Για την ασχήμια... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 193
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω δε βρισκω καπιο νοημα σε αυτο το αρχικο κειμενο λεει ειμαι ετσι γιουβετσι μου φαινονται ολα απαισια κλπκλπ αν θελετε βριστε με δε καταλαβαινω το νοημα του περιγραφει κατι το τελεσιδικο κ ειναι σα να ζητα να το επιβεβαιοσουμε
    Καλά το λες, Αλέξανδρε, πως περιγράφω κάτι το τελεσίδικο , μια κατάσταση που με έχει φέρει σε αυτό το σημείο σήμερα , την οποία δεν ξέρω πως να την αλλάξω και δεν πιστεύω ότι μπορώ να την αλλάξω κιόλας..
    Φαίνεται σαν να ζητάω να το επιβεβαιώσεις γιατί έχω φτάσει σε ένα σημείο που δεν ξέρω κι εγώ τι να μου πω.. ΣΚέφτομαι τι θα έλεγα σε κάποιον που γράφει ότι κι εγώ και δεν βρίσκω τίποτα .. Θα έλεγα.. ''ναι έτσι είναι όπως τα λες, αφού το πιστεύεις...'''
    Πιστεύω ότι αν μπορούσα να διαγράψω αυτές τις σκέψεις από το μυαλό μου , όπως είπε ο Ταλαίπωρος, όλα θα ήταν μια χαρά. Θα μπορούσα ποτέ να μην έχω σκεφτεί ότι είμαι χάλια, όπως ακριβώς και τόσες άλλες κοπέλες γύρω μας που ζουν κανονικά .. Δυστυχώς δεν έγινε αυτό.

    Τέλος πάντων. Ξέρω ότι αυτή η συζήτηση δεν μπορεί να καταλήξει κάπου. Ϊσως καλύπτω περισσότερο την ανάγκη μου για επικοινωνία και για να ξεσκάσω εγώ , παρά την ανάγκη για εύρεση λύσης απαντήσεων του προβλήματος (αφού κι εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν).

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εμ στα δεδομένα που μου δίνεις στηρίζομαι και βγάζω τα συμπεράσματά μου! Αλήθεια, πότε πρόλαβες να αντιμετωπίσεις αυτή την καχυποψία, στα 37 μηνύματα που έχεις όλα κι όλα; Ουπς! Μάλλον στα 800 τόσα του άλλου προφίλ ε;
    Εγώ να δεις πόσο γελάω! Μας ξεγέλασες βρε μπαγάσα!
    Είχα ανοίξει και πιο παλιά (περίπου πριν έξι μήνες) ένα θέμα εδώ με το ίδιο περιεχόμενο , το οποίο είχε τίτλο ''Άδεια'' . Υπάρχει. Εκεί μια γυναίκα, κάποια στιγμή μου κάνει ''ρε 'συ , μπας και μας δουλεύεις?''. ¨Οτι αυτά που γράφω δηλαδή δεν στέκουν κι ότι ίσως είναι πολύ υπερβολικά για να είναι αληθινά.

    Από εκεί και πέρα συνεχίζεις να μου απευθύνεσαι σαν να είμαι άντρας, μου λες ότι σας ξεγελάω και σου είπα ότι δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. τι να κάνω? να δώσω το προφίλ του φεισμπουκ δημόσια για να πεισθείτε?
    Εϊπα, εγώ δεν συμμετέχω παραπάνω στο φόρουμ γιατί δεν μπορώ να συμβουλέψω κανέναν, οπότε δεν με ενδιαφέρει να μπω στη διαδικασία παραπάνω να σε πείσω ότι κάνεις λάθος από εκεί και πέρα δεν ενοχλώ κανέναν νομίζω με το να παραθέσω τα θέματα μου και να συμμετέχει όποιος έχει διάθεση να ασχοληθεί.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by absolutvodka2 View Post
    Είχα ανοίξει και πιο παλιά (περίπου πριν έξι μήνες) ένα θέμα εδώ με το ίδιο περιεχόμενο , το οποίο είχε τίτλο ''Άδεια'' . Υπάρχει. Εκεί μια γυναίκα, κάποια στιγμή μου κάνει ''ρε 'συ , μπας και μας δουλεύεις?''. ¨Οτι αυτά που γράφω δηλαδή δεν στέκουν κι ότι ίσως είναι πολύ υπερβολικά για να είναι αληθινά.
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Το έχω υπόψη. Δε βγάζω βιαστικά συμπεράσματα. Ξέρω και ποιος είσαι ακριβώς.
    Ποιος είμαι?

    χαχαχαχα
    ρε αλήθεια στο ορκίζομαι , μαύρα Χριστούγεννα να περάσω (που θα περάσω μαύρα και απαίσια έτσι κι αλλιώς :P , αλλά σου λέω κάν'τα όσο πιο ακόμη χειρότερα θες!) ότι 1ον δεν είμαι άντρας, 2ον δεν συμμετέχω με άλλη περσόνα στο φόρουμ. Δεν ξέρω πες τι να κάνω για να με εμπιστευτείς!

    Κατά τα άλλα κοίτα... Έχει την πλάκα του αυτό που μου κάνεις τώρα γιατί έχω κάτι να ασχοληθώ , έστω κι αυτό το πράγμα εξευτελιστικής σημασίας δηλαδή του να κάθομαι τώρα να προσπαθώ να σε πείσω να με εμπιστευθείς .. Καταλαβαίνω ότι είσαι παλιό μέλος του φόρουμ και συμμετέχεις εδώ , εγώ δεν είμαι - σου είπα το μόνο που είχα κάνει ήταν να ανοίξω ένα θέμα παλιότερα .
    Από εκεί και πέρα μου έκοψες το δρόμο να έχω αυτή τη μικρή συμμετοχή που είχα καθώς ό,τι και να γράψω τώρα , πάει στον βρόντο αφού κανείς δεν θα πιστεύει εμένα κι όποιος μπει σε αυτό το θέμα και τα διαβάσει, δεν θα ασχοληθεί γιατί θα λέει ότι είμαι τρολ. Ακόμη μέλη καινούρια σαν εμένα.

    Το λοιπόν, άσε με τώρα γιατί από την μία γελάω που τα έκανες χαμός, κι από την άλλη στεναχωριέμαι που ακόμη και στο μέλλον αν το θελήσω δεν θα μπορώ να έχω την δυνατότητα επικοινωνίας , αφού κανείς δεν θα μου απαντάει πια εδώ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    αγαπητό unlucky ώρες ώρες με φωνάζουν ναρκησσία και το απολαμβάνω
    Θα παρω το μερος της Δεσποινας , με το σκεπτικο , αν δεν γουσταρετε ενα μελος , μην συνδιαλεγεστε μαζι του . Και οι μπουρδες που εχουν γραφτει κ γραφονται στο ' σοβαρο ' αυτο φορουμ , ειναι τεραστιου βεληνεκους . Ο καθενας εχει δικαιωμα να γραψει οτι θελει , αρκει να μην προσβαλλει καποιο αλλο μελος .



    Και οσον αφορα τα πολλαπλα προφιλ , πραγματικα δεν μπορω να φανταστω εναν λογικο λογο , να διατηρει καποις δευτερο προφιλ , βεβαια ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ , αλλα κ παλι.........

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Θα παρω το μερος της Δεσποινας , με το σκεπτικο , αν δεν γουσταρετε ενα μελος , μην συνδιαλεγεστε μαζι του . Και οι μπουρδες που εχουν γραφτει κ γραφονται στο ' σοβαρο ' αυτο φορουμ , ειναι τεραστιου βεληνεκους . Ο καθενας εχει δικαιωμα να γραψει οτι θελει , αρκει να μην προσβαλλει καποιο αλλο μελος .



    Και οσον αφορα τα πολλαπλα προφιλ , πραγματικα δεν μπορω να φανταστω εναν λογικο λογο , να διατηρει καποις δευτερο προφιλ , βεβαια ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ , αλλα κ παλι.........
    Έλεος πια ρε παιδiα Έλεος ζητάω δηλαδή αμάν πια. Κάνεις μια προσπάθεια να συμμετέχεις κάπου και γίνεται ολόκληρος χαμός. Για να στο πω ξεκάθαρα κι ας φάω και δεύτερο μπαν, δεν κωλώνω να σου πω τι έγινε ακριβώς.
    Εκείνη την ημέρα που αποφάσισα να γράψω στο φόρουμ (προχθές , πότε ήταν ..) φυσικά δεν θυμόμουν τον κωδικό του παλιού μου λογαριασμού καθώς έχουν περάσει 6 μήνες από τότε που το είχα φτιάξει. Πάω και φτιάχνω καινούριο λογαριασμό και τον ενεργοποίησα. Δεν έγραψα τίποτα από αυτόν.
    Μετά βρίσκω τον τρόπο να μου ανακτηθεί ο κωδικός του παλιού , του absolutvodka και μπαίνω και γράφω τα θέματα '' Άλλη μια κατάθλιψη'' και ''Για την ασχήμια'' και τρώω μπαν γιατί τον αναγνωρίζει ως διπλότυπο.
    ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?
    Αυτό όμως από το διπλότυπο προφίλ, μέχρι του να φτάσουν τα μέλη να μου επιτήθονται λέγοντας μου ότι είμαι άντρας -άκου εκεί- μισογύνης και ότι σας κοροϊδεύω όλους, κι ότι έχω άλλο προφίλ με 800 μηνύματα δεν έχει καμία υπόσταση κι απόρω από που κι ως που προέκειψε!! Έλεος!! Έλεος δηλαδή!

    Και πάει η άλλη και το γράφει μέσα στα θέματα μου δημόσια , αντί ξέρω 'γω να μου μιλήσει προσωπικά για να το διαπιστώσει , τρώω και μπαν! και μετά ψάχνω να βρω τρόπο μιλώντας με τον διαχειριστή να το διορθώσω και να συνεχίσω την συμμετοχή μου με αυτό το προφίλ.
    Εν τω μεταξύ μου ακυρώνουν όλα τα μέλη τώρα όλα αυτά που έχω γράψει αφού ναι βέβαια, είμαι κάτι άλλο - κάθομαι εγώ και προσπαθώ να το ρίξω λίγο στην πλάκα για να ελαφρύνω το κλίμα και να συνεχίσω την συζήτηση , παρ' όλα αυτά πάνε όλα τώρα.

    Όποιος μπει σε αυτά τα θέματα και διαβάσει τα όσα γράφτηκαν , δεν θα συμμετέχει . Και πάνε στον βρόντο αυτά τα θέματα μου αφού μου τα $^%$^&.
    Κατά τα άλλα,για τις μπούρδες τεράστιου βεληνεκούς που μου προσάπτεις ότι έγραψα - δέχομαι την άποψη σου - αν και αυτόματα μέσα μου μου έρχεται να σε βρίσω πολύ - ένας ψυχολόγος αν μου το έλεγε αυτό ενώ του λέω τα δικά μου , θα με έστελνε κατευθείαν στην απελπισία - παρ' όλα αυτά εσύ είσαι ένας απλός άνθρωπος οπότε καταλαβαίνω απόλυτα την αδιαφορία σου και το δικαιώμα σου σε αυτή την άποψη.

    Μια παράκληση μόνο σε εσάς που δημιουργήσατε αυτό το σκηνικό.. Αν κάποτε ανοίξω κάποιο άλλο θέμα, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αδιαφορήσετε, όπως είπε κι ο Μαγκάιβερ, και να κρατήσετε τις μα&^(*κιες για τον εαυτό σας .
    Εγώ έχω πρόβλημα και προσπαθώ να επικοινωνίσω και να βοηθηθώ. Γνωρίζω ότι μπήκα σε φόρουμ υποστήριξης - όσο οργανωμένο κι αν δεν είναι- ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον εμείς οι ίδιοι να το κρατάμε οργανωμένο.

    Κατά τα άλλα με αυτό που μου κάνατε , όσο και να το ήθελα, δεν μπορώ να ξανασυμμέτεχω με την ίδια ανεμελειά όπως και πριν .. Τι να πω..

    Καλή συνέχεια.
    Last edited by absolutvodka2; 18-12-2013 at 18:15.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Γεια σου. Εγω θα διαφωνήσω με τους παραπάνω. Πραγματικά υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι είναι ασχημοι. Τι να κάνουμε . Το μόνο που μπορείς να κάνεις εκτός απο πλαστικές είναι να συμβιβαστείς με την ασχήμια σου . Οποιος δε σε θέλει προβλημα του. Φροντισε τουλάχιστον να είσαι όμορφη οσον αφορα τα εσωτερικά χαρίσματα. Και αφού το ρίχνεις και εσυ στο αστείο...τυφλοί υπάρχουν ακόμα!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by absolutvodka2 View Post
    Έλεος πια ρε παιδiα Έλεος ζητάω δηλαδή αμάν πια. Κάνεις μια προσπάθεια να συμμετέχεις κάπου και γίνεται ολόκληρος χαμός...
    ...Μια παράκληση μόνο σε εσάς που δημιουργήσατε αυτό το σκηνικό.. Αν κάποτε ανοίξω κάποιο άλλο θέμα, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αδιαφορήσετε, όπως είπε κι ο Μαγκάιβερ, και να κρατήσετε τις μα&^(*κιες για τον εαυτό σας .
    Εγώ έχω πρόβλημα και προσπαθώ να επικοινωνίσω και να βοηθηθώ. Γνωρίζω ότι μπήκα σε φόρουμ υποστήριξης - όσο οργανωμένο κι αν δεν είναι- ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον εμείς οι ίδιοι να το κρατάμε οργανωμένο.

    Κατά τα άλλα με αυτό που μου κάνατε , όσο και να το ήθελα, δεν μπορώ να ξανασυμμέτεχω με την ίδια ανεμελειά όπως και πριν .. Τι να πω..

    Καλή συνέχεια.
    Α μην χαμπαριάζεις ρε συ! Το φαινόμενο είναι συνηθισμένο εδώ!... Για γέλια η κατάσταση, οπότε δες την χαλαρά... κι όπως λες ανέμελα. :-)
    Μπα, τελικά τα πολλαπλά προφίλ δεν είναι το πρόβλημα!... Το πρόβλημα είναι πως όταν μπει κάποιο νέο μέλος κυρίως που έχει άποψη,
    υφίσταται ύστερα από λίγο συλλήβδην... και ξαφνικά όλως "τυχαία" κι από μέλη που είχαν να ποστάρουν στο φόρουμ ακόμα και κάτι χρόνια...
    χτυπήματα κάτω απ' τη μέση, ειρωνείες, προσβολές, βρισιές... μέχρι που στο τέλος αποχωρεί μάλλον χειρότερα ψυχολογικά απ' ότι μπήκε κι
    αφού εκτός των άλλων του κολλάνε και στη μούρη και την ταμπέλα του πολυπρόφιλου. Τώρα, πώς ερμηνεύεται όλ' αυτό;... Ο νοών νοείτο.


    Υ.Γ.: Να θυμάσαι πάντα ότι ειδικά με επιθετικό και στομφώδες ύφος αρχίζουμε να κατηγοράμε -και χωρίς πολλές φορές σημαντική αφορμή- εύκολα
    τους άλλους για όλα όσα συνήθως κάνουμε ΠΡΩΤΑ εμείς οι ίδιοι!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Δε νομίζω ότι το θέμα έχει πάει στο βρόντο, καθώς πάντα υπάρχουν απαντήσεις που σου δόθηκαν πάνω στο ζήτημα που σε απασχολεί και μπορείς να τις αξιολογήσεις.
    Τα ενδιάμεσα παραγκώνισέ τα και διάβαζε ό,τι σε απασχολεί. Η αντίληψη της ομορφιάς έχει και προσωπικούς παράγοντες και συνισταμένες, δεν είναι υποχρεωτικό να είναι
    καθολικοί και παγκόσμιοι. Το καθολικά και ο μέσος όρος είναι η νόρμα για την αντίληψη της ομορφιάς. Η νόρμα εκτός από το ότι δημιουργεί καταπίεση σε αυτόν
    που δεν ανήκει μέσα της, έχει το ελάττωμα να είναι άκαμπτη. Αν λοιπόν δε χωράς στην άποψη των πολλών για την ομορφιά, μπορείς να εκμεταλλευτείς τα πιο ιδιαίτερα
    χαρακτηριστικά σου, τονίζοντάς τα ακόμη με τρόπο που εσύ η ίδια να πάψεις να τα φοβάσαι και μισείς. Πάρε μία ταινία, ένα έργο τέχνης, ένα αρχιτεκτονικό δημιούργημα, ένα βιβλίο.
    Και διάβασε κριτικές. Θα παρατηρήσεις πως αρκετές φορές οι κριτικές μεταξύ τους βρίσκονται σε εντελώς διαφορετικό μήκος κύματος. Αυτό το μήκος κύματος εκφράζει
    το προσωπικό γούστο, την αντίληψη για το τι είναι θελκτικό ή όχι, τι είναι όμορφο ή άσχημο. Αυτά σε βοηθάνε καθόλου αν τα σκεφτείς?
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  10. #40
    Αμα εχουμε ενα χαρακτηριστικό που μας κανει δυστυχισμενους το παλευουμε, ειτε για το διορθώσουμε και να το κανουμε όπως θα θελαμε να ήταν, ειτε (αν το πρωτο δεν ειναι τελικα εφικτό) για να το κανουμε όσο λιγοτερο υποφερτο γινεται (να το αλλάξουμε οσο μπορει να αλλάξει) κι αν ουτε αυτο το τελευατιο μπορει να γινει τα βρίσκουμε με τον εαυτο μας για να βρουμε τη γαληνη μ αυτο που ειμαστε. Για ν ανοιγει κανεις ομως θεμα πχ για την εμφανιση του, παει να πει πως ειναι δυστυχισμενος γι αυτο που εχει, κι αυτο ειναι βεβαιο. Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια κι οσο περναει ο καιρος ολο και πιο δυσκολα αλλάζει κατι, ας ακολουθησει αυτα που προτεινα.
    ...
    Last edited by ioannis2; 20-12-2013 at 14:10.
    γιάννης

  11. #41
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Θερμή παράκληση, ας είμαστε πιο προσεκτικοί στις ερμηνείες μας περί πολλαπλών προφίλ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    3. Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.


    Αυτό θα κάνω..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Προσωπικά μένω ανεπηρέαστος από της κατηγορίες προς το πρόσωπο σου , ότι δηλαδή είσαι άντρας και μας δουλεύεις γιατί δεν τεκμιριώνεται από πουθενά , και έτσι θα προσπαθήσω και εγώ να βοηθήσω όπως κάποιοι με πολλή καλές απόψεις που προηγήθηκαν.
    Είναι ξεκάθαρο ότι διακατέχεσαι από μια έντονη μειονεξία και αυτοαπόρριψη , ας τα πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή , από την ρίζα του κακού ( κατά την γνώμη μου. )
    Ο κάθε άνθρωπος στην παιδική ηλικία η εικόνα που αρχίζει να σχηματίζει για τον εαυτό του " περνά " μέσα από τα μάτια τον γονέων του , δεν έχει από μόνος του την ικανότητα να αντιληφθεί αν και που αξίζει , είναι ετερόφωτος. θυμάσαι κάτι από την πολλή μικρή ηλικία το οποίο σχετίζεται με επαναλαμβανόμενη απαξίωση η απόρριψη από τους γονείς σου ;
    Το ρωτάω αυτό γιατί έχω γνωρίσει ανθρώπους οι οποίοι απέχουν αρκετά από το κοινώς αποδεκτό όμορφο , αλλά έχουν μια αύρα γεμάτη αυτοπεποίθηση.
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Absolutvodka...

    Ενα θα σου πω...

    Χωρις να ξερω αν τα φουσκωνεις στο πρωτο ποστ η αν τρολλαρεις ή ή ή
    Απλα περιεγραψες τον τροπο ακριβως που αισθανομαι :-)

    Θα σου πω μονο κουραγιο γιατι εμενα με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν μπορω να σου δωσω καποια συμβουλη....
    Πηγα και σε ψυχοντοκ πηρα και φαρμακα εκοψα φαρμακα τιποτα η ιδεα αυτη για τον εαυτο μου παραμενει...
    Ειναι αληθεια και το πιστευω αλλα πρεπει να το αποδεχτω γιατι ειναι κι αλλοι σαν κι εμας και ειναι ευτυχισμενοι με οικογενεια και παιδια...
    Οποτε κουραγιο... :-)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    K εγω ειχα ( κ εχω ) κατηγορηθει απο θηλυκο μελλος οτι διατηρω διπλο προφιλ ( vagpap-macgyver ) , βεβαια για 15-20 μερες εβγαινε μια το ενα username μια to αλλο ( μπορει νακανα καποιο λαθος χειρισμο , διοτι δεν τα παω καλα με τους υπολογιστες ) αλλα δυο μελη πεσαν πανω μου να με φανε , κ να τους εξηγω ( με πμ ) οτι δεν ειναι αυτη η περιπτωση , αλλα δεν ξερω τι να κανω ,να μου λενε γιατι δεν επικοινωνεις με τον Νικ ( που να ξερω γω ποιος ειναι ο Νικ ) , αργοτερα καταλαβα ποιος ειναι ο Νικ , τι θρασυ με αποκαλεσαν κτλ κτλ

    Και ο λογος που αλλαξα username ητο οτι δεν μου αρεσε το παλιο . Ουτε δολοπλοκιες , ιντριγκες κ ολες αυτες οι σαχλαμαρες .

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •