φοβιες πανικοι εμονες κλπκλπ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    Arrow φοβιες πανικοι εμονες κλπκλπ...

    το σιγουρο ειναι ενα...
    ολες οι αρχες ψυχολογιας ακομα αυτοι που μιλουσαν για ιδιαιτερες πνευματικες ικανοτητες συμφωνουν σε ενα πραγμα..
    η ζωη του καθε ενα ειναι δημιουργημα των σκεψεων του..
    εχω διαπιστωσει κατ επαναληψη αυτο το πραγμα.

    περνοντας κ απο αυτο το σταδιο θα μπορουσα να εχω αποψη για αυτο

    οταν καπιος δεν ακολουθει τον εαυτο του αυτα που πιστευει τη φυση του κ το δρομο που ειναι φτιαγμενος για αυτον αλλα προβαλει προς τα εξω μια εικονα που δεν ειναι ο εαυτος του μπορει να εμφανισει κατι απο αυτα που γραφει ο τιτλος του θεματος μου...
    αυτο ειναι κατι που το εχω ζησει εγω ο ιδιος κ το ξερω πολυ καλα...

    ολα τα προβληματα αρχιζουν απο τη λεξη μοναξια κ μοναξια δεν ειναι μονο το να εισαι μονος μοναξια ειναι κ το να βρισκεσε σε μια ομαδα απο πολα ατομα μαζι να τους διχνεις κατι που δεν εισαι εσυ κ στη πραγματικοτητα να μην υπαρχει κανενας που να μπορεις να μοιραστεις τα προβληματα σου
    αυτο ειναι χειροτερο κ απο το να εισαι μονος.ετσι λοιπον οταν καπιος βρισκετε σε αυτη τη κατασταση μην εχοντας καπου να μιλησει για αυτα που τον πνιγουν αυτο μπορει να τον οδηγισει σε αυτη τη κατασταση.

    more... http://www.e-psychology.gr/forum/sho...BA%CE%BF%CF%85

    ll...

    η υπερτατη ικανοτητα που μπορει να αποκτησει κανεις ειναι να εχει αυτοπειθαρχια κ να κανει κουμαντο τον εαυτο του
    οταν καταπιεζει τα θελω του τις επιθυμιες του οταν διχνει εναν αλλο εαυτο που ειναι σα να πολεμα τον αληθινο του εαυτο αυτο του προκαλει προβληματα.

    l

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Διάβασε την Ιστορία μου ίσως καταλάβεις περισσότερα...μπράβο σου που τώρα είσαι καλά συνέχισε έτσι!!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ευχαριστω... αν κ ετριξε λιγο ο εγκεφαλος μου μετα απο ολα αυτα βελτιωθηκα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Είσαι απόλαυση βρε Αλέξανδρε ( όπου Re στα ιταλικά = Βασιλιάς )
    Τα μισά απ ότι δίνεις να σου δώσουν, θα έχεις για άλλες τόσες γενιές να μοιράσεις

    Έχεις ανέβει ψιλά
    και όσο ποιο ψιλά ανεβαίνεις
    τόσο η μοναξιά του ηγέτη
    γίνεται ποιο αισθητή

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι ιταλοι ειναι πολυ συμπαθητικοι κ ευγενικοι κ στη μαγιρικη κ τις πιτσες δεν παιζονται

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει μαλιστα κ ενα ελληνοφονο χωριο στην ιταλια που το λενε καλημερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    και αμα είχα καλύτερη σύνδεση θα ήταν καλύτερα

    υπάρχουν πολλά ελληνόφωνα χωριά στην νότια Ιταλία
    Η Gela όμως ακόμα την έχω στην αδύναμη μνήμη μου καθώς και η Marsala έχω κατεβάσει αμέτρητα λίτρα Vino εκεί

    Όμως ειλικρινά Αλέξανδρε μετά απ όσα έχεις περάσει (και έχεις μέσα απο τι εμπειρίες μάθει) βρήκες αυτό που αναζητούσες ?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα ελεγα πως ναι αλλα λογο πλεονεξιας η αχαριστιας η υπερβολικης ανυσυχιας που το εχω αυτο σαν ελλατωμα δεν χορταινω ευκολα αλλα η πολυ πλεονεξια καταληγει σε μαζοχισμο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Ισως σου φανεί παράξενο αλλά μέσα απο την αναζήτησή σου έχεις προχωρήσει σε μονοπάτια που δεν θα έφτανα (προσωπικά) και όχι μόνο, οπότε με τον τρόπο σου βοηθάς, ακόμα και αν είναι ακούσιος
    Όμως η περιέργεια με κάνει , για να μην πω αναγκάζει να ρωτήσω, πλεονεξία ? αχαριστία ? υπερβολική ανησυχία ? ελάττωμα ? πλεονεξία ? μαζοχισμό ? τι απ όλα η γιατί όλα αυτά σε αναγκάζουν ?
    Μου έχεις δώσει την εντύπωση πως μέσα απο την ήδη κεκτημένη, κερδισμένη, κεκτημένη, γνώση γνωρίζεις, σαν τι άλλο αναζητάς πέρα απο αυτό ?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν δωθεις απολυτα σε ενα τυπο ανθρωπου αυτο σημαινει οτι η θα στα δωσει ολα η θα σε αποτελειωσει... αλλες φορες συμβαινει το ενα κ αλλες το αλλο αρα δε μπορω να το προσδιορισω απολυτα αλλες φορες ειμαι πανω κ αλλες φορες πιανω πατο κ ταλαντευομαι αναμεσα σε αυτα τα δυο

    τωρα..

    μου αρεσει γενικα να μιλαω με ομοιους μου αυτο με βοηθαει να βλεπω τα πραγματα απο μια αλλη οπτικη γωνια να ακουω γνωμες κ να τους λεω γνωμες.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Εισαι πολυ καλος ειδικα για την κοπελα σου κ με κατανοηση για τον κοσμο!

Similar Threads

  1. Πανικοι,πανικοι και παλι πανικοι.απορια !
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 15-10-2012, 15:51
  2. Πανικοι are back!!!
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 27-09-2012, 17:14
  3. ΠΑΝΙΚΟΙ
    By τομαζινα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 13-10-2010, 21:57
  4. Πανικοί-Φοβίες...Θέλω να φύγουν ΤΩΡΑ!!!
    By Marina924 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 24-05-2010, 13:06
  5. πανικοί......φοβίες........και απο φετος καταθλιψη
    By giannis1967 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 01-05-2010, 20:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •