χο-χο-χο , Καλα χριστουγεννα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    χο-χο-χο , Καλα χριστουγεννα

    Το ονομα μου ειναι ΒΑΣΙΛΗΣ.... αλλοι με φωναζουν Μπαρμπα Βασιλη , αλλοι γερο Βασιλη , αλλοι Μαστροβασιλη ....
    Τα παιδια ολου του κοσμου με φωναζουν ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ . Εχω ενα γερικο ελκηθρο , με τρεις ταρανδους ......
    Πολλα χρονια εχουν περασει απο τοτε που σκεφτηκα να μοιραζω δωρα στα παιδια , για τα Χριστουγεννα .
    Τα παιδια μου στελνουν χιλιαδες γραμματα καθε χρονο κ μου γραφουν για τα δωρα που θελουν να τους φερω .
    Εχω μια μεγαλη οικογενεια , την γυναικα μου την λενε Βασιλω , τον πρωτο μου γυιο τον λενε Βασιλαρο , την κορη μου την λενε Βασιλεια ,, τον αλλο τον γυιο μου Βασιο , κ τον μικροτερο μου γυιο Βασιλακη .
    Ολοι με βοηθουν , ολο το χρονο να ετοιμαζω τα δωρα για την πρωτοχρονια . Οταν φθασουν οι ημερες των εορτων , αρχιζουμε να κανουμε πακεττα κ τα φορτωνουμε στο ελκηθρο για να ξεκινησουμε το μεγαλο ταξιδι κ να μοιρασουμε τα δωρα .
    Πολλα παιδια με ρωτουν που βρισκω τοσα πολλα δωρα για τα παιδια ολου του κοσμου......
    Ρωτουν απο που ταγοραζω κ αν εχω μεγαλες αποθηκες για να ταποθηκευω.....
    Θα σας πω το μυστικο κ μην το πειτε πουθενα ....αλλωστε ειναι πολυ απλο....
    Ολα αυτα τα παιχνιδια τα μαζευω απο την Παιχνιδοπουλη μου ...Εκει εχω φυτεψει χιλιαδες Παιχνιδιες ...οι Παιχνιδιες ειναι τεραστια δεντρα , που οταν μεγαλωσουν , γεμιζζουν απ ολων των ειδων τα Παιχνιδια......
    Ο κηπος με τις Παιχνιδιες ειναι τοσο μεγαλος που για να τον γυρισεις ολον , θα χρειαστουν 300 μερες αν εχεις αυτοκινητο....με τα ποδια θα ηθελες 4 χρονια για να τον δεις ολοκληρο.
    Αυτος ο Παιχνιδοτοπος που σας λεω βρισκεται σε μια χωρα που λεγεται Βασιλεια. Ειναι πολυ ομορφη χωρα με απεραντα πρασινα λειβαδια , μεγαλα ποταμια , απεραντα καταπρασινα , δαση , κ μεγαλες καθαρες πολεις που τις κατοικουν καλοι ανθρωποι.
    Πολλοι απ αυτους τους ανθρωπους , με βοηθουν το καλοκαιρινα μαζεψουμε τα παιχνιδια απο τα τα Παιχνιδοδενδρα κ να τα βαλουμε σε ομορφα δεματα για να ειναι ετοιμα οταν θα ξεκινησω τα Χριστουγεννα για το μεγαλο ταξιδι .
    Ολοι νομιζουν οτι τα δωρα τα φορτωνω σενα ελκηθρο.....Λαθος..Στο ελκηθρο καθομαι εγω κ ο μικρος μου γυιος Βασιλακης ....τα δωρα τα φορτωνουμε σε νταλικες....800 νταλικες στη σειρα ξεκινουν καθε χρονο αυτη την εποχη για να μοιρασουν τα δωρα......
    Τα παλια χρονια , οταν ξεκινησα να κανω αυτη την δουλεια , για να μην ενοχλω τους ανθρωπους ,οταν εφτανα στο σπιτι που εμεναν παιδακια κ επρεπε ν αφησω δωρα , δεν χτυπουσα το κουδουνι της πορτας ...τρυπωνα απο την καμιναδα .
    Δεν θελω να σκεπτομαι τι τραβηξα με τις καμιναδες.... οταν η καμιναδα ηταν στενη , κ επειδη ειμαι παχουλος , πολλες φορες σφηνωσα στην καμιναδα.....κ αν ειχα την ατυχια να ειναι το τζακι αναμμενο , τοτε γινομουνα ψητος Αη Βασιλης....οταν κατορθωνα να βγω , ο....ποπος μου ειχε γινει φρυγανια.
    Ασε που γινομουνα αραπης απο την καπνα που ειχε μεσα η καμιναδα....οταν γυριζα πισω στην Βασιλεια , πλενομουν επι 10 μερες για να καθαριστω .
    Τωρα εχω αλλους τροπους να μοιραζω.....τις περισσοτερες φορες δινω τα δωρα στους γονεις , στους παππουδες , κ αλλες φορες οταν βιαζομαι , τα στελνω με το Ταχυδρομειο , .....κ απο φετος τα στελνω με ΦΑΞ.
    Πολλες φορες πεταξα με ελικοπτερο κ με αεροπλανο..... Μια φορα για να παω σε καποιο μικρο νησι , χρειαστηκε να παω κλυμπωντας......ΜΠΡΡΡΡΡΡΡ τι τραβηξα , επεδα σενα κοπαδι απο καρχαριες ,, που με κυνηγουσαν επειδη ημουν παχουλος κ με θαλαν για μεζε.
    Αρχισα να τους ριχνω κατι παιχνιδια πυραυλους που εκαναν πολυ κροτο κ πηραν δρομο . Δοξα τω Θεο .
    Τωρα θελω να σας ρωτησω κατι , αγαπητα μου παιδια , εχετε σκεφτει τι δωρα θελετε να σας φερω ?
    Πολυ ωραια , καλα κανατε κ το σκεφτηκατε , Μονο που επειδη ειμαι πολυ γερος , πολυ κουρασμενος κ πολυ βαριεμαι.
    Παντως θελω να σας πω οτι εισασταν πολυ καλα παιδια ολο τον χρονο κ θελω το ιδιο να εισαστε κ τον καινουριο , το 2014.....
    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ , ΚΑΛΟ 2014
    Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ.
    ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ .
    Last edited by Macgyver; 17-12-2013 at 00:40.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Τα χειροτερα μ χριστουγεννα θα ειναι αυτα... :-(

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βρε nocash , διαβαζω μερικες μερες τα ποστ σου , κ ειναι γεματα απαισοδοξια , φταινε τα χριστουγεννα η κατι βαθυτερο ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βρε nocash , διαβαζω μερικες μερες τα ποστ σου , κ ειναι γεματα απαισοδοξια , φταινε τα χριστουγεννα η κατι βαθυτερο ?
    Οχι απλα ετσι εχουν τα πραγματα...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θα ελεγα οτι θα ειναι τα πιο περιεργα χριστουγενα που εχω ζησει ποτε ειμαι σε πολυ περιεργη φαση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Αχ τι ωραια ιστοριουλα..Καλά και ειρηνικά χριστούγεννα να έχετε όλοι σας!και επειδη μου δίνεται εδώ η ευκαιρία θα ήθελα να ξέρετε ότι η unicef φέτος έχει τα "εμπνευσμένα δώρα"..αν θέλετε δείτε τι είναι αυτό ίσως σας ενδιαφέρει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω θα ελεγα οτι θα ειναι τα πιο περιεργα χριστουγενα που εχω ζησει ποτε ειμαι σε πολυ περιεργη φαση
    τί σου συμβαίνει Αλέξανδρε;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    τί σου συμβαίνει Αλέξανδρε;
    φαινομαι σαν προταγωνιστης μιας ταινιας πρωτης προβολης ενος ανελειτου ψυχολογικου κουιζ για φοβερα δυνατους λυτες που οσο πιο ψευτικο κ εξωπραγματικο φαινετε τοσο πιο αληθινο κ ρεαλιστικο βγαινει θα μου πεις πως γινετε αυτο? ελα ντε αν βρεις ακρη πες τη μου κ σε μενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    φαινομαι σαν προταγωνιστης μιας ταινιας πρωτης προβολης ενος ανελειτου ψυχολογικου κουιζ για φοβερα δυνατους λυτες που οσο πιο ψευτικο κ εξωπραγματικο φαινετε τοσο πιο αληθινο κ ρεαλιστικο βγαινει θα μου πεις πως γινετε αυτο? ελα ντε αν βρεις ακρη πες τη μου κ σε μενα
    Κλαίω απο τα γέλια .....
    Ορίστε πως νιώθω εγώ τον τελευταίο καιρό στα καλά του καθουμενου...
    Last edited by marsia; 17-12-2013 at 20:08. Reason: λαθος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Λάθος βίντεο έβαλα!!
    https://www.youtube.com/watch?v=5rLn...e_gdata_player

    Με επιφύλαξη γιατί κάτι δεν παει καλά..Παρακολουθήστε το "Alien deleted scene 10" στο YouTube αυτό τέλος πάντων...
    Last edited by marsia; 17-12-2013 at 20:28. Reason: Μάλλον το σωστό

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σας εφεραε τα δωρα ο Αη Βασιλης , η ακομα ? Εμενα μουφερε 100 ευρω !!! Κατι ειναι κ αυτο .
    Last edited by Macgyver; 25-12-2013 at 03:01.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    φαινομαι σαν προταγωνιστης μιας ταινιας πρωτης προβολης ενος ανελειτου ψυχολογικου κουιζ για φοβερα δυνατους λυτες που οσο πιο ψευτικο κ εξωπραγματικο φαινετε τοσο πιο αληθινο κ ρεαλιστικο βγαινει θα μου πεις πως γινετε αυτο? ελα ντε αν βρεις ακρη πες τη μου κ σε μενα
    Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις....αν γινόσουν λίγο πιο κατανοητός ίσως....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eπαναδημοσιευω την ιστοριουλα που ειχα συνταξει περισυ , επι τη επετειω των επερχομενων Χριστουγεννων . Αντι για 14 , 2015 .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Για αλλη μια χρονια , δημοσιευω την ιστοριουλα πουχα σκαρφιστει ...............Χρονια Πολλα σε ολους , χαρα και αποκατασταση υγειας .......η υγεια απλα .....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μπραβο σου πολύ καλη και γλυκια ιστορια!!Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και αγαπη!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  2. Καλά Χριστούγεννα σε όλους
    By ioannis2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 26-12-2010, 11:12
  3. καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2009, 11:51
  4. Καλα Χριστουγεννα!!!
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 31-12-2008, 23:54
  5. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
    By stratosdr in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-01-2007, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •