Πως γίνεται αυτό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    9

    Πως γίνεται αυτό;

    Παιδια καλησπέρα, εχω μια ερωτηση για σας. Για να μην πω παρα πολλα θα μπω απευθειας στο θεμα. Ειχα μια σχεση 5 χρονια και εχουμε χωρισει εδω και 3 μηνες, μεσα σε αυτο το διαστημα ειχαμε μιλησει αρκετες φορες στο τηλ. Την τελευταια φορα της ειπα πως την αγαπαω πολυ και μου ειπε οτι και αυτη το ιδιο. Μετα απο μια εβδομαδα προχωρησε παρακατω με αλλο και απο τη γνωριζω είναι παρα πολυ καλα.. Πως γινεται να μου λεει πως με αγαπαει και μετα απο μια εβδομαδα να ειναι με αλλo;;; δεν μπορω να το καταλαβω αυτο!

  2. #2
    Εγω πιστευω οτι δε το εννοουσε .
    Το ειπε ισως γιατι νομιζε οτι θα θυμωνες η θα στεναχωριοσουνα .
    Αν σαγαπουσε πραγματικα δε θα εκανε κατι με αλλον ειδικα μια εβδομαδα μετα .
    Χαθηκαν ξαφνικα τα συναισθηματα της τοσο γρηγορα ?
    Αυτη ''αγαπαει'' μονο οσους της φερονται πολυ καλα πιστευω .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Ίσως η αγάπη της να περιορίζεται περισσότερο στο κομμάτι της οικειότητας και όχι του πάθους. Το "σε αγαπώ" στην περίπτωση αυτή παίρνει την έννοια του "Νοίάζομαι" και αυτό είναι κάπως λογικό μετά από 5 χρόνια σχέσης. Όμως μόνο το νοιάζομαι δεν φτάνει για να διατηρηθεί μία ερωτική σχέση, χρειάζεται και το "ποθώ".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    φίλε giorgo αν μάθεις τι συμβαίνει πες μου και μένα γιατι είχα το ίδιο θέμα και γενικά με βασάνιζε για καιρό αλλά τώρα επιτέλους είμαι καλα.
    Πάνω απο όλα ξεπέρασε το βρίσκοντας κ εσυ κάτι άλλο.Γιατι ότι και να δοκίμασα η μόνη λύση είναι να βρεις κάποια η οποία θα σε κάνεις να νιώθεις όμορφα και να μην
    σε απασχολεί η συμπεριφορά της άλλης.

  5. #5
    Η λυση δεν ειναι να βρει αλλη καταληγει πολυ εγωιστικο αυτο , αν την αγαπαει με αλλη θα παει ? τι ειδους ''αγαπη'' ειναι αυτη ?
    Καλυτερα να προσπαθησει μονος του να το ξεπερασει και οχι να βρει αλλη .

  6. #6
    ατιμες γυναικες..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Γινεται φιλε.. Πολυ ευκολα.. Εισαι για παραδειγμα 5 χρονια σε μια σχεση, η ξενερα εχει αρχισει απο τον 3ο χρονο, μετα εισαι με τον αλλον μαζι απο συνηθεια, περνανε τα χρονια.. ε καπου βλεπεις οτι δεν παει αλλο και χωριζεις.. και μετα γνωριζεις καποιον η καποια και σε βαραει ο ερωτας κατακουτελα γιατι ζεις κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο το χλιαρο που ζουσες τοσα χρονια. Και μην ξεχνας αλλο η αγαπη κι αλλο ο ερωτας. Νταξ μην αγχωνεσαι. Αμα την αγαπας θα πρεπει να χαιρεσαι που περναει καλα.. Αν τσαντιζεσαι και κοπανιεσαι που ειναι με αλλον, μαλλον ειναι θεμα εγωισμου.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 21:07
  2. δεν γινεται αυτο!!!!!!!!!!
    By siaker in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 07-07-2012, 04:14
  3. Πώς γίνεται αυτό το βίντεο να μήν έχει καταργήθει???
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-2012, 14:39
  4. Replies: 26
    Last Post: 27-08-2011, 00:41
  5. δεν το ΠΙΣΤΕΥΩ αυτο που ΓΙΝΕΤΑΙ!¨)
    By larry28 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 22
    Last Post: 29-11-2010, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •