πίεση, βάρος στο στήθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    10

    πίεση, βάρος στο στήθος

    καλησπέρα είμαι 21 ετών φοιτητής νιώθω τη ζωή μου να είναι χάλια μέσα στην καθημερινότητα. Όλη η μέρα μου περνά μπροστά από μια οθόνη υπολογιστή η τηλεόρασης. Δεν έχω ανθρώπους περά από την οικογένεια μου που να ενδιαφέρονται για μένα. Έχω 2-3 φίλους με τους οποίους συναντιόμαστε μια φορά το μηνά και αν. Μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ σχέση με κοπέλα διότι είμαι αρκετά ντροπαλός και δεν μπορώ να κάνω το 1ο βήμα. Τα τελευταία χρόνια ασχολήθηκα με τον αθλητισμό(ποδόσφαιρο) πήγα σε μια ομάδα για 2 χρόνια και κάπως ξεχνιόμουν διότι έπαιζα. Φέτος άλλαξα ομάδα αλλά δεν θα παίζω διότι υπάρχουν καλύτεροι παίχτες με αποτέλεσμα να νιώθω χάλια καθούμενος στο πάγκο και βλέποντας τους άλλους να παίζουν. Όλη αυτή η μοναξιά και το άγχος μου εκδηλώνεται με μια πίεση-βάρος στο στήθος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειναι δυνατον να κατσεις στον παγκο κ να κοιτας?
    δεν μπορεις να ξεκινσηεις ενα αλλο ομαδικο αθλημα?μη το κανεις αυτο..γιατι θα γινεις χειροτερα.!
    σκεψου που μπορεις να πας για να κανεις παλι αθλητισμο..αν το αφησεις δεν θα βοηθηθεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Γιατί όλη σου η μέρα? μαθήματα δεν παρακολουθείς? γλώσσες?
    τόσα πράγματα υπάρχουν να κάνεις... μπες σε ομάδες στη σχολή σου, γνώρισε κόσμο, αναλαβε δραστηριοτητες, διαβασε και σε κανενα στεκι, ασχολήσου και με εθελοντισμο...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ειναι δυνατον να κατσεις στον παγκο κ να κοιτας?
    δεν μπορεις να ξεκινσηεις ενα αλλο ομαδικο αθλημα?μη το κανεις αυτο..γιατι θα γινεις χειροτερα.!
    σκεψου που μπορεις να πας για να κανεις παλι αθλητισμο..αν το αφησεις δεν θα βοηθηθεις!
    Μου αρεσει πολυ το ποδοσφαιρο υπαρχει στο μυαλο μου η εκδοχη να γυρισω στην πρωην ομαδα μου οπου επαιζα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εννοειται! μη κατσεις με σταυρωμενα χερια!! ειναι μεγαλο λαθος..θα γινεις χειροτερα!
    να κανεις παντα πραγματα που σε ευχαριστουν!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •