Τι πρέπει να κάνω στη σχέση μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5

    Τι πρέπει να κάνω στη σχέση μου

    Γεια σας είμαι καινούριος στο φόρουμ, έχω σχέση 6 μήνες και κάτι με μια κοπέλα σχδόν της ηλικίας μου (20).
    Πρόσφατα οταν ήμασταν μια μέρα σε υπολογιστή μαζί και ήταν στο fb μπήκα στα μηνύματά της και είδα να τις στέλνουν αρκετοί. Για κάποιους μου έλεγε για άλλους όχι. Το καλοκαίρι την ενοχλούσε ένας στα γενέθλιά της απο το κιν που ηταν στο ίδιο μαγαζί με εμάς και εγώ δεν κατάλαβα τίποτα πράγμα που επέμεινε για καιρό και δεν μ είπε τπτ. Στη συνέχεια βγαίνει τετατετ με έναν φιλο της παρέας απο αγγλία πράγμα το οποίο μου είπε αλλα με πείραξε. Ακόμη ένας άλλος της στέλνει στο φβ μήνυμα και αυτή του δίνει τον αριθμό της και την είχε παρει τηλ μια μέρα μπροστά μου αλλα εκείνη τ είπε οτι είμαι με το αγόρι μου τώρα ( ίσως επειδή ήμουν εγώ μπροστά για να με χαλαρώσει ). Τέλος αυτό που με πείραξε πιο πολύ απο όλα ήταν το πιο πρόσφατο αντρικο μήνυμα στο οποίο της έλεγε ένας μολις επιστρέψει στην πολη της να βγούνε. και η απάντησή της ηταν οτι κάπου θα τον πετύχει. αυτος επιμένει και εκείνη τ λέει κάτσε να έρθω και όλα θα γινουν. Μου το είχε πει αυτό αλλά είπε οτι ήταν ένας άκυρος... τελικά μέσω κουβέντας μαθαίνω οτι είχαν δώσει φιλάκια στο παρελθόν πριν απο εμένα.. επιβεβαιωμένο.Εγω το ξέρει οτι είμαι οξύθυμος και ζηλεύω ως ένα βαθμό και γι αυτό δεν μ το έλεγε στην αρχή γτ φοβόταν την αντίδρασή μου. Το αποτέλεσμα ήταν να τσακωθούμε σε πολύ μεγάλο βαθμο.. της είπα οτι με κορόιδεψε και οτι πρέπει αφου έλεγε οτι μ αγαπάει να θέλει να με βλέπει χαρούμενο και αυτό θα γινοταν αν έφευγε απο τη ζωή μου όπως της είπα. Αυτο κράτισε για 2 μέρες.. εκλαιγε συνέχεια όπως μ είπαν φίλοι μου που την βλέπανε.. ήταν πολυ στενοχωρημένη και μ είπε ότι δεν θα έκανε κατι με κανέναν άλλον απλά της άρεσε να αρέσει. Τεσπα την είδα πάρα πολυ μετανιωμένη και μ είπε ότι δεν θα αντέξει να με χάσει.. θα περιμένει όσο χρειαστεί να ηρεμήσω και με παρακαλούσε για μια ακόμη ευκαιρία λέγοντας ότι κατάλαβε το λάθος της και οτι δεν θα αφήσει κανέναν να μπεί ανάμεσά μας. Αποφάσισα να της δώσω μια ευκαιρία να είναι μαζί μου και να προσπαθήσει με ενέργειες και όχι με λόγια να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Έκανα καλά, λέτε να ξαναγίνει και να πληγωθώ χειρότερα? Τώρα τι κάνω απο εδώ και πέρα? Τί στάση κρατάω? Το ξέρω οτι με αγαπάει πολυ όπως και εγώ γι αυτό πήρα την απόφαση της 2ης ευκαιρίας.
    Υ.Γ. Διέγραψε το φβ της και θα αλλάξει αριθμό όπως μ είπε απο μόνη της.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απλά τώρα θα ναι πιο προσεκτική να μην καταλάβεις τίποτα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι υποψιαζεσε οτι σε απατα χωρις να εχεις αποδιξεις για αυτο ενω πισω απο τη πλατη σου μπορει να συμβαινουν χιλια δυο πραγματα απο το να μη σε απατα καθολου εως το να σε απατα με καπιον που ουτε καν εχει παει το μυαλο σου. :p επισης η απαντηση που σου εδωσε ηταν αρκετα πιστικη για μενα κ δικαιολογουσε το τι εκανε. επισης εχω την εντυπωση οτι ειναι αρκετα κοινωνικη κ εχει συνηθισει να κυκλοφορει αναμεσα σε πολλους γνωστους αρα οσο κ εσυ να ζηλευεις δε αυτο δε θα την αλλαξεις αφου στο χοριο μου λεγανε (:D) πρωτα παιθενει ο ανθρωπος κ μετα οι συνηθειες του... επισης το οτι εισαι οξυθιμος αυτο θα πρεπει να το βελτιωσεις επισης σχετικα με αυτο..
    Υ.Γ. Διέγραψε το φβ της και θα αλλάξει αριθμό όπως μ είπε απο μόνη της.
    μπορει να το εκανε απο μονη της οπως λες αλλα ετσι μπορει να αισθανετε οτι αυτο τη καταπιεζει εστω κ αν το διαλεξε εκινη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα φιλε μου νιωθεις ανασφαλης δεν εμπιστευεσαι ουτε σενα ουτε εκεινη,Ετσι κ θελει να εχει καποιες παρεες δεν μπορεις να την καταπιεσεις απλα προσπαθησε να συμμετεχεις σε αυτες που ειναι διπλο το οφελος κ θα επιβλεπεις τι γινεται διακριτικα παντα κ δεν θα νιωθει καταπιεσμενη,Μην ψαχνεις τα παντα γιατι μαλλον ετσι βγαζεις λαθος συμπερασμα κ πανικοβαλεσαι αδικα,Ηρεμησε κ μεινε κοντα της

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Παιδιά με την κοπέλα τα βρήκαμε νιώθω οτι είναι πιο αφοσιωμένη σε εμένα και μου το έδειξε σε ταξιδάκι που πήγαμε με τη συμπεριφορά της. Μου είπε ολη την αλήθεια για το παρελθόν της και αφήσαμε στην άκρη οσα ψέματα είχε πει σχετικά με αυτο μετά απο πολή συζητηση και χρόνο. Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι δεν μπορώ να την εμπιστευτώ γιατί πληγώθηκα απο όλα αυτά. Νομίζω πως μέσα απο τις πράξεις της στο μέλλον θα την κερδίσω την εμπιστοσύνη της. Ζηλεύω τα πάντα πλέον σε αυτή. Δεν ήμουν ποτέ έτσι. Έχω ανασφάλειες για το τι γίνεται εκει που είναι τώρα. Είναι κακό αυτό γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω. Πείτε μου την γνώμη σας γι αυτές τις ανασφάλειες..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Είσαι ανώριμος,όπως και εκείνη.
    Αν ήθελε να κάνει κάτι θα το έκανε και δεν θα έπαιρνες πρέφα τίποτα...
    Το ποιος την φλερτάρει και ποίους φλερτάρει,δεν σε αφορά...
    Όσο και αν νομίζεις πως σε αφορά...
    Coolare και απλά περνα καλά χωρίς ανάλυση σε βάθος.

Similar Threads

  1. Τι πρεπει να κανω?
    By Fatpig in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 04-06-2013, 21:52
  2. Τι πρεπει να κανω?
    By Atyxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2013, 13:27
  3. Τι πρεπει να κανω??
    By prince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2009, 22:21
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By ΜΑΡΚΕΛΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 22-11-2006, 23:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •