Για την ασχήμια... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 193
  1. #16
    Quote Originally Posted by absolutvodka View Post
    Σοκολάτα μου γράφεις πολύ όμορφα και δεν ξέρω.. μου εκπέμπεις κάτι γλυκό και ήρεμο
    Κοίτα, για εμένα δεν είναι χειρότερο να με απορρίψει κάποιος - όχι μόνο άντρας αλλά και φίλος- λόγω χαρακτήρα γιατί όταν πας να συνδεθείς με έναν άνθρωπο για οποιαδήποτε σχέση ο χαρακτήρας και η προσωπικότητα είναι τελικά το ζουμί. Δεν ενώνουμε το ''είναι'' μας με τους άλλους? Όχι μόνο τα σώματα μας! Άρα αν ο οποισδήποτε με απορρίπτει λόγω χαρακτήρα , δεν με πειράζει αυτό καθώς κι εγώ απορρίπτω λόγω χαρακτήρα ανθρώπους από την ζωή μου . Σημαίνει απλώς ότι δεν ταιριάζουμε βρε αδερφέ, ότι έχουμε αντίθετες απόψεις, ότι δεν μπορούμε να ανεχτούμε ο ένας τον άλλον, ότι οι σκέψεις μας βαδίζουν τελείως άλλα μονοπάτια. Αυτό είναι δεκτό.
    Αλλά σκέψου τώρα ότι κάποιος δεν θέλει ούτε καν να με γνωρίσει καλύτερα μόνο και μόνο γιατί δεν του αρέσω εμφανισιακά. Δεν κάθεται να με γνωρίσει ούτε καν επειδή δεν τον εκλύω και δεν μπορώ να τον αναγκάσω να το κάνει, είναι λογικό , το καταλαβαίνω...

    Αν εχεις κατι πανω σου το οποιο χρειαζεται πλαστικη επεμβαση και δεν εχεις τα χρηματα γιατι ετσι εχω καταλαβει , αν εχω καταλαβει λαθος συγνωμη τοτε .
    Αν αυτο ισχυει δε πειραζει θα πρεπει να το δεχτεις ειναι κομματι του εαυτου σου .
    Εσυ εισαι η ψυχη που βρισκεται στην εμφανιση που εχεις , η εμφανιση ειναι μονο μια εικονα .
    Η πραγματικη ομορφια σου ειναι στον χαρακτηρα σου κι αν ειναι καλος και ευγενικος τοτε εισαι πολυ ομορφη .
    Δε νομιζω οτι φταιει η εμφανιση αν καποιος δε σε πλησιαζει για φιλη η για συντροφο , ενταξει μερικοι ισως το κανουν αλλα δε θα κατηγορεις τον εαυτο σου γιαυτο .
    Επειδη υπαρχουνε κομπλεξικοι θα κατηγορεις τον εαυτο σου ?
    Πιστευω φταιει η χαμηλη αυτοπεποιθηση , αν δειξεις πραγματικη αυτοπεποιθηση οι αλλοι θα σε βλεπουν ποιο ελκυστικη .
    Εσυ μαθε πρωτα να αγαπας τον εαυτο σου μην εξαρταται η αυτοπεποιθηση σου απο τους να εξαρταται μονο απο εσενα .
    Καταλαβαινω οτι μπορει να ειναι δυσκολο γιατι κι εγω με θεωρω ασχημη ουτε εμενα πλησιαζουν ατομα , οσο για αγορι να με πλησιαζε μου φαινεται σαν αστειο .
    Ομως υπαρχει ενα ατομο που με συμπαθει για τον χαρακτηρα μου , εκει ειναι ομορφια , στον χαρακτηρα.
    Καποια στιγμη της ζωης θα βρεθει εστω κι ενα ατομο ,γιατι δυστυχως λιγα ατομα εκτιμουν τον χαρακτηρα , που θα εκτιμισει τον χαρακτηρα σου περισσοτερο .
    Αρκει να προσπαθησεις να εχεις αυτοπεποιθηση και εγω προσπαθω να εχω .

  2. #17
    Quote Originally Posted by absolutvodka View Post
    (οποιαδήποτε άποψη , κριτική , σχόλιο ή βρισίδι δεκτό )


    Βλέπω το εαυτό μου στον καθρέπτη πολύ άσχημο, αποκρουστικό, απαίσιο και σιχαμένο. Το έχω συνηθίσει πλέον μετά από τόσα χρόνια και δεν φρικάρω, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι το έχω αποδεχτεί κιόλας.
    Ξέρω ότι αντικειμενικά δεν είμαι και η πιο άσχημη του κόσμου, εγώ όμως αισθάνομαι έτσι. Δηλαδή αν μου πεις ‘’αυτή είναι χειρότερη από εσένα’’ ούτε καν θα με αγγίξει , δεν μ’ ενδιαφέρει που είμαι καλύτερη από κάποια άλλη.
    Με ενδιαφέρει το ότι αυτό που βλέπω εγώ στον εαυτό μου δεν μου αρέσει.
    Γιατί δεν μου αρέσει? Χμ.. Γιατί δεν ανταποκρίνεται στο ωραίο, σε αυτό ας πούμε που πλασάρεται ως όμορφο και έχω συνηθίσει να βλέπω.

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το μυαλό μου συνειδητοποιεί κι έχει φάει κόλλημα κιόλας! ότι είμαι ένα κωλόμπαζο που δεν αξίζω δεκάρα.
    Δηλαδή , πώς φτάνει ένα μυαλό να βλέπει τον εαυτό του στον καθρέπτη και να μην του αρέσει?
    Προφανώς, αν είχα αποδοχή από το αντίθετο φύλο, λογικά θα μου άρεσα κι εμένα έπειτα (?) Αναρωτιέμαι..... γιατί δεν ξέρω κάτα πόσο ισχύει το αν εμείς πρώτα αποδεχομάστε τον εαυτό μας όπως είναι κι έπειτα μας αποδέχονται κάποιοι άλλοι (λέω κάποιοι γιατί φυσικά δεν μπορούν ποτέ να μας αποδεχτούν όλοι μα όλοι ή να αρέσουμε στους πάντες) ή το αντίθετο : ότι μας αποδέχονται οι άλλοι κι έπειτα εμείς αποκτούμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και αυταρέσκεια..
    Ίσως ισχύουν και τα δύο μαζί σε αλληλεπίδραση και ταυτόχρονα.
    Από την άλλη, αν δεν είχα αυτοπεποίθηση αλλά είχα αποδοχή από το άλλο φύλο , η αυτοπεποίθηση θα αυξανόταν.
    Αν είχα αυτοπεποίθηση έτσι όπως είμαι , αλλά δεν είχα αποδοχή , η αυτοπεποίθηση θα μειωνόταν.
    Τώρα που δεν έχω αυτοπεποίθηση μα ούτε και αποδοχή , τι γίνεται?
    Πέφτεις στα τάρταρα.

    Κοίτα να δεις από αυτό τώρα τι έχω πάθει..

    Λέω στον εαυτό μου: Καν’τα ρε ! Πήγαινε κάνε τατουάζ αφού το θες. Φόρα και κολάν αφού το θες.
    Θα το κάνω το τατουάζ. Θα το φορέσω και το τζιν που τελικά νιώθω άνετα .
    Αλλά στο τέλος θα μείνω με μια εικόνα που τελικά δεν με ικανοποιεί.

    Που λες..
    και θα γυρίσεις να μου πεις: καλά ρε, είσαι τόσο ηλίθια? Θες σώνει και καλά να γίνεις ωραία.. Κάτσε έτσι, ρε κοριτσί μου, και για όλους υπάρχει κάτι, σιγά! Απλώς να είσαι ο εαυτός σου.
    Σϊγα το πράγμα δηλαδή ρε βλαμένη, μήπως δεν υπάρχουν κι άλλες άσχημες που έχουν σχέσεις , μόνο εσύ είσαι? Τι θες δηλαδή, να είσαι σαν μοντέλο για να περνάς καλά?


    ‘’Να είμαι απλώς αυτό που είμαι’’................
    Και όντως, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω , εκτός από το να μείνω έτσι όπως είμαι. Παίρνω κι ένα ύφος αυτοπεποίθησης, παριστάνω ότι είμαι υπέροχα στους άλλους και όντως το χάφτουν κιόλας ότι νιώθω καλά με εμένα.
    Γυρίζει ένας τύπος και μου ζητάει να βγούμε για καφέ (υποθετικά λέμε τώρα , αλλά οκ έχει συμβεί και κάποιες φορές). ‘Ντάξει! έχει δει τη μούρη μου με όλα της τα χάλια – παραβλέπει τα στραβά δόντια, τη μεγάλη μύτη- και νομίζει ότι έχω οκ σώμα.
    Μπορώ τώρα εγώ να πάω με αυτόν να κάνω κάτι, που νομίζει ότι έχω ωραίο σώμα ενώ είναι σαπιόσωμα?!
    Πώς θα αντιμετωπίσω την απογοητεύση του και την απόρριψη του, όταν καταλάβει τελικά ότι είμαι μπακατέλα και τελείως σάπια?
    Και αφού ξέρω ότι ζητούσε ένα ωραίο σώμα το οποίο εγώ δεν το έχω, πώς θα πάω να σπάσω τα μούτρα μου οικειοθελώς , αλλά και γιατί να του σπαταλήσω εκείνου τον χρόνο του?

    Λες ότι πρέπει να δοκιμάσω πολλές φορές κι ας σπάσω τα μούτρα μου κι ότι κάποιος θα βρεθεί τελικά που θα με αποδεχθεί και θα ταιριάζουμε.
    Είναι σαν να σου λέω : Πέσε από τον δεύτερο όροφο που δεν είναι πολύ ψηλά, άρα έχεις πολλές πιθάνοτητες να μην πεθάνεις, μπορεί να σπάσεις όμως χέρια και πόδια –δεν πειράζει- σε λίγο καιρό θα είσαι καινούριος και πάλι , ίσως με κάποιες ουλές ή και κουσούρια- αλλά έχεις επίσης και πάρα πολλές πιθανότητες να πηδήξεις και να μην πάθεις απολύτως τίποτα!!!!
    Το κάνεις? Δηλαδή με αυτήν την λογική , πηδάς τώρα από τον δεύτερο? Κι όχι μόνο μία φορά αλλά πολλές?

    Θέλω να έχω σχέσεις με το άλλο φύλο . Δεν είναι επιλογή μου να μην έχω. Δεν έχω διαλέξει να γίνω καλόγρια.
    Αλλά φοβάμαι να δοκιμάσω να το διεκδικήσω. Ξέρω ότι αυτό που έχω να δώσω δεν είναι αρκετό ούτε ‘’καλό πράμα’’ ούτε σε εμφάνιση αλλά ούτε και σαν προσωπικότητα.

    Φοβάμαι την απόρριψη λόγω ασχήμιας. Το να με απορρίψει σαν χαρακτήρα , δεν θα μου κοστίσει καθόλου, αλλά το να με ακυρώσει μόνο και μόνο γιατί δεν είμαι ωραία, το φοβάμαι και με πληγώνει βαθιά. Φοβάμαι τη διάλυση που θα νιώσω όταν θα εισπράξω αυτό που ήδη περίμενα.

    Επίσης, σαν εικόνα του να κάνω κάτι με κάποιον μου φέρνει αηδία. Πραγματικά με θεωρώ αηδιαστική κι ακόμη κι αν αυτός ο κάποιος ήταν χαζός ή μεθυσμένος ή καθυστερημένος και δεν καταλάβαινε τίποτα ή στην τελική δεν είχε πρόβλημα και πάλι εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου άνετα ούτε θα απολάμβανα τίποτα.

    Οπότε και φτάνω στο αδιέξοδο ‘’ δεν κάνω τίποτα και κάθομαι μόνη ενώ δεν το θέλω, προκειμένου να μην πληγωθώ χειρότερα’’.

    Ή να πάρω μια βαθιά ανάσα και να ξεκινήσω τα πεσίματα απ’ τον δεύτερο μέχρι όσο αντέξω? Δεν ξέρω πόσες αντοχές έχω σαν άνθρωπος , δεν ξέρω πόσες απορρίψεις /χυλόπιτες ή κοροϊδίες ή άσχημα σχόλια θα μπορέσω να προσπεράσω μέχρι να διαλύσω..

    Παράλληλα, δεν ξέρω και πόσο μπορώ να αντέξω χωρίς την ευχαρίστηση των σχέσεων με το άλλο φύλο. Να ζήσω , δηλαδή, μια ολόκληρη ζωή χωρίς την παραμικρή επαφή με το άλλο φύλο. Ούτε κι αυτό αντέχεται και δεν είναι ωραίο..

    Και να ‘μαι εδώ σήμερα, 24 χρονών , με σκυμένο το κεφάλι , χωρίς καμία εμπειρία ή απόλαυση, να σκέφτομαι μόνο αν θα μπορούσα να δοκιμάσω κάτι ή όχι.

    Κάθομαι άπραγη τελικά κι έτσι περνάν τα χρόνια............

    Κι έτσι όπως άσχημη είμαι εγώ, άσχημη είναι κι η ζωή μου .
    Όλη η σκέψη σου είναι λάθος.Διέγραψε αυτό το μήνυμα όχι από δω, από τον εγκέφαλο σου.Και κάνε ανάλυση ποιο το νόημα της ζωής και τι κερδίζουν οι όμορφοι.Πάντως φοροαπαλλαγή δεν κερδίζουν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by absolutvodka View Post
    (οποιαδήποτε άποψη , κριτική , σχόλιο ή βρισίδι δεκτό )


    Βλέπω το εαυτό μου στον καθρέπτη πολύ άσχημο, αποκρουστικό, απαίσιο και σιχαμένο. Το έχω συνηθίσει πλέον μετά από τόσα χρόνια και δεν φρικάρω, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι το έχω αποδεχτεί κιόλας.
    Ξέρω ότι αντικειμενικά δεν είμαι και η πιο άσχημη του κόσμου, εγώ όμως αισθάνομαι έτσι. Δηλαδή αν μου πεις ‘’αυτή είναι χειρότερη από εσένα’’ ούτε καν θα με αγγίξει , δεν μ’ ενδιαφέρει που είμαι καλύτερη από κάποια άλλη.
    Με ενδιαφέρει το ότι αυτό που βλέπω εγώ στον εαυτό μου δεν μου αρέσει.
    Γιατί δεν μου αρέσει? Χμ.. Γιατί δεν ανταποκρίνεται στο ωραίο, σε αυτό ας πούμε που πλασάρεται ως όμορφο και έχω συνηθίσει να βλέπω.

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το μυαλό μου συνειδητοποιεί κι έχει φάει κόλλημα κιόλας! ότι είμαι ένα κωλόμπαζο που δεν αξίζω δεκάρα.
    Δηλαδή , πώς φτάνει ένα μυαλό να βλέπει τον εαυτό του στον καθρέπτη και να μην του αρέσει?
    Προφανώς, αν είχα αποδοχή από το αντίθετο φύλο, λογικά θα μου άρεσα κι εμένα έπειτα (?) Αναρωτιέμαι..... γιατί δεν ξέρω κάτα πόσο ισχύει το αν εμείς πρώτα αποδεχομάστε τον εαυτό μας όπως είναι κι έπειτα μας αποδέχονται κάποιοι άλλοι (λέω κάποιοι γιατί φυσικά δεν μπορούν ποτέ να μας αποδεχτούν όλοι μα όλοι ή να αρέσουμε στους πάντες) ή το αντίθετο : ότι μας αποδέχονται οι άλλοι κι έπειτα εμείς αποκτούμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και αυταρέσκεια..
    Ίσως ισχύουν και τα δύο μαζί σε αλληλεπίδραση και ταυτόχρονα.
    Από την άλλη, αν δεν είχα αυτοπεποίθηση αλλά είχα αποδοχή από το άλλο φύλο , η αυτοπεποίθηση θα αυξανόταν.
    Αν είχα αυτοπεποίθηση έτσι όπως είμαι , αλλά δεν είχα αποδοχή , η αυτοπεποίθηση θα μειωνόταν.
    Τώρα που δεν έχω αυτοπεποίθηση μα ούτε και αποδοχή , τι γίνεται?
    Πέφτεις στα τάρταρα.

    Κοίτα να δεις από αυτό τώρα τι έχω πάθει..

    Λέω στον εαυτό μου: Καν’τα ρε ! Πήγαινε κάνε τατουάζ αφού το θες. Φόρα και κολάν αφού το θες.
    Θα το κάνω το τατουάζ. Θα το φορέσω και το τζιν που τελικά νιώθω άνετα .
    Αλλά στο τέλος θα μείνω με μια εικόνα που τελικά δεν με ικανοποιεί.

    Που λες..
    και θα γυρίσεις να μου πεις: καλά ρε, είσαι τόσο ηλίθια? Θες σώνει και καλά να γίνεις ωραία.. Κάτσε έτσι, ρε κοριτσί μου, και για όλους υπάρχει κάτι, σιγά! Απλώς να είσαι ο εαυτός σου.
    Σϊγα το πράγμα δηλαδή ρε βλαμένη, μήπως δεν υπάρχουν κι άλλες άσχημες που έχουν σχέσεις , μόνο εσύ είσαι? Τι θες δηλαδή, να είσαι σαν μοντέλο για να περνάς καλά?


    ‘’Να είμαι απλώς αυτό που είμαι’’................
    Και όντως, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω , εκτός από το να μείνω έτσι όπως είμαι. Παίρνω κι ένα ύφος αυτοπεποίθησης, παριστάνω ότι είμαι υπέροχα στους άλλους και όντως το χάφτουν κιόλας ότι νιώθω καλά με εμένα.
    Γυρίζει ένας τύπος και μου ζητάει να βγούμε για καφέ (υποθετικά λέμε τώρα , αλλά οκ έχει συμβεί και κάποιες φορές). ‘Ντάξει! έχει δει τη μούρη μου με όλα της τα χάλια – παραβλέπει τα στραβά δόντια, τη μεγάλη μύτη- και νομίζει ότι έχω οκ σώμα.
    Μπορώ τώρα εγώ να πάω με αυτόν να κάνω κάτι, που νομίζει ότι έχω ωραίο σώμα ενώ είναι σαπιόσωμα?!
    Πώς θα αντιμετωπίσω την απογοητεύση του και την απόρριψη του, όταν καταλάβει τελικά ότι είμαι μπακατέλα και τελείως σάπια?
    Και αφού ξέρω ότι ζητούσε ένα ωραίο σώμα το οποίο εγώ δεν το έχω, πώς θα πάω να σπάσω τα μούτρα μου οικειοθελώς , αλλά και γιατί να του σπαταλήσω εκείνου τον χρόνο του?

    Λες ότι πρέπει να δοκιμάσω πολλές φορές κι ας σπάσω τα μούτρα μου κι ότι κάποιος θα βρεθεί τελικά που θα με αποδεχθεί και θα ταιριάζουμε.
    Είναι σαν να σου λέω : Πέσε από τον δεύτερο όροφο που δεν είναι πολύ ψηλά, άρα έχεις πολλές πιθάνοτητες να μην πεθάνεις, μπορεί να σπάσεις όμως χέρια και πόδια –δεν πειράζει- σε λίγο καιρό θα είσαι καινούριος και πάλι , ίσως με κάποιες ουλές ή και κουσούρια- αλλά έχεις επίσης και πάρα πολλές πιθανότητες να πηδήξεις και να μην πάθεις απολύτως τίποτα!!!!
    Το κάνεις? Δηλαδή με αυτήν την λογική , πηδάς τώρα από τον δεύτερο? Κι όχι μόνο μία φορά αλλά πολλές?

    Θέλω να έχω σχέσεις με το άλλο φύλο . Δεν είναι επιλογή μου να μην έχω. Δεν έχω διαλέξει να γίνω καλόγρια.
    Αλλά φοβάμαι να δοκιμάσω να το διεκδικήσω. Ξέρω ότι αυτό που έχω να δώσω δεν είναι αρκετό ούτε ‘’καλό πράμα’’ ούτε σε εμφάνιση αλλά ούτε και σαν προσωπικότητα.

    Φοβάμαι την απόρριψη λόγω ασχήμιας. Το να με απορρίψει σαν χαρακτήρα , δεν θα μου κοστίσει καθόλου, αλλά το να με ακυρώσει μόνο και μόνο γιατί δεν είμαι ωραία, το φοβάμαι και με πληγώνει βαθιά. Φοβάμαι τη διάλυση που θα νιώσω όταν θα εισπράξω αυτό που ήδη περίμενα.

    Επίσης, σαν εικόνα του να κάνω κάτι με κάποιον μου φέρνει αηδία. Πραγματικά με θεωρώ αηδιαστική κι ακόμη κι αν αυτός ο κάποιος ήταν χαζός ή μεθυσμένος ή καθυστερημένος και δεν καταλάβαινε τίποτα ή στην τελική δεν είχε πρόβλημα και πάλι εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου άνετα ούτε θα απολάμβανα τίποτα.

    Οπότε και φτάνω στο αδιέξοδο ‘’ δεν κάνω τίποτα και κάθομαι μόνη ενώ δεν το θέλω, προκειμένου να μην πληγωθώ χειρότερα’’.

    Ή να πάρω μια βαθιά ανάσα και να ξεκινήσω τα πεσίματα απ’ τον δεύτερο μέχρι όσο αντέξω? Δεν ξέρω πόσες αντοχές έχω σαν άνθρωπος , δεν ξέρω πόσες απορρίψεις /χυλόπιτες ή κοροϊδίες ή άσχημα σχόλια θα μπορέσω να προσπεράσω μέχρι να διαλύσω..

    Παράλληλα, δεν ξέρω και πόσο μπορώ να αντέξω χωρίς την ευχαρίστηση των σχέσεων με το άλλο φύλο. Να ζήσω , δηλαδή, μια ολόκληρη ζωή χωρίς την παραμικρή επαφή με το άλλο φύλο. Ούτε κι αυτό αντέχεται και δεν είναι ωραίο..

    Και να ‘μαι εδώ σήμερα, 24 χρονών , με σκυμένο το κεφάλι , χωρίς καμία εμπειρία ή απόλαυση, να σκέφτομαι μόνο αν θα μπορούσα να δοκιμάσω κάτι ή όχι.

    Κάθομαι άπραγη τελικά κι έτσι περνάν τα χρόνια............

    Κι έτσι όπως άσχημη είμαι εγώ, άσχημη είναι κι η ζωή μου .
    Κοπελα μου τωρα διαβασα κ αυτην την δημοσιευση σου,οπωσδηποτε δεν γνωριζομαστε απο κοντα πρεπει να τηρειται κ η ανωνυμια στο φορουμ ομως πιστευω οτι ετσι κ μπορουσα να σε δω εστω φωτογραφια αποκλειεται να σε εβρισκα τοσο αποκρουστικη,πιθανοτατα ειναι ιδεα σου που πηγαζει απο χαμηλη αυτοεκτιμηση,η ομορφια αλλωστε ειναι κατι το ασαφες δεν εχουν ολοι το ιδιο γουστο παραδειγμα οι αντρες αλλοι προτιμουν ξανθιες αλλοι μελαχροινες αλλοι πρασινοματες αλλοι μαυροματες αδυνατες σαν μοντελα η λιγο γεματες επειδη δεν βρισκουν ολοι ελκυστικο το κοκκαλιαρικο σωμα οπως μοντελο,Ουτοπικο ειναι να σκεφτεσαι οτι ολοι εχουν το ιδιο γουστο κ απο εμφανιση κ απο χαρακτηρα,Παραδειγμα αλλοι ελκυονται απο ντροπαλες κ εσωστρεφεις γυναικες αλλοι με πιο δυναμικες κ εσωστρεφεις,Απο εδω κ περα οφειλεις να κανεις μια προσπαθεια για τον εαυτο σου να βγεις να βρεθει κ για σενα ο καταλληλος αντρας,Επισης η μοδα εχει τρομερη ποικιλια μπορεις να ντυθεις να φτιαχτεις οπως θελεις εσυ ανανεωσε την γκαρνταρομπα σου πηγαινε κομμωτηριο κ πιθανον νιωσεις καλυτερα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Banned λεει

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Banned λεει
    εγω δε βρισκω καπιο νοημα σε αυτο το αρχικο κειμενο λεει ειμαι ετσι γιουβετσι μου φαινονται ολα απαισια κλπκλπ αν θελετε βριστε με δε καταλαβαινω το νοημα του περιγραφει κατι το τελεσιδικο κ ειναι σα να ζητα να το επιβεβαιοσουμε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Banned λεει
    Κάποιος τον μπαναρε χθες σήμερα όμως τον άφησε ελεύθερο.
    Αλεξανδρε τι ελεγες χτες??? Η ταινία τρόμου και μυστηρίου συνεχίζεται με μπολικα κομικα στοιχεια και σασπένς που όμοιο του δεν έχουμε ματαξαναδει!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Τσάμπα έγραφα τόση ώρα? γκρρρ
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    ευχαριστώ αγαπητή absolut έχω όλα τα συλλεκτικά μπουκάλια της συγκεκριμένης βότκας μ'αρέσει πολύ!να δοκιμάσεις να την πιεις και με χυμό cranberry,θεική...
    όσο για τα υπόλοιπα,εφόσον φαίνεται ότι είσαι καλός άνθρωπος, κοίτα να αλλάξεις ότι σε χαλάει..η ζωή είναι μικρή γλυκειά μου απόλαυσέ την!τα φιλιά μου κ καλά χριστούγεννα σου εύχομαι!
    Quote Originally Posted by absolutvodka View Post
    Α ρε Δεσποινιώ!!! Μακάρι να ήμουν σαν εσένα, γυναικάρα με τα όλα της!!! χαχα Μακάρι να είχα τον αέρα σου !!! Θεά !!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    αγαπητό unlucky ώρες ώρες με φωνάζουν ναρκησσία και το απολαμβάνω
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    συγνωμη despoina αλλα αυτό που μου ηρθε στο μυαλο ως αντιδραση σε αυτά που εγραψες είναι tragic...την ιστορια με τον ναρκισσο ελπιζω να την εχεις ακουστα..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    αγαπητέ τομχετ σ'ευχαριστώ που μου υπενθημίζεις (όχι ότι το ξεχνάω) πόσο τυχερή είμαι...σου στέλνω χρυσά φιλιά...
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Τώρα το κείμενο μου ειναι μεγαλύτερο και περιλαμβάνει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by marsia View Post
    Κάποιος τον μπαναρε χθες σήμερα όμως τον άφησε ελεύθερο.
    Αλεξανδρε τι ελεγες χτες??? Η ταινία τρόμου και μυστηρίου συνεχίζεται με μπολικα κομικα στοιχεια και σασπένς που όμοιο του δεν έχουμε ματαξαναδει!!
    Το πρόβλημα του διπλού προφίλ που δημιουργηθήκε είναι πολύ πιο απλό και πολύ πιο άκακο απ' ότι νομίζεις . Τέλος πάντων, κάτσε να δω αν θα μ'αφήσει ο διαχειστής να συμμετέχω με αυτό ή θα φάω δεύτερο μπαν.
    Έτσι κι αλλιώς μόνο στα δικά μου θέματα συμμετέχω, δεν νομίζω ότι ενοχλώ κανέναν.

    Όσο για το άντρας κτλ άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε..

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Αν εχεις κατι πανω σου το οποιο χρειαζεται πλαστικη επεμβαση και δεν εχεις τα χρηματα γιατι ετσι εχω καταλαβει , αν εχω καταλαβει λαθος συγνωμη τοτε .
    Αν αυτο ισχυει δε πειραζει θα πρεπει να το δεχτεις ειναι κομματι του εαυτου σου .
    Εσυ εισαι η ψυχη που βρισκεται στην εμφανιση που εχεις , η εμφανιση ειναι μονο μια εικονα .
    Η πραγματικη ομορφια σου ειναι στον χαρακτηρα σου κι αν ειναι καλος και ευγενικος τοτε εισαι πολυ ομορφη .
    Δε νομιζω οτι φταιει η εμφανιση αν καποιος δε σε πλησιαζει για φιλη η για συντροφο , ενταξει μερικοι ισως το κανουν αλλα δε θα κατηγορεις τον εαυτο σου γιαυτο .
    Επειδη υπαρχουνε κομπλεξικοι θα κατηγορεις τον εαυτο σου ?
    Πιστευω φταιει η χαμηλη αυτοπεποιθηση , αν δειξεις πραγματικη αυτοπεποιθηση οι αλλοι θα σε βλεπουν ποιο ελκυστικη .
    Εσυ μαθε πρωτα να αγαπας τον εαυτο σου μην εξαρταται η αυτοπεποιθηση σου απο τους να εξαρταται μονο απο εσενα .
    Καταλαβαινω οτι μπορει να ειναι δυσκολο γιατι κι εγω με θεωρω ασχημη ουτε εμενα πλησιαζουν ατομα , οσο για αγορι να με πλησιαζε μου φαινεται σαν αστειο .
    Ομως υπαρχει ενα ατομο που με συμπαθει για τον χαρακτηρα μου , εκει ειναι ομορφια , στον χαρακτηρα.
    Καποια στιγμη της ζωης θα βρεθει εστω κι ενα ατομο ,γιατι δυστυχως λιγα ατομα εκτιμουν τον χαρακτηρα , που θα εκτιμισει τον χαρακτηρα σου περισσοτερο .
    Αρκει να προσπαθησεις να εχεις αυτοπεποιθηση και εγω προσπαθω να εχω .
    Αυτό είναι που με δυσκολεύει, Σοκολάτα, να το δεχτώ , είναι τόσο δύσκολο έως ακατατόρθωτο και μερικές φορές με πεθαίνει. Παλιά, όταν ήμουν μικρότερη ήμουν σε χειρότερη κατάσταση, δηλαδή ντρεπόμουν μέχρι και να κυκλοφορήσω έξω , κυριολεκτικά όμως - είχα καταντήσει -τι να σου πω- σαν τρελή. Τώρα που μεγάλωσα κατάλαβα ότι παραφέρουν πάρα πολύ λόγω αυτού του θέματος, μα ακόμη και σήμερα με στεναχωρεί κάπως και μου έχει μείνει η πικρία του ότι εγώ δεν είμαι ''κανονική''.
    Και δεν είμαι ''κανονική'' όχι μόνο λόγω εμφάνισης αλλά κοίτα τώρα πόσα ψυχολογικά προβλήματα έχω αποκτήσει, δες τι κάθομαι και γράφω! Δεν είμαι νορμάλ πια από όποια άποψη και να το πάρεις....
    Μέσα μου το ξέρω ότι αυτή η συζήτηση είναι ανούσια και δεν οδηγεί πουθενά κι πως ούτε κανείς μπορεί να με βοηθήσει σε αυτό το θέμα αλλά οκ, απλά το συζητάω και το παραθέτω, τίποτα παραπάνω ..

    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και νιώθω πολύ ντροπή θέλω να σου πω που κάθεται ένα κοριτσάκι σαν εσένα και δίνει συμβουλές σε εμένα την γαϊδάρα ενώ θα έπρεπε να γίνεται το αντίθετο..
    Όσο για εσένα , απ' ότι φαίνεται είσαι πολύ συγκροτημένη κοπέλα, κάνεις σωστές σκέψεις , δεν ξέρω, μου βγάζεις κάτι το πολύ πολύ όμορφο και εύχομαι κι εσύ αποκτήσεις την αυτοπεποίθηση που σου λείπει και να πάνε όλα καλά στη ζωούλα σου

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Όλη η σκέψη σου είναι λάθος.Διέγραψε αυτό το μήνυμα όχι από δω, από τον εγκέφαλο σου.Και κάνε ανάλυση ποιο το νόημα της ζωής και τι κερδίζουν οι όμορφοι.Πάντως φοροαπαλλαγή δεν κερδίζουν.
    Άντε ντε.. Έχεις απόλυτο δίκιο, ταλαίπωρε, πως η ουσία και το νόημα της ζωής είναι αλλού και πως κάθομαι κι ασχολούμαι με ένα θέμα τραγελαφικό και είναι να βάζει τα γέλια κάποιος και ούτε καν να ασχοληθεί ,αλλά στον δικό μου κόσμο , στο δωμάτιο και στη μοναξία που ζω αυτή η βλακεία αποκτάει τεράστιες διαστάσεις στο μυαλό μου και φυσικά μόνο για εμένα ..
    Και μια απλή σκέψη πάνω σε αυτό για τους όμορφους.. ¨Ειναι πραγματικότητα το πως αυτοί που έχουν κάποιο ατού όπως ομορφιά ή λεφτά κτλ , κερδίζουν στη ζωή πολύ πιο εύκολα τα πράγματα, χωρίς αυτό βέβαια να είναι ο κάνονας, κάτι που ένας άνθρωπος σαν εμένα ας πούμε που βρίσκεται σε μειονεκτική θέση απ' όλες τις απόψεις πρέπει να φτύσει αίμα για να τα καταφέρει. Και να που το τέλος καταντάει ίσως και να αποκτήσει ψυχολογικά προβλήματα , όπως εγώ...

    Ευχαριστώ για το ταρακούνημα.

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •