ανάμεσα στο ζευγάρι,άφησε τον να χαλαρώσει και βλέπεις πως πάει

  3. #3
    Μηπως χάθηκε η έννοια του αρσενικου-θηλυκου?
    Μήπως του άρεσε πιο πολύ το παιχδίδι του κυνηγού και τωρα ξενερωνει με μια γυναικα που τον πιέζει για σεξ και του ζητάει εξηγήσεις όταν εκείνος δεν της το προσφέρει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    πολύ τον πιέζεις βρε χαρά μου...χαλάρωσε κι εσύ λίγο..όσο πιέζεις την κατάσταση τόσο χειρότερη θα γίνεται..εαν δεν έχεις θέμα με απιστία(που το πράγμα αλλάζει) τότε ηρέμησε..:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kalli View Post
    Καλημέρα σας!
    Εχω σχέση εδώ και ένα μισή χρόνο με ένα παιδί που με διεκδικούσε πολυ και με ήθελε πολυ. Είμαι 33 και αυτός 32. Όταν δεν είμασταν μαζί, το διάστημα της διεκδίκησης, με κυνηγουσε συνέχεια για σεξ και η έλξη και η χημεία ήταν καταπληκτικές.
    Μετα απο απο δυο μήνες σχέση, άρχισε και ελαττώθηκε η επιθυμία απο μέχρι του. Του το εχω αναφέρει και ισχυρίζεται οτι ειναι πολυ κουρασμένος μερικές φορές. Κανουμε σεξ όταν θελει αυτός περίπου 1 φορά της εβδομάδα. Δε συζούμε αλλα μένει μόνος του και πηγαίνω σχεδόν 4-5 φορές την εβδομάδα σπίτι του. Για να καταλάβετε καλύτερα, τώρα την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή κοιμήθηκα σπίτι του και κάναμε σεξ μόνο την Παρασκευή. Τις άλλες μέρες δούλευε συνέχεια και είχαμε φουλ υποχρεώσεις (γιορτές και τέτοια). Πάλι του το είπα και είπε οτι έτρεχε όλη μέρα, ήταν πτώμα και κουρασμένος και οτι θα κανουμε μέσα στην εβδομάδα.
    Νιώθω σα να τον παρακαλάω. Εγω θελω πολυ. Μου αρέσει όταν γίνεται. Ειναι πολυ καλός και ταιριαζουμε πολυ. Αλλα τελευταία νιώθω οτι κατι συμβαίνει σε αυτόν τον τομέα. Δεν ειναι χαλαρός. Σα να πιέζεται. Απο μένα. Απο τη σχέση. Απο τη ζωή του. Μήπως το χαλαρό σεξ εκτός σχέσης τον εξιτάρει περισσότερο; Μήπως έχει άλλη; Μήπως δε με θελει πια σεξουαλικα; Μήπως τότε να χωρίσω;
    Εσείς τι λέτε;

    Ευχαριστω
    οι δυο μηνες ειναι υπερβολικα μικρο διαστημα για να ξεκινησε η φθορα κι εγω θα εμενα περισσοτερο εκει, παρα σε αυτο που συμβαινει σημερα. μηπως δεν ταιριαζετε οσο νομιζεις?

    αν νοιωθεις οτι κατι συμβαινει, πραγματι κατι συμβαινει. το θεμα ειναι, οτι δνε μπορεις να βελτιωσεις τιποτε με συζητησεις, γιατι τα θεματα επιθυμιας δεν εχουν να κανουν με την λογικη η την συνεννοηση. τι θα πεις δηλαδη?? "γιατι δεν με θελεις αρκετα?"?? η θα του πεις "ΘΕΛΕ ΜΕ"? αν δεν σε θελει, δεν σε θελει.
    εσυ κατσε και σκεψου αν κανεις κατι εσυ που τον ξενερωνει, ειτε εχει να κανει με συμπεριφορα (π.χ. να εχεις γινει υπερβολικα δεδομενη, να μην εχεις δικα σου ενδιαφεροντα), ειτε με εμφανιση ειτε με οτιδηποτε. αν βρεις κατι τετοιο και σηκωνει βελτιωση, διορθωσε το.

    αν δεν υπαρχει τιποτε τετοιο, δεν μπορεις να κανεις τιποτε. οι συζητησεις και οι απαιτησεις ειδικα σε αυτον τον τομεα, μονο στρες προσφερουν και χειροτερευουν τα πραγματα. σε αυτη την περιπτωση, σκεψου αν εσυ μποροεις να συνεχισεις με τετοιες συνθηκες και να εισαι και ευτυχισμενη κι αν δεν μπορεις, φυγε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    είναι ανησυχητικο σημαδι μια φορα την εβδομαδα, μου φαινεται λιγο... εγω θα σου προτεινα να κανεις μια ανανεωση στην εμφανιση σου σε πρωτη φαση...Ως γυναικα μπορω να πω ότι και εμενα μου εχει τυχει να είμαι πολύ κουρασμενη και να προτιμω να κοιμηθώ παρα να κανω σεξ με το φιλο μου και δεν υπηρχε θεμα ότι δεν τν ηθελα, τον ηθελα και μαλιστα παρα πολύ. Αλλα αντιστοιχα εβλεπα ότι ο φιλος μου παρολο ότι δουλευε ολη μερα , το σεξ δεν το ξεχναγε ποτε. Μπορει να του συμβαινει κατι άλλο πιο προσωπικο ...Επισης μηπως να μην πηγαίνεις τοσο συχνα σπιτι του να τον αφησεις λιγο στην αναμονη :-))) ??

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Το μονο που θα σου πω ειναι ζητα εξηγησεις..Αλλιως με τα χρονια θα στελνεις γραμμα στον Αγιο Βασιλη για σεξ.. ho ho ho..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24
    Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας!
    Εχω κανει συζήτηση και προσπαθώ να μην τον αγχώνω ή προσβαλω, αλλα να του εκφράσω πως νιώθω. Δεν έχει βγει κατι. Δεν με βοηθάει. Δε θελει να συζητήσει κατι παραπάνω απο το οτι ειναι κουρασμένος!
    Μπορεί να τον πιέζω κι εγω... Μπορεί να είμαι δεδομένη... Μπορεί να μην τον άφηνω να πάρει το ρόλο του κυνηγού του αρέσει και είχε πάντα... Μπορεί και να κουράζεται στις μεγάλες σχέσεις... Ειναι λίγο μεγάλο παιδί! Λέω να τον αφήσω και να να μην τον πρήζω άλλο... Και θα δω! Πάντως το σίγουρο ειναι οτι δεν ειναι σαν τους άλλους άντρες που σκέφτονται συνέχεια το σεξ! Το θέμα ειναι εγω τι θελω και τι δημιουργεί αυτο σε μένα. Με κανει να μη νιώθω αρεστη και ποθητή! Πρέπει να αλλάξω εγω; Να κανω κατι για να μη με θεωρεί δεδομένη; Να ανανέωσω το σεξ μας; Παλιά μου είχε πει οτι αν χάσω τρία κιλα και γυμναστώ θα θελει να μου κανει περισσότερο σεξ. Ειμαι 1.60 και 57 κιλα. Ωραίο όμοιομορφο σώμα. Στεναχωρήθηκα τότε... Αυτός;;;; 1.75 και κοιλιά!!! Τα πήρα στο κρανίο! Αλλα μεσα μου έγραψε. Απο τότε κανω συνέχεια γυμναστική πάω σε διατροφολόγο και ψυχολόγο γιατι νιώθω έτσι! Δεν ειμαι ευχαριστημένη με την εξωτερική μου εμφάνιση και όλη μου λένε τα καλύτερα! Οι πράξεις μου και η σκέψη μου ειναι γύρω απο αυτόν...
    Σας ζάλισα;;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να φορτωθείς με ενοχές που τραυματίζουν την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου, το σώμα σου και τον ερωτισμό σου. Μην πέφτεις στην παγίδα να "εκβιάσεις" την ερωτική επιθυμία του αλλάζοντας εσύ για να του αρέσεις, γιατί μόνο άγχος θα προκαλέσεις στον εαυτό σου. Αλλωστε, το άγχος είναι -εκτός των άλλων- αντιερωτικό... :)

    Το σεξ δεν το απαιτούμε. Δημιουργούμε τις συνθήκες (ατμόσφαιρα, διάθεση, πρόκληση) ωστε να ξυπνήσουμε στο σύντροφό μας την επιθυμία. Ξέρεις τι τον ερεθίζει, τι τον εξιτάρει. Επίσης, μην τον αφήνεις να σε θεωρεί διαθέσιμη ανά πάσα στιγμή. Το ερωτικό παιχνίδι ακροβατεί ανάμεσα στην επιθυμία και την έλλειψη, στον πόθο και την εκπλήρωση...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kalli View Post
    Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας!
    Εχω κανει συζήτηση και προσπαθώ να μην τον αγχώνω ή προσβαλω, αλλα να του εκφράσω πως νιώθω. Δεν έχει βγει κατι. Δεν με βοηθάει. Δε θελει να συζητήσει κατι παραπάνω απο το οτι ειναι κουρασμένος!
    Μπορεί να τον πιέζω κι εγω... Μπορεί να είμαι δεδομένη... Μπορεί να μην τον άφηνω να πάρει το ρόλο του κυνηγού του αρέσει και είχε πάντα... Μπορεί και να κουράζεται στις μεγάλες σχέσεις... Ειναι λίγο μεγάλο παιδί! Λέω να τον αφήσω και να να μην τον πρήζω άλλο... Και θα δω! Πάντως το σίγουρο ειναι οτι δεν ειναι σαν τους άλλους άντρες που σκέφτονται συνέχεια το σεξ! Το θέμα ειναι εγω τι θελω και τι δημιουργεί αυτο σε μένα. Με κανει να μη νιώθω αρεστη και ποθητή! Πρέπει να αλλάξω εγω; Να κανω κατι για να μη με θεωρεί δεδομένη; Να ανανέωσω το σεξ μας; Παλιά μου είχε πει οτι αν χάσω τρία κιλα και γυμναστώ θα θελει να μου κανει περισσότερο σεξ. Ειμαι 1.60 και 57 κιλα. Ωραίο όμοιομορφο σώμα. Στεναχωρήθηκα τότε... Αυτός;;;; 1.75 και κοιλιά!!! Τα πήρα στο κρανίο! Αλλα μεσα μου έγραψε. Απο τότε κανω συνέχεια γυμναστική πάω σε διατροφολόγο και ψυχολόγο γιατι νιώθω έτσι! Δεν ειμαι ευχαριστημένη με την εξωτερική μου εμφάνιση και όλη μου λένε τα καλύτερα! Οι πράξεις μου και η σκέψη μου ειναι γύρω απο αυτόν...
    Σας ζάλισα;;;
    μπορει να καλυπτει δικες του αδυναμιες, με απαιτησεις απο σενα...
    μπορει να βρεξει, μπορει και να χιονισει..
    εφοσον αρεσεις στον εαυτο σου, να μην αλλαξεις απολυτως τιποτε επανω σου. εχει μεγαλο θρασσος με 1.75 και κοιλια να σου ζηταει να χασεις 3 κιλα. γιατι δεν του το ζητησες κι εσυ? σου αρεσουν οι κοιλιες?

    το θεμα ειναι αυτο που σου υπογραμμισα. να δεις πως ζεις εσυ σε αυτη την σχεση κι αν εισαι ικανοποιημενη απο αυτην και ευτυχισμενη.
    δεν κρινεται στα 3 κιλα η σεξουαλικοτητα ενος ανδρα, να εισαι βεβαιη γι αυτο.
    αν εχει καποια προβληματα που του ριχνουν την λιμπιντο, πχ καταθλιψη, να τον παροτρυνεις να το ψαξει.
    αν ειναι υγιης, κατι δεν παει καθολου καλα μεταξυ σας, σκεψου καλα τι θελεις και διεκδικησε το (αλλού)...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kalli View Post
    Με κανει να μη νιώθω αρεστη και ποθητή! Πρέπει να αλλάξω εγω; Να κανω κατι για να μη με θεωρεί δεδομένη; Να ανανέωσω το σεξ μας; Παλιά μου είχε πει οτι αν χάσω τρία κιλα και γυμναστώ θα θελει να μου κανει περισσότερο σεξ. Ειμαι 1.60 και 57 κιλα. Ωραίο όμοιομορφο σώμα. Στεναχωρήθηκα τότε... Αυτός;;;; 1.75 και κοιλιά!!! Τα πήρα στο κρανίο! Αλλα μεσα μου έγραψε. Απο τότε κανω συνέχεια γυμναστική πάω σε διατροφολόγο και ψυχολόγο γιατι νιώθω έτσι! Δεν ειμαι ευχαριστημένη με την εξωτερική μου εμφάνιση και όλη μου λένε τα καλύτερα! Οι πράξεις μου και η σκέψη μου ειναι γύρω απο αυτόν...
    Κατάφερε λοιπόν ο κομπλεξικός να σε φέρει εκεί που ήθελε.
    Γιατί, μόνο ο κομπλεξικός προσπαθεί να μειώσει αυτήν που έχει δίπλα του.
    Πάντως, αν στους δύο μήνες συμβαίνουν αυτά, θα σου έλεγα να του δώσεις τα παπούτσια στο χέρι.

Similar Threads

  1. ΣΟΣ!! Ο σύντροφος μου με ζηλεύει παρανοικά!!
    By Paraxeni Kopela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 07-08-2013, 17:23
  2. τεχνικες για να σας σκεφτεται συνεχεια ο συντροφος σας..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-03-2013, 22:57
  3. ξεχναω πολυ συχνα πολυ σοβαρα πραγματα
    By Danay1997 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-2012, 22:10
  4. πόσο συχνά βγαίνετε;
    By sheldon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 51
    Last Post: 28-03-2012, 23:45
  5. Οταν ο συντροφος εμφανιζει καταθλιψη!
    By marina7 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 03-09-2011, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •