Αποδοχή απο τον πατέρα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142

    Αποδοχή απο τον πατέρα μου

    Καιρο με απασχολεί αυτο το θέμα αλλά σήμερα μετά απο ενα ακόμα μεγάλο καυγα θα ήθελα να ακούσω καποια γνώμη απο κάποιον.
    Ο πατέρας όσα χρόνια και να θυμάμαι ποτε δεν με συγχάρηκε με όλη του την καρδια.Πάντα έβρισκε κάτι να σχολιάσει.Πέρασα σε σχολή στην πόλη μου και έλεγε "ε μπορούσες
    και καλύτερα".Γνώριζα κοπέλες η μια δεν του άρεσε για τον 1 λόγο η άλλη για τον άλλον.Απλά το μεγαλύτερο θέμα μου ειναι τώρα που αλλαξα καριέρα και επιτέλους ακολουθώ
    αυτο που ήθελα μια ζωη μου λεει να το παρατήσω,δεν κάνει για μένα,περίμενε κάτι καλύτερο απο μένα κτλ κτλ.Δεν λέω ότι δεν με αγαπάει και δεν φροντίζει για μένα
    αλλά αυτη του η αρνητικότητα μου κόβει τα φτερά πολλές φορές ενώ είμαι μέσα στη χαρά...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Ελα μωρε, ο πρωτος ανθρωπος που γκρινιαζει σε αυτην την γη ειναι η ο τελευταιος?? Δηλαδη αν αυριο μπεις σε μια δουλεια και το αφεντικο σου κανει τετοια τι θα κανεις? Ποσες φορες θα παρακαμψεις τις δυνατοτητες σου για να τον κανεις ευτυχισμενο??

    Οποτε... Τι κανεις?? Τον αφηνεις να γκρινιαζει και κανεις αυτο που θελεις. Ή καλυτερα αυτο που μπορεις.
    Οσον αφορα την γκρινια του, δοκιμασε να του δωσεις αγαπη σαν να ησουν φιλη του. Δηλαδη.. την στιγμη που θα σου πει, ε μπορουσες και καλυτερα πες του: Ελα ρε μπαμπα λες να μην εβαλα τα δυνατα μου για να φτασω ως εδω? Να του πεις ενα δεν πειραζει, και ετσι τα πραγματα ειναι καλα... Μπας και καταφερεις να του αλλαξεις τον αρνητισμο που εχει ποτισει την διαθεση του εδω και χρονια, μαθει να κοιταει την θετικη εκβαση των πραγματων και στο βαθυ μελλον πει και καμια καλη κουβεντα. Η χημεια του μυαλου δεν αλλαζει απο την μια μερα στην αλλη.

    Το ανθρωπινο γενος εχει δυο καταρες. Η μια ειναι το δηκαιωμα επιλογης και η αλλη, Παντα να ζηταει κατι παραπανω απο αυτο που εχει ηδη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα αγαπητο μελος εννοειται κ θα ακολουθησεις αυτο που θελεις κ δεν θα σε ενδιαφερει η γνωμη οποιουδηποτε,Ο πατερας σου πιθανον ειναι απαισιοδοξος ανθρωπος κ δεν μπορει να βρει πουθενα κατι θετικο,Αυτο δηλωνει κ μεγαλη ανασφαλεια απο μερους του,Υπαρχει μια πικρα μεσα σου αλλα δυστυχως δεν μπορεις να αλλαξεις ενα τοσο αρνητικο ανθρωπο κ ουσιαστικα το προβλημα ειναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ κ οχι ΔΙΚΟ ΣΟΥ,Εσυ εισαι μια χαρα κ γνωριζεις κ τι θελεις,Οταν απομακρυνθεις απο το σπιτι οσο γινεται συντομοτερα δημιουργησεις την οικογενεια σου το σπιτι σου αφοσιωθεις στην δουλεια που επιλεγεις θα ηρεμησεις

Similar Threads

  1. Μη αποδοχή της θηλυκής μου φύσης ή απλά ξινή?
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 08-01-2012, 01:33
  2. Τι βασάνιζε τον Χιτλερ;- Αποδοχή του εαύτού μας
    By SoulFighter in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 11-02-2011, 19:14
  3. κοινωνικη αποδοχη :(
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 22-11-2010, 09:40
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 17-06-2008, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •