Καχυποψία για ψυχίατρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1

    Καχυποψία για ψυχίατρο

    Αγαπητοί φίλοι καλημέρα,

    πριν 4 εβδομάδες περίπου αποφάσισα να επισκεφτώ ψυχίατρο για πρώτη φορά στην ζωή μου λόγω κάποιων προβλημάτων που αντιμετωπίζω και μετά την πρώτη συνεδρία που είχαμε αποφάσια να συνεχίσω και να κάνω ψυχοθεραπεία(ακόμα δεν έχω ξεκινήσει). Ο συγκεκριμένος γιατρός στην πόρτα του ιατρείου που ήταν μέσα σε πολυκατοικία δεν είχε ούτε ταμπελάκι ούτε όνομα στο κουδούνι και δεν θυμάμαι αν μέσα στο ιατρείο υπήρχαν αναρτημένα τα διπλώματα του. Το να μην έχει ταμπελάκι στην πόρτα είναι κάτι που συνηθίζεται για λόγους ιδιωτικότητας ή έπεσα σε κανέναν απατεώνα;

    Πάντως μου έδωσε κανονική απόδειξη όπως επίσης και συνταγή για φάρμακα τα οποία και αγόρασα κανονικά...

    απλά έχω κολλήσει στο ταμπελάκι και τα διπλώματα(για τα οποία δεν είμαι σίγουρος)... έτσι το έχουν όλοι; :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Παρε τηλεφωνο τον Ιατρικο Συλλογο της πολης σου και ρωτα αν ειναι εγγεγραμμενος.

  3. #3
    Quote Originally Posted by johnlemon View Post
    Αγαπητοί φίλοι καλημέρα,

    πριν 4 εβδομάδες περίπου αποφάσισα να επισκεφτώ ψυχίατρο για πρώτη φορά στην ζωή μου λόγω κάποιων προβλημάτων που αντιμετωπίζω και μετά την πρώτη συνεδρία που είχαμε αποφάσια να συνεχίσω και να κάνω ψυχοθεραπεία(ακόμα δεν έχω ξεκινήσει). Ο συγκεκριμένος γιατρός στην πόρτα του ιατρείου που ήταν μέσα σε πολυκατοικία δεν είχε ούτε ταμπελάκι ούτε όνομα στο κουδούνι και δεν θυμάμαι αν μέσα στο ιατρείο υπήρχαν αναρτημένα τα διπλώματα του. Το να μην έχει ταμπελάκι στην πόρτα είναι κάτι που συνηθίζεται για λόγους ιδιωτικότητας ή έπεσα σε κανέναν απατεώνα;

    Πάντως μου έδωσε κανονική απόδειξη όπως επίσης και συνταγή για φάρμακα τα οποία και αγόρασα κανονικά...

    απλά έχω κολλήσει στο ταμπελάκι και τα διπλώματα(για τα οποία δεν είμαι σίγουρος)... έτσι το έχουν όλοι; :)
    Η πιο απλά πατάς το όνομα του στο GOOGLE και κοιτας ότι σου βγάζει σχετικά με αυτόν , άμα βγάλει οτι ανήκει σε κάποιο σύλογο ε τότε δεν μπορει να ειναι και απατεώνας ( ποτέ νε μην λές ποτέ -_- )

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Εγω ειδα οτι εχουν ολοι ταμπελα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αφου σουδωσε συνταγη κ αποδειξη , σιγουρα ανηκει στον ιατρικο συλλογο .Θαπρεπε να σε προβληματισει το ποιον του , γιατι προφανως βαριεται να βαλει ταμπελακια , οποτε μηπως ειναι ολιγον αφασια ?

Similar Threads

  1. η σχεση με τον ψυχιατρο
    By Korina12 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 61
    Last Post: 09-08-2012, 17:59
  2. Ψυχολόγο ή Ψυχίατρο ?
    By Loucona in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 07-04-2012, 06:14
  3. ΨΑΧΝΩ ΨΥΧΙΑΤΡΟ
    By kriti28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2009, 14:42
  4. Επισκεψη στο ψυχιατρο.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 28-11-2008, 21:38
  5. SOS Η καχυποψία σκοτώνει
    By Mοναξιά in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 19
    Last Post: 30-10-2007, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •