χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8

    χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλη σε.....

    Φίλοι μου χρειάζομαι τη γνωμη σας, πάνω στο εξής θέμα. Γνωρισα εναν αντρα 35 ετων,τα πηγαιναμε τελεια , με παρα πολυ θερμότητα και συναισθμα και εκδηλωτικοτηατα απο πλευρας του και στην εβδομαδα επανω κανει στροφη 180 μοιρων και μου ζητα να χωρισουμε οτι δεν τραβάει.μετα απο μια ωρα με πηρε τηλ σε απελπισια και μου ειπε οτι το καλοκαιρι εμφανίστηκαν κρίσεις πανικου γαι πρώτη φορα στη ζωή του και ξεκινησε θεραπεία με σεροξατ και φοβηθηκε πωσ θα ανταποκριθει στη σχεση και γιαυτο μου ζητησε χωρισμο, αλλα εφοσον μου ανοιχτηκε, ενιωσε καλυτερα και μου ζητησε να μεινω κοντα του.Και έμεινα. Πάλι όλα τελεια με υπερβολη στην εκδηλωση συναισθημάτων απο την πλευρα του.Σε 7 μέρες ενα πρωινο πάλι τα ιδια, ενω η προηγουμενη νυχτα ηταν υπεροχη μεταξυ μας, όταν ξυπνησε(που παιρνει το χαπι το πρωι) πάλι μνμ να το αφησουμε να χωρισουμε οτι δεν μπορει.Πάλι μετα απο μια ωρα ολα καλΑ και δεν το εννοουσε και παλι ζηταει ευκαιρια.Την δινω. ΚΑΙ μετα απο παλι μια βδομαδα, ενω η σχεση κυλα ονειρικα και με παθος, συμβαινει ενασ καυγας απο δικη μου αιτια αυτη τη φορα του ζηταω να τελειωνουμε και αυτος επεσε στα ποδια μου και παρακαλουσε να μην τον αφησω, οκ εχω αισθηματα οπότε μετα απο μια νυχτα με παρακαλια απο πλευρας του ειπα να προσπαθησουμε Με λίγα λογια με καταφερε!!!Και ξημερωνοντασ η επομενη μερα δηλ μετα απο 6 ωρεσ απο τα παρακαλετα του, μου στελνει μνμ "δεν θα τα καταφερω να ανταπεξελθω εχεις δικιο,καλυτερα φιλοι".Ε πλεον το δεχτηκα, τωρα εγινε αυτο 1 μερα αλλωστε, δεν ξερω πως θα κινηθει.Εμένα η απορια μου λοιπον ειναι η εξης ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΚΟ αλλα με τετοια σκαμπανεβασματα???απο απολυτη αγαπη και κολλημα, στο "φευγω"? Η βλεπετε εσεις φίλοι μου που εχετε εμπειρια, καποια αλλη διαταραχη,οπως διπολικη διαταραχη η διχασμενη προσωπικοτητα η κατι αλλο???ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ δωςτε μου τα φωτα σας!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενα δε καταλαβα επαθε κρισεις πανικου ενω εισασταν μαζι η οταν δεν τον εβλεπες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    oxi!!! εμείς κάναμε σχεση τελος Δεκέμβρη.Ξεκίνησαν οι κρίσεις πανικού το καλοκαίρι.και απο το καλοκαιρι παιρνει αγωγη. του διεγνωσε αγχωδη διαταραχη και μερικη καταθλιψη ο γιατρος, αλλα εχω μια αισθηση οτι εχει ενα διχασμο?ειναι μεταιχμιακός?δεν ξέρω απο αυτα ,καλά. εχει σταση οριακου μεταιχμιακου??? να με παρακαλά σε 2 διαφορετικε σπεριπτωσεις ολη τη νυχτα νμα μην τον αφησω να μενει αυπνος και να με καταφερνει. και το πρωι μετ απο 6 ωρες να μου λεει ψυχρα σε μνμ καλυτερ ανα το αφησουμε αντιο!!!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πιθανον να ειναι διπροσωπος οστοσο μηπως εχει καπιο αλλο προβλημα με τους γονεις του πχ κ τον επειρεαζει κ για αυτο σου λεει να χωρισετε μηπως πχ η μανα του του λεει να μη πλησιαζει γυναικα?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    διπροσωπος σαν ψυχολογικη διαταραχη, η απλα οτι ειναι φυσιολογικος αλλα με κοροιδευει? δεν εχω γνωρισει γονεις, αυτοι λογω της καταθλιψης του που τους στεναχωρει μαλλον χαρηκαν που βρηκε κοπελα απ οτι μου πε

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    εγω διαβασα αυτο και μου φαινεται ταιριαζει... Η Μεταιχμιακή Διαταραχή της Προσωπικότητας (Borderline Personality Disorder) «χαρακτηρίζεται από αστάθεια σε διάφορες περιοχές όπως διαπροσωπικές σχέσεις, συμπεριφορά, συναίσθημα και εικόνα του εαυτού. Οι σχέσεις είναι έντονες και ασταθείς. που χαρακτηρίζονται από εναλλαγές μεταξύ ακραίων περιπτώσεων της εξιδανίκευσης και της υποτίμησης.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    μα ειδικα στο κινητο μου ειναι τοσο εντονη η διαφορα στα μνματα ....."αγαπη μου σ αγαπω , καθε μερα θα σου αποδεικνυω ποσο σ αγαπαω" τωρα θα κοιμηθω αγαπουλα μου καληνυχτα, αυριο δεν βλεπω την ωρα να ερθω κοντα σου" και μετα απο 6 ωρες που ξυπναει βρισκω μνμ "καθησα και σκεφτηκα καλυτερα να διακοψουμε δεν μπορω ν ανταπεξελθω καλυτερα φιλοι" Μηπωσ το πρωι που πινει το σεροξατ ειναι ετσι????δεν ξερω?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλα τωρα αν ψαξεις τους παντες ολο κ κατι θα βρεις συνηθως πχ ζωδια του αερα ειναι παρορμητικα κ ευμεταβλητα σε διαθεση μπορει κατι να τον επειρεαζει αρνητικα η το περιβαλον που ζει εκει η το χαπι κανονικα ομως δε θα επρεπε να εχει κρισεις πανικου καθολου ενω εχει σχεση μαζι σου εγω αυτοθεραπευτικα εντελως κανοντας σχεση τωρα μη κολας τρομερα στους ιατρικους ορους κ εγω ειμαι ασταθης σαν ανθρωπος κ απροβλεπτος

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει περιπτωση οταν σου ελεγε οτι χαρηκαν που βρηκε κοπελα να το ελεγε ειρωνικα? αυτο ισως εξηγουσε αυτο το φαινομενο γενικα ειναι κολημενος στη μανα του?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    τωρα δεν εχει κρισεις πανικου, οπωσ παλια εγω δεν εχω δει καποια μπροστα μου, απλα μου χει πει οτι ειναι καλο οπου οδηγω γιατι εαν τον πιασει να οδηγσω εγω κτλ. ζωδιακα ειναι ταυρος , με σεληνη στον καρκινο και αφροδιτη καρκινο, σταθερα μου κανουν ολα

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    οχι δεν ειναι...ανετος ειναι και δεν το πε ειρωνικα κανονικα σε σοβαρη συζητηση το πε οτι χαρηκαν οι γονεισ του

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον απο οτι ξερω αυτο το ζωδιο ειναι αρκετα ευμεταβλητο επιδση ηξερα καπια ενως φιλου μου ηταν πολυ απροβλεπτη στις αντιδρασεις της σε σημειο να δυσκολευεσαι να πιστεψεις οτι ειναι ο ιδιος ανθρωπος απο οτι ξερω λοιπον απο οτι μου ελεγε ο φιλος μου οι γωνεις της ειχαν πολυ μεγαλη διαφωρα μεταξυ τους κ ετσι αυτη εμιαζε μια στον ενα μια στον αλλο κ ταλαντευοταν σε 2 εαυτους αρα ετσι εξηγιται επιδη εχω ζησει κατι τετιο αφου ειμουν διπλα στο φιλο μου δε νομιζω οτι ειναι ευκολο να κανεις κατι.καλυτερα να το αποδεχτεις κ να μη ταραζεσε απο αυτες τις εναλαγες του ετσι δε θα συγχιζεσε κ ολας αρα αποδεξου τον ετσι

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    κατι τετοι εχω καταλάβει....πως δεν πρέπει να παιρνω σοβαρα τα "χωριζουμε"........

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οποτε ετσι ειναι οποτε μη συγχιζεσε θα το ξεφουρνισει κ μετα θα του περασει

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παντος το κοκκινο κ το μωβ ειναι τα 2 αγαπημενα μου χρωματα σα γνωστος χαρακτηρας σε κοβω αν κ δε γνωριζομαστε καπια παρομια θα ετυχε να γνωρισω..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. S.O.S ΒΟΗΘΕΙΑ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!
    By anna75 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 49
    Last Post: 21-05-2012, 22:25
  2. Βοηθεια-Συμβουλη
    By andreas4 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 05-12-2011, 18:30
  3. ΑΠΙΣΤΙΑ: ΕΝΟΧΗ Η ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ? ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑς
    By ΜΑΙΡΗ30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2011, 10:07
  4. Χρειάζομαι την συμβουλή σας
    By Fotis75 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-2008, 17:28
  5. Συμβουλή? Βοήθεια?
    By sagitarius in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 06-03-2008, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •