Για την ασχήμια... - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 193 of 193
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    το μονο ευκολο να γινεις..αδυνατισε μεχρι αηδιας και βαλε στην χλωρινη το μαλλι σου.
    οκ δεν αμφιβαλλω οτι υπαρχουν και οι ωραιες αυτου του ειδους αλλα οι περισσοτερες ειναι εντελως ψευτικες.
    και γιατι να αρεσεις στο συρμο?το πιο σημαντικο ειναι να εισαι ο εαυτος σου!
    θα θελες να γινεις μια απο αυτες τις παμπολλες πανομοιτυπες κοπελες?
    Συμφωνω οτι ειναι σημαντινο να εισαι ο εαυτος σου! Και το πρεσβευα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου και εχω αλλαξει πολλες πολλες φορες look, αλλα το μεσα μου ηταν το ιδιο. Και με εντυπωσιαζε το ποσο διαφορετικη αποδοχη επαιρνα απο τα ιδια ατομα, πριν και μετα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα, επειδη τυχαινει να εργαζομαι (εθελοντικα βεβαια) σε αθλητικους χωρους και να ειμαι συνεχεια σε κινηση,ποτε δε μακιγιαρομαι ή δε φτιαχνω τα μαλλια μου, γιατι πολυ απλα φαντασου να εισαι σε ενα κολυμβητηριο για παραδειγμα και να τρεχει το μακιγιαζ....γελοιο.....οπως καταλαβαινεις, εαν βγω εξω φτιαγμενη, ατομα που στον αθλητικο χωρο δε θα με κοιτουσαν, θα με κοιταξουν εαν τυχει να βρεθουμε ενα βραδυ εκτος εργασιας. Ενω στην πραγματικοτητα ειμαι ακριβως το ιδιο ατομο. Παντα οι πιο ομορφοι/ομορφες και αντιστοιχα εντυπωσιακοι εχουν καλυτερες και περισσοτερες ευκαιριες. Ετσι λειτουργει ο κοσμος. Και σουπερ εξυπνος, καλοσυνατος και ενδιαφερων χαρακτηρας να εισαι, στο τελος θα νικησει η εντυπωσιακη ξανθια καουκα :-Ρ. Ασε που απ'οτι ακουω δεξια αριστερα σε ανδροπαρεες, τους αρεσει να ειναι και λιγο χαζη η κοπελα. Δε χρειαζεται να ξερεις πολλα πολλα, ουτε να εχεις κανενα τελειο χαμογελο. Ωραιο σωμα να εχεις και στα υπολοιπα λιγη σημασια δινουν...αυτο τουλαχιστον βλεπω να συμβαινει γυρω μου.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Συμφωνω οτι ειναι σημαντινο να εισαι ο εαυτος σου! Και το πρεσβευα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου και εχω αλλαξει πολλες πολλες φορες look, αλλα το μεσα μου ηταν το ιδιο. Και με εντυπωσιαζε το ποσο διαφορετικη αποδοχη επαιρνα απο τα ιδια ατομα, πριν και μετα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα, επειδη τυχαινει να εργαζομαι (εθελοντικα βεβαια) σε αθλητικους χωρους και να ειμαι συνεχεια σε κινηση,ποτε δε μακιγιαρομαι ή δε φτιαχνω τα μαλλια μου, γιατι πολυ απλα φαντασου να εισαι σε ενα κολυμβητηριο για παραδειγμα και να τρεχει το μακιγιαζ....γελοιο.....οπως καταλαβαινεις, εαν βγω εξω φτιαγμενη, ατομα που στον αθλητικο χωρο δε θα με κοιτουσαν, θα με κοιταξουν εαν τυχει να βρεθουμε ενα βραδυ εκτος εργασιας. Ενω στην πραγματικοτητα ειμαι ακριβως το ιδιο ατομο. Παντα οι πιο ομορφοι/ομορφες και αντιστοιχα εντυπωσιακοι εχουν καλυτερες και περισσοτερες ευκαιριες. Ετσι λειτουργει ο κοσμος. Και σουπερ εξυπνος, καλοσυνατος και ενδιαφερων χαρακτηρας να εισαι, στο τελος θα νικησει η εντυπωσιακη ξανθια καουκα :-Ρ. Ασε που απ'οτι ακουω δεξια αριστερα σε ανδροπαρεες, τους αρεσει να ειναι και λιγο χαζη η κοπελα. Δε χρειαζεται να ξερεις πολλα πολλα, ουτε να εχεις κανενα τελειο χαμογελο. Ωραιο σωμα να εχεις και στα υπολοιπα λιγη σημασια δινουν...αυτο τουλαχιστον βλεπω να συμβαινει γυρω μου.
    εμενα παντως αυτες οι τυπισσες μου φαινονται τερμα βαρετες(τωρα αν ημουν αντρας δεν ξερω πως θα τις εβλεπα)
    η βλακεια ειναι αρεστη στους αντρες γιατι υποσυνειδητα τους δημιουργει την ιδεα οτι οι ''ψιλοχαζες'' (ειπαμε μην ειναι και στοκοι) πεφτουν ευκολα στο κρεβατι.

    κι εγω απο οτι βλεπω γυρω μου το μακιγιαζ και το fake κερδιζει τις εντυπωσεις οποτε δεν υπαρχουν ασχημες και ομορφες

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    εμενα παντως αυτες οι τυπισσες μου φαινονται τερμα βαρετες(τωρα αν ημουν αντρας δεν ξερω πως θα τις εβλεπα)
    η βλακεια ειναι αρεστη στους αντρες γιατι υποσυνειδητα τους δημιουργει την ιδεα οτι οι ''ψιλοχαζες'' (ειπαμε μην ειναι και στοκοι) πεφτουν ευκολα στο κρεβατι.

    κι εγω απο οτι βλεπω γυρω μου το μακιγιαζ και το fake κερδιζει τις εντυπωσεις οποτε δεν υπαρχουν ασχημες και ομορφες
    Παρα μονο ενα καλο μακιγιαζ ε? Περα απο την πλακα, δεν ξερω εαν εν τελει περνανε καλυτερα αυτες, εχουν ομως σιγουρα πολλες ευκαιριες, ειδικα στα επαγγελματικα. Σχεδον σε ολες τισ αγγελιες εργασιας που διαβαζω ζητανε εμφανισημες....εμ λογιστης, εμ ταμιας, εμ κυλικειο....εμφανισημη....χαχ αχα.....και ζητανε παντα φωτογραφια...! Απο τη μια καλο, γιατι οκ, πρεπει οντως να εισαι λιγο εμφανισημος στις δουλειες που συναναστρεφεσαι με κοσμο, το θεμα ειναι τί εννουν με το εμφανισημος!
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Παρα μονο ενα καλο μακιγιαζ ε? Περα απο την πλακα, δεν ξερω εαν εν τελει περνανε καλυτερα αυτες, εχουν ομως σιγουρα πολλες ευκαιριες, ειδικα στα επαγγελματικα. Σχεδον σε ολες τισ αγγελιες εργασιας που διαβαζω ζητανε εμφανισημες....εμ λογιστης, εμ ταμιας, εμ κυλικειο....εμφανισημη....χαχ αχα.....και ζητανε παντα φωτογραφια...! Απο τη μια καλο, γιατι οκ, πρεπει οντως να εισαι λιγο εμφανισημος στις δουλειες που συναναστρεφεσαι με κοσμο, το θεμα ειναι τί εννουν με το εμφανισημος!
    τι εννοεις οταν λες αυτες?οι αποψεις περι ομορφιας διειστανται
    αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι σπανια βλεπεις κοπελες με φυσικη ομορφια(ε καλα ποσες δουκισσες να κυκλοφορουν?) οι περισσοτερες που εχουν περαση απλως πληρουν τις προυποθεσεις(οκ γυμνασμενο σωμα,βαμμενο μαλλι,ωραιο ντυσιμο,περιποιημενες) πραγματα που δεν γεννιεσαι με αυτα,τα αποκτας

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    βαρετες εννοουσα οτι μου φαινονται αυτες που δεν ασχολουνται με τιποτε αλλο περα απο την εμφανιση τους..οι χαζες!

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    βαρετες εννοουσα οτι μου φαινονται αυτες που δεν ασχολουνται με τιποτε αλλο περα απο την εμφανιση τους..οι χαζες!
    Κι εγω μεχρι λιγο καιρο αυτο πιστευα και μαλιστα δεν ενιωσα ποτε ιδιαιτερα ασχημα για το πως δειχνω, αν και θεωρω οτι ειμαι μετρια. Παρολαυτα, τον τελευταιο καιρο ακουω ολο και περισσοτερο να επικρατει η λογικη του να εισαι απλα ωραιος, εντυπωσιακος και με ενα μετριο επιπεδο νοημοσυνης αρκει. Επειδη πλεον υπαρχει μεγαλη γκαμα επιλογων και μεγαλος ανταγωνισμος, κερδιζουν οι καλυτεροι/καλυτερες.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  7. #187
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    βαρετες εννοουσα οτι μου φαινονται αυτες που δεν ασχολουνται με τιποτε αλλο περα απο την εμφανιση τους..οι χαζες!
    ...πολύ απόλυτο μου φαίνεται αυτό. Δηλαδή αν κάποια γυναικα ενδιαφέρεται για την εξωτερικη της εμφάνιση, πρέπει οπωσδηποτε να είναι χαζη?

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...πολύ απόλυτο μου φαίνεται αυτό. Δηλαδή αν κάποια γυναικα ενδιαφέρεται για την εξωτερικη της εμφάνιση, πρέπει οπωσδηποτε να είναι χαζη?
    ειπα ΜΟΝΟ με την εμφανιση και με τιποτε αλλο,εχει διαφορα

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Κι εγω μεχρι λιγο καιρο αυτο πιστευα και μαλιστα δεν ενιωσα ποτε ιδιαιτερα ασχημα για το πως δειχνω, αν και θεωρω οτι ειμαι μετρια. Παρολαυτα, τον τελευταιο καιρο ακουω ολο και περισσοτερο να επικρατει η λογικη του να εισαι απλα ωραιος, εντυπωσιακος και με ενα μετριο επιπεδο νοημοσυνης αρκει. Επειδη πλεον υπαρχει μεγαλη γκαμα επιλογων και μεγαλος ανταγωνισμος, κερδιζουν οι καλυτεροι/καλυτερες.

    Μαρια , εχω τεραστια εμπιστοσυνη σε σενα , γι αυτο κ σε ξεχωρισα . Ξερω πως λειτουργεις , κ οτι εχεις ενα τεραστιο πεισμα μεσα σου . Μπορει να ' κλαιγεσαι ' αλλα εχεις ισχυρο χαρακτηρα κ δεν μασας . Θα βρεις τον δρομο σου , ειμαι βεβαιοτατος . Ti εγινε με Ελβετια ? Φιλικα Μαρακι .
    Last edited by Macgyver; 20-01-2014 at 12:33.

  10. #190
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    ειπα ΜΟΝΟ με την εμφανιση και με τιποτε αλλο,εχει διαφορα
    ....ναι, οκ αλλα ειναι πολυ μικρο αυτο το ποσοστο.....

  11. #191
    Αν η ασχήμια είναι κάτι που περνάει από το χέρι σου π.χ. βάρος τότε άλλαξε το! Αν όμως είναι κάποια δυσμορφία που δεν περνάει από το χέρι σου και σε παραπέμπει στο να φαίνεσαι π.χ. σαν αγόρι (μόνο αν φαίνεσαι αγόρι-δεν δέχομαι να αλλάξεις αν απλά είσαι άσχημη) επίσης άλλαξε το με μια πλαστική! Αυτά.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Έχεις νάζι ή τσαχπινιά στο στυλ σου? Αν έχεις, χρησιμοποίησέ τα και μην ανυσηχείς, ο άντρας πέφτει και με αυτά, σιγουράκι! Υπάρχουν κοπέλες με πολύ άσχημα χαρακτηριστικά- που εσύ με βάση ό,τι έγραψες δεν έχεις- που έχουν αρκετά αγόρια στο ενεργητικό τους, το έχω δει. Το χαρακτηριστικό τους? Διεκδικούν τους άντρες και δε μασάνε

  13. #193
    Σημασία δεν έχει η εξωτερική αλλά η εσωτερική ομορφιά. δεν πα να έχω τον ομορφότερο άνθρωπο απέναντι μου άμα ο άλλος δεν βγάζει ομορφιά απο την ψυχή μου κουασιμόδος θα μου φαίνεται.. είδαμε και άλλες, ψηλές με όμορφο σώμα ωραία μαλλιά ωραίο δέρμα αψεγάδιστο πρόσωπο που δεν κατάφεραν να αποκτήσουν όσα ονειρεύονταν στη ζωή τους που έμειναν στάσιμες και με καμία ευτυχία. γι αυτό σου λέω δεν παίζει ρόλο τελικά η εξωτερική εμφάνιση στο πως θα ζήσεις. γι αυτό να είσαι ο εαυτός σου όπως κι αν είσαι και όσους έχεις κοντά σου θα είναι γιατί τους άρεσες εσύ και μόνο εσύ... εγω προσωπικά είδα κοπέλες που αντικειμενικά δεν ήταν όμορφες όμως είχαν μια πολύ καλή τύχη και άξιους ανθρώπους δίπλα τους.. κανένα ρόλο δεν παίζει στη τελική η εξωτερική εμφάνιση, συμφωνώ πως είναι το πρώτο πράγμα που παρατηρεί κάποιος γιατί πρώτα αυτό φαίνεται και όχι ο χαρακτήρας αλλά μέχρι εκεί.. εγω τουλάχιστον δεν κρίνω ποτε απο την εξωτερική εμφάνιση κάποιον..

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •