Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25

    Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.

    Καλησπερα και καλη χρονια! Ημουν με μια κοπελα πριν 3 μηνες και η σχεση μας κρατησε 1 μηνα. Εκεινη, 2 βδομαδες πριν γνωριστουμε, τελειωσε με μια σχεση που κρατησε 1μιση χρονο (και οπως μου ειπε δεν υπηρχε περιπτωση επανασυνδεσης διοτι ενιωθε οτι την επνιγε η ολη κατασταση χωρις να φταιει το παιδι) και πριν απο αυτην, ειχε μια σχεση των 2μιση χρονων. Ετσι, οταν ηταν να γινει κατι μεταξυ μας, μου ξεκαθαρισε απ' την αρχη οτι δεν ξερει αν θα κρατησει πολυ καιρο γιατι δεν θελει δεσμευσεις. Εγω της ειπα οτι δεν ξερει πώς θα εξελιχθει οποτε ας προχωρησουμε και βλεπουμε. Τελικα στον 1 μηνα, μου ειπε πως θελει να σταματησουμε επειδη δεν ταιριαζαμε. Το θεμα ειναι ομως, οτι εγω περασα τον καλυτερο μηνα της ζωης μου με κοπελα μιας και δεν εχω κανει ποτε σοβαρη σχεση, ολες ηταν του ενος, αντε 1μιση μηνα. Το πιο περιεργο ειναι οτι μου μιλαγε τοσο ωραια, με πολλα κοπλιμεντα. Δεν μου εχει μιλησει ποτε τοσο ωραια καποια κοπελα και περναγαμε τελεια παρολο που ηταν πολυ αρχη. Εκει που εφταιξα εγω, ηταν οτι δεν ημουν ο εαυτος μου μαζι της. Εννοω, πως δεν εβγαζα αυτην την ζωντανια που βγαζω συχνα με τον κοσμο ενω ταυτοχρονα περναγα απιστευτα μαζι της και μου το ελεγε κι εκεινη οτι περναγαμε παρα πολυ ωραια. Την ημερα που σταματησαμε, ειχαμε μια κουβεντα και μου ειπε οτι δεν ταιριαζουμε και οτι δεν μιλαγαμε πολυ και πως εκεινη ηταν πιο ανοιχτη. Και ειχε δικιο, συμφωνω με αυτα που ειπε εκτος απ το σημειο οτι δεν ταιριαζαμε. Δεν ταιριαζαμε επειδη εγω με την συμπεριφορα μου (ημουν κλειστος) της δημιουργησα την εντυπωση οτι δεν ταιριαζουμε. Τωρα λοιπον, νιωθω απιστευτες τυψεις διοτι δεν ειμαι ετσι, μου αρεσει να μιλαω με τους ανθρωπους αλλα δεν ξερω πώς μου βγηκε και ημουν ετσι απεναντι της ενω περναγαμε απιστευτα, βολτες σε μουσεια, ρομαντικα ραντεβου κτλ. Αυτο που σκεφτομαι να κανω λοιπον, ειναι να την παρω τηλεφωνο και να της πω να μου δωσει αλλη μια ευκαιρια για να της δειξω ποιος πραγματικα ειμαι...εχουν περασει 3 μηνες, το ξερω αλλα λενε οτι οι τυψεις ειναι χειροτερες απ' τον θανατο. Η κοπελα αυτη ηταν ο,τι καλυτερο μου ειχε συμβει και μιλαω ειλικρινα τωρα διοτι οπως ειπα, δεν εχω κανει ποτε σοβαρη σχεση και αυτη ηταν η καταλληλη και γι' αυτο ασχολουμαι μεχρι τωρα. Να μην σας κρυψω οτι εκανα κατι με μια κοπελα σε αυτους τους 3 μηνες που εχουν περασει αλλα δεν με ενθουσιασε ενω η Ζωη (γι' αυτην που μιλαω τοση ωρα) με ενθουσιασε απ την πρωτη στιγμη. Τελειωνω ρωτωντας σας αν πρεπει να της τηλεφωνησω. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by MikeColeWorld View Post
    Ετσι, οταν ηταν να γινει κατι μεταξυ μας, μου ξεκαθαρισε απ' την αρχη οτι δεν ξερει αν θα κρατησει πολυ καιρο γιατι δεν θελει δεσμευσεις. Τελικα στον 1 μηνα, μου ειπε πως θελει να σταματησουμε επειδη δεν ταιριαζαμε. Την ημερα που σταματησαμε, ειχαμε μια κουβεντα και μου ειπε οτι δεν ταιριαζουμε και οτι δεν μιλαγαμε πολυ και πως εκεινη ηταν πιο ανοιχτη. Τελειωνω ρωτωντας σας αν πρεπει να της τηλεφωνησω. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!
    Η κοπελα απλα δεν θελει . . .
    Ξεχνα το

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Μα πώς ειναι δυνατον να λες εκ τον προτερων οτι δεν ξερεις αν θα κρατησει? Ειναι αναλογα στο τι θα σου βγαλει ο αλλος, κι εγω αυτο που λεω ειναι οτι εβγαλα κατι που δεν ειμαι για καποιον λογο ενω ειμαι γενικα ανοιχτος με τους ανθρωπους. Ισως με φοβισε το γεγονος οτι μου φεροταν τοσο ωραια με τοσο θερμα λογια γιατι δεν ειχα ποτε τετοια αντιμετωπιση και γι αυτο πιστευω πως πρεπει να ξαναπροσπαθησω.
    Νομιζω πως κρατησες μονο τα αρνητικα σημεια του κειμενου μου, σε ευχαριστω για την απαντηση σου παντως!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γιατι αυτο που θα σου βγαλει ο αλλος φαινεται απο την αρχη.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Συμφωνω! Αλλα μου εδειξε το ακριβως αντιθετο καθως οπως ειπα μου ελεγε τοσο ωραια λογια οπως ποσο ομορφος και γλυκος ειμαι κτλ παρολο που δεν ημουν τοσο ανοιχτος μαζι της και στο τελος αυτο ακριβως μου κοστισε και γι' αυτο επιμενω τοσο πολυ στο να κανω μια προσπαθεια να τα ξαναβρουμε μετα απο 3 μηνες διοτι οι τυψεις δεν με αφηνουν να ξεχασω το ολο θεμα. Θεωρω δηλαδη οτι δεν εχω κανει ο,τι μπορω για να την κρατησω και πως εγω φταιω που σταματησαμε με αποτελεσμα να μην εχω καθαρη τη συνειδηση μου. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι σου λεω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω καταλαβαινω τι θες να πεις , εσυ δεν καταλαβαινεις τι θελω να σου πω . . .

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου ευχομαι ο νεος χρονος να σου είναι οσο πιο κοντα σε αυτά που θες,
    η γνωμη μου είναι πως αν σου αρεσει ,εάν νιώθεις κατι ομορφο για μια κοπελα όπως κι σε ότι φαση να είναι το ολο θεμα νομιζω ότι πρεπει να τα μαθει κι αυτή όχι μονο εμεις, αρα παρτην τηλεφωνακι κι πες της να πατε για καφε!! εκει ,στον καφε μην της την πεσεις, να εισαι οσο πιο απλος, να εισαι ο εαυτος σου!!!!! κι να της πεις με χαλαρα κι ομορφα λογια το τι νιώθεις για αυτην!!
    από το "βιογραφηκο"της την κοβω να είναι με κανα αγορι τωρα, αλλα μην αγχονεσαι , οσο ευκολα τον βρηκε ακομα πιο ευκολα τον στελνει αμα της "κατσουν ομορφα" αυτά που θα της πεις!! απλα μια ταπινη συμβουλη μην της την πεσεις κατευθιαν,

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Γιωργο, σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Ωραια τα ειπες και συμφωνω. Θα κανω μια προσπαθεια και ο,τι γινει γιατι δεν θα ειμαι καλα με τον εαυτο μου αν δεν το κανω και την αξιζει την προσπαθεια η συγκεκριμενη, με εκανε να σκεφτομαι πιο ουσιαστικα πραγματα και δεν εχω νιωσει ποτε ετσι με αλλη κοπελα παρολο τη συντομια της σχεσης μας και ειναι ενας λογος που πιστευω πως μπορει να γινει κατι σοβαρο για πρωτη φορα. Καλη χρονια να εχεις!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ λες οτι δεν εισουν ο εαυτος σου απεναντι της εγω γιατι πιστευω οτι ουτε κ αυτη ηταν ο εαυτος της κ ολο αυτο εγινε για να κανετε σεξ?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Ευχαριστω για την απαντηση σου και καλη χρονια! Δεν νομιζω γιατι εγω πηγα να κανω καποια κινηση μια φορα που ηρθε σπιτι μου (τα ειχαμε 20 μερες νομιζω) και δεν με αφησε, επισης το ειχαμε συζητησει και μου ειπε οτι εχουμε δρομο ακομα μπροστα μας. Δεν ειναι αυτου του στυλ (του σου καθομαι στον μηνα), ειναι απ' τις πιο σοβαρες και συνειδητοποιημενες κοπελες που εχω γνωρισει, πιστεψε με.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by MikeColeWorld View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση σου και καλη χρονια! Δεν νομιζω γιατι εγω πηγα να κανω καποια κινηση μια φορα που ηρθε σπιτι μου (τα ειχαμε 20 μερες νομιζω) και δεν με αφησε, επισης το ειχαμε συζητησει και μου ειπε οτι εχουμε δρομο ακομα μπροστα μας. Δεν ειναι αυτου του στυλ (του σου καθομαι στον μηνα), ειναι απ' τις πιο σοβαρες και συνειδητοποιημενες κοπελες που εχω γνωρισει, πιστεψε με.
    αρα πρεπει να βλελτιωσετε την επικοινωνια σας κ οι δυο σε ολα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Ναι ισχυει, διοτι εγω ειμαι αυτος που δεν ελεγα πολλα ενω αυτη εκφραζοταν πολυ και με ωραιο τροπο, ηξερε να μιλαει δηλαδη και ειναι αλλο ενα πραγμα που με εχει κανει κι εχω κολλησει. Δεν θα μου το συγχωρησω ποτε αν δεν κανω μια προσπαθεια, ειναι η καταλληλη για την πρωτη μου σοβαρη σχεση.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Συμφωνώαπόλυτα με τον giorgo. Όλοι αξίζουμε μια δεύτερη ευκαιρία. Αν όμως δεν δείς κάποιο αποτέλεσμα με την προσπάθεια μη συνεχίσεις. Οι γυναίκες θέλουν λίγα παρακάλια, αλλα υποκύπτουν γρήγορα όταν κάτι το θέλουν πραγματικά. Να είσαι ο εαυτός σου και όχι βεβιασμένες κινήσεις. Καλύτερα να μετανιώνεις για κάτι που έχεις κάνει, παρά για κάτι που δεν τόλμησες να κάνεις.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    25
    Ακριβως Joanna! Θελω απλα να τα εχω καλα με τον εαυτο μου, να βγουμε να τα πουμε κι αν ακομα δεν θελει τοτε τι να κανουμε, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Τουλαχιστον δεν θα εχω ενοχες. Καλη χρονια και σε σενα!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προσπάθεια αυτοκτονίας
    By no name in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 29-09-2013, 21:41
  2. προσπάθεια για το τίποτα...
    By Korina12 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 08-06-2013, 12:17
  3. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-2010, 00:04
  4. νεα προσπαθεια!
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2009, 22:46
  5. Μια προσπαθεια...just another blog.
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-2007, 12:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •