'Οσο μεγαλώνω χαλάω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    'Οσο μεγαλώνω χαλάω.

    Όσο μεγαλώνω χαλάω σε εμφάνιση, σε χαρακτήρα, σε προσωπικότητα και δεν επανέρχομαι.......γιατί;;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Η εμφάνιση λογικό ειναι με τα χρόνια αλλάζουμε όλοι και λογικά όχι προς το καλύτερο.Για τον χαρακτήρα δεν ξέρω λογικά λόγο πραγμάτων που εχεις περάσει στη ζωη σου
    που σε κάνουν να φέρεσαι έτσι.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    χαζεψα με τα χρόνια

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κ εγω εχω ξεκουτιασει χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    κ εγω εχω ξεκουτιασει χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Σε πιστευουμε σε πιστευουμε αλεκο...
    Αλλα χου κεαρς...Μπιινγκ α ριταρντ ισ α λαιφσταιλ λαικ ιτσ μπιινγκ γκει...

    http://www.youtube.com/watch?v=eFIBbmfnCxk

  7. #7
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Όσο μεγαλώνω χαλάω σε εμφάνιση, σε χαρακτήρα, σε προσωπικότητα και δεν επανέρχομαι.......γιατί;;;;;;
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό , απο την στιγμή που σταματάς να είσαι παιδί χαλάς , στον κόσμο των μεγάλων δεν υπάρχει αγάπη μόνο χρήμα , το χρημα το χρήμα το χρήμα , όλοι γιαυτό μηλάνε ,σκεφτόμαστε υπερβολικά , οι αξίες τα ειδανικά , η καλοσύνη χάνουν το νόημά τους καθώς μεγαλώνουμε .Γινόμαστε δούλοι του χρήματος και τών αγαθών και σταματάμε να αγαπάμε ισάξια , κρίνοντας το φύλο , το χρώμα , τα αγαθά. Και μετά αρχινάει το κυνήγι για το νόημα της ζωής .Είναι γεγονός το ότι οι άνθρωποι βιάζονται να μεγαλώσουν και μετά ξαναγίνονται παιδιά .

  8. #8
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό , απο την στιγμή που σταματάς να είσαι παιδί χαλάς , στον κόσμο των μεγάλων δεν υπάρχει αγάπη μόνο χρήμα , το χρημα το χρήμα το χρήμα , όλοι γιαυτό μηλάνε ,σκεφτόμαστε υπερβολικά , οι αξίες τα ειδανικά , η καλοσύνη χάνουν το νόημά τους καθώς μεγαλώνουμε .Γινόμαστε δούλοι του χρήματος και τών αγαθών και σταματάμε να αγαπάμε ισάξια , κρίνοντας το φύλο , το χρώμα , τα αγαθά. Και μετά αρχινάει το κυνήγι για το νόημα της ζωής .Είναι γεγονός το ότι οι άνθρωποι βιάζονται να μεγαλώσουν και μετά ξαναγίνονται παιδιά .

    Υπαρχουν και εξαιρεσεις ομως .
    Οταν λες ''ολοι'' εννοεις λογικα και τον εαυτο σου .
    Αλλα αν πεις οτι εσυ διαφερεις απο αυτα ειναι αδικια να λες οτι ολοι εκτος απο εσενα ειναι ετσι .
    Υπαρχουν και εξαιρεσεις το οτι δεν τις εχεις δει δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν .
    Αν εσυ νομιζεις οτι εισαι η εξαιρεση κατι ειναι και αυτο , δε θα εισαι η μοναδικη εξαιρεση ομως , θα υπαρχουν κι αλλες .

  9. #9
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    Υπαρχουν και εξαιρεσεις ομως .
    Οταν λες ''ολοι'' εννοεις λογικα και τον εαυτο σου .
    Αλλα αν πεις οτι εσυ διαφερεις απο αυτα ειναι αδικια να λες οτι ολοι εκτος απο εσενα ειναι ετσι .
    Υπαρχουν και εξαιρεσεις το οτι δεν τις εχεις δει δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν .
    Αν εσυ νομιζεις οτι εισαι η εξαιρεση κατι ειναι και αυτο , δε θα εισαι η μοναδικη εξαιρεση ομως , θα υπαρχουν κι αλλες .
    Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις δεν είπα οτι δεν υπάρχουν

  10. #10
    Και είμαι στο άνθος της ηλικίας μουυ:-)

  11. #11
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις δεν είπα οτι δεν υπάρχουν
    καλα ατομα συνηθως ειναι οσα εχουνε περασει προβληματα σοβαρα στη ζωη η εχουνε στερηθει η εχουνε παθει η γεννηθει με καποια ασθενεια , αυτο εχω παρατηρησει .
    Μπορει να κανω και λαθος.
    Αυτο εχω

  12. #12
    Quote Originally Posted by σοκολατα 14 View Post
    καλα ατομα συνηθως ειναι οσα εχουνε περασει προβληματα σοβαρα στη ζωη η εχουνε στερηθει η εχουνε παθει η γεννηθει με καποια ασθενεια , αυτο εχω παρατηρησει .
    Μπορει να κανω και λαθος.
    Αυτο εχω
    Για να είσαι καλός άνθρωπος δεν σημαίνει οτι πρέπει να είσαι άρρωστος , είναι ανάλογα σε τι κοινωνία ζείς και τι αρχές έχεις .

  13. #13
    Σημασια δεν εχει αν θα γινεις καλος, μισοκαλος ή κακος ανθρωπος αλλα να παραμεινεις ανθρωπος..

  14. #14
    Quote Originally Posted by kalikantzaros View Post
    Σημασια δεν εχει αν θα γινεις καλος, μισοκαλος ή κακος ανθρωπος αλλα να παραμεινεις ανθρωπος..
    Είτε είσαι κακός είτε καλός είναι αναγκαίο για να υπάρχει ισσοροποία , δεν θα μπορούσαμε να υπάρχουμε άμα υπήρχαν μόνο καλοί οι μόνο κακοί άνθρωποι , οι δύο μεριές υπάρχουν για να στηρίζει η μία την άλλη , το να διαλέξεις σε ποια ανοίκεις είναι στο χέρι σου , οπωσδήποτε έχει σημασία , οι άνθρωποι είναι άνθρωποι επειδή μπορούν και επιλέγουν ανάμεσα στο καλό με το κακό σε αντίθεση με τα ζώα , αυτό είναι που μας κάνει ανθρώπους , το να επιλέξεις να είσαι καλός οφελεί διαφορετικά απο το να είσαι κακός , σε έναν άνθρωπο το κακό φέρνει αυτοκαταστροφή και ζεις εις βάρος μιας κοινωνιας και ενός συνόλου , το καλό συνεισφέρει στις κοινωνίες και στους ανθρώπους , εγώ επέλεξα το καλό για να μπορώ να προσφέρω

  15. #15
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Είτε είσαι κακός είτε καλός είναι αναγκαίο για να υπάρχει ισσοροποία , δεν θα μπορούσαμε να υπάρχουμε άμα υπήρχαν μόνο καλοί οι μόνο κακοί άνθρωποι , οι δύο μεριές υπάρχουν για να στηρίζει η μία την άλλη , το να διαλέξεις σε ποια ανοίκεις είναι στο χέρι σου , οπωσδήποτε έχει σημασία , οι άνθρωποι είναι άνθρωποι επειδή μπορούν και επιλέγουν ανάμεσα στο καλό με το κακό σε αντίθεση με τα ζώα , αυτό είναι που μας κάνει ανθρώπους , το να επιλέξεις να είσαι καλός οφελεί διαφορετικά απο το να είσαι κακός , σε έναν άνθρωπο το κακό φέρνει αυτοκαταστροφή και ζεις εις βάρος μιας κοινωνιας και ενός συνόλου , το καλό συνεισφέρει στις κοινωνίες και στους ανθρώπους , εγώ επέλεξα το καλό για να μπορώ να προσφέρω
    Η ανθρωπινη κοινωνια τρεφεται με ανθρωπινο κρεας.. ειναι πολυ χειροτερη απο την ζουγκλα γιατι τα αγρια ζωα σκοτωνουν μονο για να τραφουν.. τα "μεγαλα ψαρια" χρειαζονται να τραφουν με καποια "μικρα ψαρια".. αυτη ειναι η μονη ισορροπια που υπάρχει..
    Αν εσυ επιλεξεις να εισαι με τα "μεγαλα ψαρια" τοτε δεν υπάρχει τιποτε καλο ή κακο σε αυτο..

    Και οι απολυσεις των εργαζομενων συνεισφερουν στην κοινωνια γιατι οι επιχειρησεις βγαζουν κέρδος και τονωνονται οι οικονομικοι δεικτες..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μεγαλώνω και αγχώνομαι!!
    By sheyla in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2007, 23:45
  2. «…εγώ νομίζω ότι μεγαλώνω…»
    By thanasis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 03-10-2007, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •