Κατάθλιψη;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2

    Κατάθλιψη;

    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα καθώς είμαι μέλος για μόλις λίγα λεπτά.

    Το θέμα μου είναι λίγο-πολύ αναμενόμενο φαντάζομαι καθώς όντας σε αυτό το forum θα έχετε παρατηρήσει σχεδόν τα πάντα.

    Λοιπόν, στη ζωή μου νιώθω άσχετος, άχρηστος και θεωρώ πως δεν έχω κανένα θετικό στοιχείο. Είμαι άνεργος γιατί φοβάμαι να πάω να δουλέψω μη τα κάνω μαντάρα, δεν έχω τελειώσει πανεπιστήμιο (αν και θα ήθελα, είναι αργά πλέον) αλλά έχω πολύ καλές γνώσεις γύρω από τη πληροφορική και την αστρονομία. Καταναλώνω τις μέρες καθισμένος στον υπολογιστή, αγνοώντας όλα τα προβλήματα μου, δεν έχω άγχος (παλιά είχα πάρα πολύ), όταν δω ότι δε τα βγάζω πέρα με τις αλλεπάλληλες αρνητικές σκέψεις πίνω για να... ξεχάσω, η κοινωνική μου ζωή βρίσκεται στο ναδίρ (έχω μια κοπελίτσα η οποία προσπαθεί η καημένη αλλά εγώ νιώθω ανίκανος για να της δώσω πράγματα) και γενικότερα δε καταπιάνομαι με τίποτα γιατί φοβάμαι και όπου φόβος= αποφυγή κάθε συνιστώσας που έχει να κάνει με το συγκεκριμένο θέμα που χρήζει επίλυσης. Ζω μια παθητική ζωή, δε μου αρέσει αλλά δε μπορώ να ξεφύγω κιόλας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το πιο πιθανο ειναικαπιος να στα ελεγε ολα αυτα οσο μεγαλωνες

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ποσο χρονων εισαι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2
    23 είμαι. Αλέξανδρε, ναι μου το λέγαν αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό και πολλές φορές επρόκειτο περί αστεϊσμού (όπως λέω και γω μερικές φορές, ξεκάθαρα για χαβαλέ).

  5. #5
    Τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να προχωρήσεις μπροστά , έχεις χαμηλή αυτοπεποίθηση ? γιατί πιο λόγο φοβάσαι τόσο ?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Onslaught View Post
    23 είμαι. Αλέξανδρε, ναι μου το λέγαν αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό και πολλές φορές επρόκειτο περί αστεϊσμού (όπως λέω και γω μερικές φορές, ξεκάθαρα για χαβαλέ).
    ε να η απαντηση εσυ το πηρες στα σοβαρα ομως γιατι οταν γινετε κατι συνεχεια συνεχεια,........

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 08:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •