Ειναι λαθος να θελω να παω μαζι της στο ταξιδι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100

    Ειναι λαθος να θελω να παω μαζι της στο ταξιδι?

    Η κοπελα μου θα παει για λιγες μερες επαγγελματικο ταξιδι και της ειπα " λεω να ερθω και εγω μαζι" αλλα δεν ειπε τιποτα με εγραψε ενω περιμενα να χαρει...

    Την ρωταω τι συμβαινει και χαλαστηκε ετσι και μου απανταει "δεν μου αρεσε ο τροπος που το ειπες,το αποφασισες χωρις να με ρωτησεις" και οτι "δεν θελεις να ειμαστε μαζι απλα δεν θελεις να ειμαι μονη μου γιατι ανυσηχεις" το ενα δεν αναιρει το αλλο?? φυσικα και θελω να ειμαστε μαζι, φυσικα θα ανυσηχω και δεν θελω να εισαι μονη σου.

    Που ειναι το κακο να μην θελω να ειναι μονη της με συναδελφους τοσες μερες μακρια? Απο την στιγμη που μπορω και εχω την επιλογη να παω και εγω ειναι τοσο κακο?

    Γενικα εχω ενα αισθημα προστασιας υπερβολικο, το ξερω αλλα αφου την λατρευω φυσιολογικο δεν ειναι?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι εχεις δικιο απλα κ εγω το ιδιο θα της ελεγα στη θεση σου

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Η κοπελα μου θα παει για λιγες μερες επαγγελματικο ταξιδι και της ειπα " λεω να ερθω και εγω μαζι" αλλα δεν ειπε τιποτα με εγραψε ενω περιμενα να χαρει...

    Την ρωταω τι συμβαινει και χαλαστηκε ετσι και μου απανταει "δεν μου αρεσε ο τροπος που το ειπες,το αποφασισες χωρις να με ρωτησεις" και οτι "δεν θελεις να ειμαστε μαζι απλα δεν θελεις να ειμαι μονη μου γιατι ανυσηχεις" το ενα δεν αναιρει το αλλο?? φυσικα και θελω να ειμαστε μαζι, φυσικα θα ανυσηχω και δεν θελω να εισαι μονη σου.

    Που ειναι το κακο να μην θελω να ειναι μονη της με συναδελφους τοσες μερες μακρια? Απο την στιγμη που μπορω και εχω την επιλογη να παω και εγω ειναι τοσο κακο?

    Γενικα εχω ενα αισθημα προστασιας υπερβολικο, το ξερω αλλα αφου την λατρευω φυσιολογικο δεν ειναι?

    Τι θα πάθει η κοπέλα αν παέι σε ταξιδι λίγες μέρες με τους συναδέλφους της δηλαδή?
    Που κολλάς εσύ? Εφόσον το ταξίδι είνια επαγγελματικό..
    Αν στο πρότεινε αυτή πρώτη οκ...
    Αλλά από μόνος σου αποφάσισες να ακολουθήσεις σε κάτι 'δικό' της..
    Δεν είναι φυσιολογική τόση προστασία, τι δηλαδή? δεν την εμπιστεύεσαι?Φοβάσαι μήπως πάθει τίποτα ή νιωθει μόνη?
    Με τη δουλειά της θα είναι..

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Η κοπελα μου θα παει για λιγες μερες επαγγελματικο ταξιδι και της ειπα " λεω να ερθω και εγω μαζι" αλλα δεν ειπε τιποτα με εγραψε ενω περιμενα να χαρει...

    Την ρωταω τι συμβαινει και χαλαστηκε ετσι και μου απανταει "δεν μου αρεσε ο τροπος που το ειπες,το αποφασισες χωρις να με ρωτησεις" και οτι "δεν θελεις να ειμαστε μαζι απλα δεν θελεις να ειμαι μονη μου γιατι ανυσηχεις" το ενα δεν αναιρει το αλλο?? φυσικα και θελω να ειμαστε μαζι, φυσικα θα ανυσηχω και δεν θελω να εισαι μονη σου.

    Που ειναι το κακο να μην θελω να ειναι μονη της με συναδελφους τοσες μερες μακρια? Απο την στιγμη που μπορω και εχω την επιλογη να παω και εγω ειναι τοσο κακο?

    Γενικα εχω ενα αισθημα προστασιας υπερβολικο, το ξερω αλλα αφου την λατρευω φυσιολογικο δεν ειναι?
    Δεν αμφιβάλλω οτι την αγαπάς όπως λές,αλλά αυτή η υπερπροστατευτικότητα σου η οποία ουσιαστικά υποκρύπτει ζήλεια,μόνο προβλήματα θα φέρει στη σχέση σας.Άσε την και λίγο ελεύθερη να κάνει πράγματα,να βγεί με φίλες/ους,να πάει στο επαγγελματικό ταξίδι μόνη κ.ο.κ.,γιατί η πολλή πίεση κάποιες φορές οδηγεί απο μόνη της σε κέρατο από αντίδραση ή αγανάκτηση ή και τελικά σε χωρισμό.Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι και η εικόνα της προς τους συναδέλφους της,δηλαδή ότι κουβαλήθηκε το "μαντρόσκυλο" μαζί της μήπως και του την φάμε.Σε αυτό γιατί δε την προστατεύεις?Τα όρια στη σχέση της με τους άλλους στη δουλειά της,θα τα βάλει εκείνη και όχι εσύ.Άν πάλι γενικότερα δεν της έχεις εμπιστοσύνη,αυτό είναι ένα θέμα που πρέπει να λύσετε απο κοινού (σου έχει δώσει δικαιώματα βάσιμα ή είναι απλά φοβία δική σου?).Διαφορετικά δεν έχει νόημα να είστε μαζί.
    Πρόσεχε τη ζήλια φίλε μου,είναι άτιμος σύμβουλος και μόνο προβλήματα φέρνει...Εγγυημένα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αγαπητέ μου αλλά ούτε εμένα θα μου άρεσε να μου έλεγες από μόνος σου ότι θα έρθεις μαζί.Εφόσον δεν στο πρότεινε η ίδια άστο καλύτερα..είναι καλό να δίνουμε και λίγο αέρα στον άνθρωπο μας..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Συμφωνώ με τον Οδυσσέα. Η ζήλια δεν είναι κάτι φυσιολογικό σε μια σχέση, ούτε ένδειξη μεγαλύτερης αγάπης.
    Όταν ο άλλος νιώθει καταπιεσμένος, αργά ή γρήγορα θα αναζητήσει την ελευθερία του.
    Προσωπικά, έχω χωρίσει από σχέση ακριβώς γι' αυτό το λόγο.
    Προσπάθησε να λύσεις αυτό το θέμα που έχεις, γιατί ποτέ δεν θα περνάς καλά σε μια σχέση ούτε εσύ ούτε η σύντροφός σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Παραδεχομαι οτι ζηλευω κιολας αλλα φοβαμαι πραγματικα μην γινει κατι και δεν θα ειμαι εκει να την βοηθησω.

    Δεν της εχω απαγορεψει ποτε να βγει με φιλες η να κανει κατι αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση παραδειγμα της ειπα οτι δεν μου αρεσει μετα την δουλεια να βγαινει για φαι με τους συναδελφους της, δεν της το επεβαλα.
    Τελικα βγηκαν και μετα που μιλαγαμε μου ειπε οτι μια χαρα απλα φαγαν μιλησαν λιγο για την δουλεια κλπ και γυρισαν, δεν συμπεριφερθηκε κανεις αναρμοστα.

    Με ενοχλει γιατι πρωτον ειναι η μονη κοπελα και οι αλλοι ειναι δυο αντρες και σαν αντρας ξερω πολυ καλυτερα την συμπεριφορα που εχουμε καποιες φορες...Θα μου πειτε λιγο δυσκολο να δοκιμασουν καν κατι λογω οτι θα εκτεθουν στην δουλεια αλλα πες οτι δοκιμαζουν κατι η της κανουν ασεμνα σχολια και κανει παραπονα στην δουλεια, ποιος θα την πιστεψει αν ειναι δυο και αυτη μια? εκεινη την στιγμη θα ειναι ολομοναχη και δεν θα μπορει να κανει τιποτα και αυτο με τρελαινει.

    Πραγματικα προσπαθω να καταπιω πραγματικα πολλα πραγματα που η ζηλεια με κανει να πω η ακομα χειροτερα να πραξω αλλα μερικες φορες οπως εχθες σκεφτομαι πχ οτι αν εγω πηγαινα επαγγελματικο ταξιδι και μου ελεγε η γκομενα μου ξερεις λεω να ερθω και εγω μαζι σου, θα μου αρεσε πολυ οτι με σκεφτηκε και ουσιαστικα "θυσιασε" τις μερες που εχει κενο για να ερθει μαζι μου σε ενα βαρετο ταξιδι γιατι τις περισσοτερες ωρες θα ειναι μονη της εως το απογευμα που θα γυρναω...

    Ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες θα πειτε και εχετε δικιο, αν σκεφτομασταν ολοι το ιδιο θα ειμασταν σαν ρομποτ, δεν μπορω να βγαλω αυτες τις σκεψεις απο το μυαλο μου και το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα και ειχα συνεχεια ασχημες σκεψεις και ονειρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Καλά βρε συ, πού δουλεύει και φοβάσαι, σε καμιά μαφιόζικη συμμορία;
    Και τι θεωρείς, ότι μια γυναίκα είναι ανίκανη να αντιμετωπίσει έναν άντρα που της κάνει ένα άσεμνο σχόλιο;
    Άσε που είναι πιο πιθανό να της κάνει κομπλιμέντο, παρά άσεμνο σχόλιο. Φαντάζομαι μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά.
    Νομίζω ότι αυτά που λες είναι τραβηγμένα και απλά ένας τρόπος για να δικαιολογείς την ζήλια σου.
    Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά πρέπει να της έχεις γίνει στενός κορσές. Και όταν θα την κάνει μην αναρωτιέσαι γιατί έφυγε.
    Έπαθε ασφυξία.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Παραδεχομαι οτι ζηλευω κιολας αλλα φοβαμαι πραγματικα μην γινει κατι και δεν θα ειμαι εκει να την βοηθησω.

    Δεν της εχω απαγορεψει ποτε να βγει με φιλες η να κανει κατι αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση παραδειγμα της ειπα οτι δεν μου αρεσει μετα την δουλεια να βγαινει για φαι με τους συναδελφους της, δεν της το επεβαλα.
    Τελικα βγηκαν και μετα που μιλαγαμε μου ειπε οτι μια χαρα απλα φαγαν μιλησαν λιγο για την δουλεια κλπ και γυρισαν, δεν συμπεριφερθηκε κανεις αναρμοστα.

    Με ενοχλει γιατι πρωτον ειναι η μονη κοπελα και οι αλλοι ειναι δυο αντρες και σαν αντρας ξερω πολυ καλυτερα την συμπεριφορα που εχουμε καποιες φορες...Θα μου πειτε λιγο δυσκολο να δοκιμασουν καν κατι λογω οτι θα εκτεθουν στην δουλεια αλλα πες οτι δοκιμαζουν κατι η της κανουν ασεμνα σχολια και κανει παραπονα στην δουλεια, ποιος θα την πιστεψει αν ειναι δυο και αυτη μια? εκεινη την στιγμη θα ειναι ολομοναχη και δεν θα μπορει να κανει τιποτα και αυτο με τρελαινει.

    Πραγματικα προσπαθω να καταπιω πραγματικα πολλα πραγματα που η ζηλεια με κανει να πω η ακομα χειροτερα να πραξω αλλα μερικες φορες οπως εχθες σκεφτομαι πχ οτι αν εγω πηγαινα επαγγελματικο ταξιδι και μου ελεγε η γκομενα μου ξερεις λεω να ερθω και εγω μαζι σου, θα μου αρεσε πολυ οτι με σκεφτηκε και ουσιαστικα "θυσιασε" τις μερες που εχει κενο για να ερθει μαζι μου σε ενα βαρετο ταξιδι γιατι τις περισσοτερες ωρες θα ειναι μονη της εως το απογευμα που θα γυρναω...

    Ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες θα πειτε και εχετε δικιο, αν σκεφτομασταν ολοι το ιδιο θα ειμασταν σαν ρομποτ, δεν μπορω να βγαλω αυτες τις σκεψεις απο το μυαλο μου και το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα και ειχα συνεχεια ασχημες σκεψεις και ονειρα.
    το ακριβως αντιθετο θα σου πω.
    ΘΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ. οχι απαραιτητα στο συγκεκριμενο ταξιδι, αλλα σιγουρα σε καποιο παρομοιο ταξιδι η μη ταξιδι. μα χαριτωμενα, μα διακριτικα, θα της την πεσουν σιγουρα οι ανδρες στους οποιους αρεσει η κοπελα σου.
    ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ομως να την στριμωξουν σε καμια γωνια και να την βιασουν η να γινουν χυδαιοι αν η ιδια τους το κοψει.

    το θεμα οπως καταλαβαινεις ειναι η εμπιστοσυνη που η υπαρχει η δεν υπαρχει αναμεσα σας και συγκεκριμενα απο εσενα προς την κοπελα σου και οχι το τι θα κανει ο καθε περαστικος στο ταξιδι.
    αν η εμπιστοσυνη σου εχει τρωθει γιατι σου δινει δικαιωματα, τα νεα ειναι ασχημα.
    αν δεν σουε χει δωσει κανενα δικαιωμα και τρωγεσαι με τα ρουχα σου, σταματα το ΤΩΡΑ γιατι θα χαλασεις την σχεση σου απο το πουθενα.

    και τι εννοεις οτι αν συμβει κατι θα ειναι μονη της και δεν θα μπορει να κανει τιποτα? στοματακι δεν εχει, να βαλει τον καθενα στην θεση του? πρεπει να ειναι τρελος καποιος που θα επιμεινει οταν φαει ακυρο απο μια γυναικα και ειδικα σε επαγγελματικο χωρο δεν θα το κανει γιατι θα υπαρξουν κι αλλα μπερδεματα.

    ο επαγγελματικος μου χωρος ειναι ανδροκρατουμενος και τα ταξιδια ειναι απολυτως απαραιτητα και συχνα.
    δεν υπαρχει περιπτωση μια γυναικα που κινειται σε εναν τετοιο χωρο να μην εχει θαυμαστες και κατακτησεις.κανεις ομως δεν τολμαει να προχωρησει παραπανω απο τις φιλοφρονησεις οταν φροντισω να βαλω τα ορια του ενδιαφεροντος τους και να εισαι βεβαιος οτι καθε γυναικα ξερει πως να το κανει αυτο.
    ΤΗΣ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ? ειναι το μοναδικο ερωτημα. ουτε ανηλικο ειναι να μην μπορει να μιλησει, ουτε κανςεις ειναι τρελος να της ορμηξει χωρις να το θελει.
    το ιδιο ακριβως ομως ισχυει και εκτος ταξιδιων. ειναι ιδεα σου οτι το "κατι" μπορει να συμβει μονο σε ταξιδι. οποτε τι θα κανεις? θα κατασκηνωσεις στο γραφειο της να ελεγχεις την κινηση?


    ολα τα παραπανω, επειδη απο την εξελιξη της συζητησης προεκυψε οτι θελεις να πας μαζι της οχι γιατι σου λειπει καθε στιγμη και θελεις να το μοιραστειτε,αλλα γιατι ανησυχεις για τους θαυμαστες της.
    αν δεν υπηρχε το θεμα αυτο, συμφωνω οτι ειναι πολυ ομορφα να ερθει ο συντροφος σου σε ενα επαγγελματικο ταξιδι αν εχει τον χρονο, η δουλεια σου ειναι λιγη και επιτρεπει να μην βαρεθει μονος του.εμεις το εχουμε κανει και σε δικα μου και σε δικα του ταξιδια και ηταν τελεια.

    η δυσαρεσκεια που εβγαλε η φιλη σου ομως, πιστευω οτι ειναι γιατι ξεροντας εσενα τις αποψεις και τις ανησυχιες σου, καταλαβαινει πολυ καλα οτι ο σκοπος σου ειναι ο ελεγχος της καταστασης και η "υπερασπιση" της απο τους επιδοξους μνηστηρες και οχι η δικη σας καλοπεραση . δυσανασχετει λοιπον γιατι κατω απο ολο αυτο, υπαρχιε ελλειψη εμπιστοσυνης προς το προσωπο της ...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Παραδεχομαι οτι ζηλευω κιολας αλλα φοβαμαι πραγματικα μην γινει κατι και δεν θα ειμαι εκει να την βοηθησω.

    Δεν της εχω απαγορεψει ποτε να βγει με φιλες η να κανει κατι αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση παραδειγμα της ειπα οτι δεν μου αρεσει μετα την δουλεια να βγαινει για φαι με τους συναδελφους της, δεν της το επεβαλα.
    Τελικα βγηκαν και μετα που μιλαγαμε μου ειπε οτι μια χαρα απλα φαγαν μιλησαν λιγο για την δουλεια κλπ και γυρισαν, δεν συμπεριφερθηκε κανεις αναρμοστα.

    Με ενοχλει γιατι πρωτον ειναι η μονη κοπελα και οι αλλοι ειναι δυο αντρες και σαν αντρας ξερω πολυ καλυτερα την συμπεριφορα που εχουμε καποιες φορες...Θα μου πειτε λιγο δυσκολο να δοκιμασουν καν κατι λογω οτι θα εκτεθουν στην δουλεια αλλα πες οτι δοκιμαζουν κατι η της κανουν ασεμνα σχολια και κανει παραπονα στην δουλεια, ποιος θα την πιστεψει αν ειναι δυο και αυτη μια? εκεινη την στιγμη θα ειναι ολομοναχη και δεν θα μπορει να κανει τιποτα και αυτο με τρελαινει.

    Πραγματικα προσπαθω να καταπιω πραγματικα πολλα πραγματα που η ζηλεια με κανει να πω η ακομα χειροτερα να πραξω αλλα μερικες φορες οπως εχθες σκεφτομαι πχ οτι αν εγω πηγαινα επαγγελματικο ταξιδι και μου ελεγε η γκομενα μου ξερεις λεω να ερθω και εγω μαζι σου, θα μου αρεσε πολυ οτι με σκεφτηκε και ουσιαστικα "θυσιασε" τις μερες που εχει κενο για να ερθει μαζι μου σε ενα βαρετο ταξιδι γιατι τις περισσοτερες ωρες θα ειναι μονη της εως το απογευμα που θα γυρναω...

    Ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες θα πειτε και εχετε δικιο, αν σκεφτομασταν ολοι το ιδιο θα ειμασταν σαν ρομποτ, δεν μπορω να βγαλω αυτες τις σκεψεις απο το μυαλο μου και το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα και ειχα συνεχεια ασχημες σκεψεις και ονειρα.
    Το κλειδί σε όλα όσα περιγράφεις είναι οτι απλά εκείνη δε στο ζήτησε να πας μαζί της.Άρα λοιπόν η ίδια δεν έχει ανάγκη να είσαι εκεί και να την προστατεύεις όπως λές...και αυτό οφείλεις να το σεβαστείς.

    Συμφωνώ με το γεγονός οτι εμείς οι άντρες πολλές φορές σκεφτόμαστε με το κάτω κεφάλι..Ναί,είναι πιθανό κάποιος απο τους δύο (ή και οι δύο ακόμα) να έχει και διαφορετικές βλέψεις και να ψάχνει ευκαιρία...και λοιπόν?Η κοπέλα σου πιστεύεις οτι είναι τόσο άβουλη και ανώριμη που δε μπορεί να το αντιμετωπίσει αν συμβεί?Πιστεύεις ότι θα την πάρουν απο το χεράκι και θα τους ακολουθήσει σα τον χάνο?Όλα φτάνουν στο ποιά δικαιώματα δίνεις με τη συμπεριφορά σου,ειδικά στον εργασιακό χώρο.Αν η όλη της παρουσία εκεί είναι αυτή που πρέπει,δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.Αν πάλι γίνουν άσεμνα σχόλια όπως λες,πρώτη εκείνη θα το διαχειριστεί και αν χρειάζεται τη βοήθεια σου θα στη ζητήσει.Μή την αντιμετωπίζεις λες και είναι ανήλικο παιδί,την υποβιβάζεις με αυτόν τον τρόπο και δίκαια δεν της αρέσει.

    Στο αν θα έπρεπε να σκέφτεται και εκείνη όπως εσύ και να το θεωρούσε γλυκό να έρθεις μαζί της,απάντησες απο μόνος σου παρακάτω.Μήν κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια γιατί χάνεσαι στο δρόμο.Είτε δεν της άρεσε που το πρότεινες γιατί δε στο ζήτησε,είτε γιατι υπήρχαν και άλλα περιστατικά στο παρελθον όπου επέδειξες ανάλογη συμπεριφορα και συνολικά νιώθει ότι πνίγεται μαζί σου...ή και τα δύο μαζί.

    Όπως και να έχει αυτές σου οι σκέψεις,που σίγουρα έχουν ως βάση την μεγάλη σου αγάπη για εκείνη-δεν αντιλέγω,αν τις αφήσεις να κυριαρχούν,μόνο κακό θα σας κάνουν.Προσπάθησε να τις βγάλεις απο το μυαλό σου.

  11. #11
    ...εγώ θα σου έλεγα να σε απασχολήσει το εξής: το θέμα με το να πας μαζί της ταξίδι το σκέφτηκες εσύ και όχι εκείνη, παρόλο που είχατε τη δυνατότητα.
    Αυτό σημαίνει ότι περνά καλύτερα με άλλους παρά με σένα.
    Αρχισε να σε απασχολεί ο λόγος που έφτασε εκεί το θέμα και αν βρίσκεται στο σημείο που ψάχνει στιγμές ελευθερίας μακριά σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Δεν εχει δωσει κανενα δικαιωμα και συμπεριφερεται τυπικα απο οτι μου λεει αλλα επειδη την ξερω πολυ καλα ξερω οτι ειναι χαμηλων τονων και ισως δεν κανει τιποτα "λογω ευγενειας" αν της πουνε κατι ισως απλα το περασει ετσι και δεν πει τιποτα για να μην συνεχιστει αντι να πει κατι και να τους το κοψει.

    Ειχε τυχει πιο παλια στα 20 της οταν δεν ειχαμε ακομα γνωριστει, στο μετρο ενας μαλακας να της πιασει το μπουτι και αυτη δεν του ειπε τιποτα, τον αγνοησε μου ειπε για να μην συνεχιστει η κατασταση και γενικα ας πουμε με τους γονεις της που της λενε καποια ασχημα πραγματα για εμας δεν καθεται να τους αντιμετωπισει οσο θα πρεπε, ολα αυτα μαζι μου εχουν δωσει μια εικονα οτι δεν μπορει να προστατευτει και φοβαμαι οτι αν της πουνε κατι δεν θα μου το πει κιολας.

    Δηλαδη αν δεν ανυσηχουσα καθολου αν δεν ζηλευα καθολου δεν θα ηταν χειροτερο? εμενα στο μυαλο μου να μην ζηλευεις ειναι χειροτερο αλλα ξερω οτι εγω ζηλευω πιο πολυ απο οσο θα πρεπε, αυτο προσπαθω να το βελτιωσω αλλα δεν νομιζω να καταφερω ποτε να μην ζηλευω ΚΑΘΟΛΟΥ.

    Αν την εμπιστευομαι 99% πως θα φτασω στο 100% ?? νομιζω αυτο το 1% ειναι που μου αρρωσταινει το κεφαλι και δεν ξερω πως να το φτιαξω...

  13. #13
    ...μήπως η ανασφάλεια σου προέκυψε απ το θέμα που είπες με τους γονείς της?
    Μηπως νιώθεις πως επηρεάζεται από εκείνους, οπότε με την ίδια ευκολία μπορεί να "ξεφύγει" και απο σας?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Επηρεαζεται απο τους γονεις της δυστυχως, δεν εχει μαθει να τους αντιμετωπιζει τους φοβαται και μου το εχει πει αλλα το προσπαθει.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοιτα κ εγω στη θεση σου θα προβληματιζομουν μετα απο αυτο... το θεμα ειναι ομως οτι κανεις δεν επειρεαζετε χωρις τη θεληση του απο αυτο που λες υποψιαζομαι οτι ισως εχει δυο πλευρες ο εαυτος της κ για αυτο το λογο καπιες φορες θελει να μενει μονη τωρα εγω στη θεση σου θα προσπαθουσα να τη πεισω να ερθω μαζι της αλλα δε θα; καθομουν 24 ωρες απο πανω της αφου θελει καπιο χωρο ωρες ωρες για να κανει διαλειματα αλλα θα ειμουν καπου εκει κοντα συνεχεια ξερεις υπαρχουν μερικοι ανθρωποι που κουραζονται οταν εισαι 24 ωρες απο πανω τους αυτο πιθανον να συμαινει οτι εχει κ καπιο μυστικο που μπορει κ να μη το ξερεις :p οστοσο σε καταλαβαινω απολυτα ετσι οπως το θετεις το θεμα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  2. θελω να το μοιραστω μαζι σας
    By haiii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 26-03-2012, 04:19
  3. Είναι μαζί μου από λύπηση;
    By ornament in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2009, 16:54
  4. Θέλουμε να μείνουμε μαζί. σωστό ή λάθος?
    By konstan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-2008, 02:37
  5. Replies: 100
    Last Post: 06-12-2006, 18:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •