Η μητερα μου δεν ειναι καλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Η μητερα μου δεν ειναι καλα

    Καλησπερα σας αγαπητα μελη!Εχω μοιραστει πολλες φορες προβληματα μου μαζι σας κιολας,Αυτην την φορα πρεπει να ζητησω μια γνωμη για την μητερα μου που βλεπω οτι ολο περισσοτερο δεν ειναι καλα,Η μητερα μου ειναι απο παντα ενας ανθρωπος θεωρητικος αγαπαει να ασχολειται αποκλειστικα με μενα που ειμαι 27 ετων τον αδερφο μου που ειναι 19 κ την δουλεια της φιλολογος να μελεταει ποιηση λογοτεχνια να πηγαινει σε εκδηλωσεις για την τεχνη κ να κανει παρεα με ανθρωπους με παρομοιο ενδιαφερον,Ο πατερας μου σκοτωθηκε απροσδοκητα πριν 7 χρονια με αποτελεσμα η μητερα μου να επωμιστει τα βαρη ολα της οικογενειας δηλαδη την διαχειριση για τα οικονομικα τρεξιμο στις τραπεζες κυνηγι ηλεκτρολογων κ πασης φυσεως τεχνικων για διαφορες απαιτησεις για το σπιτι μας κ ουτω καθεξης,Εγω κ το αγορι μου οπου να ναι θα κανουμε την δικη μας οικογενεια κ πιθανον να μεινουμε κ σε αλλη πολη,Ο αδερφος μου επισης ειναι πολυ κλειστος χαρακτηρας σπουδαζει τωρα σε αλλη πολη κ ειναι μεσα στο στρες,η γιαγια μου ειναι αρρωστη κ ολο κ περισσοτερο καταβεβλημενη,Ολα αυτα εχουν τσακισει τα νευρα της μητερας μου ειδικα η ανασφαλεια για μας η ενασχοληση με τα οικονομικα που ολο κ γινονται περικοπες λογω κρισης,Πραγματικα αρχιζει κ γινεται ανυποφορη ξεσπαει με το παραμικρο φωναζει ειναι διαρκως στην τσιτα κ δεν κοιμαται επαρκως,Πραγματικα την λυπαμαι παρα πολυ βοηθαω στο σπιτι αλλα ωρες ωρες δεν αντεχω να ειμαι διπλα της,Οποιος θελει μου εκθετει την γνωμη του

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σχετικα με αυτο που λες κ με τη κοπελα μου που εχει το ιδιο ζωδιο το εχει αυτο ωρες ωρες τη πιανει νευρασθενεια κ δε μπορω να τη παλεψω μεχρι να της περασει μια μερα με εβγαλε κλαρινο ετσι κ την εκανα εξω μεχρι να της περασει κ μετα με πηρε τηλ κ μου πε ελα πισω..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα εγω δεν γνωριζω πως να την παλεψω ολο κ επειδεινωνεται

  4. #4
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα σας αγαπητα μελη!Εχω μοιραστει πολλες φορες προβληματα μου μαζι σας κιολας,Αυτην την φορα πρεπει να ζητησω μια γνωμη για την μητερα μου που βλεπω οτι ολο περισσοτερο δεν ειναι καλα,Η μητερα μου ειναι απο παντα ενας ανθρωπος θεωρητικος αγαπαει να ασχολειται αποκλειστικα με μενα που ειμαι 27 ετων τον αδερφο μου που ειναι 19 κ την δουλεια της φιλολογος να μελεταει ποιηση λογοτεχνια να πηγαινει σε εκδηλωσεις για την τεχνη κ να κανει παρεα με ανθρωπους με παρομοιο ενδιαφερον,Ο πατερας μου σκοτωθηκε απροσδοκητα πριν 7 χρονια με αποτελεσμα η μητερα μου να επωμιστει τα βαρη ολα της οικογενειας δηλαδη την διαχειριση για τα οικονομικα τρεξιμο στις τραπεζες κυνηγι ηλεκτρολογων κ πασης φυσεως τεχνικων για διαφορες απαιτησεις για το σπιτι μας κ ουτω καθεξης,Εγω κ το αγορι μου οπου να ναι θα κανουμε την δικη μας οικογενεια κ πιθανον να μεινουμε κ σε αλλη πολη,Ο αδερφος μου επισης ειναι πολυ κλειστος χαρακτηρας σπουδαζει τωρα σε αλλη πολη κ ειναι μεσα στο στρες,η γιαγια μου ειναι αρρωστη κ ολο κ περισσοτερο καταβεβλημενη,Ολα αυτα εχουν τσακισει τα νευρα της μητερας μου ειδικα η ανασφαλεια για μας η ενασχοληση με τα οικονομικα που ολο κ γινονται περικοπες λογω κρισης,Πραγματικα αρχιζει κ γινεται ανυποφορη ξεσπαει με το παραμικρο φωναζει ειναι διαρκως στην τσιτα κ δεν κοιμαται επαρκως,Πραγματικα την λυπαμαι παρα πολυ βοηθαω στο σπιτι αλλα ωρες ωρες δεν αντεχω να ειμαι διπλα της,Οποιος θελει μου εκθετει την γνωμη του
    Σίγουρα η μητέρα σου θέλει πολύ στήριξη , νιώθει πολλά βάρη στους ώμους της , στην χειρότερη περίπτωση μπορεί να νιώθει οτι τα πολεμάει μόνη της , σε αυτό το σενάριο καλύτερα να βασιστείς και να την υποστηρίξεις , απο εκεί και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο , πάντα πρέπει να υποστιρίζουμε αυτούς που αγαπάμε και ας λένε όχι και φωνάζουν και ξεσπούν απάνω μας , κάποια στιγμή μόλις φύγει η πολλή θολούρα στο μυαλό της όλα θα πάνε καλύτερα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλα εγω δεν γνωριζω πως να την παλεψω ολο κ επειδεινωνεται
    να σου πω την αληθεια ουτε κ εγω ξερω απλα κανω μια παυση κ περιμενω να της περασει το ιδιο ακριβως κανει κ η δικη μου φωναζει μονη της κ οταν το κανει αυτο δυσκολευομαι ακομα κ να τη παρακολουθησω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Η μανούλα σου θέλει τρόπους και πράξεις για να χαλαρώσει η γυναίκα..κάντε την να αισθάνεται πιο ασφαλής,ότι πέρνεται κάποια βάρη από πάνω της,πάρτε της μερικά λουλουδάκια χωρίς να χρειάζεται να έχει γενέθλια ή οτιδήποτε άλλο και γενικά με ευγενικές χειρονομίες η μανούλα σας θα νιώσει πιο ευχαριστημένη και θα είναι πιο ευδιάθετη..:rolleyes:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ο,τι αλλο σκεφτεστε θελω να το ακουσω ειναι πολυ ζορικα τα πραγματα κ δεδομενου οτι σε καποιο καιρο θα μεινουμε μαζι με το αγορι μου κανουμε οικογενεια δεν θα μπορω να ειμαι διπλα της γιαυτο ο,τι κανω πρεπει να γινει τωρα δεν ειναι μεγαλο το περιθωριο ηδη η προτεραιοτητα μου ειναι το αγορι μου κ αυτη με πνιγει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μυσπ γιατι σχεδον σε καθε ποστ σου αναφερεις οτι εσυ και το αγορι σου θα κανετε οικογενεια?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Μυσπ γιατι σχεδον σε καθε ποστ σου αναφερεις οτι εσυ και το αγορι σου θα κανετε οικογενεια?
    η παρατηριτηκοτητα σου δεν περιγραφετε πως το προσεξες αυτο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Μυσπ γιατι σχεδον σε καθε ποστ σου αναφερεις οτι εσυ και το αγορι σου θα κανετε οικογενεια?
    Καλη η παρατηρηση πιθανοτατα πασχω απο ιδψ κ γιαυτο η επαναληψη προτασεων

Similar Threads

  1. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  2. Ενώ όλα είναι καλά,γιατί κάνω άσχημες σκέψεις και δηλητηριάζω όμορφες στιγμές.;
    By IWTBH. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-2012, 09:58
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. Replies: 6
    Last Post: 02-08-2011, 15:25
  5. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •