Σκέφτομαι να τα παρατήσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1

    Σκέφτομαι να τα παρατήσω

    Πραγματικά .... δεν αντέχω άλλο αυτην την κατάσταση .Εκτός απο το βάρος των χριστουγενιάτικων διακοπών κάθε χρόνο οι φετινές διακοπές με κομάτιασαν κυριολεκτικά. .Κάθε μέρα που ξυπνάω είναι σαν ένα κομμάτι μου να πεθαίνει . Δεν ξέρω πόσα χαστούκια θα αντέξω απο αυτήν την ζωή .Πραγματικά έχω περάσει τόσα πολλά σενάρια που η ζωή μου είναι λες και ειναι σκηνοθετημένη .... Αμα χαρακτίριζα την ζωή μου θα έλεγα οτι είναι μια ατέλιωτη πίκρα .Δεν έκανα κάτι για να τα αξίζω όλα αυτά . Είμαι απο το πρωί ως το βράδυ και σκέφτομαι τι έχω περάσει ως τώρα , όλα άσχημα τίποτα καλό .Δεν έχω στήριγμα τόσα χρόνια , δεν ξέρω πως έφτασα ως εδώ μόνος μου . Κάθε χρόνο σβήνω μόνος μου τα κεριά , μόνος μου τα χριστούγεννα , το πάσχα τισ διακοπές .Εκεί που τα πράγματα αρχίζουν και φτιάχνουν και βλέπω το φως ...όλα καταστρέφονται .Έχω προσπαθήσει ατέλιωτες φορές για σχέσεις και φιλίες ....Πάντα εγώ είμαι αυτός που ρωτάει για τους άλλους , κρατάει επαφή , κάνει τους άλλους να γελάνε και φυσικά επειδή έχω περάσει τόσο πολλά δείχνω μεγάλη κατανόηση σε όλα τα θέματα , δεν κάθομαι με σταυρομένα τα χέρια πάνω στο θέμα , θέληση υπάρχει πολύ απο την μεριά μου και καταλήγει σε καλό .Συχνά με πλησιάζουνε άτομα και μου λένε τον πόνο τους , μπορώ και κάνω φίλους εύκολα και έχω μπει σε κάθε είδους παρέα απο κλεφτρόνια μέχρι πλουσιόπαιδα .Στην αρχή κάνουν λες και βρήκαν κάποιο διαμάντι , όλοι οι άνθρωποι πάντα νιώθουν άνετα μαζί μου , δεν έχω κάτι που τους απωθεί , δεν είμαι εκνευριστικός σε καμία περίπτωση , καθόλου μα καθόλου εγωιστής , προσφέρω ανεξάρτητα την φιλία μου σε όλους , σε καμία περίπτωση δεν θα έκανε διακρίσεις , δεν παρατάω τους άλλους για κατι πιο ελκυστικό και καλύτερο και δεν κρίνω άσχημα τους άλλους , ακόμα και γνωστός μου να είναι που θα πει κακά λόγια για κάποιον άλλον εγώ θα πω '' δεν ξέρεις τι έχει περάσει αυτός και γιατι είναι έτσι '' .Πάντα είμαι επυφυλακτικός και δεν κάνω ασκοπά κοινήσεις σε άτομα που ξέρω οτι δεν θα γίνει τίποτα .Απο σχέσεις ακόμα χειρότερα , μόνο φασώματα , ποτε δεν είχα αληθινό κορίτσι .Και να που είμαι εδώ παλι , σε αυτό το PC που κοντεύουν να λιώσουν τα κουμπια απο την πολλή χρήση , κλεισμένος μέσα .Ολα μου πάνε στραβα , και επειδή δεν μπορούμε να καταφέρουμε τιποτα στην ζωή χωρις φίλους και οικογένεια τα έχω παρατήσει όλα .Με κοιτάω στον καθρέφτη και έχω βγάλει γαμημένα γένια και ακόμα είμαι μόνος μου , η αδικία που παιρνω ως ανταμοιβή για όλα τα καλά που προσφέρω με κάνει να διαλυομαι.Νιώθω οτι κάποια μέρα θα συκωθώ απο το κρεβάτι και θα μου μείνει η πετσα και το κρέας πάνω απο τα σεντόνια , θα λιώσω κυριολεκτικά απο την πολύ στεναχώρια .Θέλω και μου αρέσει να βοηθάω τους άλλους , είμαι περήφανος γιαυτό , αλλά δεν αντέχω άλλο , έχω κολλήσει καιρό τώρα .Δεν μπορώ να βγώ απο το σπτι στην κατασταση μου , νιώθω άβολα να βλέπω τους άλλους να γελάνε και να περνάνε ωραία .Ξέρω δεν είναι σωστό αλλα δεν γίνεται και αλλίως .Εχω παρατήσει τα ενδιαφέροντα μου , σκέφτομαι κάθε μέρα τον αδερφό μου , δεν είναιεδώ τώρα που τον χρειάζομαι περισσότερο.......
    Last edited by ΧωρίςΣκιά; 03-01-2014 at 17:49.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι να παρατησεις δε καταλαβα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Θες να τα παρατήσουμε μαζί?
    Έλα τώρα,άστα αυτά.

    Άντε για μιση ώρα trksimo,γυρνα κανε ένα ntouz,φάε πρωινό,και μετά ξαναμπές εδώ και πες ότι θες να τα παρατήσεις.
    Η πολύ σκέψη κάνει κακό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Θες να τα παρατήσουμε μαζί?
    Έλα τώρα,άστα αυτά.

    Άντε για μιση ώρα trksimo,γυρνα κανε ένα ntouz,φάε πρωινό,και μετά ξαναμπές εδώ και πες ότι θες να τα παρατήσεις.
    Η πολύ σκέψη κάνει κακό.
    Τωρα αναγνωριζω τον παλιο καλο Αντρεα με το αχοχαοχαοχαοχαο !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Τι να παρατήσω ? Τα πάντα , ότι έχει να κάνει με αυτόν τον κόσμο , μου έχει φύγει η ψυχή με αυτή την προσπάθεια

  7. #7
    καλησπερα!!! διαβαζω κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενας τοσο ανοιχτος ανθρωπος που προσελκυει τοσο ευκολα τους αλλους ειναι σε αυτη τη κατασταση... τι σε κραταει τοσο πισω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Πόσο χρονών είσαι;

  9. #9
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Πόσο χρονών είσαι;
    Είμαι 19 , άμα σε βοηθάει τόσο πολύ η ηλικία θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σου

  10. #10
    Quote Originally Posted by τζινα View Post
    καλησπερα!!! διαβαζω κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενας τοσο ανοιχτος ανθρωπος που προσελκυει τοσο ευκολα τους αλλους ειναι σε αυτη τη κατασταση... τι σε κραταει τοσο πισω?
    Τίποτα απολύτως , δεν έχω σταματήσει να αγωνίζομαι σε όλα τα θέματα , δεν κάθομαι με σταυρομένα χέρια αλλά δεν γίνεται τίποτα , δεν ανήκω πουθενά ούτε θα ανήκω πουθενά , όλα μου πάνε στραβά και πλέον έχω μείνει πολύ πίσω , απλώς είναι σαν μην συμβαδίζω με τους υπόλοιπους πλεον .Δεν με κρατάει τίποτα πίσω , απλά ήμουν πάντα μόνος μου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Πολύ μικρός είσαι για να αισθάνεσαι έτσι. Πιστεύω ότι η κατάστασή σου θα αλλάξει σύντομα προς το καλύτερο!

  12. #12
    Αν οντως εισαι τοσο καλος με τους αλλους και που εχεις γνωρισει πολλα ατομα οσο λες απορω πως και δεν εχεις γνωρισει ουτε ενα καλο ατομο .

  13. #13
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Πολύ μικρός είσαι για να αισθάνεσαι έτσι. Πιστεύω ότι η κατάστασή σου θα αλλάξει σύντομα προς το καλύτερο!
    αυτο ισχυει και για εσενα οτι η κατασταση σου μπορει να αλλαξει προς το καλυτερο , δε νομιζω η ηλικια να παιζει ρολο .

  14. #14
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Πολύ μικρός είσαι για να αισθάνεσαι έτσι. Πιστεύω ότι η κατάστασή σου θα αλλάξει σύντομα προς το καλύτερο!
    Μικρός δεν είμαι , το σύντομα που λες εσύ για μένα είναι 8 χρόνια .Δεν έχω κανέναν , ούτε οικογένεια .Εχω περάσει όλη μου την ζωή με απόρριψη και μοναξιά .Κανείς δεν θα άντεχε τόσο , και τα πιο απλά πράγματα που κάνω ακομα και το περπάτημα είναι πολύ επώδυνα εσωτερικά .24/7 365 το χρόνο μόνος μου

  15. #15
    Δε ξερω αν αυτο που πω σε παρηγορησει ισως οχι αλλα θα το πω .
    Σε ενα αλλο μηνυμα σου ειχα διαβασει οτι εχασες τον αδερφο σου .
    Δε ξερω για τους αλλους τι πιστευουν ομως πιστευω οτι οταν χανεις ενα δικο σου ανθρωπο δε σημαινει οτι φευγει μακρια σου , ειναι ακομη μαζι σου .
    Ο αδερφος σου σε βλεπει , ισως νοιωθεις μερικες φορες τη παρουσια του στο σπιτι σου η οτι στεκεται διπλα σου.
    Και σιγουρα δε θα ηθελε να σε βλέπει στεναχωρημενο γιατι στεναχωρεις και αυτον .
    Αν εννοεις με το ''τα παραταω'' την αυτοκτονια γιατι αυτο μου ηρθε στο μυαλο οταν το διαβασα μη το κανεις .
    Απλα συνεχισε να προσπαθεις μεχρι να πετυχεις εστω και κατι , πολλες φορες θα κουραστεις ομως μπορεις να συνεχισεις .
    Οσο ζεις σου δινεται η ευκαιρια να προσπαθησεις , αν τα παρατησεις θα νοιωσεις χειροτερα.
    Αν ομως προσπαθησεις κι αν μη καταφερεις κατι να σκεφτεσαι οτι τουλαχιστον προσπαθησες.
    Αυτο θα ηθελε και ο αδερφος σου .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Να παρατησω το σχολειο;
    By BIl in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 06-01-2022, 20:57
  2. Σκεφτομαι διαρκως
    By andy87 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-01-2014, 03:00
  3. Σκεφτομαι τον χωρισμο
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-12-2013, 18:06
  4. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 01:07
  5. τι να κανω να τη παρατησω
    By hornet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 27-02-2010, 02:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •