Σκέφτομαι να τα παρατήσω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Αν οντως εισαι τοσο καλος με τους αλλους και που εχεις γνωρισει πολλα ατομα οσο λες απορω πως και δεν εχεις γνωρισει ουτε ενα καλο ατομο .
    Αμα σου έλεγα οτι στην πόλη που ζω δεν υπάρχουν άτομα σαν και εμένα θα φανώ υπερβολικός .Δεν υπάρχουν καλά άτομα πλέον , οι πιο πολλοί εκεί έξω ψάχνουν για συμφέροντα, δεν τους νοιάζει άμα εκμεταλευτούν η πληγώσουν , ολοι είναι παρτάκιδες και οι πιο πολλοί επιλέγουν παρτάκιδες για παρέα .Η φιλία και η αγάπη παιρνάει μέσα απο τα αγαθά , λογικό είναι να είμαι ένα τίποτα στους υπόλοιπους , όλοι κοιτάνε την εξωτερική εμφάνιση και εικόνα και όχι την εσωτερική .Συμβαίνει άλλωστε άτομα που αξίζουν να μένουν μόνα τους αλλά οχι τόσο πολύ οσο εγώ .Εκτος απο το θεμα της μοναχικότητας έχω και πολλά άλλα προβλήματα που με απασχολούν .Το βάρος είναι ασύκωτο

  2. #17
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Αμα σου έλεγα οτι στην πόλη που ζω δεν υπάρχουν άτομα σαν και εμένα θα φανώ υπερβολικός .Δεν υπάρχουν καλά άτομα πλέον , οι πιο πολλοί εκεί έξω ψάχνουν για συμφέροντα, δεν τους νοιάζει άμα εκμεταλευτούν η πληγώσουν , ολοι είναι παρτάκιδες και οι πιο πολλοί επιλέγουν παρτάκιδες για παρέα .Η φιλία και η αγάπη παιρνάει μέσα απο τα αγαθά , λογικό είναι να είμαι ένα τίποτα στους υπόλοιπους , όλοι κοιτάνε την εξωτερική εμφάνιση και εικόνα και όχι την εσωτερική .Συμβαίνει άλλωστε άτομα που αξίζουν να μένουν μόνα τους αλλά οχι τόσο πολύ οσο εγώ .Εκτος απο το θεμα της μοναχικότητας έχω και πολλά άλλα προβλήματα που με απασχολούν .Το βάρος είναι ασύκωτο

    Δεχομαι οσα ειπες .
    Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι που λες οτι δεν υπαρχουν καλα ατομα .
    Σε ολοκληρη πολη εσυ εισαι ο μονος καλος ?
    Πιστευω οτι πολλα ατομα δε ξερουν να αγαπανε και σκεφτονται μονο τους εαυτους τους .
    Αλλα να μην υπαρχει κανενα μα κανενα καλο ατομο στο κοσμο δυσκολευομαι να το πιστεψω .

  3. #18
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Δε ξερω αν αυτο που πω σε παρηγορησει ισως οχι αλλα θα το πω .
    Σε ενα αλλο μηνυμα σου ειχα διαβασει οτι εχασες τον αδερφο σου .
    Δε ξερω για τους αλλους τι πιστευουν ομως πιστευω οτι οταν χανεις ενα δικο σου ανθρωπο δε σημαινει οτι φευγει μακρια σου , ειναι ακομη μαζι σου .
    Ο αδερφος σου σε βλεπει , ισως νοιωθεις μερικες φορες τη παρουσια του στο σπιτι σου η οτι στεκεται διπλα σου.
    Και σιγουρα δε θα ηθελε να σε βλέπει στεναχωρημενο γιατι στεναχωρεις και αυτον .
    Αν εννοεις με το ''τα παραταω'' την αυτοκτονια γιατι αυτο μου ηρθε στο μυαλο οταν το διαβασα μη το κανεις .
    Απλα συνεχισε να προσπαθεις μεχρι να πετυχεις εστω και κατι , πολλες φορες θα κουραστεις ομως μπορεις να συνεχισεις .
    Οσο ζεις σου δινεται η ευκαιρια να προσπαθησεις , αν τα παρατησεις θα νοιωσεις χειροτερα.
    Αν ομως προσπαθησεις κι αν μη καταφερεις κατι να σκεφτεσαι οτι τουλαχιστον προσπαθησες.
    Αυτο θα ηθελε και ο αδερφος σου .
    Εχεις νιώσει ποτέ πως είναι να χάνεις το μοναδικό σου στήριγμα σε αυτόν τον κόσμο ? Εχασα τα πάντα μεσα σε μια νύχτα , το μεγαλύτερο διάστημα που είχα να γελάσω ήταν 1,5 χρόνος .Ειμαι χρόνια μόνος μου , κανείς δεν μου έδωσε μια ευκαιρία να αποδείξω ποιος είμαι , ζούσα μόνο και μόνο επειδή είχα αυτόν , όλοι μα όλοι με απέρριψαν και θα συνεχίζουν να το κάνουν .Ως τώρα ''ζούσα'' για να τον κάνω περύφανο , αλλά τώρα πραγματικά το βάρος αβάσταχτο .Εκανα οτι μπορούσα μόνος μου , δεν μπορω να τα βγάλω άλλο έτσι .Δεν ξέρεις τι τραυματική εμπειρία είναι να χάνεις οτι σου δίνει ζωή .Πως θέλεις να συνεχίσω να ζω σε μια κοινωνία που δεν δίνει ευκαιρίες και δεν υπολογίζει αξίες και καλοσύνη ? Ολα μου τα όνειρα είχαν αυτόν μέσα , τωρα δεν έχω ούτε όνειρα ούτε λόγο να ζω .Δεν γίνεται να περιμένω κάποιον η κάποια που να εμφανιστεί απο το πουθενά ωστε να γίνει η ζωή μου καλύτερη , δεν γίνεται .Ακόμα και μία άσκοπη σχέση να κάνω , το επιφανειακό κομάτι που θα πάρω ως αντάλαγμα θα με κάνει να νιώσω χειρότερα .Δεν έχω αλλο λόγο να ζώ πια .Φυσικά και ήρθα σε αυτό το forum για να αποφύγω την αυτοκτονία , αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει με μένα .Η ζωή μου έχει τελιώσει εδω και καιρο αλλά εγώ προσπάθυσα να συνεχίσω , ξέρεις τι αποτέλεσμα πήρα ? απόρριψη , πόνο , στεναχώρια και μεγάλη πίεση απο όλα .Είμαι ο εαυτός μου πάντα αλλά κανείς δεν νοιάζεται .

  4. #19
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Δεχομαι οσα ειπες .
    Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι που λες οτι δεν υπαρχουν καλα ατομα .
    Σε ολοκληρη πολη εσυ εισαι ο μονος καλος ?
    Πιστευω οτι πολλα ατομα δε ξερουν να αγαπανε και σκεφτονται μονο τους εαυτους τους .
    Αλλα να μην υπαρχει κανενα μα κανενα καλο ατομο στο κοσμο δυσκολευομαι να το πιστεψω .
    Νομίζεις οτι υπάρχουν πολλά καλά άτομα εκεί έξω ? Η πρέπει να βάλω αγγελεία στην εφημερίδα ? Το να είσαι καλό άτομο είναι σπάνια περίπτωση , με όλη την σημασία της λέξεως , ένα άτοπα που θα βοηθήσει κάποιον χώρις να το ξέρει , δεν θα εκμεταλευτεί , θα μπεί σε κίνδυνο για να σώσει κάποιον άλλο .Νομίζεις οτι υπάρχουν πολλοί σαν και μένα εκεί έξω ?

  5. #20
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Νομίζεις οτι υπάρχουν πολλά καλά άτομα εκεί έξω ? Η πρέπει να βάλω αγγελεία στην εφημερίδα ? Το να είσαι καλό άτομο είναι σπάνια περίπτωση , με όλη την σημασία της λέξεως , ένα άτοπα που θα βοηθήσει κάποιον χώρις να το ξέρει , δεν θα εκμεταλευτεί , θα μπεί σε κίνδυνο για να σώσει κάποιον άλλο .Νομίζεις οτι υπάρχουν πολλοί σαν και μένα εκεί έξω ?
    Οχι οντως ειναι σπανιο να υπαρξουν καλα ατομα .
    Αλλα υπαρχουν , αυτο εχει σημασια .
    Καλυτερα να ψαξεις να βρεις ενα .

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Υπάρχουν,όχι αρκετοί,αλλα υπάρχουν.
    Μην είσαι απόλυτος,ειδικά σε αυτό το θέμα,και το να λες ότι εσύ είσαι καλο άτομο και αδικείσαι "γιαυτο",βρωμάει man.
    Θα την φας μια,2,10,e από κει και πέρα είσαι βλάκας όχι καλός άνθρωπος.
    Και δεν στο λέω να σε προσβάλω,εξάλλου δεν σε γνωρίζω.

  7. #22
    Με συγχωρεις τωρα το ειδα αυτο .
    Οχι δε μου εχει τυχει να ειμαι ειλικρινης , γιατι δε νοιωθω οτι εχω ζωη .
    Δεν στεναχωριεμαι αλλα ουτε χαιρομαι ουτε ειχα ποτε μου προβλημα για να ξερω κατι.
    Ξερω οτι την αδερφικη αγαπη δε μπορει να την αντικαταστησει κανεις το λεω γιατι κι εγω εχω αδερφη .
    Ομως αληθεια υπαρχουν στο κοσμο καλα ατομα που θα σου φερθουν ευγενικα .
    Οχι δε γινεται να σου ερθει απο το πουθενα καποιος που θα σε νοιαστει πραγματικα .
    Αν δε σαρεσει τοσο πολυ η πολη στην οποια μενεις πηγαινε σε μια αλλη .
    Αφου εισαι 19 θα εχεις τελειωσει το σχολειο ? εδωσες παννεληνιες ?
    αν ναι περασες στην ιδια πολη που εισαι ? η σε αλλη ?
    Αν δεν εδωσες παννεληνιες καλυτερα να δωσεις , ισως περασεις καπου αλλου .
    Εκει ισως γνωρισεις αλλα ατομα .
    Ομως καθε φορα που γνωριζεις καποιον γιατι στη ζωη θα γνωρισεις και αλλα οχι μονο αυτα που ξερεις τωρα , μη σκεφτεσαι οτι ''ολα τα ατομα ειναι κακα'' γιατι αν ερθει στη ζωη σου ενα καλο ατομο με την αρνητικοτητα σου θα το διωξεις .
    Το οτι φαιρεσαι ευγενικα σε ολους οσους γνωριζεις αλλα σε αποριπτουν το ξερω κι εμενα μου εχει τυχει .
    Αλλα για αρχη μη κανεις ποτε ποτε κακο στον εαυτο σου .
    Οχι γιατι θα θεωρεισαι αδυναμος , γιατι τοτε δε θα εχεις την ευκαιρια να προσπαθησεις κι αλλο .

  8. #23
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Εχεις νιώσει ποτέ πως είναι να χάνεις το μοναδικό σου στήριγμα σε αυτόν τον κόσμο ? Εχασα τα πάντα μεσα σε μια νύχτα , το μεγαλύτερο διάστημα που είχα να γελάσω ήταν 1,5 χρόνος .Ειμαι χρόνια μόνος μου , κανείς δεν μου έδωσε μια ευκαιρία να αποδείξω ποιος είμαι , ζούσα μόνο και μόνο επειδή είχα αυτόν , όλοι μα όλοι με απέρριψαν και θα συνεχίζουν να το κάνουν .Ως τώρα ''ζούσα'' για να τον κάνω περύφανο , αλλά τώρα πραγματικά το βάρος αβάσταχτο .Εκανα οτι μπορούσα μόνος μου , δεν μπορω να τα βγάλω άλλο έτσι .Δεν ξέρεις τι τραυματική εμπειρία είναι να χάνεις οτι σου δίνει ζωή .Πως θέλεις να συνεχίσω να ζω σε μια κοινωνία που δεν δίνει ευκαιρίες και δεν υπολογίζει αξίες και καλοσύνη ? Ολα μου τα όνειρα είχαν αυτόν μέσα , τωρα δεν έχω ούτε όνειρα ούτε λόγο να ζω .Δεν γίνεται να περιμένω κάποιον η κάποια που να εμφανιστεί απο το πουθενά ωστε να γίνει η ζωή μου καλύτερη , δεν γίνεται .Ακόμα και μία άσκοπη σχέση να κάνω , το επιφανειακό κομάτι που θα πάρω ως αντάλαγμα θα με κάνει να νιώσω χειρότερα .Δεν έχω αλλο λόγο να ζώ πια .Φυσικά και ήρθα σε αυτό το forum για να αποφύγω την αυτοκτονία , αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει με μένα .Η ζωή μου έχει τελιώσει εδω και καιρο αλλά εγώ προσπάθυσα να συνεχίσω , ξέρεις τι αποτέλεσμα πήρα ? απόρριψη , πόνο , στεναχώρια και μεγάλη πίεση απο όλα .Είμαι ο εαυτός μου πάντα αλλά κανείς δεν νοιάζεται .
    σε αυτο απαντησα με το προηγουμενο μηνυμα

  9. #24
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Οχι οντως ειναι σπανιο να υπαρξουν καλα ατομα .
    Αλλα υπαρχουν , αυτο εχει σημασια .
    Καλυτερα να ψαξεις να βρεις ενα .
    Το κάνω τα τελαυταία 8 χρόνια σοκολάτα 14 , και αυτός είναι ο λόγος που κουράστηκα να προσπαθώ , υπάρχουν καλά άτομα το ξέρω γιατί οι παππούδες μου ηταν σαν και εμένα .Το καλυτερα να ψαξω που λες εσύ το κάνω εδώ και πολύ καιρό χωρις αποτέλεσμα , και γιαυτό κρεμάω τα γάντια μου πλεον .Είναι σπάνιο όπως λες αλλά χρειάζομαι κάποιον εδώ και καιρό και τώρα είμαι στα χειρότερα μου , δεν έχω την δυνατότητα να ψάχνω άλλο

  10. #25
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Με συγχωρεις τωρα το ειδα αυτο .
    Οχι δε μου εχει τυχει να ειμαι ειλικρινης , γιατι δε νοιωθω οτι εχω ζωη .
    Δεν στεναχωριεμαι αλλα ουτε χαιρομαι ουτε ειχα ποτε μου προβλημα για να ξερω κατι.
    Ξερω οτι την αδερφικη αγαπη δε μπορει να την αντικαταστησει κανεις το λεω γιατι κι εγω εχω αδερφη .
    Ομως αληθεια υπαρχουν στο κοσμο καλα ατομα που θα σου φερθουν ευγενικα .
    Οχι δε γινεται να σου ερθει απο το πουθενα καποιος που θα σε νοιαστει πραγματικα .
    Αν δε σαρεσει τοσο πολυ η πολη στην οποια μενεις πηγαινε σε μια αλλη .
    Αφου εισαι 19 θα εχεις τελειωσει το σχολειο ? εδωσες παννεληνιες ?
    αν ναι περασες στην ιδια πολη που εισαι ? η σε αλλη ?
    Αν δεν εδωσες παννεληνιες καλυτερα να δωσεις , ισως περασεις καπου αλλου .
    Εκει ισως γνωρισεις αλλα ατομα .
    Ομως καθε φορα που γνωριζεις καποιον γιατι στη ζωη θα γνωρισεις και αλλα οχι μονο αυτα που ξερεις τωρα , μη σκεφτεσαι οτι ''ολα τα ατομα ειναι κακα'' γιατι αν ερθει στη ζωη σου ενα καλο ατομο με την αρνητικοτητα σου θα το διωξεις .
    Το οτι φαιρεσαι ευγενικα σε ολους οσους γνωριζεις αλλα σε αποριπτουν το ξερω κι εμενα μου εχει τυχει .
    Αλλα για αρχη μη κανεις ποτε ποτε κακο στον εαυτο σου .
    Οχι γιατι θα θεωρεισαι αδυναμος , γιατι τοτε δε θα εχεις την ευκαιρια να προσπαθησεις κι αλλο .
    Ναι έδωσα παννεληνιες και πέρασα , νοίκιαζα αν και ήμουν αντίθετος σε αυτό .Η σχολή μου είναι απο τισ χειρότερες που μπορεί να πάει κάποιος , η διαφθορά είναι απίστευτη σε σημείο να εχω μια ώρα μάθημα την εβδομάδα .Δεν άλλαξε τίποτα , έκανα καινούριες γνωριμίες και ηταν απογοήτευση .Ολη μέρα σε μπαράκια και clubs , δωκίμασα και με άλλα καλύτερα παιδιά αλλά δεν ήταν κάτι το αξιόλογο .Η οικονομική κατάσταση δεν μου δίνει την δυνατότητα να νοικιάζω και πλεον πηγαινοέρχομαι

  11. #26
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Υπάρχουν,όχι αρκετοί,αλλα υπάρχουν.
    Μην είσαι απόλυτος,ειδικά σε αυτό το θέμα,και το να λες ότι εσύ είσαι καλο άτομο και αδικείσαι "γιαυτο",βρωμάει man.
    Θα την φας μια,2,10,e από κει και πέρα είσαι βλάκας όχι καλός άνθρωπος.
    Και δεν στο λέω να σε προσβάλω,εξάλλου δεν σε γνωρίζω.
    Δεν είμαι απόλυτος

  12. #27
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Ναι έδωσα παννεληνιες και πέρασα , νοίκιαζα αν και ήμουν αντίθετος σε αυτό .Η σχολή μου είναι απο τισ χειρότερες που μπορεί να πάει κάποιος , η διαφθορά είναι απίστευτη σε σημείο να εχω μια ώρα μάθημα την εβδομάδα .Δεν άλλαξε τίποτα , έκανα καινούριες γνωριμίες και ηταν απογοήτευση .Ολη μέρα σε μπαράκια και clubs , δωκίμασα και με άλλα καλύτερα παιδιά αλλά δεν ήταν κάτι το αξιόλογο .Η οικονομική κατάσταση δεν μου δίνει την δυνατότητα να νοικιάζω και πλεον πηγαινοέρχομαι

    Κριμα παντως , δε ξερω τι αλλο να πω .
    Ελπιζω να σου πανε καλα τα πραγματα καποια στιγμη .
    Σκεψου ποσα χρονια εχεις ακομη μπροστα σου εισαι ακομη 19 .
    Δε το λεω υποτιμητικα ασχετα με το τι εχεις περασει εισαι ακομη νεος και θα περασεις ακομη περισσοτερα ειτε κι αλλες στεναχωριες η χαρες.
    Μονο μη σκεφτεσαι τιποτα οπως την αυτοκτονια .
    Οσο κι αν κουραστηκες μη το κανεις .

  13. #28
    Δε θα με πειραζε να μιλουσαμε με προσωπικα μηνυματα ομως ειδα οτι δε γινεται να σου στειλω.
    Ομως λογικα θα ηθελες να μιλησεις με ενα ατομο που σε καταλαβαινει η που περναει παρομοια κατασταση με εσενα .

  14. #29
    Μπορεις να υιθετησεις ενα σκυλο ειναι καλη συντροφια και μπορεις να το βγαζεις βολτα στο παρκο και να γνωρισεις εκει ατομα.Παντως αν εχεις καταθληψη η οτι αλλλο θα καλυτερευσουν εστω λιγο τα πραγματα.Εγω οταν ημουν τελιως χαλια το καλοκαιρι βρηκα ενα σκυλο και τν πρα σπιτι και ειμαι καλυτερα απο τοτε.Δεν ειναι οτι ειμαι ευτιχισμενος αλλα σιγουρα βοηθαει.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Να παρατησω το σχολειο;
    By BIl in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 06-01-2022, 20:57
  2. Σκεφτομαι διαρκως
    By andy87 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-01-2014, 03:00
  3. Σκεφτομαι τον χωρισμο
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-12-2013, 18:06
  4. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 01:07
  5. τι να κανω να τη παρατησω
    By hornet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 27-02-2010, 02:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •