Στρατος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Στρατος

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43

    Στρατος

    Ειμαι στρατο απο νοεμβρη
    Σε στρατοπεδο παραμεθωριου
    Τωρα ειμαι εξω με αδεια
    Δε θελω να γυρισω δε μπορω παθαινω πανικο
    Μεσα στο στρατοπεδο κλαιω οταν δεν με βλεπουν οι αλλοι στην τουαλετα πχ για ωρα
    Νιωθω οτι θα μου βγει η ψυχη
    τετοιο κλαμα δε το εχω ξανακανει στη ζωη μου
    Ευχομουν να ειχα και εγω βυσμα να ημουν αθηνα οπως τοσοι αλλοι ωστε να μην ημουν ετσι
    ειμαι σε πανικο
    συν η απιστευτη βρωμα στο στρατοπεδο
    το θετικο ειναι οτι εχω κανει καινουργιους φιλους-γνωστους
    και οτι οι περισσοτεροι ανωτεροι ειναι μια χαρα ανθρωποι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    εγω πιστευω εισαι πολύ δυνατος ανθρωπος.γτ θελει θαρρος να καθεσαι στις βρωμοτουαλετες του στρατου παραπανω από 3 λεπτα
    ποιος ο λογος που χαλιεσαι και κλαις?υπαρχει καποιος συγκεκριμένος?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    επειδη εχω χασει την ελευθερια μου ποιος εγω ενας τερμα δημοκρατικος ανθρωπος
    να εκτελω τις χαζοδιαταγες του καθενος γαλονα
    που ειμαι μακρια απο οικογενεια φιλους σχεση
    που φοραω αυτα τα ρουχα και ειδικα αυτα τα αρβυλα
    που ειμαι αναγκασμενος να ζω μεσα στη βρωμα
    να τρωω σαβουρες φαγητα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Χασιμο χρονου ειναι...ΚΙ εγω τα περασα προσφατα ξερω καλα ;)

    Κοιτα να κανεις παρεες να χαβαλεδιασεις να ζησεις σκηνικα που δεν θα ζησεις εξω γιατι εμενα νομιζω πως ηδη αρχισε να μ λειπει η ΦΑΣΗ του στρατου οχι ο στρατος αυτο καθαυτο..Ξερω πως αν σ εκατσε στραβα δυσκολα θα αλλαξεις αποψη...Αλλα μη ξεχνας οτι κι εγω το ειχα παρει στραβα πηρα αναβολη και δεν συμμαζευεται....Τη δευτερη φορα ομως μπηκα με πεισμα...Λεω κατσε δηλαδη τι παραπανω εχει ο ταδε απο μενα και μπαινει και το τελειωνει;;;; Θα μπω κι εγω και δεν θα βαλω βυσμα να παω κοντα θα παω και εβρο και ολα τα καλα...Και σε πληροφορω οτι στον εβρο φιλε μου περασα καλυτερα απ'οτι οταν ημουνα σε διπλανη πολη 40 λεπτα μακρυα...Συν οτι γνωρισα τα καλυτερα πάιδια και τους καλυτερους αξιωματικους και υπαξιωματικους ενω οταν ηρθα με μεταθεση κοντα το 30-40 % ηταν κωλοπαιδα...Κοιτα να το ευχαριστηθεις στο ξαναλεω γιατι αλλιως δεν "βγαινει" ο στρατος χωρις χαβαλε.... :-)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    και χαβαλε κανω και εχω γνωρισει και εξαιρετικα ατομα οπου στους αλλους δειχνω κουλ
    ακομα και οι γαλοναδες ειναι εξαιρετοι (το 70% δηλαδη)
    δεν ειναι ομως αρκετο για μενα
    τετοιο κλαμα που εχω ριξει ουτε η μαρθα βουρτση στις ταινιες

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Κοιτα φιλε.. Ο στρατος ειναι και αυτος ενα ειδος κοινωνιας, και φυσικα ειναι μια μικρογραφια του εξω κοσμου. Τι νομιζεις δηλαδη οτι στην πραγματικη ζωη οι αλλοι θα σε χαιδευουν στο κεφαλι και θα σου κανουν ο,τι θελεις? Το οτι εισαι τερμα δημοκρατικος δεν εχει καμια σχεση στο στρατο. Ο στρατος ειναι στρατος τελος. Εισαι αναγκασμενος να ακους τη καθε μαλακια του καθε κομπλεξικου ανωτερου σου και να εκτελεις καθε διαταγη ακομα κι αν δεν σ αρεσει. Μετα βγες παραπονουμενος αν θες. Απο τη στιγμη που μπηκες στο χορο θα χορεψεις, οποτε βρες τον τροπο που θα το ξεπερασεις πιο ευκολα. Κι αλλοι εχουμε παει στρατο κι οχι 9 μηνες που ειναι τωρα αλλα 19 με κατι Φ. 19 αχρηστοι μηνες. Κανε υπομονη και μη κλαις στη τουαλετα.. Πες τα εκει με τις αλλες σειρες σου και αυτοι τα ιδια περνανε, μην νομιζεις οτι χαιρονται. Βριστε ολοι μαζι, παραγγειλτε κανενα σουβλακι πιειτε καμια μπυρα και θα περασει ο καιρος.

  7. #7
    Quote Originally Posted by mateo View Post
    Ειμαι στρατο απο νοεμβρη
    Σε στρατοπεδο παραμεθωριου
    Τωρα ειμαι εξω με αδεια
    Δε θελω να γυρισω δε μπορω παθαινω πανικο
    Μεσα στο στρατοπεδο κλαιω οταν δεν με βλεπουν οι αλλοι στην τουαλετα πχ για ωρα
    Νιωθω οτι θα μου βγει η ψυχη
    τετοιο κλαμα δε το εχω ξανακανει στη ζωη μου
    Ευχομουν να ειχα και εγω βυσμα να ημουν αθηνα οπως τοσοι αλλοι ωστε να μην ημουν ετσι
    ειμαι σε πανικο
    συν η απιστευτη βρωμα στο στρατοπεδο
    το θετικο ειναι οτι εχω κανει καινουργιους φιλους-γνωστους
    και οτι οι περισσοτεροι ανωτεροι ειναι μια χαρα ανθρωποι
    Ο στρατός πλέον έχει χάσει την ουσία του , καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί ενας ξαδερφός μου πηγε απο τον ιούλιο και μου είπε οτι είναι απαίσια .Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μεταγραφή σε άλλη μονάδα στην πόλη σου .Πλεον είναι δυνατή αυτή η μεταφορά λόγου οικονομικής κρίσης επειδή οι φαντάροι δεν έχουν λεφτά .Μήλησε στους ανώτερους και δες τι μπορεί να γίνει , άμα είναι καλοί όπως λες θα σε αφήσουν να φείγεις , ένα τηλεφώνημα κάνουν και την άλλη μέρα είσαι στην πόλη σου , θε πηγαίνεις για υπερεσία μόνο τα πρωινά και θα μπορείς να κοιμάσαι και να τρως σπίτι σου για την υπόλοιπη μέρα .

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Ο στρατός πλέον έχει χάσει την ουσία του , καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί ενας ξαδερφός μου πηγε απο τον ιούλιο και μου είπε οτι είναι απαίσια .Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μεταγραφή σε άλλη μονάδα στην πόλη σου .Πλεον είναι δυνατή αυτή η μεταφορά λόγου οικονομικής κρίσης επειδή οι φαντάροι δεν έχουν λεφτά .Μήλησε στους ανώτερους και δες τι μπορεί να γίνει , άμα είναι καλοί όπως λες θα σε αφήσουν να φείγεις , ένα τηλεφώνημα κάνουν και την άλλη μέρα είσαι στην πόλη σου , θε πηγαίνεις για υπερεσία μόνο τα πρωινά και θα μπορείς να κοιμάσαι και να τρως σπίτι σου για την υπόλοιπη μέρα .
    Χωρις να θελω να σε απογοητευσω δεν εχεις ιδεα απο στρατο, ουτε απο υπηρεσιες, ουτε απο αγγαρειες, ουτε απο διαταγες,ουτε απο γυαλισμενα αρβυλα. Αν ηταν ετσι ολοι θα παρακαλαγαν να πανε στρατο για να χαλαρωσουν, αλλα δεν ειναι ετσι, σιγα μη του δωσουν και βοηθο. Ειναι καποια πραγματα που πρεπει να τα υποστεις. Αλλιως 414 και Ι-5 δεν ειναι κακο. Ετσι κι αλλιως μονο αν θες να πας για δουλεια σε σωματα ασφαλειας σε πειραζει. Υπομονη και χαβαλες για να περασει αλλιως θα καταληξει να σκισει καμια τελαμωνα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα κ το αγορι μου τωρα θα παει στρατο κ μετα θα κανουμε οικογενεια κ τον ενθαρυνω οσο ειναι εφικτο,Κουραγιο φιλε μου ο καιρος θα περασει κ οι φιλιες που αποκομισες πιθανον ειναι για μια ζωη,Καποτε θα καθεσαι η θα επικοινωνεις μαζι με αυτους τους ανθρωπους κ θα λετε για τον στρατο κ θα λες εγω τα καταφερα περασα αυτην την δοκιμασια κ τωρα ειναι παρελθον,Αλλωστε παλια ολοι καθοταν περισσοτερο,Στρατος ειναι κ θα περασει κ για το αγορι μου κ θα ερθει κοντα μου κ για σενα κ για ολους κ θα γυρισουν μονιμα σπιτια τους

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Ποιοι ειναι βυσματα Αθηνα απο φανταριλικι ? Οι Ευζωνες που φτυνουν αιμα καθημερινα? χαχα! καλο !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Quote Originally Posted by Ανώδυνος View Post
    Χωρις να θελω να σε απογοητευσω δεν εχεις ιδεα απο στρατο, ουτε απο υπηρεσιες, ουτε απο αγγαρειες, ουτε απο διαταγες,ουτε απο γυαλισμενα αρβυλα. Αν ηταν ετσι ολοι θα παρακαλαγαν να πανε στρατο για να χαλαρωσουν, αλλα δεν ειναι ετσι, σιγα μη του δωσουν και βοηθο. Ειναι καποια πραγματα που πρεπει να τα υποστεις. Αλλιως 414 και Ι-5 δεν ειναι κακο. Ετσι κι αλλιως μονο αν θες να πας για δουλεια σε σωματα ασφαλειας σε πειραζει. Υπομονη και χαβαλες για να περασει αλλιως θα καταληξει να σκισει καμια τελαμωνα.
    Είναι ανάλογα που θα σε στείλουν , άλλο να είσαι σε νησί όπου οι αγγαρίες πέφτουν σύννεφο και άλλο να βρίσκεσαι σε κάποιο μεγάλο κέντρο

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Είναι ανάλογα που θα σε στείλουν , άλλο να είσαι σε νησί όπου οι αγγαρίες πέφτουν σύννεφο και άλλο να βρίσκεσαι σε κάποιο μεγάλο κέντρο
    Ισα ισα στα μεγαλα αστικα κεντρα τα στρατοπεδα εινα πιο αυστηρα γιατι ολο και καποιος θα περασει για ελεγχο και τον "γλυφουν" το χωρο. Εκει εχει ΜΟΝΟ αγγαρειες. Αν θες να αραξεις και να μην εχεις αγγαρειες και στρατογκαυλους πανω απο το κεφαλι σου, η φυλακιο στον εβρο η σε βραχονησιδα.. Σου ξαναλεω οτι δεν ξερεις. Ασ'το.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω ρε παιδια , πηγα στρατο , κ οντως ειναι μικρογραφια του εξω κοσμου που λεει κ ο Ανωδυνος , εκανα 24 μηνες , εμαθα να ελισσομαι , εμαθα να τρωω οτι ναναι , η συμπεριφορα των αξιωματικων εξαρταται απο το στυλ σου ( σε μενα ποτε δεν εκανε κανεις καψονι , πιθανον επειδη εχω μια φυσικη ευγενεια , κ δεκτικοτητα ) , κ να σας πω , τον αναπολω με νοσταλγια . Βεβαια στην Τριπολη ημουν για 12 μηνες , κ 12 στο Πενταγωνο ( το Πενταγωνο ηταν χειροτερο ) , εκανα δε κ φιλους . Γλυψιμο ( βυσμα ) δεν ειχα , κερδισα ομως την εκτιμηση του διοικητου μου , που 28 χρ. μετα , ακομα τηλεφωνιομαστε !!!

  15. #15
    Θα ερθει η στιγμη που θα απολυθεις θα περασουν χρονια και ολα θα ειναι ενα ξεχασμενο ονειρο.. Ημουν σειρα 303.. αν και ημουνα στις ειδικες δυναμεις μπορω περιπου να καταλαβω τι περνας.. Βεβαια εγω περασα πολυ ομορφα γιατι προσπαθησα να μαθω οσα μπορω απο τον στρατο και το ειδα σαν κατασκηνωση για μεγαλους. Μην το βλεπεις σαν χασιμο χρονου. Δες το σαν εμπειρια. Ειναι μονο μια εμπειρια που την ζεις μια φορα στην ζωη σου φιλε. Περασαν 4 χρονια απο τοτε που πηγα και ολα τα θυμαμαι σαν ενα ονειρο.
    Μην σκας. Θα ερθει η στιγμη που θα περασουν χρονια και θα γελας τις στιγμες που περνας τωρα με τους φιλους σου. Δειξε λιγο υπεροχή , χαμογελα, και ολα καλα θα πανε.
    You never know how strong you are until being strong is the only choice you have.

Similar Threads

  1. στρατός
    By cozanostra13 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 16
    Last Post: 28-10-2013, 15:34
  2. Στρατος και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2013, 02:12
  3. στρατός
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 5
    Last Post: 17-12-2009, 23:50
  4. ΙΔΨ και στρατός.
    By genehunter in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 13-10-2009, 13:22
  5. Στρατος..
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2007, 13:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •