Αξίζει να δοκιμάσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142

    Αξίζει να δοκιμάσω?

    Γνώρισα μια κοπέλα μέσω ιντερνετ και μιλούσαμε ώρες πριν βρεθούμε.Τελικά βγήκαμε 2 φορές.Περνάμε πολύ ωραια μαζι συνεχίζουμε να μιλάμε και τηλέφωνο κτλ και όσο περνάει ο καιρός βρίσκουμε πολλά κοινά.Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει κάνει ακομα αυτο το κλικ για να κανω κινηση για κάτι πιο ερωτικό.
    Λέτε να αξίζει ο κόπος να δοκιμάσω να κάνω κάτι παραπάνω χωρίς να μου κάνει αυτο το κάτι παραπάνω?Ποτε δνε ξέρεις τι θα βγει..Και ο μεγάλος μου ερωτας
    έτσι ξεκινησε δηλαδη το έβλεπα φιλικα αλλά μείναμε μαζι 5 χρόνια...Οπότε είμαι σε δήλειμα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by andy87 View Post
    Γνώρισα μια κοπέλα μέσω ιντερνετ και μιλούσαμε ώρες πριν βρεθούμε.Τελικά βγήκαμε 2 φορές.Περνάμε πολύ ωραια μαζι συνεχίζουμε να μιλάμε και τηλέφωνο κτλ και όσο περνάει ο καιρός βρίσκουμε πολλά κοινά.Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει κάνει ακομα αυτο το κλικ για να κανω κινηση για κάτι πιο ερωτικό.
    Λέτε να αξίζει ο κόπος να δοκιμάσω να κάνω κάτι παραπάνω χωρίς να μου κάνει αυτο το κάτι παραπάνω?Ποτε δνε ξέρεις τι θα βγει..Και ο μεγάλος μου ερωτας
    έτσι ξεκινησε δηλαδη το έβλεπα φιλικα αλλά μείναμε μαζι 5 χρόνια...Οπότε είμαι σε δήλειμα...
    Εφόσον δεν σου έχει κάνει ακόμα κλικ δεν θα προχωρήσεις ερωτικα διότι δεν θα σου βγει.
    Ιδιαίτερα στο σεξουαλικό κομμάτι χρειάζεται χημεία.
    Γνώμη μου είναι να συνεχίσετε έτσι, η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται έτσι δεν λένε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Andy, καταλαβαινω εν μερει τον ενθουσιασμο σου γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κοινα, να περνας ωραια και μεσα σε ολα να εχεις και ανταποκριση. Ωστοσο...θα ηταν καλο να ξεκαθαρισετε και τις δυο πλευρες, διοτι αυτη μπορει να αρχισει να σε ερωτευεται και τοτε θα ειναι πολυ δυσκολο να την απομακρυνεις χωρις να πληγωθει....απο την αλλη ειναι και λιγο ρισκο ολο αυτο, καθως προσωπικα μου ειχε τυχει αντιστοιχη περιπτωση και μετα απο λιγο καιρο το μετανιωσα....αλλα ισως και να ειναι λιγο εγωιστικο ολο αυτο...Γενικα ειμαι υπερ της πρωτης εντυπωσης και του αρχικου συναισθηματος, ισως επειδη ειναι και πιο ενστικτωδες.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    ήθελα να σε ρωτήσω εαν εκείνης της έχει βγει το ερωτικό προς εσένα;

  5. #5
    ....αντυ, μήπως είσαι κολλημένος ακόμη στην πρώην και δεν κάνεις το βήμα?
    Κάντο αφού το άλλο έχει τελειώσει και κοίτα μπροστά. Μπορεί να σε περιμένει κάτι πραγματικά όμορφο:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Κοιτα Θεοφανια ότι ακόμα έχω εφιάλτες με την πρωην σχεδόν κάθε βράδυ ειναι γεγονός αλλά πλεον δεν μπορει να γίνει κάτι.Και πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω γνωρίζοντας κάποια
    άλλη και η συγκεκριμένη κοπέλα με κάνει να νιώθω πολύ ωραια.Μιλάμε και τηλέφωνο πόση ώρα τη μέρα..
    Miss Despoina δεν μπορώνα καταλάβω αν νιώθει κάτι ερωτικό απεναντι μου γιατι όπως κρατάω άμυνες εγώ κρταέι και αυτη.Και οπως και εγώ έτσι και αυτη έχουμε πληγωθει πολύ
    απο ανθρώπους οπότε κανεις δεν ανοιγεται αλλα υπαρχει 1 ωραιο κλιμα φλερτ.
    όσο για σενα marsia τι εννοεις να συνεχίσουμε έτσι?ΝΑ βγαινουμε και πως μας βγει και αν βγει κατι?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Δηλαδη εσυ τωρα θα ακουσεις ο,τι σου πουνε εδω και δεν θα κανεις αυτο που θελεις...? Η θα σε επηρεασουν οι γνωμες ασχετων... Νταξ.. εσυ ξερεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Κοιτα καλό είναι να ακους και του σου λενε οι αλλοι.οχι οτι θα κανω οτι μου πουνε αλλα θα χασω κατι να τους ακουσω?
    Στην τελικη η αποφαση θα ειναι δικη μου αλλα...

  9. #9
    Σημασία έχει να σε ελκύει ερωτικα, να νιωθεις δλδ πως θελεις επαφή μαζι της τοσο χαδια, φιλια όσο και σεξουαλικα, ασχετως πως δεν εχει συμβει κατι απ αυτα μεχρι τωρα. Αν δεν νιωθεις κατι τετοιο μιλαμε απλα για φιλία διαφορετικα κανε υπομονη, εφοσον υπαρχει κι απο μερους της αναλογο ενδιαφερον το αισθημα ειτε γρηγορα ειτε με καθυστερηση θα βγει. Δεν μου αρεσουν τα ξεκαθαρισματα για τα οποια μιλησε πριν αλλο μελος.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by andy87 View Post
    Γνώρισα μια κοπέλα μέσω ιντερνετ και μιλούσαμε ώρες πριν βρεθούμε.Τελικά βγήκαμε 2 φορές.Περνάμε πολύ ωραια μαζι συνεχίζουμε να μιλάμε και τηλέφωνο κτλ και όσο περνάει ο καιρός βρίσκουμε πολλά κοινά.Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει κάνει ακομα αυτο το κλικ για να κανω κινηση για κάτι πιο ερωτικό.
    Λέτε να αξίζει ο κόπος να δοκιμάσω να κάνω κάτι παραπάνω χωρίς να μου κάνει αυτο το κάτι παραπάνω?
    Ποτε δνε ξέρεις τι θα βγει..Και ο μεγάλος μου ερωτας
    έτσι ξεκινησε δηλαδη το έβλεπα φιλικα αλλά μείναμε μαζι 5 χρόνια...Οπότε είμαι σε δήλειμα...
    δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο θα προχωρουσε κανεις σε κατι σεξουαλικο οταν δεν εμπνεεται ερωτικα απο τον απεναντι, και το περιεργο ειναι, οτι μονο απο ανδρες εχω ακουσει κατι αναλογο . οτι πηγαν με καποια τυχαια γνωριμια ενω δεν ενοιωθαν καμια απολυτως ελξη. πως το κανετε αυτο μερικοι?
    το σεξ δεν ειναι πικρο φαρμακο να το παρουμε μηπως και γινουμε καλα απο την ελλειψη ερωτικου ενδιαφεροντος, ουτε ειναι ασθενεια για να ψαχνουμε το φαρμακο...
    το να μην υπαρχουν αρχικα βαθια συναισθηματα, το καταλαβαινω , γιατι δημιουργουνται στην πορεια. την χημεια και την ερωτικη ελξη ομως την νοιωθει κανεις απο την πολυ αρχη κι αν δεν υπαρχει, δεν δημιουργειταιδια της καλλιεργειας κατα την γνωμη μου.

    αν ομως σου αρεσει η παρεα της κι εχεις σκεψεις οτι αν περνατε καλα, μπορει κατι να αλλαξει στις διαθεσεις σου, κανε απλα παρεα μαζι της κι αν προκυψει αυτο το "κατι", τοτε προχωρας.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο θα προχωρουσε κανεις σε κατι σεξουαλικο οταν δεν εμπνεεται ερωτικα απο τον απεναντι, και το περιεργο ειναι, οτι μονο απο ανδρες εχω ακουσει κατι αναλογο . οτι πηγαν με καποια τυχαια γνωριμια ενω δεν ενοιωθαν καμια απολυτως ελξη. πως το κανετε αυτο μερικοι?
    .....
    Είναι αυτό που λένε ...στην αστοχιά, να γιατι προχωράνε, ειναι η μία που κατόρθωσαν να βρουν μετά από πολλή καιρό. Γι αυτο και η γνωριμία μέσω ίντερνετ. Εκει προσφευγουν για γνωριμίες με σκοπό τη σχέση όσοι δυσκολεύονται στην καθημερινή ζωή.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Είναι αυτό που λένε ...στην αστοχιά, να γιατι προχωράνε, ειναι η μία που κατόρθωσαν να βρουν μετά από πολλή καιρό. Γι αυτο και η γνωριμία μέσω ίντερνετ. Εκει προσφευγουν για γνωριμίες με σκοπό τη σχέση όσοι δυσκολεύονται στην καθημερινή ζωή.
    οι περιπτωσεις που εχω συναντησει εγω δεν ειχαν καμια δυσκολια στις γνωριμιες.
    η ηταν ανδρες χωρις μονιμη σχεση που εκαναν ξεπετες με οποιαδηποτε τους καθοταν, αλλαζοντας γυναικες καθε βραδυ, χωρις να τους επηρρεαζει με ποια πηγαιναν , η ηταν ανδρες σε σχεση, μερικοι ερωτευμενοι κιολας με τις κοπελες τους (!) , που εκαναν μια ξεπετα λογω της μεγαλης διαθεσιμοτητας της αλλης κοπελας, περιμενοντας την εκπληξη που δεν ηρθε ποτε :rolleyes:.
    σε μερικες περιπτωσεις μαλιστα τους κυνηγουσε και ειπαν να μη χασουν το κελεπουρι...
    η απορια μου δεν ειναι πως τις βρισκουν, αλλα πως καταφερνουν να ανταποκριθουν ενω δεν εχουν επιθυμια και δεν τους αρεσει μια γυναικα.
    ενας μαλιστα μου ειχε πει οτι οχι απλα τον απωθουσε η ολη φαση, αλλα οτι φαντασιωνοταν την γυναικα που ηταν ερωτευμενος μηπως καταφερει να ανταποκριθει!! λες και ηταν υποχρεωτικο!
    οταν τον ρωτησα και γιατι πηγε αφου ηταν τοσο χαλια πια και τοσο απωθητικη, μου απαντησε οτι πηγε απο περιεργεια γιατι η κοπελα παινευοταν για τον αριθμο των ανδρων που ειχε παρει και ηλπιζε να του αρεσει στην πορεια η εμπειρια , κατι που τελικα δεν συνεβη και απογοητευθηκε. απο γυναικα δεν εχω ακουσει ποτε τετοιες περιγραφες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο γυναικα δεν εχω ακουσει ποτε τετοιες περιγραφές
    υποψιάζομαι ότι είναι θέμα κοινωνικών στερεοτύπων. Και αναπαραγωγής αναμενόμενων ρόλων.
    Ο αρσενικός, προκειμένου να πείσει τον εαυτό του και τον περίγυρό του ότι ανταποκρίνεται στο κοινωνικά αναμενόμενο πρότυπο του "μπήχτη", όχι μόνο θα την πέσει σε κάποια απλά και μόνο λόγω της διαθεσιμότητάς της, όχι μόνο θα φροντίσει να διατυμπανίσει όλες τις "επιτυχίες" του αλλά, αν έχει κάνει π.χ. 3 one night stand στη ζωή του, θα μας πει ότι έχει κάνει 33.

    Υπάρχει βέβαια κι η άλλη παράμετρος. Η είσπραξη χυλόπιτας είναι πιο συχνή για μας τα αγόρια. Η έλξη δεν είναι πάντα αμοιβαία. Όταν λοιπόν φάμε χυλόπιτα από την πρώτη που μας ελκύει, τη 2η την 3η κ.ο.κ., κάποια στιγμή θα ενδώσουμε στον πειρασμό να το κάνουμε με τη διαθέσιμη, απλά και μόνο επειδή μπορούμε. Ας μην ξεχνάμε ότι το σεξ είναι βασική βιολογική ανάγκη, δεν είναι πολυτέλεια που καλό είναι μεν να την έχουμε αλλά μπορεί να ζήσουμε και χωρίς αυτήν.
    Υποψιάζομαι ότι αν περιμέναμε να κάνουμε σεξ μόνο με όποια μας καλύπτει 100% χωρίς επιφυλάξεις, πολλοί από μας τους άρρενες θα παρουσιαζόμαστε στον άγιο Πέτρο παρθένοι.

    Από γυναίκα είναι μάλλον πιο δύσκολο να ακούσεις τέτοιες περιγραφές. Και πάλι λόγω κοινωνικών στερεοτύπων και αντιλήψεων. Μην ξεχνάς ότι κι εσείς οι ίδιες οι γυναίκες, με μεγάλη ευκολία αποκαλείτε π****να κάποια που έχει ελεύθερη σεξουαλική συμπεριφορά. Ακόμα λοιπόν κι αν πάει με κάποιον "από περιέργεια", μάλλον δεν θα το διατυμπανίσει όπως ο αρσενικός.

Similar Threads

  1. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 02:08
  2. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 15:40
  3. Αξίζει να το τραβήξω...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2013, 02:03
  4. Μόνο ότι αξίζει, αντέχει...
    By nick cave in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-2013, 13:49
  5. ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΨΕΜΑ?
    By dynamiki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-05-2011, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •