θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11

    θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?..

    παιδια...θελω την γνωμη σας....ειμαι 24χρονων ..εχω γνωρισει καποιον και βγαινουμε εδω και 3 εβδομαδες...το θεμα ειναι πωσ τισ τελευταιεσ μερες οταν δεν εχω την προσοχη του 100% ειτε οταν βγαινουμε εξω η οταν τ μιλαω κ νιωθω οτι δεν ακουει καν τι λεω εκνευριζομαι κ του το δειχνω.για παραδειγμα οταν βγαινουμε εξω με παρεα θελω συνεχεια να ασχολειται μαζι μου αλλα αυτο εναι υπερβολικο ..νομιζω πως δεν ειναι φυσιολογικο να κανω τετοιεσ σκηνεσ ειδικα οταν τον ξερω τοσο λιγο ...και κατι αλλο...οταν γνωριζω καποιον κ μ αρεσει γινεται το επικεντρο της ζωης μου δεν το αντεχω αυτο το πραγμα..και νομιζω παντα οτι δεν ειμαι αρκετα καλη για αυτουσ..δεν εχω καθολου αυτοπεποιθηση και αυτο επηρεαζει τισ σχεσεισ μου..δεν ξερω τι μου συμβαινει.θελω τν γνωμη σας...ευχαριστω....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην καλωσηρθες!

    μηπως μεγαλωσες σε ενα περιβαλλον που δεν ειχες τη προσοχη κανενος η προσεχαν κατι αλλο εκτος απο σενα κ συ παλευες να τους τραβηξεις τη προσοχη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Υπερβολικη σε βρισκω.Και εγώ μπορεί όταν βγω να φαίνομαι ότι δεν προσέχω την κοπέλα που ειμαι μαζί εκεινη τη στιγμη αλλά την προσέχω απόλυτα.
    Δηλαδή σου λέω ότι έτσι μπορεί να φαίνεται.Εκτός τώρα και αν λες οτι παιζει με το κινητο ή κατι τέτοιο.Και όταν λες βγαίνεται έχει γίνει κάτι η απλα γνωρίζεστε ακόμα?
    Γιατι μπορεί να έχει ξενερώσει κάπως και απλα να βγαίνει έτσι να περάσει η ώρα του

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Ε σε λιγο καιρο θα σταματησετε να βγαινετε με παρεα για να μη τσαντιζεσαι που ασχολειται και με αλλους, και θα βγαινετε μονοι σας. Ε και οταν καταλαβει οτι τον ξεκοψες απο ολους, παρα τη συμπαθεια που σου εχει ,αν σου εχει, ξαφνικα θα αρχισεις να βγαινεις μονη σου γιατι θα την κανει με ελαφρα, και δεν θα εχεις πια καποιον να σε τσαντιζει!~

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    depi ,καλως ηλθες . Το προβλημα σου πιστευω ειναι ανασφαλεια ( το λες κ η ιδια ) , κ αν συνεχισεις ετσι , μαλλον θα τον κουρασεις , θα ξενερωσει , κ θα φυγει....το καλο ειναι οτι γνωριζεις το προβλημα σου , αρα τοχεις λυσει κατα 50%.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    θα συμφωνησω με ολους τους παραπανω.
    επιπλεον, αν δεν εχετε τιποτε μεταξυ σας και απλα βγαινετε για καφεδες και ποτακια, θα τον κανεις να μετανοιωσει για την γνωριμια.
    αν δεν μπορεις να το ελεγξεις, να αποφευγεις τις παρεες γιατι του αποδεικνυεις οτι δεν μπορεις να φερθεις σε μια παρεα σαν υποψηφια συντροφος, γιατι αυτο που κανεις περα απο πιεση προς αυτον, ειναι μεγαλη αγενεια για την παρεα σας και σας εκθετει και τους δυο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    ...gia na katalavaite kalutera...katarxhn paradexomai k h idia oti apo mikrh dn eixa tn prosoxh p th ithela k isws ftaiei auto...i sxesh mas einai oloklherwmenh apla tis teleutaies meres deixnei n einai stn kosmo toy na mn endiaferetai k den kserw t ftaiei..apla dn kserw an prepei na tou to pw auto oti niwthw etsi i na to afhsw k n kanw k egw oti den sumvainei tpt gia na dw pws tha paei..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    oloklhrwmenh sxesh exoume...profanws exei ksenerwsei opws deixnei alla dn t teleiwnei kiolas..gia paradeigma prin merikes meres eixa tsantistei dn sikwna tilefwa k m parakalage na t sikwsw k na tou pw ti exw k oti kserw oti t aresw k gt to kanw ayto...m exei mperdepsei..apla dn mporw n eimai s mia tetoia katastash xreiazomai kapoion p n m deiixnei oti m thelei k oxi metria pragmata..ti na kanw omws na tou milhsw mipos allaksei i na adiaforisw...m aresei r gamwto o sugkekrimenos:-(..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρα αυτο φταιει οτι απο μικρη δεν ειχες τη προσοχη που ηθελες

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    T thema einai oti mporei n ftaei ayto alla ontws n einai k adiaforos...na tou to pw omws i n adiaforhsw...k n kathomai n skaw monh mou :-p

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια χαρη κανε μου πατα sift+alt!!!!! mπορει να σου θυμιζε καπιο μελος της οικογενιας σου για αυτο κολησες μαζι του αυτο συμβαινει συχνα κολαμε σε γνωστες προσωπικοτητες μας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μια χαρη κανε μου πατα sift+alt!!!!! mπορει να σου θυμιζε καπιο μελος της οικογενιας σου για αυτο κολησες μαζι του αυτο συμβαινει συχνα κολαμε σε γνωστες προσωπικοτητες μας
    Όταν βάλεις κι εσύ διορθωτή κειμένου, τότε θα νομιμοποιείσαι να ζητάς τέτοιες χάρες.
    Και αν δεν ξέρεις πώς γίνεται, ρώτα να σου πούμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Κορίτσι μου γλυκό,3 εβδομάδες σχέση και έχεις από τώρα τέτοια θέματα; αν ο άντρας ειδικά τον πρώτο χρόνο δεν σε κοιτάει και λιώνει και δεν είσαι το επίκεντρο δεν κάνεις δουλειά..αμα αισθάνεσαι από τώρα ότι σε γράφει,καλύτερα απομακρύνσου...κατά την δική μου άποψη όλα αυτά!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by depi< View Post
    T thema einai oti mporei n ftaei ayto alla ontws n einai k adiaforos...na tou to pw omws i n adiaforhsw...k n kathomai n skaw monh mou :-p
    Να μην του το πεις , γιατι ετσι θα αισθανθει καταπιεση . Καλυτερα να σκας μονη σου , κ ακομη καλυτερα να μην σκας καθολου . Αν συνεχισεις αυτη την τακτικη , θα σκασης μια κ καλη .

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    11
    Exete dikio ...einai,na mn kollhsw h tha eimai adiaforh i tha trelainomai..pantws dn nomizw oti t lathos einai mono diko mou.dn nomizw oti xreiazomaste metria pragmata;-)..sugnwmh gia t greeklish

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αλκοόλ - Αγχος-Ελλειψη αυτοπεποιθησης
    By kostis81 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2013, 12:34
  2. Βαρέθηκα τα πάντα θέλω να ξεφύγω
    By apelpisia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 04-07-2013, 21:40
  3. Ελλειψη αυτοπεποίθησης, άγχος και εμμονές
    By katerina12605 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 30-05-2012, 15:25
  4. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 11:33
  5. Σε τι μπορει να οφειλεται το οτι θελω παντα να ξεχωριζω??
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-10-2009, 05:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •